Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Sprintcup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Sprintcup Etapp 6
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 4 juni 2019

Herr

3 350 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK17:475:18
2Mikael LundqvistHalmstad OK19:31+1:445:49
3Hans JensenFalkenbergs OK19:32+1:455:49
4Jan LagerHalmstad OK19:38+1:515:51
5Joel JohnssonOK Nackhe19:42+1:555:52
6Lennart BengtssonFalkenbergs OK20:06+2:196:00
7Johan GustafssonOK Nackhe20:10+2:236:01
8Martin JohanssonFalkenbergs OK20:26+2:396:05
9Adam SjööarvOK Nackhe20:47+3:006:12
10Axel BechtelFK Friskus-Varberg21:04+3:176:17
11Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK21:23+3:366:22
12Jonathan RundqvistOK Nackhe21:24+3:376:23
13Johan HagströmFalkenbergs OK21:46+3:596:29
14Benny WallinFalkenbergs OK21:49+4:026:30
15Magnus WallinIK Trenne Ullared22:01+4:146:34
16Claes AnderssonFalkenbergs OK22:18+4:316:39
17Anders SjööarvOK Nackhe22:19+4:326:39
18Håkan HanssonFalkenbergs OK23:17+5:306:57
19P-A JacobssonFalkenbergs OK23:18+5:316:57
20Peter BadenfeltFalkenbergs OK23:22+5:356:58
21Fredrik StamfjordFalkenbergs OK24:00+6:137:09
22Ola SöderblomFalkenbergs OK24:09+6:227:12
23Oscar WestHalmstad OK24:16+6:297:14
24Linus ZederinOK Nackhe24:19+6:327:15
25David DahlströmFalkenbergs OK24:54+7:077:25
26Martin EricssonFalkenbergs OK25:06+7:197:29
27Kristoffer JagetegFalkenbergs OK25:16+7:297:32
28Håkan RundqvistOK Nackhe25:22+7:357:34
29Björn RexfeltFalkenbergs OK25:53+8:067:43
30Kristian ErikssonMarkbygdens OK25:56+8:097:44
31Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared26:34+8:477:55
32Anders GusedFalkenbergs OK26:52+9:058:01
33Albin ServerinssonOK Nackhe27:29+9:428:12
34Erik RexfeltFalkenbergs OK27:52+10:058:19
35Tommy JohnssonOK Nackhe28:54+11:078:37
36Samuel DahlbergIK Trenne Ullared29:07+11:208:41
37Björn NilssonOK Nackhe29:58+12:118:56
38Anders LarssonOK Nackhe30:00+12:138:57
39Sören AnderssonIK Dran31:33+13:469:25
40Rune EliassonFalkenbergs OK33:03+15:169:51
41Kaj JohanssonFalkenbergs OK33:07+15:209:53
42Håkan AnderssonSäffle OK34:11+16:2410:12
Mikael MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Ingmar ErikssonFalkenbergs OKej start
Ronnie AnderssonFalkenbergs OKej start

Dam

3 110 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise BorgHalmstad OK19:206:12
2Frida AnderssonFalkenbergs OK19:52+0:326:23
3Weronica ZederinOK Nackhe20:33+1:136:36
4Lovisa LagerHalmstad OK20:34+1:146:36
5Helena HagströmFalkenbergs OK21:31+2:116:55
6Åsa SöderblomFalkenbergs OK21:39+2:196:57
7Emma BeskowFalkenbergs OK22:17+2:577:09
8Malin LjunggrenMarkbygdens OK22:21+3:017:11
9Therese BlomOK Nackhe22:23+3:037:11
10Linnea BengtssonFalkenbergs OK22:42+3:227:17
11Lotta EnbergHalmstad OK23:04+3:447:25
12Fanny HanssonFalkenbergs OK23:07+3:477:25
13Catarina BengtssonOK Nackhe23:23+4:037:31
14Annika BechtelFK Friskus-Varberg24:34+5:147:53
15Elin CarlssonIK Trenne Ullared24:49+5:297:58
16Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared26:09+6:498:24
17Moa HenningssonIK Trenne Ullared26:26+7:068:29
18Margareta JohanssonHalmstad OK27:00+7:408:40
19Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared27:37+8:178:52
20Alva WallinIK Trenne Ullared30:11+10:519:42
21Sara SöderblomÄtrans IF30:41+11:219:51
22Sandra WallinFalkenbergs OK30:57+11:379:57
23Monica WassFalkenbergs OK30:59+11:399:57
24Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK32:00+12:4010:17
25Kristina TellqvistIK Dran33:06+13:4610:38
26Gunilla MartinssonFalkenbergs OK33:38+14:1810:48
27Marianne ThorssonIK Trenne Ullared33:53+14:3310:53
28Anna HagströmFalkenbergs OK35:01+15:4111:15
29Katarina AnderssonÄtrans IF36:51+17:3111:50
30Karin VidarssonOK Nackhe39:56+20:3612:50
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Linda GyllénOK Nackheej godkänd
Elin FredinOK Nackheej start
Tilda HenningssonIK Trenne Ullaredej start

Ungdom

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BlomOK Nackhe15:168:02
2Jenny SeverinssonFalkenbergs OK16:52+1:368:52
3Mira WallinFalkenbergs OK16:55+1:398:54
4Pelle RunevadOK Nackhe17:24+2:089:09
5Olivia LindgrenFalkenbergs OK17:51+2:359:23
6Olle RunevadOK Nackhe17:56+2:409:26
7Susanna ErlingssonFalkenbergs OK19:47+4:3110:24
8Stina SonestamFalkenbergs OK20:31+5:1510:47
9Melker OlaussonFalkenbergs OK20:37+5:2110:51
10Johan GusedFalkenbergs OK21:19+6:0311:13
11Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK23:20+8:0412:16
12Alice SjööarvOK Nackhe24:28+9:1212:52
13Alva SunnenellFalkenbergs OK33:07+17:5117:25
14Amanda SjööarvOK Nackhe34:18+19:0218:03
Samuel BernhardtFalkenbergs OKej godkänd
Albin StamfjordFalkenbergs OKej start

Motion

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SonestamFalkenbergs OK17:289:11
2Marie SunnenellFalkenbergs OK20:22+2:5410:43
3Christer NelsénFalkenbergs OK21:14+3:4611:10
4Jan Eric PerssonOK Löftan28:09+10:4114:48
Hans PetterssonFalkenbergs OKej godkänd
Reijo MukkalaHalmstad OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser