Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT-2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT-2
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: tisdag 14 maj 2019

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 2 dagar! (var först att svara)

D20

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia BrangefältVästerås SOK18:089:20
2Ida LarssonVästerås SOK19:51+1:4310:13
3Ida HallinSurahammars SOK20:07+1:5910:22
4Hanna ErikssonNorbergs OK20:58+2:5010:48
5Ebba RåbackVandrarringen21:56+3:4811:18
6Jennifer SvenssonVästerås SOK23:55+5:4712:19

H20

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SjöstrandVästerås SOK13:596:49
2Casper VånsjöArboga OK15:29+1:307:33
3Pontus LindgrenVästerås SOK17:35+3:368:34
4Sixten TörnqvistVästerås SOK17:44+3:458:39
5Jesper JanssonVästerås SOK18:05+4:068:49
6Martin SandqvistVästerås SOK18:46+4:479:09
7Filip BäckArboga OK20:06+6:079:48
8Anton AugustssonFagersta OK21:38+7:3910:33
9Emil TörnqvistFagersta OK27:13+13:1413:16
Markus ÖsterlundVästerås SOKej godkänd

D16

1 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AhlströmVästerås SOK13:348:16
2Alice HelmerssonVandrarringen13:52+0:188:27
2Wilma ThornellSurahammars SOK13:52+0:188:27
4Amanda HallVästerås SOK14:07+0:338:36
5Kristina LindgrenVästerås SOK15:49+2:159:38
6Rebecka HaslerSurahammars SOK16:28+2:5410:02
7My VelanderSurahammars SOK16:33+2:5910:05
8Disa SvenssonVästerås SOK17:13+3:3910:29
9Felicia SahlénVästerås SOK18:21+4:4711:11
10Fanny AnderssonVästerås SOK18:37+5:0311:21
11Tilde JohanssonSurahammars SOK19:52+6:1812:06
12Hanna HermannVästerås SOK20:35+7:0112:33
13Hanna ThulinVästerås SOK20:50+7:1612:42
14Ida WilhelmssonOK Hedströmmen22:40+9:0613:49
15Ella WilhelmssonOK Hedströmmen25:27+11:5315:31
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Jonna SandbergKöping-Kolsva OKej godkänd

H16

1 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas AhlströmVästerås SOK14:337:32
2Tobias DahlmarkVästerås SOK14:43+0:107:37
3Noah AndertoftVästerås SOK15:12+0:397:52
4Sixten SlagbrandVästerås SOK15:32+0:598:02
5Arvid ErikssonNorbergs OK15:44+1:118:09
6Martin McKayVästerås SOK16:54+2:218:45
6Eric BäckArboga OK16:54+2:218:45
8Elias Jeb BergrothVästerås SOK21:00+6:2710:52
9Anders AnderssonOK Hedströmmen33:19+18:4617:15
10Edvin BerggrenOK Hedströmmen34:05+19:3217:39
Maximilian OlofssonVästerås SOKej godkänd
Kristoffer KlarinVästerås SOKej godkänd

D14

1 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörnbergVästerås SOK12:177:49
2Alva SkoogVästerås SOK14:36+2:199:17
3Nova SahlénVästerås SOK14:57+2:409:31
4Ellen ThorsénSurahammars SOK15:05+2:489:36
5Agnes JohanssonSurahammars SOK15:12+2:559:40
6Kajsa HallVästerås SOK15:28+3:119:51
7Smilla AndertoftVästerås SOK15:38+3:219:57
8Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK15:56+3:3910:08
9Amanda BäckArboga OK17:09+4:5210:55
10Ester AspersandSala OK22:37+10:2014:24
11Malva EnlundSala OK38:36+26:1924:35

H14

1 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HaslerSurahammars SOK11:196:59
2Elis WiklundVästerås SOK12:47+1:287:53
3Vidar NettelmarkSurahammars SOK13:01+1:428:02
4Erik PalmVästerås SOK13:18+1:598:12
5Arvid JonforsenSurahammars SOK13:20+2:018:13
6Josiah BergrothVästerås SOK13:31+2:128:20
7Linus HallinSurahammars SOK15:00+3:419:15
8Filip AnderssonVästerås SOK15:40+4:219:40
9Carl SandqvistVästerås SOK16:45+5:2610:20
10Albin VelanderSurahammars SOK16:59+5:4010:29
11Arvid GunérusSurahammars SOK18:04+6:4511:09
12Anton VelanderSurahammars SOK19:02+7:4311:44
13Ville SjöblomKöping-Kolsva OK20:53+9:3412:53
14Rasmus LarssonVästerås SOK26:39+15:2016:27
15Robin BergrothVästerås SOK26:47+15:2816:31
16Samuel LindqvistVästerås SOK28:34+17:1517:38
17Gustav ThenanderVästerås SOK37:03+25:4422:52
Kalle AnderssonOK Hedströmmenej start

D12

1 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin PalmVästerås SOK11:258:38
2Kajsa BergrothVästerås SOK14:05+2:4010:40
3Freja MattilaHallstahammars OK14:14+2:4910:46
4Alicia HermannVästerås SOK15:08+3:4311:27
5Maria StenbergVästerås SOK18:09+6:4413:45
6Lovisa BjörnbergVästerås SOK18:28+7:0313:59
7Irma MalmströmVästerås SOK18:44+7:1914:11
8Solhem TesfazgiSala OK29:51+18:2622:36
9Emilie ÖsterbergSurahammars SOK32:27+21:0224:35
10Gabriella HaslerSurahammars SOK33:09+21:4425:06
11Alice AlsingSurahammars SOK36:32+25:0727:40

H12

1 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig JuhlinVästerås SOK12:248:26
2David ThapperVästerås SOK13:05+0:418:54
3Gustav JuhlinVästerås SOK13:41+1:179:18
4Rasmus ViertelVästerås SOK14:21+1:579:45
5Hugo ZetterbergVästerås SOK14:29+2:059:51
6Elias KarénSala OK16:01+3:3710:53
7Jakob SandbergKöping-Kolsva OK17:35+5:1111:57
8Erik EldeenVandrarringen17:55+5:3112:11
9Samuel JanssonSala OK18:20+5:5612:28
10Karl StjärnesundVästerås SOK19:40+7:1613:22
11Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK19:57+7:3313:34
12Rasmus EliassonVästerås SOK20:28+8:0413:55
13Rasmus VånsjöArboga OK21:07+8:4314:21
14Leopold OlofssonVästerås SOK21:09+8:4514:23
15Albin SvenssonSurahammars SOK22:33+10:0915:20
16Albin AnderssonArboga OK22:41+10:1715:25
17David JonforsenSurahammars SOK24:44+12:2016:49
18Oscar NoringVästerås SOK30:18+17:5420:36
19Noah LanderSala OK31:41+19:1721:33

D10

1 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HerbstVästerås SOK8:217:27
2Selma LöfqvistVästerås SOK10:13+1:529:07
3Freja IvermarkVästerås SOK10:20+1:599:13
4Leni AnderssonArboga OK11:26+3:0510:12
5Signe WinqvistNorbergs OK12:03+3:4210:45
6Josefin SandbergKöping-Kolsva OK13:01+4:4011:37
7Hanna ThapperVästerås SOK14:21+6:0012:48
8Lina EliassonVästerås SOK17:29+9:0815:36

H10

1 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle OldaeusVästerås SOK8:417:45
2Theodor ThenanderVästerås SOK10:13+1:329:07
3Emil GrankvistArboga OK12:13+3:3210:54
4Arvid ErikssonVästerås SOK12:41+4:0011:19
5Alexander ThulinVästerås SOK16:33+7:5214:46
6Dag AnderssonVästerås SOK18:15+9:3416:17
Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OKej godkänd

Inskolning

1 030 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix HerbstVästerås SOK8:017:46
2Ezana ArkebomSala OK8:38+0:378:22
3Klara JuhlinVästerås SOK10:28+2:2710:09
4Vincent HaukiSurahammars SOK11:37+3:3611:16
5Gusten GunnarssonVästerås SOK11:57+3:5611:36
6Rasmus NoringVästerås SOK12:11+4:1011:49
7William KullängVästerås SOK12:34+4:3312:12
8Love VelanderSurahammars SOK13:22+5:2112:58
9Tyra UlfvesVästerås SOK13:43+5:4213:19
10Isak SandbergSala OK14:04+6:0313:39
11Casper EnarssonKöping-Kolsva OK14:34+6:3314:08
12Lisa ElghKöping-Kolsva OK14:43+6:4214:17
13Moa AnderssonArboga OK16:24+8:2315:55
14Alma DanielssonSurahammars SOK16:49+8:4816:19
15Tova EldeenVandrarringen18:19+10:1817:46
16Clara FriskVandrarringen18:22+10:2117:49
17Hilda GunérusSurahammars SOK18:31+10:3017:58
18Lovis HaukiSurahammars SOK18:45+10:4418:12
19Olle ZetterbergVästerås SOK20:22+12:2119:46
20Florian ViertelVästerås SOK21:31+13:3020:53
21Love PetterssonSurahammars SOK24:42+16:4123:58
Elsa DanielssonSurahammars SOKej godkänd

Prova på

1 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JacobssonSala OK14:3310:46
2Adam LyckeVästerås SOK18:49+4:1613:56
3Tim ErikssonVästerås SOK19:58+5:2514:47
4Matilda MolundVästerås SOK25:36+11:0318:57
5Lovisa BouvinSala OK30:13+15:4022:22
6Simon EnarssonKöping-Kolsva OK33:05+18:3224:30
7Alvar KullängVästerås SOK33:38+19:0524:54
8Selma ElghKöping-Kolsva OK34:00+19:2725:11
9Elly SandbergSala OK35:58+21:2526:38
10Thelise Härd OlssonVästerås SOK37:12+22:3927:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser