Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Vilse 87:s kvällstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Vilse 87:s kvällstävling
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: onsdag 27 juni 2012

D21

7 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadiya VolynskaOK Orion54:437:45
2Emma BergmanGöteborg-Majorna OK55:14+0:317:50
3Elin MånssonOK Löftan57:15+2:328:07
4Lovisa PerssonOK Tisaren1:04:45+10:029:11
5Maria JohanssonTorsås OK1:07:26+12:439:33
6Cajsa GrapeIFK Moras OK1:08:46+14:039:45
7Anna MånssonOK Löftan1:14:22+19:3910:32
8Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:16:48+22:0510:53
9Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:16:54+22:1110:54
Julia DavidssonOK Klemmingenej godkänd
Märta-Stina KällOK Älmeej godkänd

H21

9 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LööfOK Pan-Kristianstad55:055:57
2Johan AronssonOK Tisaren58:54+3:496:22
3Aleksander BernaciakOK Orion1:01:18+6:136:38
4Erik AnderssonOK Orion1:01:22+6:176:38
5Anton JohanssonOK Orion1:01:31+6:266:39
6Mattias KarlssonVäxjö OK1:03:58+8:536:55
7Pontus PeterssonOK Orion1:05:38+10:337:06
8Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:06:07+11:027:09
9Johan SandlundOK Njudung1:07:23+12:187:17
10Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:07:25+12:207:17
11Björn AnderssonOK Dacke1:08:45+13:407:26
12Jesper HåkanssonFK Göingarna1:11:23+16:187:43
13Philip PerssonOK Orion1:12:04+16:597:47
14Joel Käll-KarlssonLinköpings OK1:12:34+17:297:51
15Anton WibergOK Skogsfalken1:13:45+18:407:58
16Viktor TovessonOK Orion1:18:46+23:418:31
17Måns FaxénVäxjö OK1:24:47+29:429:10
Andreas BerganderEksjö SOKej godkänd
Charlie StoltRehns BKej godkänd
Oleksandr KratovOK Orionej start

D21 Kort

4 830 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna ArvidssonKalmar OKej start

D18

4 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia FeursteinTormestorps IF54:2311:15
2Johanna TovessonOK Orion1:03:03+8:4013:03
Tove IngvarssonOK Skogsfalkenej godkänd

H18

6 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HenryssonOK Dacke1:02:519:57
2Robin LarssonFK Göingarna1:05:30+2:3910:22

D16

4 640 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda JohanssonOK Orion35:317:39
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering37:48+2:178:08
3Erica EdmanKorsnäs IF OK39:40+4:098:32
4Linnéa GolsäterEksjö SOK41:06+5:358:51
5Louise LundgrenVäxjö OK43:09+7:389:17
6Amanda BerggrenTullinge SK43:20+7:499:20
7Hanna ÅbergOK Landehof43:38+8:079:24
8Moa PetterssonOK Dacke45:40+10:099:50
9Sandra NäslundVästerås SOK45:43+10:129:51
10Agnes WestlundTrosabygdens OK46:32+11:0110:01
11Elin LundqvistNybro OK46:35+11:0410:02
12Julia HedOK Skogsfalken49:22+13:5110:38
13Sara AlmehedFrölunda OL50:04+14:3310:47
14Ella WallinderGöteborg-Majorna OK50:57+15:2610:58
15Olivia NilssonOK Älme51:43+16:1211:08
16Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna52:27+16:5611:18
17Lina PålssonKungälvs OK53:46+18:1511:35
18Elin FältmanLeksands OK53:49+18:1811:35
19Märta FröjdSnättringe SK54:37+19:0611:46
20Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL56:57+21:2612:16
21Frida JunegardTullinge SK59:12+23:4112:45
22Vega LaudonVännäs OK59:17+23:4612:46
23Ida TorbiörnssonJärla Orientering1:02:28+26:5713:27
24Tove NorénVännäs OK1:02:50+27:1913:32
25Caroline LängheimTullinge SK1:03:31+28:0013:41
26Isabell LarssonÅmåls OK1:05:19+29:4814:04
27Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:06:37+31:0614:21
28Josefin CarlssonAttunda OK1:08:22+32:5114:44
29Elsa AnderssonDomnarvets GOIF1:08:42+33:1114:48
Julia BlomFrölunda OLej godkänd
Alice DAngeloAttunda OKej start
Freja VredinIFK Umeåej start
Maria GustafssonHagaby GOIFej start
Stina BayardStora Tuna OKej start

H16

5 290 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip JacobssonDegerfors OK35:516:46
2Johan LenningSkåneslättens OL39:02+3:117:22
3Jonas ErikssonStora Tuna OK39:44+3:537:30
4Johannes RidefeltOK Linné40:25+4:347:38
5Olle AnderssonTullinge SK42:14+6:237:59
6Theodor WahlbomOK Orion42:52+7:018:06
7Oskar LindSOK Viljan43:37+7:468:14
7Arvid NordSol Tranås43:37+7:468:14
9Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL44:09+8:188:20
10Lucas SundbladEksjö SOK44:10+8:198:20
11Jakob FranssonOK Milan44:42+8:518:26
12Rasmus ArfwedsonFrölunda OL44:47+8:568:27
13Oskar EngmanNyköpings OK46:53+11:028:51
14Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF47:22+11:318:57
15Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK47:51+12:009:02
16Philip EdvardssonEksjö SOK52:05+16:149:50
17Albin PålssonKungälvs OK52:25+16:349:54
18Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF52:52+17:019:59
19Anton BobergIF Rigor52:56+17:0510:00
20Nils WärnsbergEksjö SOK55:46+19:5510:32
21Wiktor Finn ErikssonDomnarvets GOIF57:55+22:0410:56
22Martin BergmanOK Kåre58:53+23:0211:07
23Eric DanielssonOK Kåre1:01:24+25:3311:36
24Hugo DahlbergHaninge SOK1:04:49+28:5812:15
25Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb1:06:56+31:0512:39
26Anton HanssonLunds OK1:07:34+31:4312:46
27Oscar PhilipssonMarkaryds FK1:09:50+33:5913:12
Simon Jansson-JärplingOK Klemmingenej godkänd
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Erik BerglundOK Kåreej godkänd
Olle SkogTullinge SKej start

H16 Kort

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PonténStora Tuna OK40:5311:01
2Erik SjöbergEksjö SOK56:53+16:0015:19

D14

3 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion32:508:50
2Vilma PerssonOK Skogsfalken32:51+0:018:51
3Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK34:30+1:409:17
4Märta SkogTullinge SK37:01+4:119:58
5Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:01+12:1112:08
6Hanna TynongTullinge SK1:00:32+27:4216:18

H14

3 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK24:196:33
2Oliwer LundbergOK Bävern25:03+0:446:45
3Rasmus LundbergOK Bävern25:31+1:126:52
4Andreas JonssonOK Orion25:51+1:326:58
5Lukas LundgrenVäxjö OK27:33+3:147:25
6Albin HenryssonOK Dacke33:45+9:269:05
7Emil PetterssonOK Dacke40:08+15:4910:49
8Hampus JärnboStigmännen Karlshamns OK54:08+29:4914:35
9Rasmus ErikssonOK Vilse 8759:26+35:0716:01
10Martin LangmoenKungälvs OK1:09:44+45:2518:47
Melker JohanssonOK Orionej start

D12

2 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK19:367:27
2Ellen WahlbomOK Orion20:46+1:107:53
3Wilma MarkholmSkåneslättens OL22:50+3:148:40
4Elin SvenssonOK Älme24:07+4:319:10
5Linnea DagsbergOK Orion24:58+5:229:29
6Irmalinn NilssonHärlövs IF25:12+5:369:34
7Ebba BerglinOK Dacke26:26+6:5010:03
8Alicia LundgrenVäxjö OK26:54+7:1810:13
9Johanna WilhelmssonOK Dacke34:11+14:3512:59
10Vanja BökmanRonneby OK34:17+14:4113:02
Tea MarkholmSkåneslättens OLej godkänd

H12

2 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor18:226:59
2Gustav RuneforsVäxjö OK20:02+1:407:37
2Isac EricssonVäxjö OK20:02+1:407:37
4Oscar ModigFK Göingarna20:45+2:237:53
5Simon ErikssonEmmaboda Verda OK23:32+5:108:56
6Max KärvhagOK Skogsfalken24:37+6:159:21
7Gustav ÅmanOK Vilse 8725:47+7:259:48
8Anton Johansson GlivessonRonneby OK26:48+8:2610:11
9Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK29:42+11:2011:17
10Samuel HåkanssonRonneby OK31:58+13:3612:09
11Hjalmar JönssonOK Vilse 8742:07+23:4516:00
12Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:01:24+43:0223:20

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid ElmbladOK Vilse 8725:4812:17

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel KullbergOK Skogsfalken33:0915:47
2Viktor ErikssonOK Vilse 8741:37+8:2819:49

D10

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn KarlssonOK Vilse 8716:107:41
2Elin EmilssonOK Skogsfalken17:44+1:348:26
3Ella SöderbergOK Skogsfalken18:28+2:188:47
4Tova DanielssonOK Skogsfalken19:08+2:589:06
5Linda JonssonOK Orion19:23+3:139:13
6Elina LiljedahlOK Skogsfalken20:23+4:139:42
7Ina ÅmanOK Vilse 8720:44+4:349:52
8Klara JohanssonVästvärmlands OK23:47+7:3711:19
9Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8727:31+11:2113:06
10Elvira LjungbergOK Skogsfalken31:51+15:4115:10
11Frida JönssonOK Vilse 8744:39+28:2921:15
Ida EdvardssonEksjö SOKej start

H10

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK13:256:23
2Arvid KronmarFK Vittus13:51+0:266:35
3Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK15:34+2:097:24
4Johan WinbladhLunds OK18:32+5:078:49
4Max PerssonOK Skogsfalken18:32+5:078:49
6Gabriel HåkanssonRonneby OK19:54+6:299:28
7Victor ModigFK Göingarna22:07+8:4210:31
8Hugo DanielssonOK Skogsfalken22:11+8:4610:33
9Sebastian KullbergOK Skogsfalken23:02+9:3710:58
10Nils GybergOK Skogsfalken23:15+9:5011:04
11Johannes ConradssonOK Skogsfalken27:08+13:4312:55
12Arvid JönssonOK Vilse 8727:25+14:0013:03
13Herman AlbinssonOK Skogsfalken29:06+15:4113:51
Joel AugustssonOK Skogsfalkenej start

H35

7 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus AlexanderssonKalmar OK1:02:098:13
2Ola MarkholmSkåneslättens OL1:22:49+20:4010:57
3Anders MalmqvistMotala AIF OL1:42:42+40:3313:35
Magnus ThörnbladRonneby OKej start
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej start

D40

4 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JonssonOK Orion45:249:25
2Annika EricssonVäxjö OK46:54+1:309:43
3Susanne LundgrenVäxjö OK53:11+7:4711:02
4Marie MarkholmSkåneslättens OL53:49+8:2511:09
5Maria ModigFK Göingarna54:21+8:5711:16
6Kristina BerlinOK Orion55:08+9:4411:26
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK58:38+13:1412:09
8Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:08:17+22:5314:09

H40

7 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BerlinOK Orion47:046:40
2Tony LarssonOK Skogsfalken50:09+3:057:06
3Magnus LarssonOK Dacke53:08+6:047:32
4Fabian LjungquistLunds OK58:51+11:478:20
5Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK59:36+12:328:27
6Magnus EricssonVäxjö OK1:04:15+17:119:06
7Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:04:33+17:299:09
8Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:06:02+18:589:21
9Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:12:11+25:0710:14
10Filip SjöforsOK Älme1:12:41+25:3710:18
11Martin AnderssonOK Skogsfalken1:31:33+44:2912:59
12Magnus NilssonOK Älme1:50:20+1:03:1615:39
Johan JacobssonOK Orionej godkänd
Thomas SundströmRonneby OKej start
Anders EdvardssonEksjö SOKej start

D45

4 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken40:058:24
2Hanne FoghOK Sorø43:40+3:359:09
3Eva PetterssonOK Dacke47:09+7:049:53
4Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:06:14+26:0913:53
5Gunilla GustavssonOK Orion1:17:37+37:3216:16
Marita PhilipssonMarkaryds FKej start

H45

6 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohannessonRonneby OK43:006:48
2Magnus LarssonFK Göingarna45:13+2:137:09
3Jonas PerssonTorsås OK50:03+7:037:55
4Stefan BerglinOK Dacke50:27+7:277:59
5Björn HannrupIF Thor51:44+8:448:11
6Anders BlomqvistOK Skogsfalken51:58+8:588:14 Ladda ner rutt i gpx-format
7Niklas NilssonHärlövs IF52:58+9:588:23
8Johan AnderssonOK Skogsfalken53:57+10:578:32
9Lars PerssonOK Skogsfalken55:00+12:008:42
10Per-Åke NilssonFK Göingarna59:25+16:259:24
11Håkan ErikssonHästveda OK1:05:15+22:1510:20
12Mikael WahlbomOK Orion1:07:54+24:5410:45
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd
Sven JohanssonOK Orionej start

D50

4 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad41:4510:08
2Kristina JohanssonKalmar OK45:41+3:5611:05
3Agneta ErforsOK Torfinn47:50+6:0511:36
4Pernilla LarssonOK Skogsfalken48:08+6:2311:40
5Inger Norling-FrickFK Göingarna57:22+15:3713:55
6Berit RuneforsVäxjö OK1:08:48+27:0316:41
7Eva TollsternVäxjö AIS1:12:55+31:1017:41
8Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:17:28+35:4318:48

H50

5 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LarssonOK Skogsfalken53:509:48
2Jan KarlssonVäxjö OK56:11+2:2110:14
3Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK57:39+3:4910:30
4Ingemar MånssonRonneby OK58:58+5:0810:44
5Ulf JungstrandMalmö OK59:13+5:2310:47
6Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK59:45+5:5510:53
7Sverker ErikssonOK Gynge1:08:23+14:3312:27
8Bo PeterssonLessebo OK1:25:00+31:1015:28
9Kent OlssonOK Orion1:35:10+41:2017:20
Ove LernåKalmar OKej godkänd

D55

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona PalmLessebo OK53:2213:10
2Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK57:13+3:5114:07
3Siv LarssonVäxjö AIS1:06:48+13:2616:29
4Christel NilssonOK Älme1:42:04+48:4225:12

H55

5 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen47:298:46
2Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken54:06+6:3710:00
3Stellan MartinssonOK Tyringe1:03:41+16:1211:46
4Torgny OttossonOK Torfinn1:03:46+16:1711:47
5Per SvenssonRonneby OK1:06:05+18:3612:12
6Lars MartinssonRonneby OK1:22:46+35:1715:17
7Mats KarlssonFK Vittus1:57:57+1:10:2821:48
Per NilssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Thomas AlmqvistFK Vittusej start
Sven-Inge SvenssonHässleholms OKej start

D60

3 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken41:2211:47
2Ann-Helen LinnersjöOK Orion48:03+6:4113:41
3Karin PerssonOK Tyringe53:25+12:0315:13
4Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK55:49+14:2715:54

H60

4 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn PalmLessebo OK49:0010:09
2Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad50:22+1:2210:26
3Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK51:03+2:0310:35
4Håkan AnderssonMarkbygdens OK52:16+3:1610:50
5Bengt AspvallRonneby OK53:00+4:0010:59
6Sven-Olof LarssonVäxjö AIS55:52+6:5211:35
7Kenneth FagerFK Vittus56:56+7:5611:48
8Lennart SmedenmarkRonneby OK1:03:40+14:4013:12
9Lennart AnderssonOK Orion1:05:12+16:1213:31
10Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:06:19+17:1913:45
11Sven Erik FrickFK Göingarna1:10:27+21:2714:36
12Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:13:25+24:2515:13
13Kent SvenssonOK Skogsfalken1:15:58+26:5815:45
14Kim FolanderOK Sorø1:20:06+31:0616:37

D65

3 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK39:4310:56
2Ulla HåkanssonOK Gynge51:18+11:3514:07
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK54:14+14:3114:56
4Inger AxelssonOK Orion58:08+18:2516:00
5Berit ByströmOK Virdarna58:37+18:5416:08
6Ellbritt SvenssonFK Finn1:01:26+21:4316:55
7Gunilla GrönbladHärlövs IF1:05:20+25:3717:59
8Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK1:13:08+33:2520:08
9Barbro CassingRonneby OK1:52:20+1:12:3730:56
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd
Gull SvenssonTockarps IKej start
Gullevi SvenssonRonneby OKej start

H65

4 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan LjungVaggeryds SOK49:2210:20
2Nils KarlssonVäxjö AIS49:35+0:1310:23
3Aymonn AnderssonOK Dacke51:07+1:4510:42
4Ingemar AnderssonOK Orion53:18+3:5611:10
5Göran SvenssonFK Finn53:28+4:0611:12
6Tommy PerssonVäxjö OK54:30+5:0811:25
7Waste ByströmOK Virdarna54:42+5:2011:28
8Jan HanssonLunds OK59:26+10:0412:27
9Leif IngemarssonFK Vittus1:03:36+14:1413:20
10Ebbe MalmMarkaryds FK1:05:10+15:4813:39
11Christer GrönbladHärlövs IF1:05:54+16:3213:48
12Sven RutherOK Älme1:07:37+18:1514:10
13Börje ÅkessonFrosta OK1:13:21+23:5915:22
14Yngve MagnussonOK Orion1:21:10+31:4817:00
Lennart BohmanFK Vittusej godkänd
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OKej start

H70

4 050 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LinnersjöOK Orion35:458:49
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:42+0:579:03
3Roland KarlssonRonneby OK43:04+7:1910:38
4Kurt BergstrandLessebo OK45:50+10:0511:19
5Bertil ErikssonStigmännen Karlshamns OK46:36+10:5111:30
6Kjell MånssonRonneby OK46:37+10:5211:30
7Bengt NilssonAlvesta SOK47:49+12:0411:48
8Bertil OttossonFK Göingarna50:33+14:4812:28
9Hubert HugossonOK Gynge51:46+16:0112:46
10Brodde NilssonOK Skogsfalken52:53+17:0813:03
11Bengt AnderssonOK Skogsfalken53:41+17:5613:15
12Torsten ClaessonOK Älme53:50+18:0513:17
13Sten JohanssonOK Skogsfalken54:30+18:4513:27
14Inge NilssonOK Älme54:41+18:5613:30
15Sven JonassonOK Skogsfalken54:52+19:0713:32
16Stig KarlssonLessebo OK54:55+19:1013:33
17Rune BengtssonRonneby OK55:16+19:3113:38
18Rolf HallbergFK Finn55:34+19:4913:43
19Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK56:05+20:2013:50
20Sven GybergOK Skogsfalken56:55+21:1014:03
21Torgny JonssonVäxjö AIS57:28+21:4314:11
22Verner LönnqvistHärlövs IF59:47+24:0214:45
23Hagbert PerssonVäxjö OK1:01:30+25:4515:11
24Göran ThourVärend GN OL1:02:19+26:3415:23
25Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:03:58+28:1315:47
26Ragnar OlssonRonneby OK1:05:54+30:0916:16
27Bo SvenssonTockarps IK1:08:24+32:3916:53

D75

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad38:1214:08
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo BengtssonHässleholms OK42:5812:14
2Lars PerssonVäsby OK43:12+0:1412:18
3Leif SjögrenOK Orion44:19+1:2112:37
4Johan JanssonVäxjö OK49:02+6:0413:58
5Werner TörnblomVäxjö OK50:59+8:0114:31
6Börje NilssonHässleholms OK53:57+10:5915:22
7Olle NilssonStigmännen Karlshamns OK56:12+13:1416:00
8Torsten HannrupOK Kompassen1:06:54+23:5619:03
9Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:07:35+24:3719:15
10Evald JohanssonLessebo OK1:20:41+37:4322:59
11Bertil ÅkessonVäxjö AIS1:32:55+49:5726:28
Gunnar BladhOK Älmeej godkänd
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

H80

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis LundkvistOK Gynge45:2016:47
2Ingvar PeterssonHässleholms OK45:39+0:1916:54
3Nils-Åke NilssonAndrarums IF54:57+9:3720:21
Sven SvenssonFK Vittusej godkänd

Inskolning

1 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Josefina AndraeOK Vilse 87fullföljt
Agnes BerlinOK Orionfullföljt
Alva BoströmOK Älmefullföljt
Viktor EricsonOK Vilse 87fullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Alfred OlssonOK Vilse 87fullföljt
Majken RydenOK Älmefullföljt
Carl SandbergOK Vilse 87fullföljt
Louise SandbergOK Vilse 87fullföljt
Millie ArvidssonOK Vilse 87ej start
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start

U1

1 610 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malcolm WelanderOK Älme11:217:02
2Alva JohanssonOK Älme11:26+0:057:06
3Kasper AnderssonOK Älme11:43+0:227:16
4Isak NilssonOK Älme12:04+0:437:29
5Hannes BoströmOK Älme12:31+1:107:46
6Emma LarssonOK Dacke15:21+4:009:32
7Erik ErikssonOK Skogsfalken17:21+6:0010:46
8Lisa EricsonOK Vilse 8717:29+6:0810:51
9Vilmer LindströmOK Skogsfalken17:32+6:1110:53
10Jakob AspIFK Göteborg17:56+6:3511:08
11Emil AlbinssonOK Skogsfalken19:08+7:4711:53
12John SjöforsOK Älme19:15+7:5411:57
13Bea MagnstedtOK Vilse 8719:26+8:0512:04
14Erik DuvalOK Skogsfalken20:27+9:0612:42
15Viggo PerssonOK Skogsfalken21:47+10:2613:31
16Max AnderssonOK Älme21:50+10:2913:33
17Hugo ClarinOK Skogsfalken21:54+10:3313:36
18Melia WelanderOK Älme22:08+10:4713:44
19Andreas JohnssonOK Vilse 8722:13+10:5213:47
20Moa ArvidssonOK Vilse 8723:46+12:2514:45
21Anna ViktorssonOK Skogsfalken23:47+12:2614:46
22Emmelie JohnssonOK Vilse 8724:03+12:4214:56
Emilia ThorenOK Skogsfalkenej start

U2

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ÅkessonVäxjö AIS18:518:58
2Hugo LarssonOK Dacke20:05+1:149:33
3Johan BjörckOK Älme20:08+1:179:35
4Svante HolstOK Skogsfalken22:03+3:1210:30
5Philip FolkessonOK Älme22:41+3:5010:48
6Emil ViktorssonOK Skogsfalken22:51+4:0010:52
7Hugo NilssonOK Älme23:21+4:3011:07
8Emma EmilssonOK Skogsfalken26:32+7:4112:38
9Viktor Lingerud SorinderOK Skogsfalken34:25+15:3416:23

Öppen motion 2

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie JohanssonOK Älme23:498:47
2Stefan KarlssonOK Älme31:30+7:4111:37
3Maria LundbergOK Älme37:38+13:4913:53
4Karin Heinz-AnderssonOK Älme47:17+23:2817:26

Öppen motion 3

2 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad31:0211:47
2Per TovessonOK Orion32:38+1:3612:24
3Ylva ChristenssonOK Skogsfalken34:40+3:3813:10
4Lena Weiming NybergKinnaströms SK36:13+5:1113:46
5Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad37:21+6:1914:12
6Frida SjöforsOK Älme37:59+6:5714:26
7Anna WelanderOK Älme38:10+7:0814:30
8Bengt HallerödOK Skogsfalken41:16+10:1415:41
9Berit NilssonOK Älme41:23+10:2115:44
10Margareta WikströmVäxjö AIS44:58+13:5617:05
11Marianne MånssonRonneby OK55:19+24:1721:01
12Stig SvenssonOK Virdarna58:58+27:5622:25
13Ragnvald BladhOK Älme1:03:11+32:0924:01

Öppen motion 4

4 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HolstOK Skogsfalken1:10:0614:51

Öppen motion 5

3 710 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda IngemarssonFK Vittus33:449:05
2Annika JosefssonOK Dacke37:53+4:0910:12
3Susanne JohannessonRonneby OK47:08+13:2412:42
4Magnus KärvhagOK Skogsfalken50:03+16:1913:29
5Aina JeppssonLunds OK50:14+16:3013:32
6Owe SvenssonOK Orion50:48+17:0413:41
7Ingalill OlssonOK Orion51:06+17:2213:46
8Joakim SorinderOK Skogsfalken51:27+17:4313:52
9Agneta PeterssonRonneby OK51:39+17:5513:55
10Elin BerglinOK Dacke52:23+18:3914:07
11Jimmy SällbergOK Älme56:49+23:0515:18
12Kerstin LundqvistNybro OK1:03:50+30:0617:12
13Mats RuneforsVäxjö OK1:06:30+32:4617:55
14Anna Lena OttossonFK Göingarna1:06:37+32:5317:57
15Sigge RudolfssonOK Gisle1:06:52+33:0818:01
16Christer SjöforsOK Älme1:29:20+55:3624:04
Lena IngvarssonOK Skogsfalkenej godkänd
Hanna P-EdvardssonEksjö SOKej start

Öppen motion 6

5 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus KronmarFK Vittus56:2110:39
2Andreas JohanssonOK Älme1:10:05+13:4413:14
3Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:30:11+33:5017:02

Öppen motion 7

2 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnderssonOK Orion21:448:02
2Linda LarssonOK Dacke24:32+2:489:05
3Oskar HandmarkOK Pan-Kristianstad25:20+3:369:22
4Ida OlssonOK Orion26:40+4:569:52
5Örjan ChristenssonOK Skogsfalken27:53+6:0910:19
6Göran LiljequistOK Älme28:07+6:2310:24
7Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna28:25+6:4110:31
8Madelene AxelssonHärlövs IF28:37+6:5310:35
9Emma FaxénVäxjö OK28:46+7:0210:39
10Bengt-Erik IngemanssonOK Vilse 8728:54+7:1010:42
11Jeanette AnderssonOK Dacke29:49+8:0511:02
12Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK30:03+8:1911:07
13Pierre DanielssonOK Skogsfalken30:29+8:4511:17
14Anna EliassonOK Skogsfalken30:34+8:5011:19
15Barbro KärvhagOK Skogsfalken32:28+10:4412:01
16Magnus EmilssonOK Skogsfalken33:28+11:4412:23
17Christer SvenssonRonneby OK35:02+13:1812:58
18Ingvar PerssonOK Tyringe35:07+13:2313:00
19Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:39+14:5513:34
20Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK37:27+15:4313:52
21Helen NilssonHärlövs IF37:57+16:1314:03
22Bo AdolfssonIK Ymer40:25+18:4114:58
23Pi PerssonOK Orion41:18+19:3415:17
24Torgny ÅstedtHärlövs IF42:10+20:2615:37
25Karl-Erik JonassonKalmar OK42:13+20:2915:38
26Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna44:50+23:0616:36
27Lars HenrikssonOK Älme47:24+25:4017:33
28Karin HannrupIF Thor47:47+26:0317:41
29Peter LiljedahlOK Skogsfalken48:41+26:5718:01
30Solbritt GustafssonOK Virdarna49:11+27:2718:12
31Eva AdolfssonIK Ymer52:30+30:4619:26
32Bertil AhlbergOK Gynge52:34+30:5019:28
33Kennerth GustafssonOK Virdarna54:19+32:3520:07
Ronny CarlssonOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 8

4 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik ModigFK Göingarna37:557:56
2Peter AnderssonOK Orion44:09+6:149:15
3Mikael PerssonFK Göingarna46:24+8:299:43
4Caroline LindelöwHärlövs IF50:55+13:0010:40
5Carina LindelöwHärlövs IF54:21+16:2611:23
6Håkan AnderssonOK Dacke55:36+17:4111:39
7Peter BlomqvistKlubblös55:49+17:5411:42
8Maja AnderssonOK Orion56:54+18:5911:55
9Mats HolmVäxjö OK59:08+21:1312:23
10Roger BergvikVäxjö OK1:04:31+26:3613:31
11Elinor LindelöwHärlövs IF1:09:31+31:3614:34
12Bo MånssonOK Löftan1:13:40+35:4515:26
13Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:28:46+50:5118:36
14Karin JohanssonFK Göingarna1:28:56+51:0118:38
Bente KällVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 9

7 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohanssonOK Orion1:00:458:02
2Jens NordahlStigmännen Karlshamns OK1:01:48+1:038:10
3Jenny HåkanssonOK Orion1:06:07+5:228:44
4Patrik LundqvistNybro OK1:22:55+22:1010:58
5Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:46:25+45:4014:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser