Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Sprintcup Etapp1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Sprintcup Etapp1
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Herr

3 220 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK19:366:05
2Mikael LundqvistHalmstad OK20:15+0:396:17
3Mattias KarlssonIK Trenne Ullared20:17+0:416:17
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK20:33+0:576:22
5Hans JensenFalkenbergs OK20:47+1:116:27
6Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK21:09+1:336:34
7Magnus WallinIK Trenne Ullared22:07+2:316:52
8Christoffer YngvessonFalkenbergs OK22:14+2:386:54
9Martin JohanssonFalkenbergs OK22:15+2:396:54
10Johan HagströmFalkenbergs OK22:33+2:577:00
11Ronnie AnderssonFalkenbergs OK22:59+3:237:08
12Claes AnderssonFalkenbergs OK23:08+3:327:11
12Viktor KarlssonIK Trenne Ullared23:08+3:327:11
14Fredrik StamfjordFalkenbergs OK24:24+4:487:34
15Jonathan RundqvistOK Nackhe24:39+5:037:39
16Anders JägrydSkåneslättens OL24:45+5:097:41
17P-A JacobssonFalkenbergs OK25:09+5:337:48
18Martin EricssonFalkenbergs OK25:13+5:377:49
19Peter BadenfeltFalkenbergs OK26:40+7:048:16
20Kristian ErikssonMarkbygdens OK26:41+7:058:17
21Håkan RundqvistOK Nackhe27:17+7:418:28
22Björn RexfeltFalkenbergs OK27:42+8:068:36
23Anders BengtssonFalkenbergs OK28:17+8:418:47
24Erik RexfeltFalkenbergs OK29:28+9:529:09
25Samuel DahlbergIK Trenne Ullared31:56+12:209:55
26Kristoffer JagetegFalkenbergs OK32:49+13:1310:11
27Albin SeverinssonOK Nackhe36:45+17:0911:24
28Kaj JohanssonFalkenbergs OK37:03+17:2711:30
29Lennart NylanderOK Lindéna40:47+21:1112:39
Anders GusedFalkenbergs OKej godkänd
Håkan AndersssonFalkenbergs OKej godkänd
Lasse OlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Håkan HanssonFalkenbergs OKej godkänd
Benny WallinFalkenbergs OKej godkänd
Ingmar ErikssonFalkenbergs OKej godkänd
Hans PetterssonFalkenbergs OKutgått

Dam

3 030 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonFalkenbergs OK20:426:49
2Weronica ZederinOK Nackhe22:29+1:477:25
3Malin LjunggrenMarkbygdens OK24:35+3:538:06
4Therese BlomOK Nackhe25:45+5:038:29
5Eline EricssonFalkenbergs OK26:31+5:498:45
6Fanny HanssonFalkenbergs OK26:41+5:598:48
7Elin FredinOK Nackhe28:21+7:399:21
8Linnea BengtssonFalkenbergs OK28:23+7:419:22
9Catarina BengtssonOK Nackhe29:37+8:559:46
10Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared30:28+9:4610:03
11Sara SöderblomÄtrans IF31:59+11:1710:33
12Karin JägrydSkåneslättens OL32:54+12:1210:51
13Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared33:09+12:2710:56
14Tilda HenningssonIK Trenne Ullared33:49+13:0711:09
15Moa HenningssonIK Trenne Ullared34:37+13:5511:25
16Gunilla MartinssonFalkenbergs OK35:11+14:2911:36
17Hilda EricssonFalkenbergs OK35:15+14:3311:38
18Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK37:49+17:0712:28
19Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared38:14+17:3212:37
20Felicia KarlssonIK Trenne Ullared38:33+17:5112:43
21Katharina MyrénIK Trenne Ullared38:41+17:5912:46
22Clara HenningssonIK Trenne Ullared40:36+19:5413:23
23Christina MalmqvistFalkenbergs OK41:51+21:0913:48
24Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK46:54+26:1215:28
25Kristina TellqvistIK Dran54:06+33:2417:51
Malin ThornbergEj klubbanslutenej godkänd
Jenny SeverinssonFalkenbergs OKej godkänd
Camilla StengrenFalkenbergs OKej godkänd

Ungdom

1 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LundqvistHalmstad OK16:018:02
2Linus ZederinOK Nackhe16:15+0:148:09
3Leon RybergFalkenbergs OK18:40+2:399:22
4Emmy WallinFalkenbergs OK21:27+5:2610:46
5Melker OlaussonFalkenbergs OK26:31+10:3013:19
6Mira WallinFalkenbergs OK27:18+11:1713:43
7Elisa SvenssonFalkenbergs OK29:40+13:3914:54
8Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK30:20+14:1915:14
9Elsa KarlssonFalkenbergs OK31:49+15:4815:59
10Johan GusedFalkenbergs OK32:07+16:0616:08
11Susanna ErlingsonFalkenbergs OK34:23+18:2217:16
12Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK37:35+21:3418:53
13Alfred KarlssonFalkenbergs OK37:59+21:5819:05
14Alva SunnenellFalkenbergs OK38:03+22:0219:07
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Samuel BernhardtFalkenbergs OKej godkänd

Motion

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar JohanssonOK Nackhe23:0911:37
2Ann AnderssonÄtrans IF27:54+4:4514:01
3Katarina AnderssonÄtrans IF27:56+4:4714:02
4Stig GustafssonHalmstad OK30:57+7:4815:33
5Jan Eric PerssonOK Löftan31:40+8:3115:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser