Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets Söder 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets Söder 3
Arrangörsorganisation: OK Södertörn
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

4 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth LarssonOK Södertörn38:589:04
2Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö41:46+2:489:44
3Åsa SundströmJärla Orientering42:56+3:5810:00
4Alicia BjörnbergSöders-Tyresö43:51+4:5310:13
5Ester AnderssonOK Södertörn45:45+6:4710:39
6Alicia SchandlOK Södertörn57:12+18:1413:20
7Emma NorinSöders-Tyresö59:54+20:5613:57
8Emma SvidénSöders-Tyresö1:04:26+25:2815:01
Ida SvahnSöders-Tyresöej godkänd

H16

5 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterlingOK Södertörn42:468:19
2Lukas WallhedJärla Orientering47:47+5:019:17
3Björn RennerOK Södertörn48:05+5:199:21
4Olle ThimbergSöders-Tyresö48:34+5:489:26
5Mattis SandénOK Södertörn49:10+6:249:33
6Carl-Johan KrookSöders-Tyresö51:12+8:269:57
7Ivar GentzJärla Orientering57:16+14:3011:08
8Olof GranbergSöders-Tyresö1:06:51+24:0513:00
9Lucas ChavdaSöders-Tyresö1:09:47+27:0113:34
10Mattias HedinSöders-Tyresö1:11:38+28:5213:56
Tim BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej start

D14

3 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö29:038:09
2Märta WigleOK Södertörn37:07+8:0410:25
3Emma HenriquesOK Södertörn40:06+11:0311:15
4Britta BörjessonJärla Orientering42:28+13:2511:55
5Rut LundinOK Södertörn48:13+19:1013:32
6Lovisa BergstenOK Södertörn48:32+19:2913:37
7Lovis de VilliersOK Södertörn1:09:44+40:4119:35
8Greta HägerOK Södertörn1:13:51+44:4820:44
Filippa BäcklundJärla Orienteringej start

H14

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn26:027:18
2Erik NorinSöders-Tyresö29:54+3:528:23
3Elmin HovmöllerSöders-Tyresö30:00+3:588:25
4Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK30:30+4:288:34
5Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK31:01+4:598:42
6Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK33:41+7:399:27
7Simon StridhSkogsluffarnas OK37:38+11:3610:34
8Ludvig HagwallJärla Orientering37:55+11:5310:39
9Linus SkattOK Södertörn40:30+14:2811:22
10Johannes NorrbyOK Södertörn43:21+17:1912:10
11Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK52:05+26:0314:37
12Ruben HårdSkogsluffarnas OK54:22+28:2015:16
13Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK1:02:28+36:2617:32
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Felix BergbomSöders-Tyresöej godkänd
Sandro PruthSkogsluffarnas OKej godkänd
Alexander RydbergSöders-Tyresöej start

D14 Kort

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andréa MalmbergOK Södertörn1:05:4422:26
Tilda MattssonOK Södertörnej godkänd

H14 Kort

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebbot DahlbergSkogsluffarnas OK43:2814:50
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Olof AnderssonOK Södertörnej start
Svante SvahnSkogsluffarnas OKej start

D12

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ThimbergSöders-Tyresö37:0412:39
2Nova DahlstedtSöders-Tyresö44:12+7:0815:05
3Elin AlmgrenSöders-Tyresö45:58+8:5415:41
4Ada CavanderOK Södertörn59:40+22:3620:21
5Nike Mair HasslerSöders-Tyresö1:18:08+41:0426:40
Cecilia RangdagJärla Orienteringej godkänd
Ida SamuelssonOK Södertörnej godkänd
Disa UtbultJärla Orienteringej godkänd
Alma RothschildJärla Orienteringej godkänd
Amanda BlidefalkOK Södertörnej start
Blenda SandénOK Södertörnej start
Ester HägerOK Södertörnej start

H12

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK20:417:03
2Caio PruthSkogsluffarnas OK24:51+4:108:28
3Gustav NetzJärla Orientering26:03+5:228:53
4Simon WenzinOK Södertörn43:08+22:2714:43
5Albin FranzénOK Södertörn56:47+36:0619:22
6Carl WännmanOK Södertörn1:01:24+40:4320:57
7Gustav HenrikssonOK Södertörn1:09:16+48:3523:38
8Vilmer FolckeJärla Orientering1:13:05+52:2424:56
9Teodor GerholmJärla Orientering1:16:58+56:1726:16
Gustaf StangeOK Södertörnej start

D12 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Majken LindqvistSkogsluffarnas OK36:4213:57

H12 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin BjörkmanOK Södertörn37:5914:26
Fredrik RydbergSöders-Tyresöej start

D10

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SahlstedtSöders-Tyresö43:2317:17
2Telma PruthSkogsluffarnas OK51:40+8:1720:35

H10

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof HagwallJärla Orientering23:289:20
2Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK30:32+7:0412:09
3Sven BörjessonJärla Orientering32:16+8:4812:51
4Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK34:16+10:4813:39
Stellan RonnhedenSöders-Tyresöej godkänd
Albin DahlgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Per NicanderJärla Orienteringej start

Inskolning

1 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen AlmOK Södertörnfullföljt
Nils AlmOK Södertörnfullföljt
Artur CarrOK Södertörnfullföljt
Minna CavanderOK Södertörnfullföljt
Lovis Ehrner MöllerOK Södertörnfullföljt
Axel GrönwallJärla Orienteringfullföljt
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKfullföljt
Ruben JungOK Södertörnfullföljt
Märta Lindberg VickbergOK Södertörnfullföljt
Hugo LindqvistOK Södertörnfullföljt
Tage LindqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Loui OldéenOK Södertörnfullföljt
Ellen Olsson VelaOK Södertörnfullföljt
Valter RejnusSöders-Tyresöfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Stella SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Dina SkattOK Södertörnfullföljt
Ester Stark HultgrenOK Södertörnfullföljt
Matilda SundbergSöders-Tyresöfullföljt
Mathilda WibergJärla Orienteringfullföljt
Sally ViitasaraSkogsluffarnas OKfullföljt
Elsa WinbyOK Södertörnfullföljt
Livia ÅhlanderOK Södertörnfullföljt
Liv AureliusOK Södertörnej start
Fred CavanderOK Södertörnej start
Hugo FrintzerOK Södertörnej start
Frans GrönwallJärla Orienteringej start
Jona HildingssonOK Södertörnej start
Alexia Maugras TryggOK Södertörnej start
Tuva ThurebornOK Södertörnej start

U1

1 970 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten BergmanSöders-Tyresö16:598:37
2Herman SundbergSöders-Tyresö21:02+4:0310:40
3Sara AlmgrenSöders-Tyresö22:39+5:4011:29
4Alma RejnusSöders-Tyresö23:46+6:4712:03
4Emil ThimbergSöders-Tyresö23:46+6:4712:03
6Billy OldéenOK Södertörn24:14+7:1512:18
7Sixten Mulder FelleniusOK Södertörn24:24+7:2512:23
8Tage Von PostOK Södertörn24:57+7:5812:39
9Isak NetzJärla Orientering26:23+9:2413:23
10Stina MartinelleSöders-Tyresö27:35+10:3614:00
11Inez HellbergOK Södertörn27:36+10:3714:00
12Axel KrookSöders-Tyresö27:46+10:4714:05
13Ville HofgrenSkogsluffarnas OK29:37+12:3815:02
14Vera DahlgrenSkogsluffarnas OK30:35+13:3615:31
15Julia LindowSöders-Tyresö31:36+14:3716:02
16Freja MolnarOK Södertörn32:00+15:0116:14
17Julian BomanOK Södertörn32:07+15:0816:18
18Signe MartinelleSöders-Tyresö32:11+15:1216:20
19Nikki KorsbergSöders-Tyresö33:04+16:0516:47
20Olivia HållstedtOK Södertörn33:15+16:1616:52
21Anton FolckeJärla Orientering33:44+16:4517:07
22Sixten Stark HultgrenOK Södertörn33:53+16:5417:11
23Axel TabermanSöders-Tyresö35:15+18:1617:53
24Yang SunOK Södertörn35:27+18:2817:59
25Frank RonnhedenSöders-Tyresö36:26+19:2718:29
26Albert HällströmOK Södertörn37:03+20:0418:48
27Alva Johansson CabreraOK Södertörn41:12+24:1320:54
28Linus ÖhrbergSöders-Tyresö49:05+32:0624:54
Viggo HenriquesOK Södertörnej godkänd
Thelma NilssonOK Södertörnej godkänd
John LundborgSkogsluffarnas OKej godkänd
Testare TestsonOK Södertörnej start
Amanda ErmeskogOK Södertörnej start
Tindra NilssonOK Södertörnej start
Henry TegnebrattOK Södertörnej start

U2

2 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker HagwallJärla Orientering37:0014:04
2Viola Swärdh SjöquistSöders-Tyresö37:39+0:3914:18
3Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö39:13+2:1314:54
4Oskar EklundOK Södertörn40:25+3:2515:22
5Martin WännmanOK Södertörn40:52+3:5215:32
6Freja WinbyOK Södertörn41:37+4:3715:49
7Elis Von PostOK Södertörn42:53+5:5316:18
8Jonas NicanderJärla Orientering43:30+6:3016:32
9Elin CabreraOK Södertörn45:17+8:1717:13
10Tilda Mulder FelleniusOK Södertörn47:15+10:1517:57
11Märta FalkenströmSkogsluffarnas OK47:33+10:3318:04
12Signe RothschildJärla Orientering51:32+14:3219:35
13Ruth FromOK Södertörn54:13+17:1320:36
14Leah TegnebrattOK Södertörn54:15+17:1520:37
15Alvin ChavdaSöders-Tyresö1:00:13+23:1322:53
16Linus HållstedtOK Södertörn1:05:56+28:5625:04
17Vesta UtbultJärla Orientering1:08:08+31:0825:54
18Elsa McGinnOK Södertörn1:20:49+43:4930:43
19Elli LiljeforsOK Södertörn1:20:54+43:5430:45
Molly MolnarOK Södertörnej godkänd
Malte NilssonOK Södertörnej godkänd
Felicia KarlssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Tova LundborgSkogsluffarnas OKej godkänd
Axel ErmeskogOK Södertörnej start
Kerstin NylindOK Södertörnej start
Gustav SheerinOK Södertörnej start
Linnea Wall EngvallOK Södertörnej start
Mella WibergOK Södertörnej start

U3

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felizia TegnebrattOK Södertörn1:01:3020:59
2Marius HovmöllerSöders-Tyresö1:10:36+9:0624:05

U4

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander MagnvallOK Södertörn1:44:4329:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser