Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Taserud

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Taserud
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 28 maj 2019

Lätta

2 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Marie LarssonOK Jösse26:3911:23
2Maja KarlssonOK Jösse35:18+8:3915:05
3Lucas RoynessonOK Jösse35:19+8:4015:05
4Oliver RoynessonOK Jösse36:39+10:0015:39
5Inga-Lill JohanssonOK Mangen42:48+16:0918:17
6Alice LövkvistOK Jösse58:22+31:4324:56
7Curt PehrsonOK Jösse1:07:10+40:3128:42
8Teo VårliOK Hierne1:16:43+50:0432:47
9Emil KarlssonKlubblös1:27:47+1:01:0837:30
10Emma KarlssonKlubblös1:28:33+1:01:5437:50
11Elva NilssonKlubblös1:28:48+1:02:0937:56

Korta

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter CarlmanOK Mangen31:0811:58
2Mattias AnderssonOK Jösse35:08+4:0013:30
3Thorbjörn NilssonOK Jösse36:12+5:0413:55
4Sven-Arne NilssonOK Jösse38:27+7:1914:47
5Lennart JohanssonOK Jösse38:30+7:2214:48
6Margareta ZetterqvistOK Jösse47:55+16:4718:25
7Kristina SillfältOK Jösse49:02+17:5418:51
8Jan-Olov NewborgOK Jösse51:28+20:2019:47
9Ella NytomtOK Mangen58:38+27:3022:33
Peder EngqvistOK Jösseej godkänd

Mellan

3 740 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin EkholmOK Jösse41:0410:58
2Thomas ÖstlundOK Jösse43:39+2:3511:40
3Kristian VårliOK Hierne43:51+2:4711:43
4Kristina LövenholmOK Jösse44:12+3:0811:49
5Mirja BacklundOK Jösse45:00+3:5612:01
6Martin NorlanderOK Mangen45:10+4:0612:04
7Lars CarlssonOK Jösse46:03+4:5912:18
8Karin HultOK Jösse46:51+5:4712:31
9Bengt NilssonOK Mangen49:08+8:0413:08
10Per-Anders GävertOK Mangen51:27+10:2313:45
11Agne JuodagalvyteOK Ąžuolas51:40+10:3613:48
12Lina EkenbäckOK Mangen51:49+10:4513:51
13Jan NilssonOK Hierne54:59+13:5514:42
14Fredrik OlssonOK Jösse1:27:31+46:2723:24

Långa

5 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim MellqvistOK Jösse39:147:00
2Alfred RehnOK Jösse45:15+6:018:04
3Andreas BlomgrenOK Hierne45:38+6:248:08
4Klara JohanssonOK Jösse53:48+14:349:36
5Kurt NilssonOK Hierne57:13+17:5910:13
6Stefan VårliOK Hierne58:03+18:4910:21
7Maria ErikssonOK Mangen1:00:23+21:0910:46
8Jörgen KarlssonOK Hierne1:00:37+21:2310:49
9Jonas KarlssonOK Jösse1:01:46+22:3211:01
10Jonne LövkvistOK Jösse1:06:29+27:1511:52
11Örjan EkenbäckOK Mangen1:08:05+28:5112:09
12Christian OlssonOK Jösse1:21:40+42:2614:35
13Lukas KandergårdOK Jösse1:45:14+1:06:0018:47
Oskar TalsiKlubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser