Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 190416

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 190416
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 16 april 2019

Ö1

1 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frank SidenvallHudiksvalls OK15:0013:38
2Harry BrunoOK Dellen15:22+0:2213:58
3Vidar TrolinForsa OK15:25+0:2514:00
4Linnea NilssonKlubblös17:47+2:4716:10
5Roland NilssonHudiksvalls OK17:58+2:5816:20
6My HolmstenForsa OK20:45+5:4518:51
7Lova TrolinForsa OK4:09:53+3:54:533:47:09
8Assar LindbergForsa OK4:10:03+3:55:033:47:19
9Tuva LindbergForsa OK4:10:19+3:55:193:47:33

Ö3

1 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martti JokiForsa OK7:216:07
2Ann-Marie LarssonKlubblös13:02+5:4110:51
3Wilmer WennbergHudiksvalls OK18:09+10:4815:07
4Lina HolmstenForsa OK18:13+10:5215:10

Ö5

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SidenvallHudiksvalls OK17:578:58
2Filip ZetterbergHudiksvalls OK18:37+0:409:18
3Ellen MikaelssonForsa OK19:21+1:249:40
4Christina BlomHudiksvalls OK19:50+1:539:55
5Jenny HolmstenForsa OK19:56+1:599:58
6Ulrika KarlssonForsa OK24:47+6:5012:23
6Jörgen JohanssonForsa OK24:47+6:5012:23
8Elijas AnderssonOK Dellen25:51+7:5412:55
9Annika SjöblomForsa OK36:25+18:2818:12
10Gun KrohnHudiksvalls OK37:01+19:0418:30
11Lars-Åke SvenssonForsa OK37:09+19:1218:34
Leia Ugarph NordströmForsa OKej godkänd
Emma NilssonForsa OKej godkänd

Ö7

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LindgrenHudiksvalls OK16:467:59
2Walter KazmierczakHudiksvalls OK18:12+1:268:40
3Camilla HägglundHudiksvalls OK18:50+2:048:58
4Kalle FuruströmLjusdals OK20:01+3:159:31
5Karin GustavssonForsa OK20:48+4:029:54
6Rolf LindbergSöderhamns OK21:47+5:0110:22
7Sören BergströmOK Dellen24:29+7:4311:39
8Torbjörn NilssonOK Dellen26:02+9:1612:23
9Rolf KrohnHudiksvalls OK26:49+10:0312:46
10Börje StrömLjusdals OK27:18+10:3213:00
11Leif PerssonLjusdals OK31:13+14:2714:51
12Lennart WinbergHudiksvalls OK32:47+16:0115:36
Evert BergströmHudiksvalls OKej godkänd

Ö8

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonny BergForsa OK18:287:06
2Peter SkyttnerLjusdals OK18:47+0:197:13
3Per-Ake BladhForsa OK19:35+1:077:31
4Annika StaafForsa OK20:45+2:177:58
5Aron SidenvallHudiksvalls IF20:49+2:218:00
6Ivan SöderkvistLjusdals OK20:58+2:308:03
7Stefan MårdbergLjusdals OK21:33+3:058:17
8Catherine VennbergHudiksvalls OK21:58+3:308:26
9Tommy ÖstLjusdals OK22:04+3:368:29
10Bertil AnderssonLjusdals OK22:37+4:098:41
11Anki TeikeForsa OK24:08+5:409:16
12Rune JonssonLjusdals OK25:54+7:269:57
13Malin LindbergForsa OK26:00+7:3210:00

Ö9

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik TrolinForsa OK16:085:45
2Wille LångbergHudiksvalls OK16:09+0:015:46
3Robert PetterssonIF Thor16:30+0:225:53
4Anders TrolinForsa OK16:38+0:305:56
5Fredrik JuhlinForsa OK17:47+1:396:21
6Olle LångbergHudiksvalls OK18:31+2:236:36
7Jonas LångbergHudiksvalls OK18:52+2:446:44
8Ulrica SwärdLjusdals OK20:19+4:117:15
9Stefan GunnarssonHudiksvalls OK20:47+4:397:25
10Jonas BjörsLjusdals OK20:51+4:437:26
11Magnus EngbergLjusdals OK21:08+5:007:32
12Gunnar ForsgrenForsa OK21:44+5:367:45
13Ylva KarlssonForsa OK22:33+6:258:03
14Mikaela BlomForsa OK25:37+9:299:08
15Nicklas ForslöfForsa OK25:38+9:309:09
16Tord JonssonOK Dellen26:25+10:179:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser