Swedish Orienteering Federation

Official results for Tiomilarepet, individuella öppna klasser

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Tiomilarepet, individuella öppna klasser
Organiser: OK Älvsjö-Örby
Date: Wednesday 10 April 2019

Classes: Show all | ÖM 3 | ÖM 6 | ÖM 9

ÖM 3

2 890 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lasse ForsbergOK Ravinen21:527:33
2Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK25:57+4:058:58
3Torbjörn BergmanSnättringe SK30:44+8:5210:38
4Carin RosénGustavsbergs OK32:08+10:1611:07
5Christer AskerblomKlubblös41:41+19:4914:25
6Lena ErlandssonOK Södertörn50:37+28:4517:30
7Daniel FogelmarkOK Södertörn55:07+33:1519:04
8Anna BlomgrenTullinge SK57:59+36:0720:03
9Matilda DrottenmyrVisborgs OK1:24:23+1:02:3129:11
Ulrika AxellIFK Enskedemispunched

ÖM 6

5 380 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mattias ÅgrenCentrum OK42:507:57
2Per FranzénOK Södertörn47:23+4:338:48
3Janne NilssonCentrum OK49:25+6:359:11
4Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK50:19+7:299:21
5Lars ForsbergOK Ravinen51:49+8:599:37
6Gunnar LangsSkarpnäcks OL51:52+9:029:38
7Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL52:24+9:349:44
8Mats SandinHaninge SOK53:06+10:169:52
9Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL53:46+10:569:59
10Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF59:38+16:4811:05
11Boel SundbergOK Södertörn1:00:15+17:2511:11
12Martin KarlssonCentrum OK1:00:37+17:4711:16
13Eric HuijsersHammarby IF OF1:04:26+21:3611:58
14Bo LauriSnättringe SK1:06:34+23:4412:22
15Ove RinnbäckOK Ravinen1:08:18+25:2812:41
16Jörgen MårdbergKlubblös1:19:29+36:3914:46
17Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:24:16+41:2615:39
Kjell BengtssonKlubblösmispunched
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKmispunched
Lars ForsstedtSöders-Tyresömispunched
Åsa SundbergOK Södertörnmispunched
Ellen AnelandOK Ravinenmispunched
Kristina AnelandOK Ravinenmispunched

ÖM 9

7 340 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johan LindqvistTäby OK1:04:428:48
2Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:22:22+17:4011:13
3Nicklas EverittCentrum OK1:23:35+18:5311:23
4Jan StridhSkogsluffarnas OK1:32:18+27:3612:34
5Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:43:51+39:0914:08
6Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:51:16+46:3415:09
Sören AnderssonCentrum OKmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Mila