Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allians Frödinge Bygdegård

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allians Frödinge Bygdegård
Arrangörsorganisation: Vimmerby OK
Datum: tisdag 9 april 2019

Bana B

5 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders NilssonVimmerby OK43:428:14
2Thomas PetterssonVimmerby OK45:29+1:478:34
3Daniel AxelssonMålilla OK45:54+2:128:39
4Patrik ArvidssonVimmerby OK53:21+9:3910:03
5Torbjörn FalkVimmerby OK54:57+11:1510:22
6Stefanie AnderssonVimmerby OK1:00:24+16:4211:23
7Kristina AnderssonVimmerby OK1:00:39+16:5711:26
8Agneta OlivestamVimmerby OK1:03:46+20:0412:01

Bana A

6 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban BillingHultsfreds OK47:417:41
2Gunnar KarlssonMålilla OK50:40+2:598:10
3Rickard DanielssonVimmerby OK51:01+3:208:13
4Tony ZetterströmMålilla OK54:24+6:438:46
5Robert HjelmVimmerby OK56:28+8:479:06
6Torbjörn KvistHässleby SOK57:07+9:269:12
7Gustaf NilssonVimmerby OK1:00:48+13:079:48
8Jerker GustavssonVimmerby OK1:01:07+13:269:51
9Ulf IsakssonHässleby SOK1:10:19+22:3811:20
Per ErlandssonVimmerby OKej godkänd

Bana C

3 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulric SvenssonVimmerby OK36:2811:03
2Leif AxelssonMålilla OK40:55+4:2712:23
3Gunnar EnbergMålilla OK44:06+7:3813:21
4Kenneth AntonssonVimmerby OK44:22+7:5413:26
5Karina SvenssonVimmerby OK45:57+9:2913:55
6Karin HemmingsVimmerby OK46:12+9:4414:00
7Allis NilssonVimmerby OK46:58+10:3014:13
8Annsofi JohanssonHultsfreds OK47:19+10:5114:20
9Annelie NylanderHultsfreds OK47:20+10:5214:20
10Carola BillingHultsfreds OK55:13+18:4516:43
Mats AdolfssonVimmerby OKej godkänd
Bo EklundVimmerby OKutgått
Julia ArvidssonVimmerby OKutgått

Bana D

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonVimmerby OK27:329:10
2Nora SvenssonVimmerby OK27:37+0:059:12
3Elisabeth DanielssonVimmerby OK29:49+2:179:56
4Anne-Marie RobertssonMålilla OK40:09+12:3713:23
5Gunilla SävenstrandHultsfreds OK42:39+15:0714:13
6Madelaine SvenssonVimmerby OK54:42+27:1018:14

Bana E

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma TräffMålilla OK18:519:25
2Arne SävenstrandHultsfreds OK28:01+9:1014:00
3Emma TibbelinVimmerby OK35:56+17:0517:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser