Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2012 - torsdag 12 juli 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

5 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor33:476:31
2Johanna LönnkvistTullinge SK35:27+1:406:50
3Jenny WegmüllerOK Rodhen35:41+1:546:53
4Julia LauriOK Tisaren36:00+2:136:56
5Karin PerssonHagaby GOIF36:09+2:226:58
6Martina KarlssonStora Tuna OK36:32+2:457:03
7Stina JanssonJärla Orientering36:38+2:517:04
8Elin KarlssonOK Linné36:49+3:027:06
9Kristina RobertoOK Linné37:26+3:397:13
10Helena SvenssonOK Tyr37:57+4:107:19
11Anna DuvanderOK Kåre39:15+5:287:34
12Anette ÖnerudOK Ravinen40:33+6:467:49
13Sára NožkováSöders-Tyresö43:53+10:068:28
14Karin E. GustafssonHagaby GOIF44:21+10:348:33
15Matilda AnderssonOK Kåre45:40+11:538:48
16Madelene AllmungsLeksands OK45:49+12:028:50
17Annika LundströmSundbybergs IK46:26+12:398:57
18Anna SameliusVisborgs OK47:02+13:159:04
19Ida MattssonVästerbergslagens OL47:22+13:359:08
20Jill JohanssonSundsvalls OK52:08+18:2110:03
21Sara BengtssonSävedalens AIK57:10+23:2311:02
22Klara AlmOK Linné59:48+26:0111:32
Malin JonssonOK Tyrej start

H21 Elit

5 930 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné29:274:57
2Rassmus AnderssonOK Linné30:22+0:555:07
3Albin RidefeltOK Linné30:26+0:595:07
4Henrik LöfåsOK Linné30:28+1:015:08
5William LindMalungs OK Skogsmårdarna31:00+1:335:13
6Pelle EngstrandStora Tuna OK31:42+2:155:20
7Niklas AldénOK Linné32:04+2:375:24
8Erik AnderssonJärla Orientering32:26+2:595:28
9Martin LindskogOK Ravinen32:28+3:015:28
10Brent GodmanGotlands Bro OK34:05+4:385:44
11Olof ErikssonOK Linné34:37+5:105:50
12Markus StåhlIF Sibbo-Vargarna34:52+5:255:52
13Börje PaulerSkogslöparna34:54+5:275:53
13Andreas LiljegrenGotlands Bro OK34:54+5:275:53
15Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna35:02+5:355:54
16Johan KärrströmTullinge SK35:21+5:545:57
17Nick BarrableOK Ravinen35:38+6:116:00
18Mikael NordströmOK Linné35:58+6:316:03
19Peter LöfåsStora Tuna OK36:03+6:366:04
20Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF36:10+6:436:05
21Markus FredlundTullinge SK36:13+6:466:06
22Anton HallorOK Tisaren36:39+7:126:10
23Henric BrohedeOK Tyr37:16+7:496:17
24Christoffer EskilssonHaninge SOK37:18+7:516:17
25Niklas WraneSöders-Tyresö37:43+8:166:21
26Johan PerssonHagaby GOIF37:44+8:176:21
27Fajer WennerbergOK Klyftamo37:59+8:326:24
28Johan NordlundLeksands OK38:43+9:166:31
29Jonas ByströmSkogslöparna39:11+9:446:36
30Simon WegmüllerOK Rodhen39:43+10:166:41
31Alexander NilssonGotlands Bro OK40:26+10:596:49
32Gustaf WennerbergOK Klyftamo41:37+12:107:01
33Simon SjöhedGävle OK42:04+12:377:05
34Max KarleOK Skogshjortarna42:30+13:037:10
35Rikard PentonenIFK Göteborg44:09+14:427:26
36Marvin GoerickeWWOP Germany44:28+15:017:29
37Reinert HallorOK Tisaren44:50+15:237:33
38Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF45:46+16:197:43
39Frode KonstIL Tyrving51:47+22:208:43
Erik PetterssonOK Linnéej godkänd

H20 Elit

5 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen30:095:49
2Marcus JanssonKFUM Örebro OK31:38+1:296:06
3Joar SvartholmGammelstads IF33:03+2:546:22
4Joel LenellOK Linné34:12+4:036:36
5Albin SjöhedGävle OK39:41+9:327:39

D18 Elit

4 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Junia BirgerssonVisborgs OK33:057:49
2Evelina WickbomVittjärvs IK35:27+2:228:22
3Malin CarlssonSöders-Tyresö37:24+4:198:50
4Sina TommerTullinge SK38:07+5:029:00
5Tove ForshällenAttunda OK38:41+5:369:08
6Josefin WallenhammarHagaby GOIF38:57+5:529:12
7Anni ReimanAngelniemen Ankkuri40:16+7:119:31
8Linnéa EngstedtTullinge SK40:30+7:259:34
9Agneta BoxströmIF Sibbo-Vargarna40:51+7:469:39
10Sanna ForsbergLånghundra IF42:37+9:3210:04
11Channa LönneSkarpnäcks OL44:20+11:1510:28
12Lovisa NilssonOK Linné44:56+11:5110:37
13Caroline HolmgrenIF Sibbo-Vargarna45:40+12:3510:47
14Mikaela BorgmanIF Sibbo-Vargarna45:47+12:4210:49
15Maria BengtssonLånghundra IF57:35+24:3013:36
16Linn MöllerVisborgs OK58:05+25:0013:43
Nicole LjungdahlHjärnarps GH OLej start
Jorunn LindströmSundsvalls OKej start

H18 Elit

4 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF29:576:46
2Erik LindgrenKFUM Örebro OK30:10+0:136:49
3Philip PerssonOK Orion30:31+0:346:54
4Ludvig NilssonKFUM Örebro OK30:51+0:546:58
5Simon KappelGotlands Bro OK31:04+1:077:01
6Linus LehtoKarjaan-Karis URA32:46+2:497:24
7Elias LehtoKarjaan-Karis URA42:14+12:179:33
8Jesper TibellLånghundra IF43:31+13:349:50

D21

4 320 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria von SchmalenséeAttunda OK34:297:58
2Nina de BoussardIFK Enskede36:49+2:208:31
3Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL36:55+2:268:32
4Alexandra VejedalIFK Lidingös Skid o OK37:11+2:428:36
5Emma Pihl SkoogOK Linné37:54+3:258:46
6Magdalena CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK38:21+3:528:52
7Jennie PetterssonHagaby GOIF39:36+5:079:10
8Stina AndreassonGustavsbergs OK40:19+5:509:19
9Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK41:20+6:519:34
10Maria GunnarssonOK Hällen41:30+7:019:36
11Karin HedmanIFK Lidingös Skid o OK41:46+7:179:40
12Annika HoflingDalaportens OL41:59+7:309:43
13Lena KaskOK Linné42:16+7:479:47
14Åsa SvenssonSkogslöparna42:38+8:099:52
15Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:01+8:329:57
16Lisa WesterSkogslöparna43:08+8:399:59
17Ida Pihl SkoogOK Linné44:52+10:2310:23
18Frida WinteråsVästerbergslagens OL45:34+11:0510:32
19Linnea PaulerSkogslöparna45:38+11:0910:33
20Andrea WickbomVittjärvs IK46:42+12:1310:48
21Elin StenströmSala OK47:09+12:4010:54
22Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg50:28+15:5911:40
23Caroline WestbomOK Österåker51:15+16:4611:51
24Sofia StenbergKarlsbyhedens IK53:13+18:4412:19
25Jasmin SundbäckIF Sibbo-Vargarna54:29+20:0012:36
26Annica KristofferssonAlmby IK55:18+20:4912:48 Ladda ner rutt i gpx-format
27Anna RosnäsSkogsluffarnas OK57:01+22:3213:11
28Frida WickholmIF Sibbo-Vargarna1:02:24+27:5514:26

H21

5 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedmanIFK Lidingös Skid o OK29:095:21
2Robert WallstenLeksands OK29:38+0:295:26
3Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK30:18+1:095:34
4Thomas ÅbergGävle OK30:30+1:215:36
5Olle NäslundÖstersunds OK30:44+1:355:38
6Mattias JohanssonIFK Lidingös Skid o OK31:18+2:095:45
7Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OK31:33+2:245:47
8Martin Holth JohannessenIFK Lidingös Skid o OK32:22+3:135:56
9Dan WesterJärla Orientering33:31+4:226:09
10Petter HaraldssonGustavsbergs OK33:58+4:496:14
10Henric CarlssonJärla Orientering33:58+4:496:14
12Olof PerssonSvaide Roma SOK34:29+5:206:20 Ladda ner rutt i gpx-format
13Björn OlovssonOK Linné34:52+5:436:24
14Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK35:07+5:586:27
15Markus MartinelleSöders-Tyresö35:54+6:456:35
16Alexander HansenSödertälje-Nykvarn OF37:19+8:106:51
17Jonas HallmanAttunda OK37:46+8:376:56
18Petter LindbergGävle OK38:23+9:147:03
19Olof CarlssonSöders-Tyresö38:30+9:217:04
20Edvin LindmarkSkarpnäcks OL38:48+9:397:07
21Patrik NilssonSnättringe SK39:39+10:307:17
22Mikael AxinHagaby GOIF40:22+11:137:25
23Mattias NordinGustavsbergs OK41:45+12:367:40
24Johan WinteråsVästerbergslagens OL42:50+13:417:52
25Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL43:24+14:157:58
26Hampus MöllerLinköpings OK44:58+15:498:15
27Joel MongårdSkogsluffarnas OK46:40+17:318:34
28Magnus SneitzJärfälla OK47:02+17:538:38
29Martin AhlströmIFK Enskede48:48+19:398:58

D20

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin DahlströmTullinge SK34:509:04
2Maria FredlundTullinge SK38:55+4:0510:08
3Nina HallorOK Tisaren42:34+7:4411:05
4Elina SundqvistTullinge SK43:25+8:3511:18
5Nickilina HeikkiläLustens OK46:36+11:4612:08
6Sofie JohanssonSundsvalls OK48:44+13:5412:41

H18

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus WestbladOK Ravinen35:168:00
2John FunkquistIF Hansa-Hoburg43:30+8:149:53
3Anders KallingsVisborgs OK49:13+13:5711:11
4Benjamin MyllyläIF Sibbo-Vargarna53:31+18:1512:09
5Marcus HammarströmWaxholms OK58:56+23:4013:23
6Mikael GardelinVisborgs OK59:15+23:5913:27
7Ville EdlundEksport OL1:19:47+44:3118:07

D17-20 Kort

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HeikkiläLustens OK48:5712:12
2Sara MalmborgSkogsluffarnas OK49:25+0:2812:19
3Frida RoosIF Thor54:23+5:2613:33

D16

3 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna30:188:19
2Ellen SarenmarkLeksands OK30:25+0:078:21
3Josefine HöögHagaby GOIF32:29+2:118:55
4Alice TörnlundOK Södertörn34:47+4:299:33
5Julia ErikssonOK Kolmården34:56+4:389:35
6Agnes CarlssonVisborgs OK38:08+7:5010:28
7Lovisa JonssonNorbergs OK40:20+10:0211:04
8Maja EngesLeksands OK41:18+11:0011:20
8Jennifer AnderssonHaninge SOK41:18+11:0011:20
10Tuulia KivistöIF Sibbo-Vargarna41:46+11:2811:28
11Emma BengtssonÅrsunda IF51:10+20:5214:03
12Lotta EdlundEksport OL1:16:22+46:0420:58
13Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:18:11+47:5321:28
Nathalie LybertOK Ravinenej godkänd

H16

4 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK23:035:44
2Fredrik LevinSvaide Roma SOK23:55+0:525:57
3Martin NilssonSnättringe SK25:49+2:466:26
4Albin LillieströmOK Roxen25:50+2:476:26
5Sven EngströmLinköpings OK27:24+4:216:49
6Martin HerbertTäby OK27:30+4:276:51
7Alexander WiklundFinspångs SOK28:01+4:586:59
8Tobias PentonenHestra IF28:35+5:327:07
9Sebastian FleissWWOP Germany28:44+5:417:09
10Erik ForsbergOK Ravinen31:17+8:147:48
11Amadeus HanssonGotlands Bro OK31:30+8:277:51
12Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL31:32+8:297:51
13Jonas KallhaugeSnättringe SK32:48+9:458:10
14Erik EngstedtTullinge SK32:54+9:518:12
15Valtteri AlankoIF Sibbo-Vargarna33:24+10:218:19
16Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg34:59+11:568:43
17Nils IngelhagFrölunda OL35:01+11:588:43
18Christoffer HindsbergIF Sibbo-Vargarna38:03+15:009:29
19Rickard SvedbergIF Sibbo-Vargarna38:21+15:189:33
20Felix HellgrenOK Ravinen39:02+15:599:44
21Jonne KunnasIF Sibbo-Vargarna40:20+17:1710:03
22Ludvig SandahlIFK Enskede42:32+19:2910:36
23Benjamin HolmgrenIF Sibbo-Vargarna42:49+19:4610:40
24David DahlVisborgs OK43:00+19:5710:43
25Maximilian JärvinenIF Sibbo-Vargarna48:37+25:3412:07
26Oscar SjöbergVästerbergslagens OL50:27+27:2412:34
27Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OF51:04+28:0112:44
28Olle LindgrenKFUM Örebro OK53:18+30:1513:17
29Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL54:19+31:1613:32
Axel LindbergSvaide Roma SOKej start

H16 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne FrändénJärla Orientering38:4512:49

D14

3 350 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam DalénSala OK27:448:16
2Rebecca WaldenfjordJärfälla OK28:36+0:528:32
3Matilda ForsbergOK Ravinen29:37+1:538:50
4Tilda AnderssonOK Ravinen32:10+4:269:36
5Moa WestbladOK Ravinen32:31+4:479:42
6Emma HagrotTäby OK32:35+4:519:43
7Anna HerbertTäby OK35:44+8:0010:40
8Christa BorgmanIF Sibbo-Vargarna35:48+8:0410:41
9Antonia HolmgrenIF Sibbo-Vargarna36:00+8:1610:44
10Ann JohanssonSundsvalls OK40:29+12:4512:05
11Sofia BerglundSigtuna OK40:42+12:5812:08
12Emmy AlbinssonJärfälla OK44:19+16:3513:13
13Siri HjärtbergJärfälla OK47:51+20:0714:17
14Frida KårénSundsvalls OK47:53+20:0914:17
15Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF48:40+20:5614:31
16Vilma BergerDomnarvets GOIF48:45+21:0114:33
17Nora StålbergOK Hällen56:15+28:3116:47
18Moa HillTumba-Mälarhöjden OK59:57+32:1317:53
Tilda AnderssonOK Tyrej start

H14

3 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna19:556:19
2Georg EklöwOK Södertörn22:27+2:327:07
3Hugo LillieströmOK Roxen23:40+3:457:30
4Emil KarlssonHestra IF24:14+4:197:41
5Gustaf BerglundSigtuna OK27:14+7:198:38
6Johan HerbertTäby OK27:55+8:008:51
7Jesper HedarEskilstuna OL28:39+8:449:05
8Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL28:53+8:589:10
9Simon SjöbergVästerbergslagens OL28:58+9:039:11
10David LevinSvaide Roma SOK29:07+9:129:14
11Emil KarlssonMotala AIF OL29:25+9:309:20
12Hampus LindmanNässjö OK31:09+11:149:53
13Hugo EkingeOK Motala31:15+11:209:55
14Rasmus WickbomVittjärvs IK31:29+11:349:59
15Johan EdenhamnLänna IF32:59+13:0410:28
16Teo KettunenIF Sibbo-Vargarna35:10+15:1511:09
17Albin AnderssonOK Ravinen35:35+15:4011:17
18Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna35:41+15:4611:19
19Lukas HellgrenOK Ravinen35:49+15:5411:22
20Calle NilssonJärfälla OK36:23+16:2811:33
21Casper SneitzJärfälla OK47:54+27:5915:12
22Anton NilssonGotlands Bro OK50:46+30:5116:06
23Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:03:17+43:2220:05
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D14 Kort

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aino ReimanAngelniemen Ankkuri24:278:34
2Lina MalmborgSkogsluffarnas OK26:22+1:559:15
3Malin SkogsterIF Sibbo-Vargarna39:00+14:3313:41
4Moa AbrahamssonHylte OK1:35:44+1:11:1733:35

H14 Kort

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan MöllerAlmby IK38:2613:29
2Axel PetterssonWaxholms OK42:46+4:2015:00
3Carl Johan HeikkiläLustens OK1:03:14+24:4822:11
Jonas EngstedtTullinge SKej start

D12

2 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonOK Kolmården24:288:53
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:01+0:339:05
3Lina SvärdIF Thor25:37+1:099:18
4Ebba LindmanNässjö OK27:38+3:1010:02
5Klara SpikLeksands OK29:46+5:1810:49
6Tilda NikolaussonSvaide Roma SOK30:58+6:3011:15
7Hanna KarlssonLänna IF31:04+6:3611:17
8Gilda BjersanderSvaide Roma SOK32:36+8:0811:51
9Moa Segerdahl-WahlbySvaide Roma SOK34:43+10:1512:37
10Beata PetterssonGotlands Bro OK35:00+10:3212:43
11Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK35:13+10:4512:48
12Katja DalénSala OK35:56+11:2813:04
13Tyra AlmJärla Orientering36:10+11:4213:09
14Sara EdenhamnLänna IF38:02+13:3413:49
15Elin DahlVisborgs OK38:55+14:2714:09
16Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL39:01+14:3314:11
17Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL42:36+18:0815:29
18Livia GiezendannerOLG Chur44:18+19:5016:06
19Alma KappelGotlands Bro OK45:50+21:2216:40
Linnea GustafssonOK Hällenej start
Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOKej start

H12

2 750 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DjurstedtEksjö SOK20:557:36
2Lukas MattssonGotlands Bro OK22:13+1:188:04
3Gunnar EngströmLinköpings OK22:23+1:288:08
4Johan AlpbergAlmby IK24:14+3:198:48
5Simon FriskGustavsbergs OK24:15+3:208:49
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK24:36+3:418:56
7Noel WaldenfjordJärfälla OK25:04+4:099:06
8Emil JonsellIF Thor25:40+4:459:20
9Albin Rieem LindgrenVisborgs OK25:56+5:019:25
10Casper HedarEskilstuna OL27:49+6:5410:06
11Mattias KallhaugeSnättringe SK28:07+7:1210:13
12Joel ErnstssonFinspångs SOK28:27+7:3210:20
13Edvin NilssonGotlands Bro OK28:42+7:4710:26
14Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF29:06+8:1110:34
15Linus AlbinssonJärfälla OK29:20+8:2510:40
16Rasmus VirginGotlands Bro OK30:08+9:1310:57
17Mattias LevinSvaide Roma SOK30:59+10:0411:16
18Anton SilierJärfälla OK31:25+10:3011:25
19Rasmus WinbergHaninge SOK32:26+11:3111:47
20Emil NilssonJärfälla OK33:52+12:5712:18
21Olle SvangrenGotlands Bro OK34:34+13:3912:34
22Niklas WestbergSvaide Roma SOK35:56+15:0113:04
23Edvin JohnssonSvaide Roma SOK37:52+16:5713:46
24Albin KårénSundsvalls OK39:05+18:1014:12
25Simon MöllerAlmby IK40:37+19:4214:46
26David KindlundOK Tyr40:55+20:0014:52
27Mattias ÖsterdahlVisborgs OK41:46+20:5115:11
28Samuel JonssonHallstahammars OK43:34+22:3915:50
29Rasmus SvedbergIF Sibbo-Vargarna43:46+22:5115:54

D12 Kort

2 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK14:216:48
2Tilda BellanderGustavsbergs OK16:05+1:447:37

H12 Kort

2 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordinGävle OK14:166:45
2Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF16:19+2:037:43
3Wertti AutioHyvinkään Rasti18:04+3:488:33
4Albin BrinkMarkaryds FK19:07+4:519:03
5Arvid TörnfeltGarda IK22:05+7:4910:27
6Abel MeseluNässjö OK30:53+16:3714:38

D10

2 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella ForsbergOK Ravinen15:207:16
2Agnes DjurstedtEksjö SOK16:00+0:407:34
3Sofie FranzénAlmby IK16:03+0:437:36
4Linnea SöderqvistOK Ravinen18:28+3:088:45
5Delia GiezendannerOLG Chur19:02+3:429:01
6Kristin HerberthsonLinköpings OK19:04+3:449:02
7Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK19:23+4:039:11
8Hanna JonsellIF Thor20:11+4:519:33
9Jenny BergGarda IK21:07+5:4710:00
10Emma BellanderGustavsbergs OK21:51+6:3110:21
11Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL23:39+8:1911:12
12Ellen EkingeOK Motala24:39+9:1911:40
13Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF26:30+11:1012:33
14Maja SandvikAttunda OK26:40+11:2012:38
15Tove SjöbergTullinge SK27:53+12:3313:12
16Matilda FriskGustavsbergs OK38:49+23:2918:23
17Karin LindgrenKFUM Örebro OK44:45+29:2521:12

H10

2 110 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:585:40
2Ian BjersanderSvaide Roma SOK16:48+4:507:57
3Teodor ÄlvegranDalaportens OL16:59+5:018:02
4Antti ReimanAngelniemen Ankkuri17:53+5:558:28
5Albin LindskogOK Ravinen17:58+6:008:30
6Henrik FranzénAlmby IK18:07+6:098:35
7Fabian MellbergSvaide Roma SOK19:20+7:229:09
8Gustav JonssonHallstahammars OK20:40+8:429:47
9Felix AbrahamssonHylte OK21:54+9:5610:22
10Oscar AnelandOK Ravinen22:38+10:4010:43
11Oskar KunnasIF Sibbo-Vargarna22:43+10:4510:45
12Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:48+11:5011:16
13Anton KarlssonLänna IF23:54+11:5611:19
14Erik NilssonGotlands Bro OK26:09+14:1112:23
15Oskar NilssonJärfälla OK27:30+15:3213:01
16Folke SvangrenGotlands Bro OK31:29+19:3114:55
17Joel NorinGävle OK32:07+20:0915:13
Peder PerssonGotlands Bro OKej start

D35

3 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen29:297:40
2Johanna KindlundOK Tyr30:58+1:298:03
3Jessica SjöbergTullinge SK32:04+2:358:21
4Malin LindskogOK Ravinen33:19+3:508:40
5Anna LövgärdOK Alehof35:12+5:439:10
6Pernilla NilssonJärfälla OK36:44+7:159:33
7Elin AhlströmIFK Enskede37:27+7:589:45
8Maria LybertOK Ravinen39:35+10:0610:18
9Bente KonstOL Tønsberg og Omegn41:31+12:0210:48
10Gunilla MöllerAlmby IK1:00:03+30:3415:38

H35

4 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas UnanderSundsvalls OK28:496:01
2Kristofer WesterSkogslöparna31:45+2:566:38
3Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF32:53+4:046:52
4Jonas DahlinAttunda OK35:57+7:087:31
5Fredrik LarssonGöteborg-Majorna OK37:33+8:447:51
6Martin TerryIFK Lidingös Skid o OK40:22+11:338:26
7Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK40:48+11:598:32
8Sören KindlundOK Tyr41:05+12:168:35
9Sami SillmanIF Sibbo-Vargarna43:35+14:469:07
10Anders LövgärdOK Alehof44:10+15:219:14
11Mikael HallendalIFK Enskede47:13+18:249:52
12Øyvind Sollerud HaugenOL Tønsberg og Omegn58:17+29:2812:11

D40

3 840 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF28:367:26
2Pia JohanssonOK Landehof30:08+1:327:50
3Nina BjersanderSvaide Roma SOK31:05+2:298:05
4Agneta ErikssonOK Kolmården31:29+2:538:11
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:51+3:158:17
6Annika IvarssonLinköpings OK32:52+4:168:33
7Christin SöderqvistOK Ravinen33:00+4:248:35
8Susanna DjurstedtEksjö SOK34:00+5:248:51
9Carina HellgrenOK Ravinen34:07+5:318:53
10Pernilla SvedinLånghundra IF35:16+6:409:11
11Maria OlssonHJS-Vansbro OK37:18+8:429:42
12Maria NorinGävle OK43:11+14:3511:14
13Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK43:16+14:4011:16
14Ulrika GustafssonIK Vista43:23+14:4711:17
15Andrea SilierJärfälla OK44:45+16:0911:39
16Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF47:24+18:4812:20
17Anna KårénSundsvalls OK47:30+18:5412:22
18Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF48:31+19:5512:38
19Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK50:19+21:4313:06
20Sanna HellströmKarjaan-Karis URA51:32+22:5613:25
21Inga-Lill SvedbergIF Sibbo-Vargarna55:04+26:2814:20
22Eva EkingeOK Motala56:02+27:2614:35
23Malin AlbinssonJärfälla OK58:01+29:2515:06
24Ann-Sofie LarssonLaxå OK1:00:21+31:4515:42
25Camilla ÄlvegranDalaportens OL1:05:05+36:2916:56
26Anita GiezendannerOLG Chur1:07:38+39:0217:36
27Gabriella FriskGustavsbergs OK1:08:32+39:5617:50
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H40

4 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NikolaussonVisborgs OK26:565:59
2Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF27:41+0:456:09
3Martin BellanderGustavsbergs OK28:15+1:196:16
4Dan NorinGävle OK28:27+1:316:19
5Jonas NordströmOK Roslagen29:15+2:196:30
6Lars SjöbergTullinge SK29:26+2:306:32
7Patric de BoussardIFK Enskede29:27+2:316:32
8Johan EngesLeksands OK30:21+3:256:44
9Milko LehtoKarjaan-Karis URA31:55+4:597:05
10Per KempeOK Denseln32:07+5:117:08
11Tomas AlbinssonOK Österåker32:30+5:347:13
12Per B NilssonJärfälla OK33:12+6:167:22
13Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL33:45+6:497:30
14Mattias CarlsteinIFK Lidingös Skid o OK34:17+7:217:37
15Erik ForsbergOK Ravinen36:11+9:158:02
16Patrik RönnbäckVisborgs OK36:15+9:198:03
17Johnny BlästaNjurunda OK38:01+11:058:26
18Anders EklundSvaide Roma SOK39:32+12:368:47
19Stefan GustavssonTibro OK40:26+13:308:59
20Patrik FriskGustavsbergs OK40:51+13:559:04
21Peter AlbinssonJärfälla OK42:21+15:259:24
22Anders EkingeOK Motala44:13+17:179:49
23Jörgen BlästaNjurunda OK44:18+17:229:50
24Thomas KarlssonSjövalla FK48:03+21:0710:40
25Sesa LehtoKarjaan-Karis URA48:20+21:2410:44
26Nic KruysIF Thor51:50+24:5411:31
27Atakilte BeyeneNässjö OK58:03+31:0712:54
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Stefan PerssonVisborgs OKej start

D45

3 170 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö25:077:55
2Åsa Gahne SpikLeksands OK28:23+3:168:57
3Åsa RydellLeksands OK29:16+4:099:13
4Helena LindmanNässjö OK29:24+4:179:16
5Anna EkSödertälje-Nykvarn OF29:53+4:469:25
6Anna LarssonSöders-Tyresö30:03+4:569:28
7Marie HedarEskilstuna OL31:25+6:189:54
8Gunilla KallhaugeSnättringe SK32:03+6:5610:06
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK33:40+8:3310:37
10Agneta KarlssonRånäs OK33:56+8:4910:42
11Yvonne FranzénAlmby IK34:04+8:5710:44
12Lena PetterssonOK Tjärnen34:14+9:0710:47
13Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF35:02+9:5511:03
14Ulrica HolmgrenIF Sibbo-Vargarna36:55+11:4811:38
15Eva LenellMälarö SOK37:49+12:4211:55
16Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF39:12+14:0512:21
17Anna SanderIF Thor41:03+15:5612:56
18Monica HallorOK Tisaren41:50+16:4313:11
19Anneli WickbomVittjärvs IK42:02+16:5513:15
20Carin KihlströmTäby OK42:26+17:1913:23
21Anu ReimanAngelniemen Ankkuri43:18+18:1113:39
22Gitte EngströmLinköpings OK44:11+19:0413:56
23Gunilla GustavssonOK Orion44:26+19:1914:01
24Anita CarlssonVisborgs OK48:19+23:1215:14
25Petra WickholmIF Sibbo-Vargarna50:20+25:1315:52
26Carolin NäslundOK Landehof52:32+27:2516:34
27Ulrika HeikkiläLustens OK1:08:42+43:3521:40
Åsa BergströmTäby OKej start

H45

4 400 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK26:366:02
2Anders BergLinköpings OK27:39+1:036:17
3Hans SundqvistTullinge SK28:29+1:536:28
4Jarmo ReimanAngelniemen Ankkuri29:14+2:386:38
5Magnus HellgrenOK Ravinen29:50+3:146:46
6Johan JakobssonLånghundra IF29:58+3:226:48
7Mats JonsellIF Thor30:34+3:586:56
8Frans WickbomI 19 IF31:18+4:427:06
9Ola HultinOK Roslagen31:30+4:547:09
10Niclas HällströmIF Thor31:48+5:127:13
11Magnus HerberthsonLinköpings OK31:54+5:187:15
11Jörgen AxelssonTullinge SK31:54+5:187:15
13Magnus AbrahamssonHylte OK32:45+6:097:26
14Jonas WelanderEksport OL33:00+6:247:30
15Jan CarlssonSöders-Tyresö33:25+6:497:35
16Anders ÄlvegranDalaportens OL33:57+7:217:42
17Per KallhaugeSnättringe SK35:10+8:347:59
18Stefan EngströmLinköpings OK35:40+9:048:06
19Richard LindströmNjurunda OK36:12+9:368:13
20Petteri LindblomSuomusjärven Sisu36:33+9:578:18
21Per SpikLeksands OK36:43+10:078:20
22Mats KällTumba-Mälarhöjden OK38:45+12:098:48
23Jörg GiezendannerOLG Chur38:59+12:238:51
24Christer ErikssonOK Kolmården39:08+12:328:53
25Frank SteinerJärfälla OK40:28+13:529:11
26Anders ÖnerudOK Ravinen40:29+13:539:12
27Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb40:32+13:569:12
28Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF40:38+14:029:14
29Thomas RoosIF Thor40:49+14:139:16
30Björn LindgrenKFUM Örebro OK41:33+14:579:26
31Peter JuthbergSöders-Tyresö42:59+16:239:46
32Anders LevinSvaide Roma SOK47:19+20:4310:45
33Mats HerbertTäby OK48:44+22:0811:04
34Jörgen DalénSala OK50:31+23:5511:28
35Mats HildingssonLunds OK51:43+25:0711:45
36Anders WinbladSöders-Tyresö52:28+25:5211:55
37Henric KarlssonMotala AIF OL56:48+30:1212:54
38Hans HolmgrenIF Sibbo-Vargarna1:18:52+52:1617:55
Johan OskarssonLaxå OKej godkänd
Niklas GustafssonGarda IKej godkänd
Nils EklöwOK Södertörnej godkänd
Håkan SöderqvistOK Ravinenej start

D50

3 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK25:358:04
2Monica KollbergEksjö SOK26:23+0:488:19
3Marita AxelssonOK Ravinen27:06+1:318:32
4Marie MalmborgSöders-Tyresö28:20+2:458:56
5Sussie BjörkmanDalaportens OL30:39+5:049:40
6Britt-Marie ErikssonGävle OK32:16+6:4110:10
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK32:38+7:0310:17
8Eva CarlssonJönköpings OK33:10+7:3510:27
9Annika SvenssonSolna OK34:28+8:5310:52
10Christina NordströmBodens BK35:55+10:2011:19
11Ulrika BerglundUlriksbergs IK37:30+11:5511:49
12Silke KlickIK Stern37:35+12:0011:51
13Anki HallströmSvaide Roma SOK37:36+12:0111:51
14Eva SvanbergJärfälla OK40:06+14:3112:38
15Christina GustavssonHagaby GOIF40:14+14:3912:41
16Ylva NilssonSnättringe SK42:20+16:4513:21
17Karin IngelhagVittsjö OK43:24+17:4913:41
18Gittel KarlssonAttunda OK45:24+19:4914:19
19Ingrid PerssonHagaby GOIF45:35+20:0014:22
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd

H50

3 800 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF24:206:24
2Jan SjöhedGävle OK25:19+0:596:39
3Kent BergmanOK Ravinen26:11+1:516:53
4Pär WestbladOK Ravinen26:28+2:086:57
5Lennart MalmbergSvaide Roma SOK30:16+5:567:57
6Ulf ErikssonStora Tuna OK30:46+6:268:05
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL31:00+6:408:09
8Erik WadmanIFK Moras OK31:22+7:028:15
9Mikael KarlssonHagaby GOIF31:55+7:358:23
10Jan NylundMariestads FK32:08+7:488:27
11Matts AnderssonOK Ravinen32:23+8:038:31
12Per WinteråsVästerbergslagens OL32:29+8:098:32
13Klas ThybeckLindebygdens OK33:20+9:008:46
14Björn AlpbergAlmby IK33:27+9:078:48
15Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF33:40+9:208:51
16Rein LalloSigtuna OK33:47+9:278:53
17Pekka PajuojaLynx34:27+10:079:03
18Heikki FrilanderIF Sibbo-Vargarna35:14+10:549:16
19Tommy BergerGävle OK35:17+10:579:17
20Stefan GustafssonSkarpnäcks OL36:07+11:479:30
21Lars BengtssonÅrsunda IF37:18+12:589:48
22Per-Åke BladhForsa OK38:25+14:0510:06
23Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL38:51+14:3110:13
24Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF39:58+15:3810:31
25Björn LönneSkarpnäcks OL41:27+17:0710:54
26Uno JohanssonSundsvalls OK42:29+18:0911:10
27Johnny HeikkiläLustens OK42:34+18:1411:12
28Björn SöderbäckOK Linné42:42+18:2211:14
29Gunnar SvanbergJärfälla OK42:50+18:3011:16
30Ossi AutioHyvinkään Rasti45:18+20:5811:55
31Pär DahlströmTullinge SK45:40+21:2012:01
32Jan NilssonGävle OK46:19+21:5912:11
33Torbjörn ErikssonOK Linné46:23+22:0312:12
34Anders BirgerssonVisborgs OK52:05+27:4513:42
35Mikael JohanssonLänna IF54:04+29:4414:13
36Mats EdlundEksport OL59:09+34:4915:33
37Per-Olof SvenssonLänna IF1:08:52+44:3218:07
38Bertil CarlssonJönköpings OK1:27:51+1:03:3123:07
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D55

3 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK27:359:02
2Inger OnsbringEskilstuna OL28:26+0:519:19
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:52+2:179:47
4Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK30:20+2:459:56
5Ing-Marie BackIFK Hedemora OK30:43+3:0810:04
6Lena JanssonJärla Orientering31:31+3:5610:20
7Marita SamuelssonSundbybergs IK31:53+4:1810:27
8Inga-Britt PetterssonSala OK31:55+4:2010:27
9Gudrun PerssonHallstahammars OK32:38+5:0310:41
10Riggan FrändénJärla Orientering33:06+5:3110:51
11Lena NyströmVisborgs OK33:45+6:1011:03
12Anne-Chr SchunnessonAttunda OK34:36+7:0111:20
13Rita WickholmIF Sibbo-Vargarna35:43+8:0811:42
14Monica OhlinRånäs OK38:05+10:3012:29
15Birgitta JanssonGarphyttans IF39:10+11:3512:50
16Inger MattssonVästerbergslagens OL39:18+11:4312:53
17Ulla Nyström KronanderOK Roxen39:56+12:2113:05
18Ingela BengtssonÅrsunda IF42:24+14:4913:54
19Gunnel AxinHagaby GOIF45:14+17:3914:49
20Monika LarssonSkarpnäcks OL56:08+28:3318:24
21Christina OhlinRånäs OK59:04+31:2919:21
Kirsi-Marja KorhonenOunasvaaran Hiihtoseuraej start

H55

3 660 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonHagaby GOIF25:086:52
2Lars OhlinRånäs OK26:19+1:117:11
3Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF26:44+1:367:18
4Arne BackIFK Hedemora OK28:25+3:177:45
5Göran HanssonTäby OK28:39+3:317:49
6Göran NilssonSnättringe SK28:52+3:447:53
7Mats LundbergDalaportens OL30:46+5:388:24
8Anders ÖbergIFK Moras OK31:09+6:018:30
9Hans OhlinRånäs OK31:13+6:058:31
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL31:37+6:298:38
11Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK32:08+7:008:46
12Per LindgrenIK Hakarpspojkarna32:45+7:378:56
13Stefan GustafssonOK Hällen37:03+11:5510:07
14Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK39:06+13:5810:40
15Jonny NilssonSnättringe SK39:18+14:1010:44
16Peter AxelssonOK Ravinen40:54+15:4611:10
17Johan KarlstenSolna OK41:10+16:0211:14
18Robert GustafssonVisborgs OK41:49+16:4111:25
19Anders LavforsCentrum OK43:29+18:2111:52
20Mats SandewallUmeå OK43:31+18:2311:53
21Kari TallqvistTimrå SOK43:40+18:3211:55
22Kjell GustafssonOK Järnbärarna46:52+21:4412:48
23Håkan GustafsonEskilstuna OL46:57+21:4912:49
24Bo MagnussonVisborgs OK47:21+22:1312:56
25Ulf ErikssonGävle OK47:51+22:4313:04
26Jan LundgrenLinköpings OK52:53+27:4514:26
27Rainer StåhlIF Sibbo-Vargarna56:18+31:1015:22
28Robert AlmLänna IF57:56+32:4815:49
29Stefan HellströmVisborgs OK1:03:05+37:5717:14

D60

2 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården26:5510:14
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK29:40+2:4511:16
3Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF31:49+4:5412:05
4Brita AugustssonVisborgs OK33:34+6:3912:45
5Annika NorströmHallstahammars OK34:44+7:4913:12
6Elisabeth LöfåsStora Tuna OK35:16+8:2113:24
7Ulla ClevnertSpårvägens OK35:33+8:3813:31
8Lena StenbergIFK Umeå35:46+8:5113:35
9Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK37:18+10:2314:10
10Lena AlshedenIFK Enskede50:10+23:1519:04
11Lena LindgrenOK Järnbärarna50:43+23:4819:17
Lena JakobssonAlvesta SOKej godkänd
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

H60

3 440 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Toivo PentonenHestra IF30:058:44
2Åke WansölinSöders-Tyresö30:25+0:208:50
3Bernt StenbergIFK Umeå31:14+1:099:04
4Ove ÅbergStorviks IF32:53+2:489:33
5Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL32:59+2:549:35
6Anders LarssonOK Roxen33:02+2:579:36
7Christer LjungdahlHjärnarps GH OL34:33+4:2810:02
8Claes-Erik KarlssonAttunda OK34:59+4:5410:10
9Tom SundbäckIF Sibbo-Vargarna36:08+6:0310:30
10Hasse ÅbergValbo AIF36:17+6:1210:32
11Bernd WollenbergWWOP Germany38:35+8:3011:12
12Sune HedströmOK Rodhen39:19+9:1411:25
13Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK39:27+9:2211:28
14Anders KarlssonTullinge SK39:29+9:2411:28
15Staffan VestbomOckelbo OK40:07+10:0211:39
16Kurt Håkan AnderssonOK Tor41:35+11:3012:05
17Christer LöfåsStora Tuna OK45:35+15:3013:15
18Bo Christer JanssonHagaby GOIF49:34+19:2914:24
19Robert SvartholmGammelstads IF51:26+21:2114:57
20Jan ÅsbergHäverödals SK53:28+23:2315:32
21Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg56:01+25:5616:17
22Leif Erik KarlssonRånäs OK57:41+27:3616:46
23Måns ÖhmanVisborgs OK1:00:57+30:5217:43
24Roger EngstedtDalaportens OL1:02:10+32:0518:04
25Anders SjöholmIF Sibbo-Vargarna1:10:57+40:5220:37
26Ulf AhlqvistIF Hansa-Hoburg1:27:47+57:4225:31

D65

2 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK27:5410:36
2Gun Inger SahlbergLånghundra IF31:17+3:2311:53
3Inger JanssonNynäshamns OK32:20+4:2612:17
4Margareta TidmanOK Kolmården35:24+7:3013:27
5Ing-Marie BergmanVisborgs OK36:11+8:1713:45
6Lena JacobssonVisborgs OK38:50+10:5614:45
7Ingrid EnekvistVisborgs OK44:49+16:5517:02
8Gunnel BalckIFK Enskede49:18+21:2418:44
9Gunnel FranssonVisborgs OK49:53+21:5918:58
10Marja-Liisa LehtoKarjaan-Karis URA56:38+28:4421:32
11Åse KonstElverum OK1:09:38+41:4426:28
12Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK1:10:25+42:3126:46

H65

3 280 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ivar MöllbergArboga OK31:039:27
1Seppo KorhonenOunasvaaran Hiihtoseura31:039:27
3Kent EkdahlEmmaboda Verda OK31:12+0:099:30
4Jan BojlingSolna OK31:17+0:149:32
5Lars-Göran MolinMarkbygdens OK31:39+0:369:38
6John SivarsDalaportens OL32:01+0:589:45
7Hans PerssonOK Älgen32:49+1:4610:00
8Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL34:09+3:0610:24
9Arne SvenssonOK Njudung36:02+4:5910:59
10Bernt ErikssonSpårvägens OK36:54+5:5111:15
11Ulf SkogtjärnOK Linné36:57+5:5411:15
12Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg37:36+6:3311:27
13Torbjörn TirénHellas Orientering37:56+6:5311:33
14Stefan ErlandssonGarda IK38:18+7:1511:40
15Runar AldénOK Kolmården38:43+7:4011:48
16Lennart LindgrenOK Järnbärarna38:48+7:4511:49
17Olle GardellVisborgs OK40:47+9:4412:26
18Svenerik JohanssonVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb42:35+11:3212:58
19Rolf MalmrosVisborgs OK44:57+13:5413:42
20Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK45:31+14:2813:52
21Markku LehtoKarjaan-Karis URA47:00+15:5714:19
22Nils-Erik ÅkessonSvaide Roma SOK48:19+17:1614:43
23Alf KrogellIF Sibbo-Vargarna48:34+17:3114:48
24Hans SahlbergLånghundra IF49:08+18:0514:58
25Kurt JakobssonAlvesta SOK50:39+19:3615:26
26Sven PihlEnköpings AIF51:00+19:5715:32
27Ulf RanhedSkogsluffarnas OK57:51+26:4817:38
28Tommy HallménVingåkers OK58:59+27:5617:58
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OKej start

D70

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK28:5612:00
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna37:45+8:4915:39
3Christina LarssonSöders-Tyresö40:17+11:2116:42
4Siv AnderssonKungsgårdens SK45:32+16:3618:53
5Margareta AnderssonRånäs OK1:05:30+36:3427:10
6Britten PerssonFinspångs SOK1:07:50+38:5428:08
7Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:11:35+42:3929:42
Birgitta BergGarda IKej start

H70

3 050 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell MjöbergHallstahammars OK29:229:37
2Folke BjörkmanDalaportens OL29:35+0:139:41
3Thord RådbergOK Roslagen32:28+3:0610:38
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:01+4:3911:09
5Åke AnderssonOK Älvsjö-Örby35:40+6:1811:41
6Allan OlofssonSvaide Roma SOK35:52+6:3011:45
7Bjarne ErlandssonHammarby IF OF36:12+6:5011:52
8Björn Toreson EkblomSkogsluffarnas OK36:13+6:5111:52
9Stig LindskogVisborgs OK37:22+8:0012:15
10Hans LindqvistOK Hedströmmen38:20+8:5812:34
11Hugo IsgrenIFK Enskede40:07+10:4513:09
12Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburg44:13+14:5114:29
13Björn TorbiörnssonJärla Orientering44:37+15:1514:37
14Nils HallgrenVisborgs OK44:51+15:2914:42
15Göran AnderssonTäby OK45:02+15:4014:45
16Leo LövdahlVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb46:02+16:4015:05
17Lennart NymanHestra IF46:25+17:0315:13
18Gunnar BramstenSundbybergs IK48:49+19:2716:00
19Rogert HäggSvaide Roma SOK50:46+21:2416:38
20Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK51:40+22:1816:56
21Åke TidmanOK Kolmården54:14+24:5217:46
22Roland JohanssonVisborgs OK1:00:17+30:5519:45
23Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:02:39+33:1720:32
24Bille WidellVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:09:02+39:4022:38
25Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:12:29+43:0723:45
26Per-Olov SandquistGävle OK1:15:09+45:4724:38
27Curt BalckIFK Enskede1:17:13+47:5125:19
28Folke LindgrenVisborgs OK1:18:32+49:1025:44

D75

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK36:1515:02
2Gudrun ThigerLinköpings AIK59:34+23:1924:42
3Eila HeikkiläOK Gipen1:10:13+33:5829:08

H75

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carleric ThigerLinköpings AIK29:5212:23
2Thord AnderssonRånäs OK33:03+3:1113:42
3Kjell OlofssonKA 3 IF36:50+6:5815:17
4Berndt BergGarda IK38:05+8:1315:48
5Rune GårdhOK Älgen39:34+9:4216:25
6Ove ÅbergOK Roslagen40:22+10:3016:44
Kaj WirénVisborgs OKej godkänd
Sauli JacobssonGotlands Bro OKej start

H80

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor34:1214:11
2Elias JohanssonVittsjö OK44:57+10:4518:39
3Jörgen AxelssonUpsala SIF50:06+15:5420:47
4Rinaldo LalloSigtuna OK1:03:38+29:2626:24
5Hilbert GardellSvaide Roma SOK1:22:20+48:0834:09
Sture LarssonVisborgs OKej start

Inskolning

1 640 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johan AnderssonLinköpings OKfullföljt
Linnea AnderssonOK Ravinenfullföljt
Maja ArvidsonKlubblösfullföljt
Emma BackSkogsluffarnas OKfullföljt
Malte BellanderGustavsbergs OKfullföljt
Måna Bertilsson SkogOK Linnéfullföljt
Isabella CurtiusKlubblösfullföljt
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Lucas De BoussardIFK Enskedefullföljt
Alfred-Lukas DjurstedtKisa SKfullföljt
Emil FrilanderIF Sibbo-Vargarnafullföljt
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgfullföljt
Hugo GustafssonTibro OKfullföljt
Tora JonsellIF Thorfullföljt
Leo JuthbergSöders-Tyresöfullföljt
Vilgot KämpeOK Denselnfullföljt
Eelis LehtoKarjaan-Karis URAfullföljt
Julius LehtoKarjaan-Karis URAfullföljt
Lauri LehtoKarjaan-Karis URAfullföljt
Olof LevinSvaide Roma SOKfullföljt
Clara LövgärdOK Alehoffullföljt
Arvid MyrbergerTullinge SKfullföljt
Gustav MyrbergerTullinge SKfullföljt
Alfred NielsenOK Skogshjortarnafullföljt
Klara SamuelssonJärla Orienteringfullföljt
Paula SilierJärfälla OKfullföljt
Ellen SillmanIF Sibbo-Vargarnafullföljt
Valter SillmanIF Sibbo-Vargarnafullföljt
Adam SjöbergHestra IFfullföljt
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Solveig Sollerud KonstOL Tønsberg og Omegnfullföljt
David StrömbäckOK Denselnfullföljt
Jessica SvärdIF Thorfullföljt
Simon/Elias TrossingKlubblösfullföljt
Isac WadmanIFK Moras OKfullföljt
Ellen WångbergOK Ravinenfullföljt
Angelina ÄlvegranDalaportens OLfullföljt
Stella ÄlvegranDalaportens OLfullföljt

U1

1 840 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF12:156:39
2Ester BlomsterOK Linné15:33+3:188:27
3Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF16:10+3:558:47
4Alice Persson-BergiusVisborgs OK16:28+4:138:56
5August EkingeOK Motala16:36+4:219:01
6Mimmi IhreskogGotlands Bro OK17:02+4:479:15
7Liv MattssonGotlands Bro OK17:05+4:509:17
8Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF17:10+4:559:19
9Emelie SvärdIF Thor17:22+5:079:26
10Alma PetterssonGotlands Bro OK18:20+6:059:57
11Ellen KårénSundsvalls OK18:27+6:1210:01
12Märta SandvikAttunda OK18:51+6:3610:14
13Elias WestergaardSvaide Roma SOK18:58+6:4310:18
14Erik HellgrenOK Ravinen19:03+6:4810:21
15Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF19:13+6:5810:26
16Erik NäslundÖstersunds OK19:34+7:1910:38
17Svante SandvikAttunda OK19:49+7:3410:46
18Jonas NordlanderOK Tyr19:52+7:3710:47
19Anton JonssonOK Tyr20:56+8:4111:22
20Olivia FalkNorrtälje21:25+9:1011:38
21Ida ErnstssonFinspångs SOK21:29+9:1411:40
21Gustav SandbergKlubblös21:29+9:1411:40
23Adam ÖsterdahlVisborgs OK22:01+9:4611:57
24Isak WestergaardSvaide Roma SOK22:04+9:4911:59
25Malte AlbinssonOK Österåker22:11+9:5612:03
26Emma KarlssonOK Landehof23:13+10:5812:37
27Vega VictorNybro OK23:42+11:2712:52
28Linn De BoussardIFK Enskede24:01+11:4613:03
29Emma HallendalIFK Enskede24:02+11:4713:03
30Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF24:07+11:5213:06
31Emilia WickbomVittjärvs IK25:20+13:0513:46
32Axel TörnfeltGarda IK25:32+13:1713:52
33Gustav EllbringJönköpings OK26:05+13:5014:10
34Astrid DuvanderOK Kåre27:08+14:5314:44
35Rasmus HedarEskilstuna OL27:49+15:3415:07
36Tilda LindholmOK Ravinen30:52+18:3716:46
37Felix LidénMarkbygdens OK31:35+19:2017:09
38Nisse OrmnäsOK Hällen44:16+32:0124:03

U2

2 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna NäslunÖstersunds OK15:587:34
2Jonathan VirginGotlands Bro OK17:42+1:448:23
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF17:51+1:538:27
4Edvard PetterssonGotlands Bro OK18:50+2:528:55
5Johan Persson BergiusVisborgs OK19:04+3:069:02
6Tova Sander HellströmIF Thor19:06+3:089:03
7Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:14+3:169:06
8Emil VirginGotlands Bro OK19:19+3:219:09
9Olle WellanderSöders-Tyresö20:06+4:089:31
10Maja LindholmOK Ravinen21:26+5:2810:09
11Emelie LybertOK Ravinen22:40+6:4210:44
12Hugo LindskogOK Ravinen24:51+8:5311:46
13Cornelia KindlundOK Tyr25:11+9:1311:56
14Juliet WaldenfjordJärfälla OK27:39+11:4113:06
15Hanna LundgrenLinköpings OK28:57+12:5913:43
Tuva-Cajsa SpikLeksands OKej start

Öppen motion 1

2 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BergmanOK Ravinen15:507:15
2Fionn HamannJärfälla OK16:49+0:597:42
3Monica LandergårdSödertälje-Nykvarn OF17:06+1:167:50
4Linnea WestinKlubblös17:36+1:468:04
5Tobias JonssonForsa OK20:03+4:139:11
6Annika SjöbergHestra IF20:14+4:249:16
7Jackline GoerickeWWOP Germany25:13+9:2311:34
8Susanne FärestålKlubblös25:43+9:5311:47
9Rolf JohanssonSödertälje IF27:09+11:1912:27
10Kerstin PerssonOK Hällen28:34+12:4413:06
11Catarina Kignell LalloKlubblös30:11+14:2113:50
12Mikael HofströmOK Malmia30:22+14:3213:55
13Smilla VictorNybro OK38:07+22:1717:29
14Ann PentonenHestra IF42:21+26:3119:25
Edvin FlygarKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 650 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin Ekblom BackSkogsluffarnas OK20:137:37
2Emma BölskeStockholms Multisport Klubb22:15+2:028:23
3Fredrik BergstrandVästerbergslagens OL22:34+2:218:30
4Alma SarenmarkLeksands OK22:48+2:358:36
5Henrik NordlanderOK Tyr24:28+4:159:13
6Bertil EnglundKlubblös24:47+4:349:21
7Eva HanssonAttunda OK25:47+5:349:43
8Elias LalloSigtuna OK25:51+5:389:45
9Anna WinbladSkogsluffarnas OK25:56+5:439:47
10Rebecka HofströmVästerbergslagens OL25:58+5:459:47
11Ylva Eriksson LangettAttunda OK27:18+7:0510:18
12Tommie OlssonVisborgs OK27:34+7:2110:24
13Alexander FranssonJönköpings OK27:54+7:4110:31
14Elof HolmgrenSkogsluffarnas OK28:05+7:5210:35
15Gunilla LangettKlubblös28:35+8:2210:47
16Monica SjöbergVästerbergslagens OL30:03+9:5011:20
17Erik HöglundTurebergs IF30:13+10:0011:24
18Sara ArvidsonKlubblös30:37+10:2411:33
19Joel HagrotTäby OK31:24+11:1111:50
20Viviann BjörklundOK Roslagen32:18+12:0512:11
21Marcus BerglundKlubblös32:27+12:1412:14
22Gerhard HåkanssonVisborgs OK33:12+12:5912:31
23Michelle PetterssonOK Tjärnen33:31+13:1812:38
24Moa PetterssonOK Tjärnen33:36+13:2312:40
25Anna LalloKlubblös33:42+13:2912:43
26Åsa KruysIF Thor34:05+13:5212:51
27Anne-maj BlomsterIF Sibbo-Vargarna35:06+14:5313:14
28Camilla HofströmVästerbergslagens OL35:11+14:5813:16
29Tove WellanderEksport OL36:04+15:5113:36
30Britt-Marie ErikssonOK Rodhen36:06+15:5313:37
31Ann Brita BölskeAttunda OK36:07+15:5413:37
32Jenny LindbergVisborgs OK37:14+17:0114:03
33Eva HagrotTäby OK37:50+17:3714:16
34Anne SvensenKlubblös38:06+17:5314:22
35Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna38:27+18:1414:30
36Matilda AxelssonOK Ravinen39:26+19:1314:52
37Cecilia Westberg BladhSvaide Roma SOK40:06+19:5315:07
38Anders HedarEskilstuna OL40:17+20:0415:12
39Bo RockJärfälla OK40:20+20:0715:13
40Anne KunnasIF Sibbo-Vargarna40:24+20:1115:14
41Gunnar WahlströmTenhults SOK42:42+22:2916:06
42Britt-Marie HoffmanGarda IK43:03+22:5016:14
43Peter ÖsterdahlVisborgs OK43:28+23:1516:24
44Lars BergstrandVästerbergslagens OL43:54+23:4116:33
45Elisabeth WinteråsOK Malmia44:11+23:5816:40
46Caroline HildingssonLunds OK44:56+24:4316:57
47Roland Lindgren HammarströmWaxholms OK45:34+25:2117:11
48Ylva LundinSundbybergs IK46:26+26:1317:31
49Eivor MjöbergHallstahammars OK49:00+28:4718:29
50Kerstin AmbergJärla Orientering51:22+31:0919:23
51Kinna NilssonKlubblös54:00+33:4720:22
52Ronny PerssonFinspångs SOK57:06+36:5321:32
53Börje NilssonJärfälla OK57:20+37:0721:38
54Bertil LarssonOK Södertörn59:24+39:1122:24
55Margareta JonssonForsa OK1:06:34+46:2125:07
56Ann KarlstenSolna OK1:14:15+54:0228:01
57Emelie AnderssonOK Ravinen1:20:38+1:00:2530:25
58Edith BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:20:51+1:00:3830:30
Karolina VessbyIF Thorej godkänd
Sebastian Ekeblom BackSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 5

3 410 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas RothénGävle OK30:429:00
2Stefan FredlundTullinge SK31:39+0:579:16
3Emma LundberghKlubblös32:55+2:139:39
4Håkan MossbergOK Tyr36:16+5:3410:38
5Philip NäslundKlubblös36:20+5:3810:39
6Anders StridOK Nipan36:37+5:5510:44
7Camilla NygrenIF Thor36:52+6:1010:48
8Hanna Järphagen WeströmKlubblös37:22+6:4010:57
9Jonas AxinHagaby GOIF37:27+6:4510:58
10Stefan BorgmanIF Sibbo-Vargarna37:47+7:0511:04
11Alexander BladhSvaide Roma SOK38:15+7:3311:13
12Ingvar JordåsSnättringe SK38:19+7:3711:14
13Johnny BjersanderSvaide Roma SOK38:25+7:4311:15
14Helena EkbrinkIF Thor38:26+7:4411:16
15Ola EllbringJönköpings OK39:05+8:2311:27
16Pär JanssonIF Thor39:14+8:3211:30
17Kristina LindholmOK Ravinen39:54+9:1211:42
18Per NäslundKlubblös41:18+10:3612:06
19Anders LarssonAlmby IK41:42+11:0012:13
20Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg42:25+11:4312:26
21Ola StadigKlubblös42:32+11:5012:28
22Karolina AnderssonLänna IF43:16+12:3412:41
23Ann-Sofie EdenhamnLänna IF43:22+12:4012:43
24Niklas OlofssonSundsvalls OK43:27+12:4512:44
25Thomas LundinSundbybergs IK43:56+13:1412:53
26Karin JaneråsOK Linné44:55+14:1313:10
27Åke JacobssonOK Linné45:13+14:3113:15
28Mattias BrockmarkBuena Vista AC46:26+15:4413:37
29Ewert EngstedtTullinge SK47:00+16:1813:46
30Karin Maria WinbladSkogsluffarnas OK47:55+17:1314:03
31Malin TallqvistTimrå SOK48:04+17:2214:05
32Jonas MöllerAlmby IK48:29+17:4714:13
33Erik MyrbergerTullinge SK49:57+19:1514:38
34Martin KarlssonHestra IF50:35+19:5314:50
35Pernilla MellinSvaide Roma SOK50:51+20:0914:54
36Monika PerssonOK Södertörn51:05+20:2314:58
37Kristina GatelIF Thor51:32+20:5015:06
38Marit  LindströmKlubblös52:18+21:3615:20
39Kjell-Åke EneqvistSvaide Roma SOK52:38+21:5615:26
39Anna MyrbergerTullinge SK52:38+21:5615:26
41Magnus JohanssonDalaportens OL53:57+23:1515:49
42Johnny LindholmOK Ravinen54:07+23:2515:52
43Tyra MellinSvaide Roma SOK58:18+27:3617:05
44Mats WeströmKlubblös58:21+27:3917:06
45Olivia NäslundKlubblös58:58+28:1617:17
46Kalle HögbergOK Södertörn59:59+29:1717:35
47Daniel LundK 3 IF1:00:42+30:0017:48
48Gunilla SandströmKFUM Örebro OK1:01:27+30:4518:01
49Anna OlssonIF Thor1:02:59+32:1718:28
50Björn JohanssonSvaide Roma SOK1:05:23+34:4119:10
51Gunilla EkbergIFK Lidingös Skid o OK1:08:11+37:2919:59
52Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:11:09+40:2720:51
53Anna ÖsterbergGraningealliansen1:13:52+43:1021:39
54Charlotte JohanssonLänna IF1:15:38+44:5622:10
55Anna SylvanJärfälla OK1:15:48+45:0622:13
56Karin SvärtholmGammelstads IF1:18:44+48:0223:05
57Helena DalénSala OK1:18:49+48:0723:06
58Jukka-Pekka RauhalaIF Sibbo-Vargarna1:18:53+48:1123:07
59Ken AnvretJärfälla OK1:27:25+56:4325:38
60Beatrice BlomsterIF Sibbo-Vargarna1:31:16+1:00:3426:45
61Catharina BorgmanIF Sibbo-Vargarna1:31:18+1:00:3626:46
62Kicka LinroosIF Sibbo-Vargarna1:31:27+1:00:4526:49
63Kerstin ÅgrenOK Ravinen1:33:06+1:02:2427:18
64Janne JärvinenIF Sibbo-Vargarna1:42:56+1:12:1430:11
65Zacharias JärvinenIF Sibbo-Vargarna1:42:59+1:12:1730:12
66Margareta ReihsSvaide Roma SOK2:02:09+1:31:2735:49
Peter MalmbergWaxholms OKej godkänd
Matilda RominGotlands Bro OKej godkänd
Cecilia GambréArboga OKej start

Öppen motion 7

3 030 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SjögrenIFK Lidingös Skid o OK25:058:16
2Jenny HallmanAttunda OK25:09+0:048:18
3Johan BlomsterIF Thor25:23+0:188:22
4Anna CurtiusJärla Orientering26:13+1:088:39
5Anna AnderssonOK Denseln26:22+1:178:42
6Filip BrynforsVästerbergslagens OL27:21+2:169:01
7Ann BergmanOK Ravinen30:03+4:589:55
8Tove IngvarssonOK Skogsfalken30:41+5:3610:07
8Johanna NieminenOK Nipan30:41+5:3610:07
10Linus BacklundOK Hällen31:13+6:0810:18
11Marie OlssonTibro OK32:00+6:5510:33
12Cecilia StrömbäckOK Denseln32:01+6:5610:33
13Elin KleistBoxholm-Mjölby OL32:29+7:2410:43
14Anna NordlanderOK Tyr33:51+8:4611:10
15Sandra AndreiKlubblös34:05+9:0011:14
16Madeleine GustafssonGustavsbergs OK35:24+10:1911:40
17Åsa BlomsterKlublös36:30+11:2512:02
18Lena SundqvistTullinge SK37:06+12:0112:14
19Malin SamuelssonJärla Orientering37:13+12:0812:16
20Monika Gustafsson HögbergOK Södertörn37:36+12:3112:24
21Mats AlnaeusHammarby IF OF38:10+13:0512:35
22Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg38:14+13:0912:37
23Lena RosinVästerbergslagens OL38:16+13:1112:37
24Bo EkströmDalaportens OL38:26+13:2112:41
25Pi PerssonOK Orion38:39+13:3412:45
26Anna-Karin PetterssonVäxjö OK40:52+15:4713:29
27Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK41:23+16:1813:39
28Thord AnderssonLinköpings OK41:37+16:3213:44
28Mimmi WestbladOK Ravinen41:37+16:3213:44
30Anna WadmanIFK Moras OK42:27+17:2214:00
31Lena AnderssonOK Ravinen42:56+17:5114:10
32Sara TöyräVästerbergslagens OL43:05+18:0014:13
33Kerstin ErikssonSnättringe SK43:09+18:0414:14
34Åke LinderothSundbybergs IK44:22+19:1714:38
35Marie-Louise KarlqvistSvaide Roma SOK45:58+20:5315:10
36Sonny FlisbergGarda IK46:08+21:0315:13
37Kerstin ZällTullinge SK46:28+21:2315:20
38Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL47:16+22:1115:35
39Mirjam AnderssonSvaide Roma SOK48:00+22:5515:50
40Jan DahlgrenGustavsbergs OK50:16+25:1116:35
41Anna TörnfeltGarda IK53:32+28:2717:40
42Pia BellanderGustavsbergs OK53:48+28:4317:45
43Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg54:05+29:0017:50
44Barbro FyrmanVäxjö OK54:18+29:1317:55
45Peter LundinHammarby IF OF54:39+29:3418:02
46Tony BlomsterIF Sibbo-Vargarna54:55+29:5018:07
47Pär GustafssonSvaide Roma SOK56:30+31:2518:38
48Yvonne EkströmDalaportens OL56:35+31:3018:40
49Gunilla IngemarssonLänna IF57:40+32:3519:01
50Anna LevinSvaide Roma SOK58:31+33:2619:18
51Mats BergvallVisby IF Gute Skid-och orienteringsklubb1:15:21+50:1624:52
52Siv JohanssonVisborgs OK2:07:43+1:42:3842:09
Sofia BrockmarkOK Skogshjortarnaej godkänd
Christer JonssonHallstahammars OKej godkänd
Göran NilssonEksjö SOKej godkänd
Fredrik LarssonSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 8

4 540 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering22:324:57
2Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF29:41+7:096:32
3Mats CarlbergKFUM Örebro OK30:49+8:176:47
4Stefan N-DjurstedtEksjö SOK32:34+10:027:10
5Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:55+10:237:15
6Andreas AasaTullinge SK33:21+10:497:20
7Fredrik BölskeAttunda OK33:54+11:227:28
8Henrik SjöbergHestra IF35:50+13:187:53
9Pär JonssonGävle OK38:00+15:288:22
10Lena NordlundLeksands OK38:12+15:408:24
11Tommy LindgrenSigtuna OK38:29+15:578:28
12Andreas BergLinköpings OK38:41+16:098:31
13Niklas WestbladOK Ravinen39:20+16:488:39
14Daniel JungarKrylbo OK39:38+17:068:43
15Greger WesterlundSvaide Roma SOK39:50+17:188:46
16Anders LeireSävedalens AIK40:02+17:308:49
17Dennis PerssonVäxjö OK40:08+17:368:50
18Annica  LeireSävedalens AIK41:05+18:339:02
19Karin ElfvingDomnarvets GOIF42:09+19:379:17
20Per-Olov AnderssonHalden SK42:29+19:579:21
21Emma MartinelleSöders-Tyresö43:09+20:379:30
22Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK43:45+21:139:38
23Åsa CliffordsonGävle OK43:52+21:209:39
24Thomas NordlanderOK Tyr43:58+21:269:41
25Kjell FlisbergKlubblös44:00+21:289:41
26Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK44:45+22:139:51
27Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK45:53+23:2110:06
28Martin TrossingKlubblös46:05+23:3310:09
29Klas-Göran SkogTäby OK46:09+23:3710:09
30Jonas SjöbergVästerbergslagens OL46:11+23:3910:10
31Lena RauséusIF Thor46:36+24:0410:15
32Stefan WångbergOK Ravinen47:06+24:3410:22
33Fredrik GertssonKlubblös47:11+24:3910:23
34Johan ÖnerudOK Ravinen47:43+25:1110:30
35Armin SchollerVisborgs OK48:07+25:3510:35
36Åke StridAlmby IK49:44+27:1210:57
37Kurt LillroGarda IK51:33+29:0111:21
38Max LindforsIF Sibbo-Vargarna58:48+36:1612:57
39Åke AndreassonGustavsbergs OK1:00:31+37:5913:19
40Torgny UndinKlubblös1:02:34+40:0213:46
41Jens MentzerOK Skogshjortarna1:04:37+42:0514:13
42Lars ÅhlanderSnättringe SK1:06:39+44:0714:40
43Hans SylvanJärfälla OK1:07:08+44:3614:47
44Peter EkbergIFK Lidingös Skid o OK1:07:45+45:1314:55
45Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:11:05+48:3315:39
46Karin LindgrenSigtuna OK1:11:55+49:2315:50
47Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:14:43+52:1116:27
48Malin AlmLänna IF1:14:51+52:1916:29
49Jan BrolundOxvretens SK1:20:14+57:4217:40
50Gunnar HallströmVisborgs OK1:31:01+1:08:2920:02
51Hans MalmbergWaxholms OK1:38:03+1:15:3121:35
Markus BölskeStockholms Multisport Klubbej godkänd
Jonas ArvidsonOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser