Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering - Viksjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering - Viksjö
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 21 augusti 2019

ÖM1

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina TisjöKlubblös29:4513:31
2Gabriella TisjöKlubblös29:46+0:0113:31
3Elmer FrimanKlubblös30:48+1:0313:59
4Justus HedinJärfälla OK37:10+7:2516:53
5Meja MichelsenJärfälla OK47:28+17:4321:34
6Mira MichelsenJärfälla OK47:58+18:1321:48
7Kalle Linus LinneaKlubblös48:23+18:3821:59
8Moa SundbergJärfälla OK57:01+27:1625:54
9Love WinanderJärfälla OK59:25+29:4027:00
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKej godkänd
Nils FrimanKlubblösej godkänd

ÖM3

3 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka NylénKlubblös48:4714:20
2Lars SchylbergSaab FF Järfälla57:35+8:4816:56
3Majken HedinJärfälla OK59:45+10:5817:34
4Emma HusénJärfälla OK59:49+11:0217:35
5Lars LöthmanJärfälla OK1:10:15+21:2820:39
6Caroline BlomdahlKlubblös1:19:37+30:5023:25
Per UngerAuravägens OKej godkänd
Lovisa StraljeKlubblösej godkänd
Vera StraljeKlubblösej godkänd

ÖM4

5 275 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henric PalmJärfälla OK48:569:16
2Tobias FrimanKlubblös53:53+4:5710:12
3Christine AndersenKlubblös1:05:04+16:0812:20
3Marja LindqvistKlubblös1:05:04+16:0812:20
5Anna PalmJärfälla OK1:29:10+40:1416:54
6Johanna TuufKlubblös1:44:22+55:2619:47
Karl WallanderKlubblösej godkänd

ÖM5

3 725 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GoldJärfälla OK35:469:36
2Bo WinanderJärfälla OK45:14+9:2812:08
3Stefan HörnströmKlubblös45:42+9:5612:16
4Hans GranholmJärfälla OK51:30+15:4413:49
5Krister BenderSaab FF Järfälla54:54+19:0814:44
6Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:02:14+26:2816:42
7Lena JanssonSaab FF Järfälla1:03:33+27:4717:03
8Jenny KimbladJärfälla OK1:04:08+28:2217:13
9Kenneth OlssonSaab FF Järfälla1:06:24+30:3817:49
10Lars DyrhageSaab FF Järfälla1:12:22+36:3619:25
11Hannah LinngårdCentrum OK1:15:06+39:2020:09
12Kurt KissligWaxholms OK1:17:31+41:4520:48
13Benjamin HjerténJärfälla OK1:18:01+42:1520:56
14Rebecca WestringJärfälla OK1:21:27+45:4121:51
15Helena SellmarkJärfälla OK1:27:29+51:4323:29
Anna TuressonBromma-Vällingby SOKej godkänd

ÖM6

6 125 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aleksandr ManoilovJärfälla OK50:568:18
2Joakim LindénSaab FF Järfälla1:16:54+25:5812:33
3Harald KarlssonSaab FF Järfälla1:22:01+31:0513:23

ÖM8

4 725 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SaldeniusJärfälla OK33:247:04
2Johan WestringJärfälla OK38:34+5:108:09
3Börje SandströmSaab FF Järfälla39:27+6:038:20
4Anders GustavssonSaab FF Järfälla40:06+6:428:29
5Öyvind MichelsenJärfälla OK40:17+6:538:31
6Lars NorgrenJärfälla OK41:34+8:108:47
7Jörgen KarlssonAttunda OK41:53+8:298:51
8Sebestian WesterKlubblös43:32+10:089:12
9Ulf MagnussonSaab FF Järfälla43:33+10:099:13 Ladda ner rutt i gpx-format
10Emeli GrafströmAttunda OK45:49+12:259:41
11Jon SundbergJärfälla OK46:02+12:389:44
12Gunnar SvanbergJärfälla OK46:18+12:549:47
13Aleksandr ManoilovJärfälla OK46:48+13:249:54
14Jonas ÅströmJärfälla OK48:07+14:4310:11
15Sven EdvardssonSundbybergs IK49:02+15:3810:22
16Leif MörkforsJärfälla OK49:11+15:4710:24
17Anton MörkforsJärfälla OK49:58+16:3410:34
18Mikael HedinJärfälla OK50:57+17:3310:46
19Arne JohanssonSaab FF Järfälla51:29+18:0510:53
20Sten-Olof MatssonLeksands OK52:17+18:5311:03
21Anders JohnsonJärfälla OK53:03+19:3911:13
22Kristina CarlqvistKlubblös54:33+21:0911:32
23Sara NylénBromma-Vällingby SOK58:01+24:3712:16
24Catarina CarlqvistSaab FF Järfälla59:48+26:2412:39
25Anders EkKlubblös1:01:08+27:4412:56
26Henrik LundqvistJärfälla OK1:01:38+28:1413:02
27Johan ClaessonKlubblös1:02:39+29:1513:15
28Stefan HedenstedtJärfälla OK1:07:19+33:5514:14
29Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:08:48+35:2414:33
30Yngve HenriksSaab FF Järfälla1:14:29+41:0515:45
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser