Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jönköpings OK, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jönköpings OK, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: lördag 22 augusti 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Lätt 3 km | Med-svår 5 km

D21

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette CarlssonIK Hakarpspojkarna29:568:37
2Gabriella S BerganderEksjö SOK30:47+0:518:52
3Fanny SundbladEksjö SOK31:11+1:158:59
4Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad33:23+3:279:37
5Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad35:59+6:0310:22
6Cecilia BerganderEksjö SOK39:01+9:0511:14
7Sandra ElgFK Finn54:06+24:1015:35
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start

H21

4 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK29:156:23
2Gustav RuneforsVäxjö OK30:41+1:266:41
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna30:45+1:306:42
4Daniel AttåsOK Tisaren32:27+3:127:05
5Ola AnderssonOK Orion32:29+3:147:05
6Arvid NordIK Hakarpspojkarna32:34+3:197:06
7Lucas SundbladEksjö SOK35:07+5:527:40
8Andreas BerganderEksjö SOK35:09+5:547:40
9Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna35:18+6:037:42
10Joel Käll KarlssonVäxjö OK35:20+6:057:42
11Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna36:35+7:207:59
12Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna42:24+13:099:15
13Olle BjörneldKalmar OK44:23+15:089:41
14Niklas KarlssonVäxjö OK45:06+15:519:50
15Rasmus SvenssonVärend GN OL58:15+29:0012:43
16Daniel HåkanssonOK Gränsen1:03:19+34:0413:49
17Johannes AxelssonOK Norrvirdarna1:07:07+37:5214:39
18Arvid RudbergCentrum OK1:08:38+39:2314:59
Simon NilssonEksjö SOKej godkänd
Andreas SamuelssonOK Vivillej start

D20

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK30:268:46
2Lovisa BlomgrenEksjö SOK32:44+2:189:25
3Signe NilssonNyköpings OK34:05+3:399:49
4Maja PorleVäxjö OK35:22+4:5610:11
5Lovisa NordSol Tranås47:49+17:2313:46
6Paulina JägstedtHalmstad OK50:48+20:2214:38
Wilma BerganderEksjö SOKej start

D18

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK32:129:16
2Emma ErikssonEksjö SOK32:35+0:239:23
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna32:44+0:329:25
4Elin RindstigSOK Viljan36:33+4:2110:31
5Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna37:06+4:5410:41
6Amanda KarmetunOK Njudung41:08+8:5611:51
7Tuva LövdahlSOK Viljan41:26+9:1411:56
8Clara SamuelssonOK Vivill48:14+16:0213:54
9Frida MouchardIF Hallby SOK48:51+16:3914:04
Moa WallenborgLunds OKej start

H18

3 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK20:385:56
2Hugo KindbornOK Hällen23:16+2:386:42
3Johan MårtenssonIF Hagen24:06+3:286:56
4Hugo EricssonVäxjö OK24:36+3:587:05
5Isak OlssonOK Orion25:32+4:547:21
6Axel EvebornSOK Viljan25:52+5:147:27
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:03+5:257:30
8Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna26:18+5:407:34
9Oscar HultgrenOK Njudung29:40+9:028:32
10Johan HanssonSOK Viljan32:04+11:269:14
11Erik LingIK Hakarpspojkarna33:46+13:089:43
12Emil JägstedtHalmstad OK42:00+21:2212:06
13Olle ErlandssonSOK Viljan46:12+25:3413:18

D16

3 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda SvenssonOK Orion30:028:43
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna32:52+2:509:33
3Filippa BraunVäxjö OK32:59+2:579:35
4Emmy PalmFK Boken33:02+3:009:36
5Tuva SelinFK Göingarna35:02+5:0010:11
6Tova RangertIK Hakarpspojkarna36:05+6:0310:29
7Alice OlvegårdFK Göingarna36:18+6:1610:33
8Martina NiklassonVäxjö OK36:51+6:4910:42
9Maja LindénVäxjö OK37:15+7:1310:49
10Linda SahlinNässjö OK37:31+7:2910:54
11Tilda HagelbergEksjö SOK39:06+9:0411:21
12Johanna OttossonÖrkelljunga FK41:39+11:3712:06
13Ebba UlvagårdenVäxjö OK44:10+14:0812:50
14Emma OlinIK Hakarpspojkarna50:35+20:3314:42
15Emelia CarlströmFK Boken50:43+20:4114:44
16Hilda PeterssonVäxjö OK51:50+21:4815:04
17Linn BjörneldKalmar OK53:46+23:4415:37
18Ida KarlssonOK Gränsen1:03:24+33:2218:25
19Lea FribergOK Vivill1:08:25+38:2319:53

H16

3 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna22:476:35
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna24:29+1:427:04
3David MorénHjärnarps OL26:41+3:547:42
4Theo LövdahlSOK Viljan27:01+4:147:48
5Filip BrolingBredaryds SOK27:18+4:317:53
6Wilmer SelinFK Göingarna27:39+4:527:59
7Hugo CedervallÖrkelljunga FK28:22+5:358:11
8Joel HolmbergUlricehamns OK29:42+6:558:35
9Elia KämpeÖrkelljunga FK30:25+7:388:47
10Oliver HåkanssonOK Orion31:48+9:019:11
11Svante SelinFK Göingarna32:50+10:039:29
12Anton KarlssonFK Finn44:51+22:0412:57
13Malcolm SvenssonAnderstorps OK48:42+25:5514:04
14Albin SamuelssonOK Vivill59:43+36:5617:15
15Albin JägstedtHalmstad OK1:20:24+57:3723:14
Isak AnderssonLunds OKej godkänd
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Aron MolanderOK Gränsenej start

D14

3 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa KroksmyrVäxjö OK30:259:58
2Wilma KroksmyrVäxjö OK30:59+0:3410:09
3Julia LönnHalmstad OK33:27+3:0210:58
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna34:06+3:4111:10
5Stina ElghIK Hakarpspojkarna37:57+7:3212:26
6Linnéa EdvardssonEksjö SOK40:03+9:3813:07
7Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna41:52+11:2713:43
8Hilda LindénVäxjö OK43:49+13:2414:21
9Tilda SundkvistOK Gränsen44:52+14:2714:42
10Amanda GustavssonVäxjö OK46:48+16:2315:20
11Moa VemdalMullsjö SOK50:21+19:5616:30
12Linnéa SandströmOK Älme53:00+22:3517:22
13Amalia ErlandssonSOK Viljan55:43+25:1818:16
Evanna JohanssonOK Njudungej godkänd
Miranda NiklassonVäxjö OKej godkänd
Alva HagelbergEksjö SOKej godkänd
Elma FribergOK Vivillej start
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H14

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LingIK Hakarpspojkarna20:507:05
2Wilhelm KarmetunOK Njudung22:38+1:487:41
3Valter RoothVäxjö OK24:42+3:528:24
4Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna25:26+4:368:39
5Viggo WulffOK Gränsen28:00+7:109:31
6Isac ElingforsVäxjö OK31:29+10:3910:42
7Elias JosefssonVästvärmlands OK33:29+12:3911:23
8Måns SandahlIK Hakarpspojkarna37:01+16:1112:35
9Jacob HolmbergUlricehamns OK39:04+18:1413:17
10Vilhelm LernevikIK Hakarpspojkarna42:41+21:5114:31
11Walter BlomqvistJönköpings OK43:18+22:2814:43
12Elliott RehnGränna-Bygdens OK44:13+23:2315:02
13Elias SamuelssonOK Vivill55:30+34:4018:52
14Henning SöderhjelmOK Stigen1:04:22+43:3221:53
15Julian IgedeOK Stigen1:25:55+1:05:0529:13
Hjalmar FolkestadAnderstorps OKej godkänd
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringåterbud

D12

2 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AhlOK Norrvirdarna25:2210:18
2Vera DahlbergJönköpings OK25:23+0:0110:19
3Hilma TrofastJönköpings OK27:55+2:3311:20
4Sara LönnHalmstad OK30:02+4:4012:12
5Vera FolkestadAnderstorps OK33:48+8:2613:44
6Alma EreltOK Norrvirdarna44:36+19:1418:07
7Siri RehnGränna-Bygdens OK44:45+19:2318:11
8Elsa PeterssonVäxjö OK46:37+21:1518:56
9Alice UllertegJönköpings OK49:31+24:0920:07
Emmy EllbringFK Finnej godkänd

H12

2 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboOK Tranan19:007:43
2Alvin LundgrenVäxjö OK20:43+1:438:25
3Wilhelm WestströmAlvesta SOK20:54+1:548:29
4Linus LindénVäxjö OK21:09+2:098:35
5Felix SvenssonJönköpings OK32:31+13:3113:13
6Malte PalmérUlricehamns OK34:12+15:1213:54
7Melker CarlssonIK Hakarpspojkarna34:30+15:3014:01
8Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna35:12+16:1214:18
9Casper BjörklundGamleby OK36:00+17:0014:38
10Hannes SonnerfjordJönköpings OK36:29+17:2914:49
11Mio HammöBredaryds SOK37:19+18:1915:10
12Tage MöllerströmJönköpings OK39:48+20:4816:10
13Vilmer HagelbergEksjö SOK48:31+29:3119:43
14Nicolas IgedeOK Stigen52:20+33:2021:16
15Johan SandströmOK Älme56:41+37:4123:02
Joar AnderssonVäxjö OKej godkänd
Alfred MartinssonJönköpings OKej godkänd
Teo PalmérUlricehamns OKej start
Olof HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Måns DjärvJönköpings OKej start

D10

2 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes OlssonJönköpings OK18:468:13
2Lovisa DahlbergJönköpings OK23:28+4:4210:17
3Edith PalmérJönköpings OK23:53+5:0710:28
4Elsa AxelssonOK Norrvirdarna23:58+5:1210:30
5Lova BeijerJönköpings OK27:39+8:5312:07
6Karin WestströmAlvesta SOK29:08+10:2212:46
7Norah BlomqvistJönköpings OK30:21+11:3513:18
8Felicia SvenssonJönköpings OK31:37+12:5113:52
9Alma TrofastJönköpings OK31:42+12:5613:54
10Lovisa StavenrotOK Vivill35:14+16:2815:27
11Mollie BerglundJönköpings OK39:21+20:3517:15

H10

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ZaninottiGamleby OK14:366:24
2Erik AhlOK Norrvirdarna17:11+2:357:32
3Johannes HolmbergUlricehamns OK19:16+4:408:27
4Gustaf IngelsboOK Tranan19:30+4:548:33
5Albert AxelssonOK Norrvirdarna20:57+6:219:11
6Harald CarlssonIK Hakarpspojkarna21:41+7:059:30
7Calle DahlsonOK Gränsen22:25+7:499:49
8Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK23:03+8:2710:06
9Assar Rosén ThelinJönköpings OK26:14+11:3811:30
10Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna31:35+16:5913:51
11Hubert CarlssonFK Finn33:20+18:4414:37
12Alvin BjörklundGamleby OK37:16+22:4016:20
13Anton KroksmyrVäxjö OK39:31+24:5517:19
Felix SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

D35

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny GullqvistVästvärmlands OK41:4812:04
2Maria LönnHalmstad OK50:34+8:4614:36
3Maria CarlströmCentrum OK52:07+10:1915:03

D40

3 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PalmérUlricehamns OK35:1610:11
2Eva GustafssonVäxjö OK40:43+5:2711:46
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK41:05+5:4911:52
4Emma HultgrenOK Njudung42:31+7:1512:17
5Helena LindénVäxjö OK42:46+7:3012:21
6Jennie GustavssonVäxjö OK43:18+8:0212:30
7Sara WulffOK Gränsen1:02:45+27:2918:08
8Therese FribergOK Vivill1:04:28+29:1218:37
Sara JägstedtHalmstad OKej godkänd
Elin TudénIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Camilla SelinFK Göingarnaej godkänd
Åsa WestströmAlvesta SOKej godkänd

H40

3 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik KroksmyrVäxjö OK34:188:41
2Albin AnderssonVäxjö OK40:16+5:5810:11
3Jari HuttunenEksjö SOK41:52+7:3410:35
4Fredrik ElingforsVäxjö OK42:09+7:5110:40
5Mattias RehnGränna-Bygdens OK42:32+8:1410:46
6Per RoothVäxjö OK45:36+11:1811:32
7Pär SöderhjelmOK Stigen46:46+12:2811:50
8Jesper SchüllerqvistVästerviks OK47:14+12:5611:57
9Johan StarkVästerviks OK51:19+17:0112:59

D45

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HåkanssonOK Orion25:478:33
2Helena SandahlIK Hakarpspojkarna26:40+0:538:51
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK28:53+3:069:35
4Maria BraunVäxjö OK32:39+6:5210:50
5Angelica BrandqvistTibro OK38:38+12:5112:50
6Maria FolkestadAnderstorps OK39:30+13:4313:07
7Lotta EkbergÖrkelljunga FK39:59+14:1213:17
8Marie NordSol Tranås40:00+14:1313:17
9Karin Rahm BjörneldKalmar OK41:10+15:2313:40
10Anna HanssonSOK Viljan42:12+16:2514:01
11Lotta MorénHjärnarps OL44:45+18:5814:52
12Maria TuressonHärlövs IF50:52+25:0516:53
13Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK58:06+32:1919:18
14Catrin MolanderOK Gränsen1:15:42+49:5525:08
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd

H45

3 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter TudénIK Hakarpspojkarna29:567:36
2Tony LövdahlSOK Viljan32:58+3:028:23
2Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna32:58+3:028:23
4Håkan PalmFK Boken33:27+3:318:30
5Anders AhlOK Norrvirdarna33:44+3:488:35
6Joakim KarmetunOK Njudung35:03+5:078:55
7Per HolmbergUlricehamns OK35:08+5:128:56
8Conny RaskHjärnarps OL35:18+5:228:58
9Daniel GustafssonIK Hakarpspojkarna35:19+5:238:59
10Markus OlinIK Hakarpspojkarna35:58+6:029:09
11Michael LönnHjärnarps OL38:06+8:109:41
12Mattias JägstedtHalmstad OK42:26+12:3010:47
13Daniel KämpeÖrkelljunga FK42:37+12:4110:50
14Andreas NiemiEmmaboda Verda OK44:07+14:1111:13
15Fredrik EreltOK Norrvirdarna44:11+14:1511:14
16Pär-Magnus BjurekTibro OK44:19+14:2311:16
17Anders EdvardssonEksjö SOK45:54+15:5811:40
18Anders WestströmAlvesta SOK46:16+16:2011:46
19Martin JohanssonHalmstad OK49:50+19:5412:40
20Peter JohanssonVäxjö OK56:14+26:1814:18
21Magnus BoivieVaggeryds SOK56:28+26:3214:22
22Johan NiklassonVäxjö OK59:28+29:3215:07

D50

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NyqvistKalmar OK36:2912:07
2Maria HåkanssonVäxjö OK37:08+0:3912:20
3Anneli KarlssonFK Finn41:33+5:0413:48

H50

3 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna25:287:11
2Jan LagerHalmstad OK27:44+2:167:50
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna27:57+2:297:53
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna28:06+2:387:56
5Björn MårtenssonIF Hagen28:09+2:417:57
6Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:57+3:298:10
7Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna30:48+5:208:42
8Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna31:13+5:458:49
9Tobias BorgerKalmar OK32:03+6:359:03
10Göran NordSol Tranås35:13+9:459:56
11Fredrik MouchardIF Hallby SOK35:16+9:489:57
12Håkan KarlssonFK Finn36:40+11:1210:21
13Geir Inge FolkestadAnderstorps OK36:41+11:1310:21
14Peter SahlinNässjö OK38:37+13:0910:54
15Pär SvenssonVärend GN OL41:30+16:0211:43
16Lennart MorénHjärnarps OL41:31+16:0311:43
17Johan BlomgrenEksjö SOK46:47+21:1913:12
18Jonny JohanssonOK Njudung48:07+22:3913:35
19Jimmy NicklassonKexholms SK49:30+24:0213:58
20Urban MolanderOK Gränsen50:50+25:2214:21
Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Peter BraunVäxjö OKej godkänd
Lars HagelbergEksjö SOKej godkänd
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Thomas AspIFK Göteborg Orienteringåterbud

D55

3 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindmanOK Gränsen36:3512:04
2Karin ÖhlinSOK Aneby37:24+0:4912:20
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF43:39+7:0414:24
4Eva EklundVäxjö OK43:43+7:0814:25

H55

3 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonValbo AIF28:378:05
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK29:49+1:128:25
3Per-Åke NilssonHärlövs IF30:30+1:538:36
4Ola AllvinIK Hakarpspojkarna32:09+3:329:04
5Glen HåkanssonVäxjö OK32:57+4:209:18
6Jens LindströmTibro OK33:41+5:049:30
7Tomas KarlssonOK Njudung39:17+10:4011:05
8Jonas BornetunSkillingaryds FK40:02+11:2511:18
9Micael ElmbladBredaryds SOK43:41+15:0412:20
10Magnus PorleVäxjö OK45:29+16:5212:50
11Lars KarlssonOK Gränsen54:38+26:0115:25
12Ulf CarlssonVäxjö OK59:10+30:3316:42

D60

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ÅkermanValbo AIF29:4811:46
2Christina SegerslättSkåneslättens OL35:50+6:0214:09
3Marianne RosgrenOK Njudung38:31+8:4315:13
4Katarina SjöholmMullsjö SOK38:51+9:0315:21
5Maria AnderssonBredaryds SOK42:19+12:3116:43
6Berit RuneforsVäxjö OK46:30+16:4218:22
7Lotta FischerströmSol Tranås48:50+19:0219:18
Lena RunessonOK Vivillej godkänd

H60

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK30:288:51
2Ulf PalmérUlricehamns OK30:31+0:038:52
3Ove LernåKalmar OK31:21+0:539:06
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:56+2:289:34
5Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK35:26+4:5810:18
6Jan KarlssonVäxjö OK35:43+5:1510:22
7Lars RunessonOK Vivill38:36+8:0811:13
8Sten SegerslättSkåneslättens OL44:25+13:5712:54
9Bo SalomonsonKalmar OK48:27+17:5914:05
10Lars EklundVäxjö OK48:29+18:0114:05
11Peter JoelssonÅlems OK56:04+25:3616:17
Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D65

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna32:5713:01
2Lena SöderbergOK Skogsfalken39:54+6:5715:46
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL53:03+20:0620:58
4Ulla NilssonSOK Viljan1:21:48+48:5132:19

H65

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna29:549:52
2Kenneth WalterssonBredaryds SOK30:43+0:4910:08
3Thomas SjöholmMullsjö SOK31:45+1:5110:28
4Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:31+2:3710:43
5Kjell NeroNässjö OK33:06+3:1210:55
6Göran SvensonSOK Viljan33:49+3:5511:09
7Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna38:25+8:3112:40
8Tommy WesterbergIF Hagen39:18+9:2412:58
9Anders JohanssonSol Tranås43:11+13:1714:15
10Ulf SvenssonOK Njudung45:19+15:2514:57
11Hans TrofastTenhults SOK46:24+16:3015:18
12Ronald Mc GrailHjärnarps OL46:38+16:4415:23
13Roland NilssonSOK Viljan48:04+18:1015:51
14Torbjörn WikströmOK Orinto48:32+18:3816:01
15Arne AnderssonBredaryds SOK52:45+22:5117:24
16Gunnar AnderssonIK Vista56:03+26:0918:29
17Johan JanssonVäxjö OK1:04:30+34:3621:17
Lars GrehnMullsjö SOKej godkänd

Inskolning 2 km

1 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova SvenningssonJönköpings OK22:4413:03
2Sigge BerganderEksjö SOK25:34+2:5014:41
3Emil PerssonVäxjö OK26:02+3:1814:57
4Nils AnderssonVäxjö OK29:25+6:4116:54
5Linus PerssonVäxjö OK34:20+11:3619:43
6Lilly AnderssonJönköpings OK38:57+16:1322:23
7Emma-Kajsa PerssonVäxjö OK41:22+18:3823:46
8Karin ReimertzGällstadbygdens SOK43:02+20:1824:43

Mycket lätt 2 km

2 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella BeijerJönköpings OK28:1912:25
2Bo MöllerströmJönköpings OK30:42+2:2313:27
3Liv SvenningssonJönköpings OK31:36+3:1713:51
4Oskar AnderssonJönköpings OK33:52+5:3314:51
5Emil EreltOK Norrvirdarna33:54+5:3514:52
6Jacob EllbringFK Finn35:42+7:2315:39
7Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna35:48+7:2915:42
8Benias PerssonGällstadbygdens SOK35:57+7:3815:46
9Robin LönnHalmstad OK37:47+9:2816:34
10Carl SandströmOK Älme38:48+10:2917:01
11Linnea PalmérJönköpings OK40:16+11:5717:39
12Mats RuneforsVäxjö OK42:10+13:5118:29
13Vilhelmina IgedeOK Stigen46:59+18:4020:36
14Thea TudénIK Hakarpspojkarna49:02+20:4321:30
15Robin GullqvistVästvärmlands OK52:14+23:5522:54
16Carl HultJönköpings OK1:03:30+35:1127:51
Ylva SöderhjelmOK Stigenej godkänd
Ester UllertegJönköpings OKej start
Anton LönnJönköpings OKej start
Tilda TudénIK Hakarpspojkarnaej start
Ingrid DjärvJönköpings OKej start

Lätt 3 km

2 790 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander NormanMullsjö SOK31:1811:13
2Arvid GustavssonVäxjö OK34:25+3:0712:20
3Tobias GustavssonVäxjö OK34:38+3:2012:24
4Johanna UlvagårdenVäxjö OK37:23+6:0513:23
5Johanna LindénVäxjö OK38:29+7:1113:47
6Veronica SahlinNässjö OK41:39+10:2114:55
7Åsa AhlOK Norrvirdarna43:04+11:4615:26
8Maria KroksmyrVäxjö OK43:09+11:5115:27
9Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan44:37+13:1915:59
10Petra RosénVäxjö OK51:26+20:0818:26
11Elina LindénVäxjö OK1:00:32+29:1421:41
12Martina SalomonssonEj klubbansluten1:08:53+37:3524:41
13Eliva PerssonGällstadbygdens SOK1:11:10+39:5225:30
14Anton CarlströmFK Boken1:38:52+1:07:3435:26
Charlotte StenhagNässjö OKej start

Medelsvår 5 km

4 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ElghIK Hakarpspojkarna51:4211:43
2Alma GustafssonSOK Aneby57:23+5:4113:00
3Anders ReimertzGällstadbygdens SOK57:46+6:0413:05
4Arne ErlandssonSOK Viljan59:40+7:5813:31
5Anneli BlomgrenEksjö SOK1:16:23+24:4117:19
6Karin MårtenssonIF Hagen1:19:00+27:1817:54
7Ola SamuelssonOK Vivill1:20:00+28:1818:08
8Ida GeorgssonJönköpings OK1:23:14+31:3218:52
9Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna1:24:33+32:5119:10
10Petter IgedeOK Stigen1:42:29+50:4723:14
Sigrid VemdalMullsjö SOKej godkänd
Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Karin FrykfeldtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila