Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motionsorientering Umeå 30 maj

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 30 maj
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: torsdag 30 maj 2019

Inskolning

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Siri BrändströmStöcksjö ISfullföljt
Alma LindenStöcksjö ISfullföljt
Tua LindenStöcksjö ISfullföljt
Felix MickelssonStöcksjö ISfullföljt
Hanna NilssonStöcksjö ISfullföljt
Max NordénUmeå OKfullföljt
Signe SvedeliusIFK Umeåfullföljt
Olivia TykossonUmeå OKfullföljt
Signe VikbergUmeå OKfullföljt
Leon YttergrenStöcksjö ISfullföljt

Öppen 1

2 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils SandströmUmeå OK19:348:21
2Ingrid ÖstbergUmeå OK21:49+2:159:19
3Viktor GussingStöcksjö IS22:45+3:119:43
4Filip GussingStöcksjö IS25:15+5:4110:47
5Mirai KvevlanderIFK Umeå26:42+7:0811:24
6Vilhelm VikbergUmeå OK27:05+7:3111:34
7Hanna RörschUmeå OK32:34+13:0013:55
8Sofia RörschUmeå OK32:36+13:0213:55
9Julia OttenUmeå OK32:50+13:1614:01
10ELIAS VILHELMSSONIFK Umeå44:04+24:3018:49
11Gunnar TimnerUmeå OK45:21+25:4719:22
12Albin BrandströmStöcksjö IS49:04+29:3020:58

Öppen 3

3 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta ÖstbergUmeå OK23:027:09
2Boel SandströmUmeå OK25:24+2:227:53
3Torunn OtterbjörkUmeå OK32:10+9:089:59
4John NilssonUmeå OK34:05+11:0310:35
5Birgitta NilssonUmeå OK34:44+11:4210:47
5Ernst BomanUmeå OK34:44+11:4210:47
7Erika GällerstedtUmeå OK36:17+13:1511:16
8Felix NordénUmeå OK42:44+19:4213:16
9Jörgen OlofssonUmeå OK43:03+20:0113:22
10Alvar OlofssonUmeå OK45:01+21:5913:58
11Vilma MalmStöcksjö IS54:32+31:3016:56
12Rut LundmarkStöcksjö IS54:33+31:3116:56
13Camilla WidmarkUmeå OK55:08+32:0617:07
14Lena TimnerUmeå OK1:08:35+45:3321:17

Öppen 5

3 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove HägglundUmeå OK40:3012:46
2Axel SamuelssonUmeå OK41:09+0:3912:58
3Eva-Stina HemmingssonStöcksjö IS44:06+3:3613:54
4Sara MeidellStöcksjö IS44:08+3:3813:55
5Gunilla RosénStöcksjö IS46:42+6:1214:43
6Anna GrönStöcksjö IS47:13+6:4314:53
7Aino-Mari KivikoskiUmeå OK48:07+7:3715:10
8Isak LidmanUmeå OK54:12+13:4217:05
9Ebba SamuelssonUmeå OK57:02+16:3217:59
10Ylva LidmanUmeå OK58:18+17:4818:23
11Olle RosénStöcksjö IS1:09:37+29:0721:57
12Laila NoppaUmeå OK1:14:18+33:4823:26
13Frida BeierStöcksjö IS1:34:57+54:2729:57

Öppen 7

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik RagnarssonUmeå OK31:0410:01
2Kjell HemmyrStöcksjö IS32:33+1:2910:30
3Tjelvar OtterbjörkUmeå OK35:05+4:0111:19
4Louise RamebäckUmeå OK35:53+4:4911:34
5Jakob AnderssonUmeå OK35:58+4:5411:36
6Gunnar TigerUmeå OK38:06+7:0212:17
7Annika ManniUmedalens IF38:58+7:5412:34
8Kerstin ÖstbergUmeå OK42:17+11:1313:38
9Chatarina KarlssonUmeå OK44:44+13:4014:25
10Linnea AnderssonStöcksjö IS46:32+15:2815:00
11Anna Sara ClaessonUmeå OK49:06+18:0215:50
12Tommy NilbrinkStöcksjö IS50:04+19:0016:09
13Lena StenbergIFK Umeå51:23+20:1916:34
14Adrian WidmarkUmeå OK57:06+26:0218:25
15Sebastian HollströmStöcksjö IS57:30+26:2618:32
16Lina SamuelssonUmeå OK57:41+26:3718:36
17Erika TimbyUmeå OK1:03:54+32:5020:36

Öppen 8

4 330 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Erik CarlborgIFK Umeå35:018:05
2Per FrostIK Jarl Rättvik38:35+3:348:54
3Johan SvedeliusIFK Umeå39:45+4:449:10
4Kajsa DahlbergIFK Umeå40:40+5:399:23
5Berndt StenbergIFK Umeå46:03+11:0210:38
6Niklas TimbyUmeå OK47:14+12:1310:54
7Marika LindahlOK Milan49:18+14:1711:23
8Agnes ElfvingIK Jarl Rättvik49:41+14:4011:28
9Helena KönigssonRobertsfors IK51:21+16:2011:51
10Mikael LidmanUmeå OK52:42+17:4112:10
11Vesa SärkiojaUmeå OK52:56+17:5512:13
12Jesper RamebäckUmeå OK53:48+18:4712:25
13Jonas AnderssonUmeå OK54:02+19:0112:28
14Andreas GällerstedtUmeå OK54:04+19:0312:29
15Anders LöfgrenUmedalens IF54:53+19:5212:40
16Per RogneIK Hakarpspojkarna55:03+20:0212:42
17Linda SandbladUmeå OK58:08+23:0713:25
18Isak BrändströmStöcksjö IS1:02:44+27:4314:29
19Mattias KarlssonUmeå OK1:06:31+31:3015:21
20Björn ElfvingUmeå OK1:10:45+35:4416:20
21Jonas NordinTTGU IF1:10:54+35:5316:22
22Helena AineskogStöcksjö IS1:15:17+40:1617:23
Mikael BrändströmStöcksjö ISej godkänd
Anders JohanssonUmeå OKej godkänd

Öppen 9

6 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonIFK Umeå47:286:49
2Simon WallerIFK Umeå47:59+0:316:53
3Björn RydvallUmeå OK49:50+2:227:09
4Martin NilssonIFK Umeå49:55+2:277:10
5Albert AskengrenBergnäsets AIK50:49+3:217:18
6Jefta LangerakJärfälla OK54:15+6:477:47
7Otto TimbyUmeå OK54:36+7:087:50
8Tomas HägglundUmeå OK54:41+7:137:51
9KAlle MalmStöcksjö IS56:09+8:418:04
10Simon NilssonUmeå OK56:45+9:178:09
11Oskar ÅdahlUmeå OK56:56+9:288:10
12Björn YttergrenStöcksjö IS59:19+11:518:31
13Albin BjörnuddIFK Umeå59:49+12:218:35
13Johan AnderbomStöcksjö IS59:49+12:218:35
15Rasmus BehrenfeldtIFK Umeå1:06:35+19:079:33
16Erik AbelUmeå OK1:07:17+19:499:40
17Lea EdvardssonUmeå OK1:10:09+22:4110:04
18Charlotte KungUmeå OK1:10:19+22:5110:06
19Mikael YngvessonRobertsfors IK1:14:01+26:3310:38
20Monika LövsundUmeå OK1:25:46+38:1812:19
Fredrik SamuelssonUmeå OKej godkänd
Jonas SundellUmeå OKej godkänd
Linus MIckelssonStöcksjö ISej godkänd
Gustav SparrevikSkogis IFej godkänd

Öppen 10

5 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SandbergTTGU IF47:188:20
2Pernilla NordlundTTGU IF54:21+7:039:35
3Josefina VikbergUmeå OK55:35+8:179:48
4Lina BrändströmStöcksjö IS55:47+8:299:50
5Nathan AnthonypillaiUmeå OK1:00:44+13:2610:42
6Ylva LestanderStöcksjö IS1:22:17+34:5914:30
7Jennica VikstenTTGU IF1:22:18+35:0014:30
8Sara VILHELMSSONIFK Umeå1:22:31+35:1314:33
9Elise RognsvågUmeå OK2:05:56+1:18:3822:12
10Katya KarhinaStöcksjö IS2:05:57+1:18:3922:12
Kerstin RörschStöcksjö ISej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser