Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets Söder 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets Söder 4
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

4 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin WolgastSnättringe SK49:5610:33
2Clara HöglindIFK Enskede50:37+0:4110:42
3Cecilia HectorSnättringe SK52:43+2:4711:08
4Lilly ChristieSnättringe SK1:22:28+32:3217:26
Tilda DalekantIFK Enskedeej start
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start

H16

4 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis Forsberg RundströmIFK Enskede34:517:06
2Filip StorellHaninge SOK38:29+3:387:51
3Hampus HatlenSnättringe SK40:22+5:318:14
4Oskar EknerSnättringe SK41:21+6:308:26
5Isak GeliusSnättringe SK44:26+9:359:04
6Johan FredholmSnättringe SK44:53+10:029:09
7Henrik LundforsIFK Enskede46:02+11:119:23
8Albert NordSnättringe SK1:02:23+27:3212:43
Jakob TedhamreSnättringe SKutgått

D14

3 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LindqvistIFK Enskede33:038:19
2Linn De BoussardIFK Enskede34:25+1:228:40
3Alva Lidström LauriSnättringe SK35:01+1:588:49
4Molly GeliusSnättringe SK35:55+2:529:02
5Emma HallendalIFK Enskede39:22+6:199:54
6Elin AbelSnättringe SK44:08+11:0511:07
7Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK44:49+11:4611:17
8Felicia StrindérIFK Enskede45:57+12:5411:34
9Moa GlanshedHaninge SOK47:41+14:3812:00
10Elin TheanderHaninge SOK50:55+17:5212:49

H14

4 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindqvistIFK Enskede27:466:46
2Malte ThelanderHaninge SOK32:29+4:437:55
3Frans EkbergSnättringe SK41:28+13:4210:06
4Filip HatlenSnättringe SK42:58+15:1210:28
5David NybergSnättringe SK45:15+17:2911:02
6Linus NileviHaninge SOK46:42+18:5611:23
7Peter LindvallHaninge SOK47:47+20:0111:39
8Ludvig NordSnättringe SK50:52+23:0612:24
Hampus GlanshedHaninge SOKej start
Henning BlomkvistSnättringe SKej start

D14 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin EdgrenSnättringe SK44:2018:01
2Marika MäkeläHaninge SOK46:43+2:2318:59

H14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin ForslinSnättringe SK24:479:54
2Niklas NygrenSnättringe SK45:46+20:5918:18
Oscar FredholmSnättringe SKej start

D12

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea GeliusSnättringe SK24:5610:08
2Kerstin ChristieSnättringe SK30:15+5:1912:17
3Tea HägglundHaninge SOK38:35+13:3915:41
Heidi LindquistHaninge SOKej start

H12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:206:08
2Lucas De BoussardIFK Enskede19:20+4:007:44
3Emil NorlinIFK Enskede21:43+6:238:41
4Hahn Rabnor LoveSnättringe SK33:03+17:4313:13
5Joel HolmgrenIFK Enskede56:28+41:0822:35
Artur RühmkorffIFK Enskedeej start

D12 Kort

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea StareniusSnättringe SK45:0917:55

H12 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love NorellSnättringe SK29:5011:44
2Hilmar HedinIFK Enskede30:47+0:5712:07

D10

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora AhlströmIFK Enskede17:266:55
2Mira VejedalSnättringe SK22:06+4:408:46
3Emmy TheanderHaninge SOK26:06+8:4010:21
4Anja HartleyHaninge SOK26:55+9:2910:40
5Vanja ReménSnättringe SK40:01+22:3515:52
Linnea DahlgrenSnättringe SKej godkänd

H10

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Forsberg RundströmIFK Enskede20:298:03
2Hugo AbelSnättringe SK23:32+3:039:15
3Harry NorellSnättringe SK23:42+3:139:19
4Algot SjöstrandSnättringe SK26:49+6:2010:33
5Simon AhlströmIFK Enskede26:54+6:2510:35
6August BlomkvistSnättringe SK27:42+7:1310:54
7Felix AhlströmIFK Enskede41:16+20:4716:14
8Holger Wiktor JareforsSnättringe SK43:00+22:3116:55
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SKej start

Inskolning

1 610 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo AbelSnättringe SK30:2718:54
2Ivar BoströmSnättringe SK17:37+-12:5010:56
3Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SK23:13+-7:1414:25
4August EmanuelssonSnättringe SK21:34+-8:5313:23
5Sixten FlordalSnättringe SK38:22+7:5523:49
6Svante FlordalSnättringe SK30:40+0:1319:02
7Elvin HedmanSnättringe SK14:12+-16:158:49
8Edla LeidnerSnättringe SK22:22+-8:0513:53
9Viggo LidmarSnättringe SK32:29+2:0220:10
10Malou LyngéusSnättringe SK30:50+0:2319:09
11Agnes MelinSnättringe SK17:43+-12:4411:00
12Eskil NordströmSnättringe SK25:11+-5:1615:38
13Matilda NymanSnättringe SK27:32+-2:5517:06
14Ines PennheimSnättringe SK34:41+4:1421:32
15Hedda SjöstrandSnättringe SK22:27+-8:0013:56
16Alexander SundbladSnättringe SK30:05+-0:2218:41
17Mi SvennersjöSnättringe SK34:39+4:1221:31
18Filip VackelinSnättringe SK22:26+-8:0113:56
Anton WallsténSnättringe SKej godkänd

U1

2 450 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Douglas HanikatHaninge SOK21:268:44
2Reidmond LeidnerSnättringe SK24:25+2:599:57
3Rebecka PannagelSnättringe SK28:52+7:2611:46
4Viktor PannagelSnättringe SK30:00+8:3412:14
5Elton EddingHaninge SOK30:07+8:4112:17
6Vidar BergSnättringe SK31:56+10:3013:02
7Vide HrastinskiSnättringe SK31:57+10:3113:02
8Elsa HallHaninge SOK31:58+10:3213:02
9Edward MelinSnättringe SK32:37+11:1113:18
10Peter KaznovSnättringe SK32:49+11:2313:23
11Sofia KaznovaSnättringe SK33:20+11:5413:36
12Kasper FlorczykHaninge SOK33:39+12:1313:44
13Einar FridIFK Enskede33:45+12:1913:46
14Tira HultinSnättringe SK35:19+13:5314:24
15Erika ReménSnättringe SK35:43+14:1714:34
16Alma HöglindIFK Enskede35:50+14:2414:37
17Matilda FlordalSnättringe SK37:08+15:4215:09
18Ludvig LindSnättringe SK38:20+16:5415:38
19Daniel SöderbergHaninge SOK38:25+16:5915:40
20Felicia SvenssonHaninge SOK39:09+17:4315:58
21Lea NormanSnättringe SK40:52+19:2616:40
22Ellinor StareniusSnättringe SK41:02+19:3616:44
23Ines ThepperSnättringe SK41:06+19:4016:46
24Lovisa StareniusSnättringe SK41:32+20:0616:57
25Idun EdholmSnättringe SK43:12+21:4617:37
26Titti SjöstrandSnättringe SK43:40+22:1417:49
27Victor HallendalIFK Enskede45:04+23:3818:23
28Ella NorrmanHaninge SOK46:12+24:4618:51
29Cecilia SilverHaninge SOK47:11+25:4519:15
30Vera HolmbergHaninge SOK48:42+27:1619:52
31Axel ThepperSnättringe SK49:24+27:5820:09
32Felicia HafströmHaninge SOK50:07+28:4120:27
33Albin Hallin MelanderSnättringe SK1:05:14+43:4826:37
34Siri HolmgrenIFK Enskede1:07:33+46:0727:34
Rafael MancillaIFK Enskedeej start

U2

2 540 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel HedmanSnättringe SK21:028:16
2Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SK23:22+2:209:11
2Malte BergHaninge SOK23:22+2:209:11
4Wilma WallsténSnättringe SK23:34+2:329:16
5Axel NymanSnättringe SK24:53+3:519:47
6Ludvig NirvinHaninge SOK25:13+4:119:55
7Martin NybergSnättringe SK25:54+4:5210:11
8Linnea EkstrandHaninge SOK27:27+6:2510:48
9Erik Hagel Von HeijneIFK Enskede27:52+6:5010:58
10Linnéa SpångSnättringe SK28:34+7:3211:14
11Emil LibérthHaninge SOK28:39+7:3711:16
12Ludvig KuusimurtoSnättringe SK28:51+7:4911:21
13Ulf WesterSnättringe SK28:53+7:5111:22
14Alma KarlssonSnättringe SK29:14+8:1211:30
15Liam de BoussardIFK Enskede31:54+10:5212:33
16Elin StorellHaninge SOK32:19+11:1712:43
17Robin NileviHaninge SOK33:19+12:1713:07
18Ester HöglindIFK Enskede34:26+13:2413:33
19Sara HugdahlSnättringe SK35:36+14:3414:00
20Amelie Boström HagelIFK Enskede36:25+15:2314:20
21Livia HartleyHaninge SOK37:38+16:3614:48
22Nadia FlorczykHaninge SOK38:14+17:1215:03
23Samuel BacklundHaninge SOK41:22+20:2016:17
24Sofia SilverHaninge SOK43:28+22:2617:06
25Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede43:56+22:5417:17
26Malte HolmquistIFK Enskede44:45+23:4317:37
27Veronica WimmersjöHaninge SOK47:10+26:0818:34
28Edith AtterlöfIFK Enskede47:24+26:2218:39
28Sonja LundbergIFK Enskede47:24+26:2218:39
30Emil SundbladSnättringe SK56:13+35:1122:07
Erik TheanderHaninge SOKej godkänd

U3

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva ReménSnättringe SK28:5011:43
2Martin LindvallHaninge SOK38:53+10:0315:48
3Elin NygrenSnättringe SK40:50+12:0016:35
Edvin EkbergSnättringe SKej godkänd
Arvid BoströmSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser