Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT 5, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT 5, final
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: tisdag 4 juni 2019

D20

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HallinSurahammars SOK10:375:44
2Ida LarssonVästerås SOK11:12+0:356:03
3Hanna ErikssonNorbergs OK11:14+0:376:04
4Jennifer SvenssonVästerås SOK12:02+1:256:30
5Tilda WigforssArboga OK20:51+10:1411:16
Emilia BrangefältVästerås SOKej start

H20

2 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SjöstrandVästerås SOK9:574:30
2Casper VånsjöArboga OK10:47+0:504:52
3Pontus LindgrenVästerås SOK10:52+0:554:55
4Markus ÖsterlundVästerås SOK11:15+1:185:05
5Filip BäckArboga OK11:31+1:345:12
6Jesper JanssonVästerås SOK11:38+1:415:15
7Anton AugustssonFagersta OK12:32+2:355:40
8Ceasar TengbrandArboga OK15:23+5:266:57
Martin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Hugo FriskVästerås SOKej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej start
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej start

D16

1 590 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK7:284:41
2Maja AhlströmVästerås SOK8:28+1:005:19
3Wilma ThornellSurahammars SOK9:23+1:555:54
4Amanda HallVästerås SOK9:25+1:575:55
5Clara SvenssonSurahammars SOK10:38+3:106:41
6Rebecka HaslerSurahammars SOK10:49+3:216:48
7Jonna SandbergKöping-Kolsva OK11:08+3:407:00
8My VelanderSurahammars SOK11:40+4:127:20
9Tilde JohanssonSurahammars SOK12:04+4:367:35
10Ella WilhelmssonOK Hedströmmen12:51+5:238:04
11Fanny AnderssonVästerås SOK13:05+5:378:13
11Hanna ThulinVästerås SOK13:05+5:378:13
13Felicia SahlénVästerås SOK14:13+6:458:56
14Hanna HermannVästerås SOK14:28+7:009:05

H16

1 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas AhlströmVästerås SOK8:304:41
2Arvid ErikssonNorbergs OK9:46+1:165:23
3Maximilian OlofssonVästerås SOK10:12+1:425:38
4Eric BäckArboga OK10:14+1:445:39
5Edvin BerggrenOK Hedströmmen11:18+2:486:14
6Kristoffer KlarinVästerås SOK17:46+9:169:48
Noah AndertoftVästerås SOKej godkänd
Sixten SlagbrandVästerås SOKej start

D14

1 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen ThorsénSurahammars SOK7:535:05
2Alva SkoogVästerås SOK8:10+0:175:16
3Elvira BjörnbergVästerås SOK8:46+0:535:39
4Smilla AndertoftVästerås SOK8:52+0:595:43
5Agnes JohanssonSurahammars SOK9:07+1:145:52
6Nova SahlénVästerås SOK9:12+1:195:56
7Kajsa HallVästerås SOK9:24+1:316:03
8Amanda BäckArboga OK9:28+1:356:06
9Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK9:53+2:006:22
10Agnes JakobssonSala OK11:22+3:297:20
11Malva EnlundSala OK16:02+8:0910:20

H14

1 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HaslerSurahammars SOK8:254:45
2Arvid JonforsenSurahammars SOK8:50+0:254:59
3Albin VelanderSurahammars SOK8:53+0:285:01
4Elis WiklundVästerås SOK9:27+1:025:20
5Linus HallinSurahammars SOK9:52+1:275:34
6Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:03+1:385:40
7Josiah BergrothVästerås SOK10:17+1:525:48
8Erik PalmVästerås SOK10:43+2:186:03
9Arvid GunérusSurahammars SOK11:32+3:076:30
10Filip AnderssonVästerås SOK11:43+3:186:37
11Gustav ThenanderVästerås SOK11:51+3:266:41
12Carl SandqvistVästerås SOK12:13+3:486:54
13Kalle AnderssonOK Hedströmmen13:07+4:427:24
14Ville SjöblomKöping-Kolsva OK13:47+5:227:47
15Felix SlagbrandVästerås SOK15:20+6:558:39
16Samuel LindqvistVästerås SOK20:33+12:0811:36

D12

1 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin PalmVästerås SOK7:105:23
2Kajsa BergrothVästerås SOK8:37+1:276:28
3Freja MattilaHallstahammars OK10:07+2:577:36
4Maria StenbergVästerås SOK10:52+3:428:10
5Gabriella HaslerSurahammars SOK11:00+3:508:16
6Irma MalmströmVästerås SOK11:20+4:108:31
7Emilie ÖsterbergSurahammars SOK12:44+5:349:34
8Lovisa BjörnbergVästerås SOK13:05+5:559:50
Lovisa BouvinSala OKej start
Alicia HermannVästerås SOKej start

H12

1 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig JuhlinVästerås SOK8:155:39
2Hugo ZetterbergVästerås SOK8:27+0:125:47
3Elias KarénSala OK8:38+0:235:54
4David ThapperVästerås SOK8:43+0:285:58
5Rasmus ViertelVästerås SOK9:08+0:536:15
6Jakob SandbergKöping-Kolsva OK9:26+1:116:27
7Gustav JuhlinVästerås SOK9:38+1:236:35
8Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK9:44+1:296:40
9Leopold OlofssonVästerås SOK10:17+2:027:02
10Erik EldeenVandrarringen10:51+2:367:25
11Oscar NoringVästerås SOK11:10+2:557:38
12Rasmus EliassonVästerås SOK11:14+2:597:41
13David JonforsenSurahammars SOK12:25+4:108:30
14Rasmus VånsjöArboga OK14:23+6:089:51
15Noah LanderSala OK14:31+6:169:56
16Ture HolmstrandArboga OK14:45+6:3010:06
Albin AnderssonArboga OKej godkänd

D10

1 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HerbstVästerås SOK7:327:06
2Leni AnderssonArboga OK8:36+1:048:06
3Selma LöfqvistVästerås SOK8:51+1:198:20
4Josefin SandbergKöping-Kolsva OK9:20+1:488:48
5Freja IvermarkVästerås SOK9:26+1:548:53
6Hanna ThapperVästerås SOK9:29+1:578:56
7Lina EliassonVästerås SOK9:38+2:069:05
8Matilda MolundVästerås SOK11:34+4:0210:54
9Jonna LitsnerSala OK12:14+4:4211:32
10Hilda GunérusSurahammars SOK19:36+12:0418:29

H10

1 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EricsonFagersta OK7:095:57
2Olle OldaeusVästerås SOK7:25+0:166:10
3Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK7:31+0:226:15
4Alexander ThulinVästerås SOK8:29+1:207:04
5Casper EnarssonKöping-Kolsva OK10:28+3:198:43
6Simon EnarssonKöping-Kolsva OK10:42+3:338:55
7Theodor ThenanderVästerås SOK11:44+4:359:46
8Emil GrankvistArboga OK13:09+6:0010:57
9Ezana ArkebomSala OK21:41+14:3218:04

Inskolning

950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tova EldeenVandrarringen21:33+11:5022:41
Felix HerbstVästerås SOK9:4310:13
Clara NäslundSurahammars SOK22:23+12:4023:33
Olle ZetterbergVästerås SOK12:23+2:4013:02
Alma DanielssonSurahammars SOK14:47+5:0415:33
Karin ElghKöping-Kolsva OK18:32+8:4919:30
Emil SjögrenKöping-Kolsva OK14:53+5:1015:40
Florian ViertelVästerås SOK14:18+4:3515:03
Moa AnderssonArboga OK57:08+47:251:00:08
Elsa DanielssonSurahammars SOK12:40+2:5713:20
Loui GrankvistSurahammars SOK11:32+1:4912:08
Lovis HaukiSurahammars SOK14:24+4:4115:09
Vincent HaukiSurahammars SOK10:41+0:5811:14
Elin IvermarkVästerås SOK16:35+6:5217:27
Love VelanderSurahammars SOK16:34+6:5117:26
William KullängVästerås SOK15:25+5:4216:13
Jack EnarssonKöping-Kolsva OK12:11+2:2812:49
Ville MattilaHallstahammars OK13:47+4:0414:30
Love PetterssonSurahammars SOKutgått

Prova På

1 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JuhlinVästerås SOK16:2111:56
2Rasmus NoringVästerås SOK20:41+4:2015:05
3Klara OldaeusVästerås SOK21:58+5:3716:02
4Solhem TesfazgiSala OK22:25+6:0416:21
5Selma ElghKöping-Kolsva OK24:56+8:3518:11
6Wilma BrobergKöping-Kolsva OK32:43+16:2223:52
7Elin BrobergKöping-Kolsva OK32:53+16:3224:00
Lisa ElghKöping-Kolsva OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser