Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Uppland
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 13 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65

D21

4 490 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Linné31:036:54
2Jonna JungåkerSundsvalls OK36:20+5:178:05
3Kristin OlovssonOK Linné37:48+6:458:25
4Rebecka LindbergOK Roslagen38:50+7:478:38
5Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad40:12+9:098:57
6Gunilla SvärdIF Thor40:50+9:479:05
7Johanna SjölundSundsvalls OK40:53+9:509:06
8Vilma BlennowOK Linné41:06+10:039:09
9Matilda MartinssonFalkenbergs OK41:30+10:279:14
10Leonore WinklerOK Linné42:04+11:019:22
11Josefin BengtssonIF Thor45:34+14:3110:08
12Maria Von SchmalenséeAttunda OK47:09+16:0610:30
13Kate MorrisonOK Linné47:17+16:1410:31
14Ronja JungåkerOK Kåre47:36+16:3310:36
15Frida JunegardTullinge SK48:48+17:4510:52
16Lisa JohanssonOK Rodhen49:47+18:4411:05
17Erica EdmanIF Thor50:05+19:0211:09
18Annika BjörkOK Linné50:26+19:2311:13
19Angelica RaskOK Linné51:21+20:1811:26
20Hedwig HaasOK Linné55:20+24:1712:19
21Carolina JonsellOK Linné1:06:29+35:2614:48
22Amanda TibellLånghundra IF1:13:15+42:1216:18
23Ebba WesterbergIF Thor1:13:27+42:2416:21
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Anna Dahlgren-RosénJärla Orienteringej godkänd
Maria SjölanderOK Rodhenej godkänd
Christie CourtnageOK Linnéej godkänd
Sandra EgegrenRasbo IKej godkänd
Linn BrännebyÄrla IFej start
Audrey FoleySigtuna OKej start
Irina NybergAlfta-Ösa OKej start
Emma Pihl SkoogOK Linnéej start
Lisa CarlssonOK Linnéej start
Maria JanssonOK Linnéej start

H21

4 930 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné28:025:41
2Erik BerzellJärla Orientering29:59+1:576:04
3Isac Von KrusenstiernaOK Kåre31:45+3:436:26
4Vojtech KettnerIFK Mora OK32:12+4:106:31
5Filip TrofastBredaryds SOK32:16+4:146:32
5Jakob AnderssonOK Linné32:16+4:146:32
7Sixten HillerhagOK Linné33:16+5:146:44
8Erik BomanOK Linné33:48+5:466:51
9Ken PeetersOK Linné33:50+5:486:51
10David LingforsOK Linné34:16+6:146:57
11Johannes RidefeltOK Linné34:37+6:357:01
12Sergey FedatsenkaJärla Orientering34:43+6:417:02
13Albin RidefeltOK Linné34:50+6:487:03
14Axel WrådheAttunda OK34:53+6:517:04
15Anton SilierJärfälla OK34:57+6:557:05
16Albin BergkvistOK Linné36:28+8:267:23
17Olle GrywenzOK Linné36:36+8:347:25
18Per-Åke OlssonOK Ravinen37:03+9:017:30
19Karl EngesAttunda OK38:18+10:167:46
20Gustav ÖhgrenOK Kåre38:42+10:407:50
21Joel LännevallOK Roslagen39:00+10:587:54
22Kalle BergmanOK Ravinen41:40+13:388:27
23Simon AnderssonOK Rodhen42:23+14:218:35
24David BejbomJärla Orientering45:46+17:449:16
25Christian FoleySigtuna OK47:00+18:589:32
26Nick BarrableOK Ravinen47:01+18:599:32
27Olof ErikssonOK Linné47:57+19:559:43
28Magnus BjörkOK Rodhen55:31+27:2911:15
29Aleksandr ManoilovOK Linné56:55+28:5311:32
30Erik MelinOK Linné1:01:19+33:1712:26
31Sebastiaan LoosenOMEGA1:19:28+51:2616:07
Jens RönnolsJärla Orienteringej godkänd
Olle NilssonOK Linnéej godkänd
Erik Barr ZeilonOK Linnéutgått
Alexander AlnessLånghundra IFej start
Viktor LarssonÄrla IFej start
Mats TroengOK Linnéej start
Petter LindbergOK Linnéej start

D20

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK36:269:06
2Lovisa WigertzLånghundra IF42:23+5:5710:35
3Lotta WeyhenmeyerIF Thor43:02+6:3610:45
4Agnes BromanOK Roslagen44:28+8:0211:07
5Selma GumaeliusWaxholms OK45:39+9:1311:24
6Alva LindellIF Thor48:39+12:1312:09
7Emma IsacssonOK Linné52:47+16:2113:11
8Sofia GidingVallentuna-Össeby OL58:20+21:5414:35
Anna LithellOK Linnéej start

H20

4 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor28:146:22
2Victor BylundIF Thor40:28+12:149:08
3Arvid UmegårdLånghundra IF41:35+13:219:23
4Oskar StenviOK Linné54:52+26:3812:23
5Oscar PalmOK Linné1:22:39+54:2518:39
Emil JonsellIF Thorej start

D18

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSödertälje-Nykvarn OF30:008:38
2Hanna JonsellIF Thor30:20+0:208:44
3Ebba LindellIF Thor32:30+2:309:21
4Emilia BergströmOK Rodhen32:49+2:499:27
5Tove SjöbergTullinge SK37:21+7:2110:45
6Ellen HannrupIF Thor38:49+8:4911:11
7Lovisa HambäckLånghundra IF39:27+9:2711:22
8Ida HänströmTäby OK51:27+21:2714:49
9Fanny CedstedtLånghundra IF58:00+28:0016:42
10Agnes WeissLånghundra IF58:27+28:2716:50
Cornelia KrafftLänna IFej start

H18

4 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HellgrenIF Thor26:416:34
2Emil BoströmOK Linné30:20+3:397:28
3Albin WarvelinLånghundra IF31:55+5:147:51
4David MelinOK Rodhen32:39+5:588:02
5Olle KallurOK Ravinen33:06+6:258:09
6Eskil WidehagSundbybergs IK35:44+9:038:48
7Arvid BylundIF Thor45:34+18:5311:13
8Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:13:42+47:0118:09
9Albin ErikssonIF Thor1:25:35+58:5421:04
Manne HammarbergJärfälla OKej godkänd
John McLellandOK Rodhenej start

D16

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné29:108:04
2Moa LundinOK Linné36:35+7:2510:08
3Elise MagnussonSigtuna OK42:59+13:4911:54
4Malin StrömqvistAttunda OK44:37+15:2712:21
5Klara JunegardTullinge SK49:48+20:3813:47
6Frida MelinOK Rodhen51:39+22:2914:18
7Emelie SvärdIF Thor55:34+26:2415:23
8Sara SundqvistLånghundra IF55:47+26:3715:27
9Ines AarnioOK Linné57:47+28:3716:00
10Ella ServinLånghundra IF1:02:20+33:1017:16
Isabel UnnerudLånghundra IFej godkänd
Lisa NilssonOK Linnéej godkänd
Elsa Söllvander EklundOK Rodhenej start
Fannie SjölanderOK Rodhenej start

H16

3 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor25:096:48
2Johan FochsenWaxholms OK25:52+0:437:00
3Edvin NilssonLånghundra IF26:55+1:467:17
4Viktor SoneAttunda OK29:21+4:127:57
5Elias WesterberghRasbo IK30:02+4:538:08
6Aron BromanLänna IF30:51+5:428:21
7Love BylundIF Thor30:54+5:458:22
8Linus NilssonOK Österåker32:13+7:048:43
9Gustav LyckebäckSigtuna OK33:34+8:259:05
10Joel WallnerAttunda OK34:09+9:009:15
11Seán BerglundSigtuna OK40:43+15:3411:02
12Jacob HenrikssonRånäs OK41:56+16:4711:21
13Rasmus ExellLänna IF1:27:40+1:02:3123:45
Love UmegårdLånghundra IFej godkänd
Simon ClaessonOK Rodhenej start
Elias StrömlandSigtuna OKej start
Adam SparrmanOK Linnéej start

D14

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné32:1510:26
2Ida PalmOK Linné44:13+11:5814:18
3Emily KruysIF Thor46:31+14:1615:03
4Signe PalmOK Linné49:22+17:0715:58
5Tora JonsellIF Thor54:51+22:3617:45
6Linda StrömqvistAttunda OK1:00:03+27:4819:26
7Sara StrömqvistAttunda OK1:03:03+30:4820:24
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
Ellen SandbergIF Thorej godkänd
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej start
Emmy RoosIF Thorej start

H14

3 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné24:067:47
2Ted LagerströmAttunda OK25:49+1:438:21
3Petter FochsenWaxholms OK29:04+4:589:24
4Hugo ÖrtlundRånäs OK30:36+6:309:54 Ladda ner rutt i gpx-format
5Simon SegermanIF Thor31:41+7:3510:15
6Svante SandvikAttunda OK33:19+9:1310:46
7Joel AhlbergOK Linné38:16+14:1012:23
8Gustav SvenssonRånäs OK39:09+15:0312:40
9Lukas LindIF Thor46:01+21:5514:53
10Wilmer HagrotTäby OK50:34+26:2816:21
11Tor NylundOK Linné1:10:12+46:0622:43
Adam Mosseby BrisvallWaxholms OKej start
Edvin Johansson LiljegrenVäsby OKej start
Jens FochsenWaxholms OKej start
Theo RistoOK Linnéej start
Viktor FischerOK Linnéej start
Valle LarssonIF Thorej start

D12

2 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja LyckebäckSigtuna OK18:047:33
2Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK20:04+2:008:23
3Greta SandvikAttunda OK21:25+3:218:57
4Lovisa FischerOK Linné25:55+7:5110:50
5Sara HartvikLänna IF28:10+10:0611:47
6Hedvig AnderssonOK Linné34:27+16:2314:24
7Alma WesselLänna IF34:28+16:2414:25
8Olivia JanssonLänna IF36:59+18:5515:28
9Flora PetterssonOK Linné39:43+21:3916:37
10Sigrid Gillman WikstrandOK Linné41:10+23:0617:13
Liv Mosseby BrisvallWaxholms OKej start
Ellen HedinOK Linnéej start

H12

2 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné15:096:20
2Anton ÅbergOK Linné17:44+2:357:25
3Cedric WangheimOK Linné18:03+2:547:33
4Algot HellgrenIF Thor18:15+3:067:38
5Adrian RönnbäckOK Linné18:37+3:287:47
6Mateo ÖstlundRånäs OK21:02+5:538:48
7Arvidas GunnarssonJärfälla OK22:39+7:309:28
8Alfons WesterberghRasbo IK22:49+7:409:32
9Oliver ErlandssonLänna IF23:58+8:4910:01
10Jelmer SellingLänna IF24:05+8:5610:04
11Gustav LindbergOK Roslagen25:51+10:4210:48
12Wilmer NormanSigtuna OK28:34+13:2511:57
13Villiam JaxgårdIF Thor30:05+14:5612:35
14Wilgot DalsättRånäs OK31:52+16:4313:20
15Vilhelm SödermanOK Rodhen36:40+21:3115:20
16Ossian OláRånäs OK40:33+25:2416:57
17Harry PetterssonOK Linné40:57+25:4817:08
Tore GustafssonRånäs OKej godkänd
Christian Jönsson UlateOK Triangelnej start
John Lembke von SchéeleOK Linnéej start

D10

1 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LagerströmAttunda OK11:176:26
2Ellen ÅkerblomOK Linné19:22+8:0511:04
Julia ErlandssonLänna IFutgått
Ranja GustafssonRånäs OKej start
Märta Gillman WikstrandOK Linnéej start

H10

1 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte HallmanAttunda OK11:356:37
2Oskar LindIF Thor11:45+0:106:42
3Alfred WesselLänna IF12:19+0:447:02
4Edvin SandbergIF Thor13:09+1:347:30
5Måns TroengOK Linné13:33+1:587:44
6Jakob WåhlströmIF Thor15:09+3:348:39
7Alfred NoackOK Linné15:57+4:229:06
8Joel WesterberghRasbo IK19:38+8:0311:13
9Aron LindbergOK Roslagen21:16+9:4112:09
10Axel Lembke von SchéeleOK Linné35:42+24:0720:24
Isak WarvelinLånghundra IFej start
Elis EklundOK Rodhenej start

D35

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WegmüllerOK Rodhen31:038:53
2Elizabeth JakobssonOK Linné49:53+18:5014:17

H35

4 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy LindbergOK Roslagen35:007:29
2Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL40:45+5:458:43
3Johan LindahlLånghundra IF42:55+7:559:11
4Tomas JohnssonSundsvalls OK54:57+19:5711:45
5Björn JohanssonOK Borgen55:03+20:0311:47
6Martin JakobssonOK Linné55:21+20:2111:51

D40

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK28:188:05
2Jenny HallmanAttunda OK37:38+9:2010:45
3Jessica SöllvanderOK Rodhen38:57+10:3911:07
4Josefin ErikssonLänna IF44:50+16:3212:48
5Ninna EngströmLånghundra IF46:10+17:5213:11
6Malin KollbergOK Enen46:34+18:1613:18
7Ida Pihl SkogOK Linné48:47+20:2913:56
8Åsa BergSigtuna OK51:27+23:0914:42
9Jenny WallnerAttunda OK52:49+24:3115:05
10Anna StaafUpsala IF1:00:42+32:2417:20
11Marie JanssonLänna IF1:15:13+46:5521:29
Ida WesselLänna IFej godkänd

H40

4 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnderssonOK Linné32:257:49
2Emil AnderssonLänna IF33:27+1:028:04
3Henrik WåhlströmIF Thor35:36+3:118:35
4Kent LundvallVallentuna-Össeby OL36:35+4:108:50
5Andreas AnderssonOK Roslagen38:39+6:149:20
6Joakim AlmtorpLånghundra IF38:52+6:279:23
7Christoffer SandbergIF Thor39:45+7:209:36
8Jonas SellingLänna IF49:55+17:3012:03
9Per GrundbergRimbo SOK1:01:17+28:5214:48
10Tobias ValentinVäsby OK1:11:09+38:4417:11

D45

3 020 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne GrehnOK Rodhen30:5110:12
2Annika RidellIF Thor33:27+2:3611:04
3Louise JohanssonOK Roslagen34:33+3:4211:26
4Sofie BergendahlIF Thor38:33+7:4212:45
5Linda LönnebergTäby OK38:43+7:5212:49
6Karin LindellIF Thor39:17+8:2613:00
7Helene NilssonOK Linné41:21+10:3013:41
8Cecilia FochsenWaxholms OK44:03+13:1214:35
9Marie LyckebäckSigtuna OK45:06+14:1514:56
10Åsa JanssonOK Roslagen45:32+14:4115:04
11Monica ErikssonLänna IF45:49+14:5815:10
12Helene LindelavOK Roslagen51:16+20:2516:58
13Karolina CederholmLänna IF51:40+20:4917:06
14Åsa KruysIF Thor55:44+24:5318:27
15Sofia KrafftLänna IF55:57+25:0618:31
16Malin SparrmanOK Linné1:03:06+32:1520:53
17Jessica StrömqvistAttunda OK1:03:52+33:0121:08
Pernilla SvedinLånghundra IFej godkänd
Eva CedstedtLånghundra IFej start
Catrine JohanssonVäsby OKej start
Annette RoosOK Linnéej start

H45

4 120 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen29:307:09
2Johan BlomsterIF Thor30:05+0:357:18
3Mats ÅbergOK Linné34:16+4:468:19
4Fredrik LindellIF Thor34:28+4:588:21
5Mattias NilssonOK Linné35:12+5:428:32
6Ulf BergströmOK Rodhen35:29+5:598:36
7Mårten WaldenfjordJärfälla OK35:36+6:068:38
8Jörgen HellgrenIF Thor35:43+6:138:40
9Tomas HenrikssonAttunda OK36:16+6:468:48
10Bo SegermanIF Thor37:31+8:019:06
11Fredrik NilssonLånghundra IF37:38+8:089:08
12Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK39:49+10:199:39
13Robert NoackOK Linné41:29+11:5910:04
14Andreas KrafftLänna IF41:51+12:2110:09
15Peter JaxgårdIF Thor42:21+12:5110:16
16Pål JanssonOK Roslagen42:26+12:5610:17
17Johan WesterberghRasbo IK42:54+13:2410:24
18Petter SkantzeIFK Lidingö SOK46:10+16:4011:12
19Per JemthIF Thor46:13+16:4311:13
20Mats WarvelinLånghundra IF46:37+17:0711:18
21Nic KruysIF Thor50:39+21:0912:17
22Andreas FischerOK Linné51:36+22:0612:31
23Henrik SödermanOK Rodhen56:37+27:0713:44
24Tomas AlbinssonOK Österåker1:05:12+35:4215:49
25Fredrik HuldtTumba-Mälarhöjden OK1:06:48+37:1816:12
26Daniel WallnerAttunda OK1:07:00+37:3016:15
27Patrik ServinLånghundra IF1:10:28+40:5817:06
28Robert CederholmLänna IF1:10:38+41:0817:08
29Gustav BoströmVallentuna-Össeby OL1:27:57+58:2721:20
Mathias JonssonUpsala IFej godkänd
Jonas KastenholmAttunda OKej start
Per MossebyWaxholms OKej start
Tomas EklundSkogsluffarnas OKej start
Ola LindIF Thorej start

D50

3 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln29:359:49
2Anna StrandAttunda OK32:56+3:2110:56
3Carin RosénGustavsbergs OK37:30+7:5512:27
4Ewa Edström ForsbergLånghundra IF40:31+10:5613:27
5Evonne StrandOK Linné45:44+16:0915:11
6Pia GuståsOK Linné46:10+16:3515:20
7Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK50:46+21:1116:51
8Karolina VessbyIF Thor59:17+29:4219:41
9Gölin WikstrandOK Linné1:05:31+35:5621:45
Karin JonsellIF Thorej godkänd
Tina JunegardTullinge SKutgått

H50

3 530 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JonsellIF Thor27:287:46
2Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL27:53+0:257:53
3Staffan Jacobsson SvärdIF Thor28:15+0:478:00
4Fredrik SoneAttunda OK29:00+1:328:12
5Ola HultinOK Roslagen29:02+1:348:13
6Ulf NordströmOK Triangeln29:38+2:108:23
7Pär TögenmarkOK Linné31:02+3:348:47
8Klas BirgerssonLånghundra IF32:33+5:059:13
9Petter RanefallIF Thor33:38+6:109:31
10Per EdlundSigtuna OK34:03+6:359:38
11Johan JakobssonLånghundra IF37:21+9:5310:34
12Christer ArksandVallentuna-Össeby OL37:27+9:5910:36
13Tommy StenviOK Linné38:52+11:2411:00
14Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL39:59+12:3111:19
15Magnus JohanssonLånghundra IF40:16+12:4811:24
16Johan HartvikLänna IF41:24+13:5611:43
17Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK43:59+16:3112:27
18Svante JonsellVallentuna-Össeby OL44:02+16:3412:28
19John SolbreckLånghundra IF45:34+18:0612:54
20Stefan NordströmSigtuna OK45:36+18:0812:55
21Bo AnderssonIF Thor46:19+18:5113:07
22Niclas NilssonOK Österåker47:02+19:3413:19
23Ulf IsacssonOK Linné47:53+20:2513:33
24Magnus StrömqvistAttunda OK49:12+21:4413:56
25Daniel UnnerudLånghundra IF51:12+23:4414:30
26Daniel PalmOK Linné55:09+27:4115:37
27Jan RisingerLånghundra IF56:17+28:4915:56
Mikael NybergHellas Orienteringej start

D55

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor36:4312:39
2Annika ArdellOK Rodhen38:19+1:3613:12
3Maria KvarnlöfOK Roslagen43:25+6:4214:58
4Ann-Mari SilfverLånghundra IF43:34+6:5115:01
5Carina HammarlingLänna IF44:30+7:4715:20
6Cathrine JohanssonTierps SOK45:56+9:1315:50
7Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL46:30+9:4716:02
8Maria SternJärla Orientering46:34+9:5116:03
9Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL51:23+14:4017:43
10Anette ArksandVallentuna-Össeby OL52:11+15:2817:59
11Lena NilssonOK Linné58:51+22:0820:17
12Maria TibellLånghundra IF1:06:10+29:2722:48
13Annette WigertzLånghundra IF1:15:18+38:3525:57
14Ingela AlnessLånghundra IF1:18:44+42:0127:08
15Eva MöllerSigtuna OK1:46:26+1:09:4336:42
Birgitta RosbergOK Linnéutgått
Karin SöderbärgOK Roslagenej start
Kristina TinglöfDegerfors OKej start
Anna OlssonIF Thorej start

H55

3 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK25:087:12
2Stefan LundOK Linné29:24+4:168:25
3Thomas KällbergOK Roslagen29:54+4:468:34
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL30:29+5:218:44
5Conny ForsbergLånghundra IF30:43+5:358:48
6Kenneth HermanssonSigtuna OK32:47+7:399:23
7Peter HambäckLånghundra IF34:17+9:099:49
8Thomas JanssonOK Roslagen35:00+9:5210:01
9Mats BäckströmOK Enen35:23+10:1510:08
10Bo StrandOK Linné36:03+10:5510:19
11Tommy ÅhmanLånghundra IF36:04+10:5610:20
12Per GrywenzOK Linné37:30+12:2210:44
13Mats LundinLånghundra IF37:41+12:3310:47
14Sven WigertzLånghundra IF38:46+13:3811:06
15Frank SteinerJärfälla OK39:20+14:1211:16
16Anders JönssonOK Triangeln39:41+14:3311:22
17Erik AnderssonOK Österåker41:33+16:2511:54
18Anders SöderbärgOK Roslagen41:39+16:3111:56
19Kjell RistoOK Linné43:40+18:3212:30
20Roger TinglöfVäsby OK44:22+19:1412:42
21Rolf LarssonOK Linné44:28+19:2012:44
22Per AndénHässleholms OK48:52+23:4414:00 Ladda ner rutt i gpx-format
23Johan SjööNorbergs OK51:22+26:1414:43
24Jan NylundOK Linné53:16+28:0815:15
25Lars LundinTierps SOK54:46+29:3815:41
Lars JönssonOK Roslagenej start
Per EdenhamnLänna IFej start

D60

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ElnerudSigtuna OK47:0618:06
2Malin BromanLänna IF49:44+2:3819:07
3Inger SkantzLänna IF54:03+6:5720:47
4Karin JanssonOK Rodhen57:48+10:4222:13
5Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:10:40+23:3427:10

H60

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK29:448:58
2Mats TibellLånghundra IF29:45+0:018:59
3Andreas HjertsonOK Linné33:14+3:3010:02
4Tryggve RönnqvistOK Linné34:26+4:4210:24
5Björn SöderbäckOK Linné35:28+5:4410:42
6Peter RidefeltOK Linné36:26+6:4211:00
7Roland JanssonOK Linné39:00+9:1611:46
8Lars-Olof JanssonOK Linné39:20+9:3611:52
9Per-Olof OlofssonSigtuna OK50:25+20:4115:13
10Lars HagrotTäby OK56:39+26:5517:06
11Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:04:32+34:4819:29

D65

2 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné37:3214:50
2Britt LarssonLänna IF55:19+17:4721:51
3Gunlis LarssonOK Enen55:41+18:0922:00
4Marita BergSigtuna OK59:23+21:5123:28
5Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:03:33+26:0125:07
6Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:07:45+30:1326:46
7Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:21:17+43:4532:07
8Marianne SellgrenSigtuna OK1:21:45+44:1332:18
9Elke WilkeTierps SOK1:34:59+57:2737:32

H65

2 920 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK29:3610:08
2Mikael SternJärla Orientering32:48+3:1211:13
3Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL35:31+5:5512:09
4Lars LandströmLånghundra IF36:05+6:2912:21
5Jan JohanssonIF Thor36:16+6:4012:25
6Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK37:02+7:2612:40
7Leif AlmtorpLånghundra IF37:19+7:4312:46
8Kjell JanssonLånghundra IF37:54+8:1812:58
9Torsten PetterssonLånghundra IF40:03+10:2713:42
10Göran FalkIF Thor42:02+12:2614:23 Ladda ner rutt i gpx-format
11Leonard JanssonRasbo IK42:19+12:4314:29
12Anders SellgrenSigtuna OK42:23+12:4714:30
13Bengt BennitzOK Enen42:30+12:5414:33
14Lars WestinVallentuna-Össeby OL44:04+14:2815:05
14Tommy HöglundLånghundra IF44:04+14:2815:05
16Tomas ÅhgrenLånghundra IF45:34+15:5815:36
17Per-Åke HolmSigtuna OK45:59+16:2315:44
18Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL46:11+16:3515:48
19Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK47:18+17:4216:11
20Jan ÅsbergHäverödals SK47:20+17:4416:12
21Ulf CarnbyTäby OK50:17+20:4117:13
22Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL50:42+21:0617:21
23Reinhold LenneboJärla Orientering50:59+21:2317:27
24Per-Johan JanssonLänna IF53:53+24:1718:27
25Gunnar KvarnerudLänna IF56:15+26:3919:15
26Stefan PalmOK Roslagen1:08:36+39:0023:29
27Sören ErikssonLänna IF1:10:34+40:5824:10
Mats LiljaOK Enenej godkänd
Stig AnderssonOK Linnéej godkänd
Thord RådbergOK Roslagenej start
Kenneth LarssonOK Enenej start
Mats TörngrenOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila