Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets Söder 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets Söder 2
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

4 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda MårtenssonOK Ravinen39:158:23
2Amanda GranqvistOK Ravinen39:29+0:148:26
3Smilla MogensenOK Ravinen39:50+0:358:30
4Johanna AlmgrenOK Ravinen42:28+3:139:04
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL45:16+6:019:40
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL45:52+6:379:48
7Sofia AlbemarkOK Ravinen1:04:08+24:5313:42
8Emilia NilssonGustavsbergs OK1:06:49+27:3414:16
Emma AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Tove SvedellSkarpnäcks OLutgått
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Embla KamsvågGustavsbergs OKej start

H16

5 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KallurOK Ravinen37:117:00
2Edvin ForsbergOK Ravinen40:36+3:257:38
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK45:24+8:138:32
4Teo StruckOK Ravinen47:11+10:008:53
5Justus ArenanderSkarpnäcks OL50:10+12:599:26
6Hugo LindskogOK Ravinen51:53+14:429:46
7Rasmus LindblomGustavsbergs OK58:04+20:5310:56
8Uno BjörklundOK Ravinen59:09+21:5811:08
9Jonathan NorrmanOK Ravinen1:04:41+27:3012:10
10Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:09:52+32:4113:09
11Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:10:20+33:0913:14
Filip WidénHellas Orienteringej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Tore AhlinHellas Orienteringej start
Olle SandströmOK Ravinenej start

D16 Kort

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor EkOK Ravinen52:2413:36
2Filippa NyströmOK Ravinen1:09:47+17:2318:07
3Louise LindellGustavsbergs OK1:50:41+58:1728:44

H16 Kort

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim RobertsHellas Orientering43:0511:11
2Lucas AlzénGustavsbergs OK46:27+3:2212:03
3Olle BrohagenOK Ravinen49:31+6:2612:51
Teo BeinhoffGustavsbergs OKej start

D14

3 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MårtenssonOK Ravinen43:2111:15
2Tilde MansénSkarpnäcks OL1:01:43+18:2216:01
Tuva HolmströmOK Ravinenej start

H14

3 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen29:537:45
2Erik LundquistOK Ravinen31:58+2:058:18
3Linus ForsbergOK Ravinen32:22+2:298:24
4Jonathan NilssonGustavsbergs OK37:14+7:219:40
5Malte BellanderGustavsbergs OK39:54+10:0110:21
6Edvin WollbrandOK Ravinen40:10+10:1710:25
7Arvid WestmanGustavsbergs OK45:16+15:2311:45
8Folke KåbergOK Ravinen46:59+17:0612:12
9Gustav LübckeOK Ravinen51:03+21:1013:15
10Leo LjungbergSkarpnäcks OL54:21+24:2814:07
11Leo SvenreHellas Orientering58:11+28:1815:06
Morris BjörklundOK Ravinenej start
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej start

D14 Kort

2 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tuva LanneröGustavsbergs OKej start

H14 Kort

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin IhreGustavsbergs OK1:07:4024:10
Theodor LanneröGustavsbergs OKej start

D12

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola HolmströmOK Ravinen30:5511:02
2Milla KlassonOK Ravinen38:32+7:3713:45
3Julia EkOK Ravinen39:12+8:1714:00
4Tora BjörklundOK Ravinen42:35+11:4015:12
5Frida EkbladOK Ravinen42:54+11:5915:19
6Ebba HartzellOK Ravinen44:55+14:0016:02
7Wera BjörklundOK Ravinen46:53+15:5816:44
Paulina AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Agnes MildGustavsbergs OKej godkänd
Saga BeinhoffGustavsbergs OKej start

H12

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen25:419:10
2Ruben ArenanderSkarpnäcks OL29:41+4:0010:36
3Tore WestmanGustavsbergs OK32:56+7:1511:45
4Arthur MildGustavsbergs OK33:35+7:5411:59
5Arvid RundströmOK Ravinen34:24+8:4312:17
6Jakob EngdahlOK Ravinen35:59+10:1812:51
7Arvid AhlstrandOK Ravinen36:40+10:5913:05
8Teodor JonssonSkarpnäcks OL38:37+12:5613:47
9Tore WenellOK Ravinen39:34+13:5314:07
10Ture StåhlbergOK Ravinen1:05:23+39:4223:21
Malte JennerGustavsbergs OKej godkänd
Gustav NyströmOK Ravinenej godkänd
Oskar MagnellSkarpnäcks OLej start
Ture LindskogOK Ravinenej start

D12 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elise LobergOK Ravinen41:4616:03

H12 Kort

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GranathOK Ravinen38:2014:44

D10

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida EkOK Ravinen29:1011:13
2Emma BergOK Ravinen30:56+1:4611:53
3Isabella SjögrenOK Ravinen34:56+5:4613:26
4Vera RevenySkarpnäcks OL43:51+14:4116:51
5Lova JonssonSkarpnäcks OL47:57+18:4718:26
6Hilda HågstrandOK Ravinen50:08+20:5819:16
7Ellen StadigOK Ravinen51:17+22:0719:43
Ella CarlssonOK Ravinenej godkänd
Alva BjurströmOK Ravinenej start
Iris StåhlbergOK Ravinenej start

H10

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PihloOK Ravinen22:228:36
2Hugo NyströmOK Ravinen23:54+1:329:11

Inskolning

1 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Esther EnlundSkarpnäcks OLfullföljt
Casper SchermanSkarpnäcks OLfullföljt
Kristoffer Schramm FridolfssonSkarpnäcks OLfullföljt
Nawal RudenäsGustavsbergs OKej start
Sixten TranGustavsbergs OKej start

U1

1 870 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa FernemanOK Ravinen17:319:22
2Nora DecknerSkarpnäcks OL18:21+0:509:48
3Julia DoyleSkarpnäcks OL21:43+4:1211:36
4Sara BergOK Ravinen22:01+4:3011:46
5Wilma LarssonOK Ravinen24:16+6:4512:58
6Saga HagelinOK Ravinen24:19+6:4813:00
7Ludvig LindbergGustavsbergs OK24:30+6:5913:06
8Malcom RomellOK Ravinen25:55+8:2413:51
9Liam RosénOK Ravinen25:59+8:2813:53
10Erik EkbladOK Ravinen26:44+9:1314:17
11Ernst KuroszOK Ravinen27:29+9:5814:41
12Jesper Huss WieringaSkarpnäcks OL28:20+10:4915:09
13Sixten AnderfjärdGustavsbergs OK28:29+10:5815:13
14Carl KleppeGustavsbergs OK28:55+11:2415:27
15Love WenellOK Ravinen29:44+12:1315:54
16Ella IrweOK Ravinen31:03+13:3216:36
17Tyra StrandbergGustavsbergs OK31:42+14:1116:57
18Filippa SigstedtOK Ravinen32:07+14:3617:10
19Clara WidinOK Ravinen32:09+14:3817:11
20Elisia KarlströmGustavsbergs OK32:24+14:5317:19
21Hugo ÖhmanOK Ravinen32:26+14:5517:20
22Nils WenellOK Ravinen33:07+15:3617:42
23Clara EkOK Ravinen48:44+31:1326:03
24Vidar PihloOK Ravinen48:49+31:1826:06
Leonard PiirainenOK Ravinenej godkänd
Ilon HolmströmOK Ravinenej godkänd
Jonas DeksnysGustavsbergs OKej start
Leo HesselrothGustavsbergs OKej start
Ingrid KarlhagerGustavsbergs OKej start
Alice LarssonOK Ravinenej start
Malte RingqvistGustavsbergs OKej start

U2

2 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MörckSkarpnäcks OL27:0110:43
2Frank NybäckGustavsbergs OK30:39+3:3812:09
3Mathilda ArvenäsGustavsbergs OK32:06+5:0512:44
4Henry DecknerSkarpnäcks OL32:24+5:2312:51
5Anton IhreGustavsbergs OK33:38+6:3713:20
6Gabriel EricssonOK Ravinen35:25+8:2414:03
7Ringo Nilsson JensenOK Ravinen35:48+8:4714:12
8Kjetil SkarmyrSkarpnäcks OL36:20+9:1914:25
9Sid Nilsson JensenOK Ravinen36:49+9:4814:36
10Hedda MogensenOK Ravinen38:07+11:0615:07
11Tuva HolmerOK Ravinen38:08+11:0715:07
12Alice NeedhamSkarpnäcks OL40:49+13:4816:11
13Glorylin Grosse FontaineSkarpnäcks OL41:07+14:0616:18
14Inez Fred SmithSkarpnäcks OL42:42+15:4116:56
15Klara BergkvistSkarpnäcks OL44:38+17:3717:42
16Isabella DixonOK Ravinen44:42+17:4117:44
17Moa RomellOK Ravinen44:45+17:4417:45
18Olle JonasSkarpnäcks OL44:53+17:5217:48
19Samuel JonasSkarpnäcks OL44:59+17:5817:51
20Olle AlteborgOK Ravinen48:24+21:2319:12
21Amelie DryseliusSkarpnäcks OL54:10+27:0921:29
22Meja Fagerqvist AnéOK Ravinen57:53+30:5222:58
23Hugo JacovSkarpnäcks OL58:01+31:0023:01
24Norma JanssonSkarpnäcks OL58:33+31:3223:14
25Max JunlénOK Ravinen59:22+32:2123:33
26Pauline VilgonSkarpnäcks OL1:14:37+47:3629:36
Frida GellerGustavsbergs OKej start
Luma HäggGustavsbergs OKej start
Dikte JunkerSkarpnäcks OLej start
Greta LindqvistGustavsbergs OKej start

U3

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora EnlundSkarpnäcks OL47:2418:01
2Lukas Ferner ThurénSkarpnäcks OL1:00:40+13:1623:04
3Karl KvarnforsSkarpnäcks OL1:11:42+24:1827:15
Tuva AndrewOK Ravinenutgått
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLutgått
Ada BergqvistGustavsbergs OKej start
Kevin KarlssonSkarpnäcks OLej start

U4

3 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Majken JanssonSkarpnäcks OL1:03:2516:36
2Mirja NordinSkarpnäcks OL1:03:40+0:1516:40
3Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL1:39:23+35:5826:00
4Samuel HowardSkarpnäcks OL1:40:06+36:4126:12
Hampus HolmbergSkarpnäcks OLej godkänd
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej godkänd
Turid Joelsdotter WärngårdSkarpnäcks OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser