Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s kretsträning Viken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s kretsträning Viken
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

HD10

1 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias LaineDegerfors OK24:3112:50
2Gabriel LaineDegerfors OK24:33+0:0212:51
3Emmaa NorgreDegerfors OK25:22+0:5113:16
4Loui SilverhjelmDegerfors OK36:22+11:5119:02
5Astrid AnderssonKristinehamns OK38:05+13:3419:56
6Sten AnderssonKristinehamns OK38:41+14:1020:15
7Jakob SandelinDegerfors OK39:52+15:2120:52
8Alma LuthmanDegerfors OK42:55+18:2422:28
9Alicia MälmanDegerfors OK45:16+20:4523:41
10Disa LöfqvistDegerfors OK50:01+25:3026:11
11Sofie GustafssonDegerfors OK51:50+27:1927:08
12Neo BjörkKristinehamns OK54:18+29:4728:25
13Sofia ForslundKristinehamns OK55:03+30:3228:49
14Siv AnderssonKristinehamns OK59:07+34:3630:57

HD12

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda JohanssonDegerfors OK32:0014:36
2Roger AnderssonKristinehamns OK47:18+15:1821:35
3Robin PerssonOK Djerf50:23+18:2323:00
Linnea LuthmanDegerfors OKutgått
Isabella LaineDegerfors OKutgått

HD14

3 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PelanderOK Djerf40:3212:05
2Ella LaineDegerfors OK43:45+3:1313:03
3Emelie ForslundKristinehamns OK48:43+8:1114:32
4Eric LuthmanDegerfors OK54:04+13:3216:08
5Rasmus JakobssonDegerfors OK54:10+13:3816:10

Korta

3 290 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LöfqvistDegerfors OK31:279:33
2Göran LarssonDegerfors OK35:04+3:3710:39
3Jan KarlssonKristinehamns OK37:12+5:4511:18
4Anders ElofssonOK Djerf38:05+6:3811:34
5Amanda NylénDegerfors OK38:12+6:4511:36
6Tore MartinssonDegerfors OK38:57+7:3011:50
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK39:27+8:0011:59
8Michael ForslundKristinehamns OK42:31+11:0412:55
9Ulf NordzellOK Djerf43:11+11:4413:07
10Bengt CarlssonSkattkärrs SOK44:11+12:4413:25
11Jan HanssonOK Djerf44:21+12:5413:28
12Jonna LindbladOK Djerf45:37+14:1013:51
13Bo HävertDegerfors OK50:00+18:3315:11
14Larseric LarssonDegerfors OK58:04+26:3717:38
15Rebecka NylénDegerfors OK58:30+27:0317:46
16Patrik NylénDegerfors OK58:38+27:1117:49
17Marie LindbladOK Djerf59:32+28:0518:05
18Ulf AnderssonDegerfors OK4:58:15+4:26:481:30:39
Kjell ErikssonOK Djerfutgått
Richard JutegrimOK Djerfutgått
Emma LiliegrenOK Djerfutgått

Långa

5 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf40:406:54
2Alexander JanssonOK Djerf47:55+7:158:08
3Jonas LarssonKristinehamns OK58:58+18:1810:00
4Lars JacobssonDegerfors OK1:01:31+20:5110:26
5Jan-Olof BäckOK Djerf1:04:39+23:5910:58
6Tord KarlssonOK Djerf1:06:00+25:2011:12
7Anders ErikssonOK Djerf1:16:09+35:2912:55
Amanda JanssonOK Djerfutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser