Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandstrippeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandstrippeln, medel
Arrangörsorganisation: Skattkärrs SOK
Datum: lördag 3 oktober 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | H20 | D18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk | Mkt lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Med-svår 3 km | Svår 3 km

D21

3 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simone NiggliOK Tisaren28:037:25
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF36:27+8:249:38
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK36:38+8:359:41
4Lovisa PerssonOK Tisaren37:12+9:099:50
5Iliana IlievaHalden SK40:18+12:1510:39
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK46:43+18:4012:21
7Stina GranefeltOK Tyr48:29+20:2612:49
8Saga SanderOK Milan49:36+21:3313:07
9Elin LindbergOK Djerf50:33+22:3013:22
10Eef van DongenFrol IL54:47+26:4414:29
11Hedda KringstadTrollhättans SOK56:17+28:1414:53
12Zlatimira AbadzhievaOK Tyr1:07:07+39:0417:45
Therese WikströmSävedalens AIKej godkänd
Sandra HaneOK Tyrej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrutgått
Jenny GullqvistVästvärmlands OKutgått
Anna HallménOK Tisarenej start

H21

4 320 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicolas SimoninBækkelagets SK29:196:47
2Erling HjermstadFossum IF29:47+0:286:53
3Erik BerzellJärla Orientering30:38+1:197:05
4Erik Ivarsson SandbergOK Denseln32:11+2:527:26
5Valter PetterssonOK Tisaren33:28+4:097:44
6Tobias ÖströmOK Tyr33:29+4:107:45
7Johan SöderlundOK Tyr34:28+5:097:58
8Lacho IlievHalden SK36:02+6:438:20
9Jan OlmKils OK36:07+6:488:21
10Johan AronssonOK Tisaren36:13+6:548:23
11Simon JakobssonFrol IL36:51+7:328:31
12Johan WikströmSävedalens AIK38:19+9:008:52
13Fredrik PerssonDomnarvets GOIF38:26+9:078:53
14Jonas FogelbergVästvärmlands OK39:25+10:069:07
15Adam NymanOK Tyr39:35+10:169:09
16Mikael PihelOK Tisaren40:37+11:189:24
17Andrew QuinIFK Lidingö SOK44:12+14:5310:13
18Erik HögkvistOK Tyr44:26+15:0710:17
19Johan WennermarkOK Tyr45:02+15:4310:25
20Per KarlssonOK Tylöskog48:06+18:4711:08
21Anders PelanderOK Djerf52:42+23:2312:11
22Marcel WürstenOLG KTV Altdorf55:22+26:0312:48
23Erik KvarnströmKils OK1:00:46+31:2714:03
24Martin KvarnströmKils OK1:03:51+34:3214:46
25Oskar ErikssonOK Älgen1:26:18+56:5919:58
Mats AnderssonOK Tyrej godkänd
Fredrik WennermarkSävedalens AIKej godkänd
Mattias HaneOK Tyrutgått
Johan HelanderHagaby GoIF Örebroutgått
Anders FogelbergVästvärmlands OKej start

H20

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MårtenssonIF Hagen28:318:03
2Anton UllerKils OK30:23+1:528:34
3Fredrik HaneOK Tyr37:38+9:0710:37
4Erik ErikssonOK Älgen40:30+11:5911:26

D18

3 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda AlfredssonOK Tyr1:08:1719:17
Rebecka WestlundKils OKej godkänd

D16

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milla ForkéusOK Tyr43:2313:18
2Julie WoldOK Moss44:42+1:1913:42
3Emma AlfredssonOK Tyr50:14+6:5115:24
4Emelie ForslundKristinehamns OK54:42+11:1916:46
Cornelia KindlundOK Tyrej godkänd
Julia ForsgrenOK Tyrutgått
Ellen PelanderOK Djerfej start

H16

3 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonOK Tisaren30:479:26
2Linus NilssonOK Tyr37:22+6:3511:27
3Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK43:54+13:0713:27
4Fredrik WestlundKils OK46:38+15:5114:18
5Gustav JörgOK Tyr50:49+20:0215:35
6Arvid ErikssonOK Tyr58:28+27:4117:56
7William RebaneKils OK58:41+27:5418:00
Isak HolmgårdKils OKej godkänd
Noel HelmerssonOK Tisarenej godkänd
Albert BrohedeOK Djerfej godkänd
Hjalmar HögsellKristinehamns OKutgått
Ragnar LandeEidskog OLutgått

D14

2 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK24:589:38
2Izabella LjungbergOK Tyr26:12+1:1410:06
3Tuva HenricssonOK Tyr30:58+6:0011:57
4Lina UllerKils OK32:22+7:2412:29
5Linnea JohnssonSkattkärrs SOK37:18+12:2014:24
6Lina AhlstedtÅmåls OK39:14+14:1615:08
7Ellen KringstadSäffle OK41:14+16:1615:55
8Felicia RööhsSkattkärrs SOK46:15+21:1717:51
9Joline PetriOK Djerf47:24+22:2618:18
10Tilda KindlundOK Tyr51:37+26:3919:55
11Saga KällstrandÅmåls OK52:07+27:0920:07

H14

2 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr21:028:07
2Albin SkottÅmåls OK24:31+3:299:27
3Alfred NybergSkattkärrs SOK24:53+3:519:36
4Eric ÅhlÅmåls OK26:17+5:1510:08
5Edvard PelanderOK Djerf26:55+5:5310:23
6Elias JosefssonVästvärmlands OK29:18+8:1611:18
7Albin IsakssonOK Tyr31:50+10:4812:17
8Pontus NilssonÅmåls OK32:26+11:2412:31
9Anton CajdellVästvärmlands OK37:09+16:0714:20
10Robin HelmerssonOK Tisaren43:02+22:0016:36
11Ivar WikströmOK Tyr43:45+22:4316:53
12Asbjørn LandeEidskog OL58:03+37:0122:24
Alexander LännhultEds SKej start

D12

2 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK19:208:26
2Malin NiggliOK Tisaren19:28+0:088:30
3Jonna ÅhlÅmåls OK20:30+1:108:57
4Wilma JonssonOK Tyr20:33+1:138:58
5Allis SjödinOK Tisaren22:24+3:049:46
6Elsa HöglundIK Vikings OK22:25+3:059:47
7Moa PetterssonOK Tisaren22:26+3:069:47
8Irma ErikssonOK Tyr22:35+3:159:51
9Alice KällstrandÅmåls OK22:56+3:3610:00
10Mira KarlströmOK Tyr25:26+6:0611:06
11Lovisa PihelOK Tisaren28:23+9:0312:23
12Edith BergenfurSkattkärrs SOK30:48+11:2813:26
13Emma HellströmÅmåls OK31:21+12:0113:41
14Elsa ReuterÅmåls OK33:51+14:3114:46
Ella NybergSkattkärrs SOKej start

H12

2 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr18:428:09
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf19:42+1:008:36
3Elias CajdellVästvärmlands OK20:26+1:448:55
4Gilbert KarlströmOK Tyr23:04+4:2210:04
5Arvid ErikssonÅmåls OK23:40+4:5810:20
6Axel LindbladOK Djerf24:13+5:3110:34
7Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb24:16+5:3410:35
8Frode WallbergOK Älgen25:43+7:0111:13
9Henry NordströmKils OK28:52+10:1012:36
10Johannes IsakssonOK Tyr30:45+12:0313:25
11Teo PalmérUlricehamns OK31:15+12:3313:38
12Oscar AhlstedtÅmåls OK32:52+14:1014:21
13Malte PalmérUlricehamns OK34:43+16:0115:09
14William LundqvistOK Tyr36:00+17:1815:43
15Hampus GustafssonEds SK1:06:21+47:3928:58
Jonatan Herman Lysheden-VogtOK Älgenej start
Joel HolmgårdKils OKej start
William LännhultEds SKej start

D10

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anja NiggliOK Tisaren14:527:04
2Elin ReuterÅmåls OK17:39+2:478:24
3Lin PelanderOK Djerf17:55+3:038:31
4Molly LundqvistOK Tyr19:38+4:469:20
5Sine WallbergOK Älgen21:37+6:4510:17
6Lilly BergenfurSkattkärrs SOK25:52+11:0012:19
7Ida NilssonÅmåls OK27:52+13:0013:16
8Linnéa BrohedeOK Djerf32:24+17:3215:25
Alva RööhsSkattkärrs SOKej godkänd

H10

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger KarlströmOK Tyr14:276:52
2Lars NiggliOK Tisaren14:40+0:136:59
3Joel GustafssonEds SK15:59+1:327:36
4Alfred PihelOK Tisaren16:33+2:067:52
5Joel WIlhelmssonFilipstads OK16:57+2:308:04
6Alrik WikströmOK Tyr18:14+3:478:40
7Elis EklundOK Rodhen19:22+4:559:13
8Oskar PihelOK Tisaren19:36+5:099:20
9Anton Wigh DahlgrenFilipstads OK22:55+8:2810:54
10Emil ForsgrenOK Tyr31:46+17:1915:07
11Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf38:47+24:2018:28
12Emil HellströmÅmåls OK39:21+24:5418:44
13Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb52:37+38:1025:03

D40

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica SöllvanderOK Rodhen48:4313:10
2Julie Finsrud LandeEidskog OL54:54+6:1114:50
3Michaela KällstrandÅmåls OK1:04:19+15:3617:22
4Angelica WikströmOK Tyr1:09:17+20:3418:43
5Gunilla OtterstenEds SK1:23:33+34:5022:34
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubbutgått
Anna CajdellVästvärmlands OKej start
Anna LarssonOK Gipenej start
Annika LännhultEds SKej start

H40

4 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK38:189:30
2Magnus StråleOK Tyr43:56+5:3810:54
3Fredrik LarsenIndre Østfold OK44:40+6:2211:05
4Tobias LundqvistOK Tyr1:17:52+39:3419:19
Michael ForslundKristinehamns OKutgått
Linus LännhultEds SKej start

D45

3 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KindlundOK Tyr30:119:55
2Linda TakeOK Tyr31:18+1:0710:17
3Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr38:39+8:2812:42
4Kristin JohanssonVästvärmlands OK40:19+10:0813:15
5Lena WesterlundOK Djerf45:20+15:0914:54
6Karin AnderssonOK Tisaren47:03+16:5215:28
7Anna UllerKils OK53:21+23:1017:32
8Anna HaneOK Tyr55:49+25:3818:21
9Hanne WoldOK Moss1:12:16+42:0523:46
10Anette SvartedalTrøsken IL1:15:12+45:0124:44
Linn NilssonOK Tyrej godkänd
Marie LindbladOK Djerfutgått
Angelica BrandqvistTibro OKutgått
Viktoria LindbergOK Djerfej start

H45

3 930 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EklundOK Rodhen31:368:02
2Dag Steinar RagvinBø OL32:37+1:018:17
3Jörgen ÅhlÅmåls OK33:51+2:158:36
4Matthias NiggliOK Tisaren34:41+3:058:49
5Magnus PerssonOK Tisaren34:51+3:158:52
6Bjørn Erik GlomsrudIndre Østfold OK38:43+7:079:51
7Martin LjungbergOK Tyr40:30+8:5410:18
8Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb40:50+9:1410:23
9Daniel BrohedeOK Djerf44:07+12:3111:13
10Jonas LarssonKristinehamns OK47:15+15:3912:01
11Jonas UllerKils OK57:53+26:1714:43
12Håkan LindénUddevalla OK1:02:57+31:2116:01
13Niklas KarlssonLustens OK1:06:33+34:5716:56
14Mattias PerssonOK Tyr1:11:29+39:5318:11
15Øyvind ThømtIndre Østfold OK1:13:35+41:5918:43
Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OKej godkänd
Johan HenricssonOK Tyrutgått
Mickael GöranssonAlmby IKutgått

D50

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika LeufvénÅmåls OK39:4013:32
2Cilje KringstadSäffle OK45:15+5:3515:26
3Helena ErikssonEds SK48:32+8:5216:33
4Marie AlfredssonOK Tyr59:18+19:3820:14
Charlotte SkoglundKils OKej start
Sofia HolmgårdKils OKej start

H50

3 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivind LandeEidskog OL33:459:04
2Anders JohanssonVästvärmlands OK35:41+1:569:35
3Gunnar ElveljungStångenäs AIS35:54+2:099:39
4Svein NygårdLillomarka OL36:30+2:459:48
5Tomas HermanssonÅmåls OK36:58+3:139:56
6Mats LiljaOK Älgen40:25+6:4010:51
7Lars HjulströmKils OK41:52+8:0711:15
8Magnus NordströmKils OK42:43+8:5811:28
9Ulf DanielssonÅmåls OK48:54+15:0913:08
10Pär-Magnus BjurekTibro OK49:08+15:2313:12
11Johan PetriOK Djerf59:56+26:1116:06
12Anders HaneOK Tyr1:06:17+32:3217:49
13Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:10:02+36:1718:49
14Mats WesterbergOK Tyr1:11:16+37:3119:09
Anders WestlundKils OKej godkänd

D55

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tone HollowellOK Tyr40:2313:46
2Lotta JungåkerKorsnäs IF OK42:21+1:5814:27
3Åsa SörlinLustens OK43:37+3:1414:53
4Britta SahlinVänersborgs SK45:23+5:0015:29
5Catarina HögkvistOK Tyr47:15+6:5216:07
6Ida EngenRaumar Orientering48:56+8:3316:42
7Anna Weckner WestlundOK Tyr59:05+18:4220:09
8Ewa LundbergIK Vikings OK59:28+19:0520:17
9Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:14:31+34:0825:25
10Gunilla PetersonVästvärmlands OK1:24:16+43:5328:45
Eva Greilert KappelOK Tyrutgått
Gunnel RaskIFK Mora OKutgått
Annette Falck LarssonVänersborgs SKutgått

H55

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Colin Mc IntyreOK Tyr36:4810:13
2Per KällvikÅmåls OK36:58+0:1010:16
3Erik BergqvistSäffle OK37:50+1:0210:30
4Håkan LindbergOK Djerf39:40+2:5211:01
5Bengt JohanssonOK Tyr40:39+3:5111:17
6Per HögkvistOK Tyr42:38+5:5011:50
7Ulf K. RaskIFK Mora OK44:15+7:2712:17
8Björn AlbinssonIFK Mora OK44:26+7:3812:20
9Anders OlssonLustens OK44:31+7:4312:21
10Thomas HollowellOK Tyr44:32+7:4412:22
11Jens LindströmTibro OK45:37+8:4912:40
12Lars HolmgårdKils OK48:14+11:2613:23
13Mats LindströmOK Skärmen49:51+13:0313:50
14Björn EngströmLustens OK53:41+16:5314:54
15Mikael TakeOK Tyr55:06+18:1815:18
16Mats JönssonKorsnäs IF OK57:08+20:2015:52
17Lars AnderssonOK Tyr1:02:02+25:1417:13
18Tony GullqvistVästvärmlands OK1:50:14+1:13:2630:37
Tord NorellIFK Mora OKej godkänd
Mats WilhelmssonFilipstads OKej start

D60

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena GottfridssonNittedal OL34:2214:22
2Ingrid KensbyOK Tyr37:31+3:0915:41
3Anne SørumIndre Østfold OK38:55+4:3316:16
4Ulla-Britt ErikssonVästvärmlands OK40:03+5:4116:45
5Maria ErikssonÅmåls OK41:50+7:2817:30
6Elisabeth ÖströmOK Tyr42:10+7:4817:38
7Eva Rabe MagnussonIF Hagen48:08+13:4620:08
8Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK52:00+17:3821:45
9Gunilla LindOK Landehof56:02+21:4023:26
10Karin MoodhOK Tyr1:15:55+41:3331:45

H60

3 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr30:458:32
2Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan33:45+3:009:22
3Sture OttesenIndre Østfold OK34:19+3:349:31
4Petter GullikstadRøros IL35:36+4:519:53
5Rolf WikströmOK Tyr37:30+6:4510:25
6Ulf PalmérUlricehamns OK38:50+8:0510:47
7Knut EngenRaumar Orientering40:45+10:0011:19
8Yngve GottfridssonNittedal OL42:56+12:1111:55
9Lars Audun HadlandOddersjaa43:30+12:4512:05
10Åke SvenssonHammarby IF OF49:03+18:1813:37
11Roger GustafssonIdefjordens SK51:21+20:3614:15
12Ola LundhIF Hagen51:53+21:0814:24
13Mats KensbyOK Tyr52:37+21:5214:36
14Åke KappelOK Tyr58:42+27:5716:18
15Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:03:48+33:0317:43
16Ulf SkoglundKils OK1:04:59+34:1418:03
17Leif SandahlOK Tyr1:06:12+35:2718:23
18Göran KarlströmOK Tyr1:10:02+39:1719:27
Thomas HjertFalköpings AIK OKej godkänd
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej godkänd
Jörgen BatzSkarpnäcks OLutgått
Anders AlamaaIK Vikings OKutgått

D65

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK46:3219:28
2Lisa AnnersandOK Tyr47:58+1:2620:04
3Britt-Marie AnderssonOK Amne48:00+1:2820:05
4Britt GunnarssonKristinehamns OK1:01:41+15:0925:48
5Monica LööfMariestads FK1:04:27+17:5526:57
6Eva TrangiusOK Tyr1:05:06+18:3427:14
7Monica DjurbergOK Tyr1:07:46+21:1428:21
8Lotta RåbergOK Tyr1:17:05+30:3332:15
9Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:22:44+36:1234:36
Britt FredrikssonKroppa IFej godkänd
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Marit NilssonKils OKutgått
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OKutgått

H65

3 040 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger LindLeksands OK34:3411:22
2Olov ÖströmOK Tyr34:57+0:2311:29
3Mats NylinOK Tisaren37:51+3:1712:27
4Tor TrøanHadeland OL37:55+3:2112:28
5Uno MagnussonIF Hagen39:13+4:3912:54
6Göran AnderssonOK Tylöskog39:35+5:0113:01
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:58+11:2415:07
8Tommy WesterbergIF Hagen46:03+11:2915:08
9Hans PerssonOK Älgen47:45+13:1115:42
10Dan WidercrantzOK Skärmen50:56+16:2216:45
11Arne HolmerIFK Mora OK52:09+17:3517:09
12Bosse EngborgHällefors OK52:37+18:0317:18
13Runo JohanssonKristinehamns OK55:10+20:3618:08
14Börje RåbergOK Tyr55:47+21:1318:20
15Conny SahlinVänersborgs SK58:20+23:4619:11
16Rolf SteinerKristinehamns OK59:48+25:1419:40
17Roland MattssonOK Skärmen1:03:49+29:1520:59
18Ove LundbergOK Tyr1:10:51+36:1723:18
19Leif LindhIK Vikings OK1:16:36+42:0225:11
20Ingvar AnderssonOK Amne1:20:07+45:3326:21
21Gunnar JohanssonFilipstads OK1:22:29+47:5527:07
Leif SalinOK Tyrej godkänd
Göran ErikssonLustens OKej godkänd
Kjell-Åke RyenKroppa IFej godkänd
Kenneth OlssonOK Skärmenej godkänd
Ulf BengtssonVästvärmlands OKutgått
Christer ElfsbergKristinehamns OKutgått
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKutgått
Lars MellkvistOK Hierneutgått
Mats HastadFellingsbro GOIFutgått
Bo DavidssonSolna OKutgått
Håkan LööfMariestads FKutgått
Åke GustavssonOK Älgenej start
Jan FogelbergVästvärmlands OKej start
Ingemar ZiljatKristinehamns OKej start
Urban LarssonOK Gipenej start

Inskolning

2 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Andrea AbadzhievaOK Tyrfullföljt
Tor AxelssonOK Tyrfullföljt
Ebba BerndtssonKils OKfullföljt
Carl ForsströmOK Tyrfullföljt
Robin GullqvistVästvärmlands OKfullföljt
Maja HjulströmKils OKfullföljt
Julian IlievHalden SKfullföljt
Stian IlievHalden SKfullföljt
Ellen PerssonOK Tyrfullföljt
Linus PetterssonOK Tyrfullföljt
Melker SjöströmOK Tyrfullföljt
Elsa StarckOK Tyrfullföljt
Oliver VestbergOK Älgenfullföljt
Isabelle Wigh DahlgrenFilipstads OKfullföljt
Emil BengtssonOK Tyrej start
Alvin HollowellOK Tyrej start

Mycket lätt 2 km

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar OlssonÅmåls OK18:338:50
2Ingrid NordströmKils OK31:00+12:2714:45
3Astrid HambergVästvärmlands OK35:23+16:5016:50
4Sofia ForslundKristinehamns OK37:21+18:4817:47
5Linus JörgOK Tyr41:05+22:3219:33
6Signe LindforsOK Älgen1:04:58+46:2530:56
Hanna LarssonOK Gipenej start

Lätt 2,5 km

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SkottÅmåls OK32:1514:04
2Tomas CarlssonÅmåls OK33:22+1:0714:34
3Evelina ÖströmOK Tyr37:05+4:5016:11
4Catrine StoltOK Milan37:38+5:2316:26
5Viktor BengtssonOK Tyr52:33+20:1822:56

Medelsvår 3 km

2 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HellströmÅmåls OK27:4610:43
2Sindre ValsgårdIndre Østfold OK43:00+15:1416:36
3Lennart MattssonLustens OK50:00+22:1419:18
4Thomas BomanOK Tyr53:29+25:4320:38
5Maria ErikssonOK Tyr53:50+26:0420:47
6Emma LiliegrenOK Djerf56:32+28:4621:49
7Bengt HanssonSäterbygdens OK57:53+30:0722:20
8Tatiana KarlströmOK Tyr58:31+30:4522:35
9Elisabet LundqvistOK Tyr1:00:05+32:1923:11
10Agneta BomanOK Tyr1:04:27+36:4124:53
Monika LarssonSkarpnäcks OLej godkänd
Elin BomanOK Tyrej godkänd
Jeanette KarlssonOK Älgenej godkänd
Lise-Lott AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Anna BossOK Tyrej start

Svår 3 km

2 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrey AbadzhievOK Tyr28:3910:13
2Fredrik BarrulfOK Tyr30:56+2:1711:02
3Ola IsakssonOK Tyr36:46+8:0713:07
4Stefan ErikssonOK Älgen40:54+12:1514:36
5Magnus KällmingOK Tyr41:05+12:2614:40
6Henrik PetterssonOK Tyr42:35+13:5615:12
7Lars BroströmDegerfors OK51:29+22:5018:23
8Mikael NilssonÅmåls OK55:12+26:3319:42
9Simon KappelHaninge SOK55:15+26:3619:43
10Mathias SwartzOK Tyr57:15+28:3620:26
11David ÅkerlindLustens OK1:01:14+32:3521:52
12Johanna AlfredssonOK Tyr1:07:35+38:5624:08
13Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:34:36+1:05:5733:47
Christer GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Bernt O. MyrvoldSarpsborg OLej godkänd
Frida HöglundIK Vikings OKutgått
Mikael AlfredssonOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr