Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Jössestugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Jössestugan
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 14 maj 2019

Lätta

1 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie LarssonOK Jösse22:1811:44
2Joel DåverhögOK Jösse25:05+2:4713:12
3Lucas RoynessonKlubblös33:25+11:0717:35
4Oliver RoynessonKlubblös33:59+11:4117:53
5Astrid HambergOK Jösse37:16+14:5819:36
6Rune OlssonOK Hierne43:02+20:4422:38
7Emma KarlssonOK Jösse46:12+23:5424:18
7Maja KarlssonOK Jösse46:12+23:5424:18
9Elva NilssonOK Jösse46:13+23:5524:19
10Teo VårliOK Hierne56:10+33:5229:33

Korta

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thorbjörn NilssonOK Jösse25:5512:20
2Anna CajdellÅmotfors OK28:30+2:3513:34
3Anton CajdellÅmotfors OK30:02+4:0714:18
4Peder EngqvistOK Jösse30:27+4:3214:30
5Christer HoltOK Hierne31:44+5:4915:06
6Jan-Olov NewborgOK Jösse32:16+6:2115:21
7Kristina SillfältOK Jösse34:19+8:2416:20
8Ivarsson LarsOK Jösse37:21+11:2617:47
9Lennart JohanssonOK Jösse43:03+17:0820:30
10Eva HöijeOK Skogsstjärnan43:07+17:1220:31
11Laila OlssonÅmotfors OK47:15+21:2022:30
12Inga-Lill JohanssonOK Mangen52:28+26:3324:59
13Stig CarlsonOK Jösse1:01:45+35:5029:24

Mellan

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NorlanderOK Mangen36:0910:57
2Martin EkholmOK Jösse37:35+1:2611:23
3Fredrik KarlssonOK Jösse39:51+3:4212:04
4Christian OlssonOK Jösse40:39+4:3012:19
5Kristian VårliOK Hierne41:20+5:1112:31
6Kristian JohanssonOK Jösse41:30+5:2112:34
7Maria DåverhögOK Jösse42:00+5:5112:43
8Mats LindahlOK Jösse42:11+6:0212:46
9Ulf SkoglundKils OK43:23+7:1413:08
10Thomas ÖstlundOK Jösse43:26+7:1713:09
11Lars CarlssonOK Jösse45:11+9:0213:41
12Örjan EkenbäckOK Mangen46:02+9:5313:56
13Lina EkenbäckOK Mangen46:06+9:5713:58
14Tord JanssonOK Jösse46:09+10:0013:59
15Kristin JanssonOK Jösse49:11+13:0214:54
16Olle BorgOK Jösse50:16+14:0715:13
17Jan NilssonOK Hierne52:17+16:0815:50
18Petter LykkenOK Jösse52:32+16:2315:55
19Per-Anders GävertOK Mangen55:00+18:5116:40
20Lennart HöijeOK Skogsstjärnan55:28+19:1916:48
21Gunilla PetersonOK Jösse1:12:50+36:4122:04
22Inger BerglundKils OK1:25:52+49:4326:01
23Karin BörjarsKils OK1:25:53+49:4426:01
24Christopher JakobssonOK Jösse2:00:34+1:24:2536:32

Långa

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim MellqvistOK Jösse46:529:22
2Alfred RehnOK Jösse49:43+2:519:56
3Magnus JonssonOK Mangen51:47+4:5510:21
4Klara JohanssonOK Jösse57:12+10:2011:26
5Tommy JohanssonOK Jösse57:22+10:3011:28
6Peter CarlmanOK Mangen58:01+11:0911:36
7Oskar TalsiKlubblös59:26+12:3411:53
8Stefan VårliOK Hierne1:03:14+16:2212:38
9Jörgen KarlssonOK Hierne1:14:06+27:1414:49
Jonas KarlssonOK Jösseej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser