Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Sprintcup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Sprintcup Etapp 2
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: onsdag 8 maj 2019

Herr

3 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BengtssonFalkenbergs OK16:005:20
2Mattias KarlssonIK Trenne Ullared16:37+0:375:32
3Mikael LundqvistHalmstad OK17:23+1:235:47
4Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK17:34+1:345:51
5Martin JohanssonFalkenbergs OK17:44+1:445:54
6Johan HagströmFalkenbergs OK18:24+2:246:08
7Jonathan RundqvistOK Nackhe18:28+2:286:09
8Johan GustafssonOK Nackhe18:30+2:306:10
9Christoffer YngvessonFalkenbergs OK18:32+2:326:10
10Magnus WallinIK Trenne Ullared18:36+2:366:12
11Benny WallinFalkenbergs OK19:00+3:006:20
12Håkan RundqvistOK Nackhe19:14+3:146:24
13Claes AnderssonFalkenbergs OK19:23+3:236:27
14Axel BechtelFK Friskus-Varberg19:24+3:246:28
15Niklas GripFalkenbergs OK19:39+3:396:33
16Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF20:20+4:206:46
17Kristoffer JagetegFalkenbergs OK20:31+4:316:50
18P-A JacobssonFalkenbergs OK20:34+4:346:51
19Peter BadenfeltFalkenbergs OK21:02+5:027:00
20Mikael MartinssonFalkenbergs OK21:22+5:227:07
21David DahlströmFalkenbergs OK21:25+5:257:08
22Linus ZederinOK Nackhe21:31+5:317:10
23Robert BengtssonOK Nackhe21:47+5:477:15
24Martin EricssonFalkenbergs OK22:06+6:067:22
25Anders GusedFalkenbergs OK22:12+6:127:24
26Anders SjööarvOK Nackhe22:34+6:347:31
27Anders BengtssonFalkenbergs OK23:26+7:267:48
28Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared23:36+7:367:52
29Adam SjööarvOK Nackhe23:52+7:527:57
30Håkan WinnbergIK Trenne Ullared24:09+8:098:03
31Samuel DahlbergIK Trenne Ullared24:16+8:168:05
32Håkan AnderssonFalkenbergs OK25:09+9:098:23
33Erik RexfeltFalkenbergs OK25:21+9:218:27
34Rune EliassonFalkenbergs OK27:36+11:369:12
35Kaj JohanssonFalkenbergs OK30:31+14:3110:10
36Ingmar ErikssonFalkenbergs OK47:38+31:3815:52
Rasmus BlockgrenFalkenbergs OKej godkänd
Kristian ErikssonMarkbygdens OKej godkänd
Tommy JohnssonOK Nackheej start

Dam

3 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weronica ZederinOK Nackhe17:205:46
2Frida AnderssonFalkenbergs OK18:02+0:426:00
3Helena HagströmFalkenbergs OK18:41+1:216:13
4Elin FredinOK Nackhe19:54+2:346:38
5Therese BlomOK Nackhe20:18+2:586:46
6Annika BechtelFK Friskus-Varberg20:26+3:066:48
7Catarina BengtssonOK Nackhe20:51+3:316:57
8Fanny HanssonFalkenbergs OK21:16+3:567:05
9Eline EricssonFalkenbergs OK21:29+4:097:09
9Åsa SöderblomFalkenbergs OK21:29+4:097:09
11Malin LjunggrenMarkbygdens OK21:59+4:397:19
12Elin CarlssonIK Trenne Ullared22:45+5:257:35
13Linnea BengtssonFalkenbergs OK23:00+5:407:40
14Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared23:33+6:137:51
15Gunilla MartinssonFalkenbergs OK24:25+7:058:08
16Moa HenningssonIK Trenne Ullared24:26+7:068:08
17Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared25:08+7:488:22
18Anna HagströmFalkenbergs OK26:04+8:448:41
19Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared26:21+9:018:47
20Sandra WallinFalkenbergs OK27:43+10:239:14
21Tilda HenningssonIK Trenne Ullared28:39+11:199:33
22Marianne ThorssonIK Trenne Ullared28:46+11:269:35
23Monica WassFalkenbergs OK28:47+11:279:35
24Katharina MyrénIK Trenne Ullared29:10+11:509:43
25Christina MalmqvistFalkenbergs OK30:46+13:2610:15
26Kristina TellqvistIK Dran31:29+14:0910:29
27Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK33:07+15:4711:02
28Clara HenningssonIK Trenne Ullared33:43+16:2311:14
Ingela MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Camilla StengrenFalkenbergs OKej start
Alva WallinIK Trenne Ullaredej start

Ungdom Gul

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BlomOK Nackhe18:108:39
2Johan GusedFalkenbergs OK18:27+0:178:47
3Jenny SeverinssonFalkenbergs OK19:09+0:599:07
4Melker OlaussonFalkenbergs OK20:39+2:299:50
5Olivia LindgrenFalkenbergs OK21:10+3:0010:04
6Mira WallinFalkenbergs OK21:35+3:2510:16
7Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK22:15+4:0510:35
8Samuel BernhardtFalkenbergs OK23:36+5:2611:14
9Elisa SvenssonFalkenbergs OK26:06+7:5612:25
10Susanna ErlingsonFalkenbergs OK27:10+9:0012:56
11Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK27:39+9:2913:10
12Alice SjööarvOK Nackhe28:52+10:4213:44
13Rasmus GripFalkenbergs OK30:19+12:0914:26
13Agnes BöregårdFalkenbergs OK30:19+12:0914:26
15Stina SonestamFalkenbergs OK36:59+18:4917:36
16Henning ÅströmFalkenbergs OK44:50+26:4021:20
Leon RybergFalkenbergs OKej start
Emmy WallinFalkenbergs OKej start

Ungdom Vit

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nemi HarderFalkenbergs OK20:2412:00
2Oskar WallinFalkenbergs OK21:51+1:2712:51
3Loke JagetegFalkenbergs OK22:05+1:4112:59
4Alva SunnenellFalkenbergs OK22:56+2:3213:29
5Isac YngvessonFalkenbergs OK23:27+3:0313:47
6Elsa ÖstmanFalkenbergs OK26:33+6:0915:37
7Agnes CorteseFalkenbergs OK31:44+11:2018:40
8Linus NordlundFalkenbergs OK36:42+16:1821:35
Tyra SvenssonFalkenbergs OKej godkänd
Carl-Philip JahnFalkenbergs OKej godkänd
Elin BöregårdFalkenbergs OKej start
Albin StamfjordFalkenbergs OKej start
Amanda SvenssonFalkenbergs OKej start

Ungdom Grön

1 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra SonestamFalkenbergs OK17:3512:33
2Ellen BengtssonFalkenbergs OK22:04+4:2915:45
3Alva JohanssonFalkenbergs OK22:39+5:0416:10
4Alfred BernanderssonFalkenbergs OK23:51+6:1617:02
5Clara JahnFalkenbergs OK28:07+10:3220:05
6Lowe ThuressonFalkenbergs OK30:18+12:4321:38
7Aaron RossanderFalkenbergs OK33:09+15:3423:40
Axel StamfjordFalkenbergs OKej godkänd
Hilllevi ÅströmFalkenbergs OKej godkänd
Elvin BjörklöwFalkenbergs OKej start

Motion

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie SunnenellFalkenbergs OK19:079:06
2Hans PetterssonFalkenbergs OK21:43+2:3610:20
3Gunnar JohanssonOK Nackhe22:41+3:3410:48
4Stig GustafssonHalmstad OK24:00+4:5311:25
5Jan Eric PerssonOK Löftan25:45+6:3812:15
6Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro25:55+6:4812:20
7Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro27:02+7:5512:52
8Sofie SöderblomFalkenbergs OK32:52+13:4515:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser