Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalsträning
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: torsdag 4 april 2019

Bana 1

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice MalmborgBurseryds IF21:3610:35
2Stina MalmborgBurseryds IF21:49+0:1310:41
3Peter RingbergBredaryds SOK23:07+1:3111:19
4Klara BråhnBurseryds IF23:15+1:3911:23
5Ella AnderssonAnderstorps OK25:26+3:5012:28
6Jenny AnderssonAnderstorps OK25:51+4:1512:40
7Elsa BråhnBurseryds IF27:30+5:5413:28
8Sixten ThunbergOK Vivill30:57+9:2115:10
9Monia LennartssonBredaryds SOK36:13+14:3717:45
10Britta MalmborgBurseryds IF49:05+27:2924:03

Bana 2

2 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma AmrénOK Stigen24:378:41
2Rickard AmrénOK Stigen24:41+0:048:43
3Jeanette RingbergBredaryds SOK27:01+2:249:32
4Camilla MalmborgBurseryds IF29:52+5:1510:33
5Gunilla SandströmOK Stigen30:21+5:4410:43
6Annika IsidorssonOK Vivill32:12+7:3511:22
7Maria LarssonBurseryds IF32:47+8:1011:35
8Susann BerntssonOK Reftele32:51+8:1411:36
9Anders SjöbergOK Reftele33:43+9:0611:54
10Elin JohanssonBurseryds IF37:23+12:4613:12
10Kajsa LarssonBurseryds IF37:23+12:4613:12
12Bosse YbeOK Stigen38:39+14:0213:39
13Marita JohanssonOK Stigen39:41+15:0414:01
14Sigvard RudolfssonOK Gisle41:36+16:5914:41
15Ella HagstrandBurseryds IF43:52+19:1515:30
16Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK44:24+19:4715:41
17Mio HammöBredaryds SOK44:41+20:0415:47
18Bernt JohanssonOK Gisle44:52+20:1515:51
19Hanna BråhnBurseryds IF45:21+20:4416:01
20Annelie WardOK Vivill48:19+23:4217:04

Bana 3

3 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten KarlssonAnderstorps OK35:118:53
2Malin ClassonOK Stigen38:08+2:579:37
3Elias ThunbergOK Vivill38:43+3:329:46
4Linus AnderssonOK Stigen39:10+3:599:53
5Arne AnderssonBredaryds SOK40:00+4:4910:06
6Lena RunessonOK Vivill41:00+5:4910:21
7Mikael WardOK Vivill45:16+10:0511:25
8Stefan ClaessonOK Stigen45:22+10:1111:27
9Bengt SvenssonOK Gisle46:28+11:1711:44
10Kjell AnderssonOK Reftele46:41+11:3011:47
11Sofia SkördeBredaryds SOK47:01+11:5011:52
12Charlott LiljaOK Stigen47:37+12:2612:01
13Ida ThunbergOK Vivill49:55+14:4412:36
14Tomas MårtenssonOK Vivill50:59+15:4812:52
15Bo JohanssonOK Stigen53:59+18:4813:37
16Elsa LarssonBurseryds IF54:33+19:2213:46

Bana 4

4 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ThunbergOK Vivill39:297:56
2Joakim Björn Martin FranssonAnderstorps OK46:23+6:549:19
3Camilla HolmqvistOK Stigen48:03+8:349:40
4Lars ThorstenssonOK Stigen48:18+8:499:43
5Lars RunessonOK Vivill51:26+11:5710:20
6Tomas PetterssonOK Reftele53:15+13:4610:42
7Maria SturessonAnderstorps OK53:42+14:1310:48
8Patrik AnderssonAnderstorps OK54:46+15:1711:01
9Christer JanssonBredaryds SOK57:20+17:5111:32
10Emma IsidorssonOK Vivill58:24+18:5511:45
11Ellen SvenssonOK Reftele1:03:12+23:4312:42
12Peter SvenssonOK Reftele1:03:15+23:4612:43
Stina AnderssonAnderstorps OKej godkänd

Bana 5

6 120 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AnderssonBredaryds SOK41:386:48
2Christer LiljaOK Stigen46:01+4:237:31
3Victor HörnquistAnderstorps OK49:26+7:488:04
4Roger KarlssonAnderstorps OK50:01+8:238:10
5Filip BrolingBredaryds SOK53:08+11:308:40
6Niclas HörnquistAnderstorps OK54:33+12:558:54
7Leif SöderlindBredaryds SOK57:52+16:149:27
8Magnus ClassonOK Stigen1:01:04+19:269:58
9Ann BägebyOK Vivill1:02:51+21:1310:16
10Mats NylundBredaryds SOK1:05:02+23:2410:37
11Linus BägebyOK Vivill1:08:47+27:0911:14
12Albin SamuelssonOK Vivill1:13:20+31:4211:58
Carina SvenssonBredaryds SOKej godkänd

Bana 6

4 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav MalmborgBurseryds IF30:006:19
2Niclas SjögrenOK Stigen31:06+1:066:33
Anders HolmbergOK Vivillej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser