Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie och NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie och NOK-träning
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 7 maj 2019

D16

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK48:1510:41
2Stella RosengrenTjalve IF Norrköping55:32+7:1712:18
3Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb56:55+8:4012:37
4Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:19:58+31:4317:43
Amanda WärnNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd

H16

5 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping45:499:08
2Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK52:56+7:0710:33
3Andreas TörnkvistOK Denseln57:36+11:4711:29
4Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb58:57+13:0811:45
5David StrömbäckOK Denseln1:03:33+17:4412:41
6Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK1:09:51+24:0213:56
7Henrik FladrichOK Denseln1:10:00+24:1113:58
8Alfons PetersonOK Denseln1:13:24+27:3514:39
9John KinnanderMatteus SI1:14:56+29:0714:57

D14

3 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping52:2414:19
2Emmy BorgOK Denseln1:25:01+32:3723:13

H14

3 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping56:3215:26
2Hugo BraamOK Denseln58:22+1:5015:56
3Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb58:47+2:1516:03
4Vincent DahmTjalve IF Norrköping1:04:46+8:1417:41
5Melker WaldfeltFinspångs SOK1:14:53+18:2120:27
6Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:29:04+32:3224:20
Kevin KarlssonHammarkinds OKej godkänd
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Adam LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd
Melker ÖsterströmHammarkinds OKej godkänd

D12

2 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK27:0910:07
2Clara IllnerTjalve IF Norrköping39:18+12:0914:39
3Julie CasselsjöOK Kolmården43:22+16:1316:10
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping44:57+17:4816:46
5Ylva OppåsNAIS Orienteringsklubb47:09+20:0017:35
6Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK57:32+30:2321:28
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb59:22+32:1322:09

H12

2 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mio NorinMatteus SI37:4714:05
2Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb41:19+3:3215:25
3Malte AnderssonMatteus SI43:12+5:2516:07
4Timbastian BranderTjalve IF Norrköping49:25+11:3818:26
Gustav LjungstorpHammarkinds OKej godkänd
Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd

D10

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn BorgOK Denseln28:3311:22
2Disa Wengelin OppåsNAIS Orienteringsklubb32:02+3:2912:45

H10

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PetersonOK Denseln22:318:58
2Loke AlenbrandOK Kolmården27:08+4:3710:48
3Sixten LevinsonOK Kolmården29:20+6:4911:41
4Theo IllnerTjalve IF Norrköping30:13+7:4212:02
5Jakob FjellnerMatteus SI33:09+10:3813:12
6Ville AnderssonMatteus SI42:29+19:5816:55
7Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping46:41+24:1018:35
8Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping49:02+26:3119:32
Uno DingstenSkogspojkarnas OKej start

Inskolning

1 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Meja WestinNAIS Orienteringsklubb29:47+5:5416:43
Elmer LahtinenTjalve IF Norrköping29:56+6:0316:48
Klara JoelssonMatteus SI30:01+6:0816:51
Signe LindMatteus SI28:43+4:5016:07
Konrad SamuelssonOK Denseln31:28+7:3517:40
Maja PilvingeOK Kolmården36:29+12:3620:29
Elvira ArtilesMatteus SI38:55+15:0221:51
Ilma HederbergNAIS Orienteringsklubb39:24+15:3122:08
Edith FrodigNAIS Orienteringsklubb39:19+15:2622:05
Benjamin LuksTjalve IF Norrköping27:43+3:5015:34
Emmy KempeOK Denseln36:01+12:0820:14
Johannes BranderTjalve IF Norrköping23:5313:25
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U1

2 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe WikströmNAIS Orienteringsklubb21:2710:33
2Leon LarssonOK Kolmården24:50+3:2312:13
3Moa PilvingeOK Kolmården25:04+3:3712:20
4Sigrid LindMatteus SI27:17+5:5013:26
5Mille NorinMatteus SI28:21+6:5413:57
6Hilda JoelssonMatteus SI33:20+11:5316:25
7Sayali NilssonTjalve IF Norrköping34:19+12:5216:54
8Silas MeyerMatteus SI35:35+14:0817:31
Emma KinnanderMatteus SIej start

U2

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sune AlenbrandOK Kolmården30:2212:05
2Linus JosefssonOK Kolmården31:30+1:0812:32
3Agnes NygrenTjalve IF Norrköping34:40+4:1813:48
4Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb34:50+4:2813:52
5Alvin Lindgren JohanssonTjalve IF Norrköping35:12+4:5014:01
6Matilda ÖsterlundMatteus SI35:18+4:5614:03
7Ivar ViklundMatteus SI36:53+6:3114:41
8Filip CösterTjalve IF Norrköping40:21+9:5916:04
9Gustav SöderströmOK Kolmården40:30+10:0816:08
10Radesh Tjalve IF Norrköping57:51+27:2923:02

U3

2 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa PeterssonOK Kolmården41:2215:26
2Agnes EklundOK Denseln46:28+5:0617:20
3Viggo PeterssonOK Kolmården50:32+9:1018:51
4Sanna JosefssonOK Kolmården50:38+9:1618:53
5Ida PeterssonOK Kolmården51:04+9:4219:03
6Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb56:22+15:0021:01
7Oskar SöderströmOK Kolmården1:02:39+21:1723:22
8Karolina JohanssonHammarkinds OK1:06:19+24:5724:44

U4

3 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:44:0428:26

NOK-A

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK58:49
2Mats RöjgårdOK Kolmården1:05:19+6:30
3Daniel NilssonNyköpings OK1:05:22+6:33
4Ville JohanssonOK Kolmården1:06:08+7:19
5Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:10:28+11:39
6Morgan KarlssonSundbybergs IK1:12:22+13:33
7August MollénOK Denseln1:13:23+14:34
8Gunnar MelinOK Kolmården1:18:40+19:51
Andreas GundbergOK Kolmårdenej godkänd
Henrik VuorinenOK Kolmårdenej godkänd

NOK-B

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EttlingSkogspojkarnas OK49:38
2Klas JohanssonOK Kolmården51:56+2:18
3Magnus BlomgrenOK Kolmården52:13+2:35
4Jonas JohnssonOK Kolmården54:23+4:45
5Adrian PauliIstrums SK57:27+7:49
6Nicklas LevinsonOK Kolmården57:43+8:05
7Henrik PetersonOK Denseln1:00:10+10:32
8Kristin HylanderNyköpings OK1:00:25+10:47
9Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:08:42+19:04
10Lars DanielsonMatteus SI1:11:05+21:27
11Niclas KinnanderMatteus SI1:24:08+34:30
12Jenny FurusköldIK Gandvik1:34:11+44:33
Per KempeOK Denselnutgått

NOK-C

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer CasselsjöOK Kolmården39:36
2Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping41:39+2:03
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK42:16+2:40
4Anna MalmlövOK Skogsfalken49:36+10:00
5Bengt SchwartzOK Kolmården49:43+10:07
6Sofie StrömbergMatteus SI50:45+11:09
7Fredrik UrbergHammarkinds OK55:49+16:13
8Jesper WaldfeltFinspångs SOK56:37+17:01
9Linda EdströmMatteus SI57:55+18:19
10Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK1:00:12+20:36
11Elin KjellmanLinköpings OK1:01:00+21:24
12Assar JohanssonTjalve IF Norrköping1:04:26+24:50
13Per MalmlövOK Skogsfalken1:06:56+27:20
14Runar AldénOK Kolmården1:07:19+27:43
15Lova ElnegårdLinköpings OK1:08:18+28:42
16Carl-Gustav NöjdOK Kolmården1:09:26+29:50
17Arne IrevallTjalve IF Norrköping1:14:30+34:54
18Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:18:43+39:07
19Magnus AnderssonOK Denseln1:22:46+43:10
20Greger MattssonOK Kolmården1:30:08+50:32
21Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:30:20+50:44
22Sofie IllnerTjalve IF Norrköping1:31:05+51:29
23Liselott Tjalve IF Norrköping1:52:17+1:12:41
24Lena FröbergTjalve IF Norrköping1:52:19+1:12:43
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

NOK-D

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HellgrenHammarkinds OK35:26
2Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb41:59+6:33
3Britt-Marie AldénOK Kolmården49:42+14:16
4Petter LindMatteus SI50:24+14:58
5Lennart KjellgrenLjusdals OK53:43+18:17
6Mats K LuksTjalve IF Norrköping53:57+18:31
7Elmer WaldfeltFinspångs SOK54:05+18:39
8Karl MollénOK Denseln54:30+19:04
9Nils SjödinTjalve IF Norrköping58:07+22:41
10Åsa BraamOK Denseln58:40+23:14
11Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb58:41+23:15
12Anders KlingHammarkinds OK1:00:59+25:33
13Alva ForsmanLinköpings OK1:05:49+30:23
14Greta BerglundLinköpings OK1:05:50+30:24
15Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:06:01+30:35
16Alf MattssonOK Kolmården1:14:49+39:23
17Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:56:20+1:20:54
18Manfred RittwageOK Kolmården2:39:19+2:03:53
Åsa ForsmanLinköpings OKej godkänd
Carin AnderssonOK Denselnutgått

NOK-E

27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK43:06
2Edvin ÅttingLinköpings OK45:33+2:27
3Johan ÅttingLinköpings OK45:38+2:32
4Vilgot ElnegårdLinköpings OK47:06+4:00
5Bertil EronnLinköpings OK47:14+4:08
6Ian JohanssonLinköpings OK49:16+6:10
7Jan JohanssonLinköpings OK49:17+6:11
8Erik JoelssonMatteus SI49:44+6:38
9Martin JarelandLinköpings OK55:08+12:02
10Ebba SkullmanLinköpings OK56:10+13:04
11Sigrid ForsmanLinköpings OK56:12+13:06
12Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK56:19+13:13
13Theo ÅrbrinkLinköpings OK58:24+15:18
14Erik CarlssonMatteus SI59:45+16:39
15Stina SöderqvistLinköpings OK1:01:23+18:17
15Henrik SöderqvistLinköpings OK1:01:23+18:17
17Arvid RothLinköpings OK1:01:58+18:52
18Hannah ÅkerblomLinköpings OK1:02:20+19:14
19Lucas BerggrenLinköpings OK1:02:46+19:40
20David MalmOK Kolmården1:03:34+20:28
21Olle MalmströmLinköpings OK1:04:22+21:16
22Tobias NorinMatteus SI1:05:17+22:11
23Ingela ÅrbrinkLinköpings OK1:06:55+23:49
24Lisa ErikssonSundbybergs IK1:16:44+33:38
25Charlotte TingströmNAIS Orienteringsklubb2:10:20+1:27:14
Anna NorinMatteus SIej godkänd
Elin NetzOK Kolmårdenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser