Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien Avslutning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien Avslutning
Arrangörsorganisationer: OK 64 Torpa / Sol Tranås
Datum: torsdag 30 maj 2019

Eksjö SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vilmer HagelbergH10 (3)13:238:18
1Pelle JakobssonH12 (3)18:339:22
1Ester KilebrandU1 (11)13:008:26
1Tove JakobssonÖppen 1 (1)22:0314:19
2Alva HagelbergD14 (8)20:07+1:258:22
2Wilmer RydestrandH12 (3)18:56+0:239:33
2Ruben QwickH14 (3)24:19+2:0810:07
3Frida LindénD14 (8)23:42+5:009:52
3Elias KilebrandH12 (3)34:04+15:3117:12
3Elisabeth HagelbergÖppen 5 (22)18:26+1:137:31
4Truls Frohlund HäggU2 (11)18:39+3:4511:35
4Emma LindénD12 (8)20:16+3:1010:14
4Magnus NilssonÖppen 5 (22)19:11+1:587:49
5Axel BogmarkU2 (11)19:00+4:0611:48
6Piali HedinU2 (11)24:07+9:1314:58
6Thure Qwick NilssonU1 (11)17:15+4:1511:12
6Julia AbajiD14 (8)24:32+5:5010:13
7Alice KilebrandU1 (11)24:17+11:1715:46
7Lars HagelbergÖppen 5 (22)20:54+3:418:31
10Jonny LindénÖppen 5 (22)21:47+4:348:53
11Måns PerssonU2 (11)43:51+28:5727:14
11Felicia HjalmarssonU1 (11)40:23+27:2326:13
Tilda HagelbergD16 (1)ej start

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Monika HjellströmÖppen 5 (22)30:37+13:2412:29
Philip HjellströmÖppen 5 (22)ej start

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albin HjellströmH16 (2)19:07+0:127:48

Nässjö OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malte LaxU2 (11)14:549:15
1Wilma ErikssonD12 (8)17:068:38
1Linda SahlinD14 (8)18:427:47
1Magnus SvenssonÖppen 5 (22)17:137:01
3Tilde LennartssonD12 (8)18:53+1:479:32
5Telina TiareD14 (8)24:27+5:4510:11
6Maja LaxD12 (8)24:32+7:2612:23
11Andreas KarlssonÖppen 5 (22)22:08+4:559:02
14Peter SahlinÖppen 5 (22)23:30+6:179:35
15Anna LennartssonÖppen 5 (22)25:11+7:5810:16
18Åsa Flink-SvenssonÖppen 5 (22)27:15+10:0211:07
19Veronica SahlinÖppen 5 (22)30:27+13:1412:25
Ida SälebyD12 (8)ej start

OK 64 Torpa

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Casper TellÖppen 3 (2)25:5213:03
2Hanna AnderssonÖppen 3 (2)25:55+0:0313:05
4Nora AxelssonU3 (7)25:19+5:4612:47
5Andrea ScharffU3 (7)26:36+7:0313:26
7Agnes AxelssonU2 (11)24:11+9:1715:01
8Emilia AxelssonU2 (11)26:19+11:2516:20
8Alma OlssonD14 (8)28:14+9:3211:45
9Joel OlssonU2 (11)29:34+14:4018:21
9Maja SegerssonU1 (11)31:41+18:4120:34
10Vilgot LindorssonU2 (11)38:25+23:3123:51
10Olle SegerssonU1 (11)31:54+18:5420:42
Nadja AhlU3 (7)ej start

SOK Aneby

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arvid RosanderH10 (3)15:33+2:109:39
2Klara JohanssonD12 (8)18:43+1:379:27
2Signe FranssonU3 (7)23:12+3:3911:43
2Lina PerssonD10 (2)28:46+8:3917:52
3Viktor WretbäckH10 (3)17:01+3:3810:34
3Julia ErikssonU3 (7)23:18+3:4511:46
3Tuva PerssonU1 (11)14:49+1:499:37
4Nilla Johansson SjöU1 (11)15:32+2:3210:05
5Ingrid ErikssonU1 (11)16:01+3:0110:24
6David DackeU3 (7)28:22+8:4914:19
7Ronja MelinU3 (7)28:55+9:2214:36
7Alma BylowD14 (8)25:42+7:0010:42
7Isabella StenbergD12 (8)29:33+12:2714:55
8Nellie FagerströmU1 (11)26:36+13:3617:16
8Maia FagerströmD12 (8)37:30+20:2418:56
17Mattias BûlowÖppen 5 (22)26:26+9:1310:47
22Karin ÖhlinÖppen 5 (22)43:07+25:5417:35

Sol Tranås

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders SkoglundH16 (2)18:557:43
1Ellen OhrtD16 (1)28:0611:28
1Alex BrickarpH14 (3)22:119:14
1Lisa OhrtU3 (7)19:339:52
1Tilde BrickarpD10 (2)20:0712:29
1Monika KarlssonÖppen 4 (3)28:0711:42
2Agnes LundqvistU1 (11)14:29+1:299:24
2Ulrica BrickarpÖppen 4 (3)28:22+0:1511:49
2Aron LundqvistU2 (11)16:57+2:0310:31
2Sixten EkbladhÖppen 5 (22)17:43+0:307:13
3Arvid HanningU2 (11)17:05+2:1110:36
3Emil ÅslundH14 (3)25:40+3:2910:41
3Kinna ÅslundÖppen 4 (3)28:44+0:3711:58
4Svea EkbladhD14 (8)24:26+5:4410:10
5Molly BrickarpD12 (8)21:48+4:4211:00
5Henrik OhrtÖppen 5 (22)19:25+2:127:55
6Fredrik WibringÖppen 5 (22)20:40+3:278:26
8Erik SkoglundÖppen 5 (22)21:42+4:298:51
9Simon KarlssonÖppen 5 (22)21:44+4:318:52
12Stefan ÅslundÖppen 5 (22)22:40+5:279:15
13Hanna SkoglundÖppen 5 (22)23:08+5:559:26
16Anne SkoglundÖppen 5 (22)25:55+8:4210:34
21Moa SahlstedtÖppen 5 (22)35:29+18:1614:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser