Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO-träning Slätthult 2019-04-09

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO-träning Slätthult 2019-04-09
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 9 april 2019

Kort lätt

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK27:439:43
2Malte AnderssonTrollhättans SOK28:00+0:179:49
3Ida SylvanVänersborgs SK38:52+11:0913:38
4Åsa SylvanVänersborgs SK38:57+11:1413:40
5Albin AppelgrenTrollhättans SOK46:14+18:3016:13
6Jonna OlssonTrollhättans SOK52:55+25:1218:34
7Molly EkerumTrollhättans SOK53:00+25:1618:35
Elvira ÅhlundVänersborgs SKutgått

Kort

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas AnderssonVänersborgs SK29:049:35
2Johan OckbornTrollhättans SOK30:48+1:4310:09
3Linn EnbomVänersborgs SK30:57+1:5210:12
4Andrea EnbomVänersborgs SK31:00+1:5510:13
5Sören KnutsTrollhättans SOK31:06+2:0110:15
6Viggo AnderssonTrollhättans SOK31:19+2:1510:20
7Gunilla EdgrenTrollhättans SOK31:36+2:3110:25
8Edvin OckbornTrollhättans SOK32:24+3:2010:41
9Sofia GustafssonTrollhättans SOK32:39+3:3410:46
10Mats HelmerssonOK Skogsvargarna34:34+5:2911:24
11Nina SchmidtTrollhättans SOK35:12+6:0711:37
12Gabriel HogedalVänersborgs SK36:58+7:5312:12
13Charlotte ÖstermanVänersborgs SK39:04+9:5912:53
14Maria TryggöTrollhättans SOK43:30+14:2514:21
15Lennart KarlssonTrollhättans SOK45:48+16:4315:06
16Berkley StaggOK Skogsvargarna48:24+19:1915:58
17Eva BäcklundTrollhättans SOK48:55+19:5016:08
18Gunnar JohanssonTrollhättans SOK1:08:51+39:4622:43

Mellan

5 090 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus VedinTrollhättans SOK36:587:15
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK40:32+3:347:57
3Jonas MelénTrollhättans SOK41:13+4:148:05
4Tomas StigssonTrollhättans SOK41:30+4:318:09
5Johan ErikssonTrollhättans SOK41:48+4:498:12
6Oscar KarlssonTrollhättans SOK43:38+6:398:34
7Johan ÅhlundVänersborgs SK44:21+7:238:42
8Jacob ÖstermanVänersborgs SK44:23+7:248:43
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna45:43+8:448:58
10Arne NåboTrollhättans SOK45:53+8:549:00
11Katarina EnbomVänersborgs SK47:55+10:569:24
12Alma AppelgrenTrollhättans SOK48:10+11:129:27
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna49:15+12:179:40
14Hans KööhlerTrollhättans SOK49:43+12:459:46
15Elsa MartanderTrollhättans SOK50:15+13:179:52
16Olof MartanderTrollhättans SOK50:51+13:529:59
17Agnes ErikssonTrollhättans SOK52:39+15:4110:20
18Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK52:44+15:4610:21
19Olle MelénTrollhättans SOK52:46+15:4810:22
20Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:00:08+23:1011:48
21Birgit HanssonHerrestads AIF1:05:15+28:1612:49
22Karin LaurellOK Flundrehof1:06:19+29:2013:01
23Ludvig KarlssonTrollhättans SOK1:09:04+32:0513:34
Stefan JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Håkan SchmidtTrollhättans SOKej start

Långa

7 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad48:166:28
2Arvid BjörkTrollhättans SOK51:45+3:296:56
3Joar TryggöTrollhättans SOK53:21+5:057:09
4David AlménVänersborgs SK56:44+8:277:36
5Hugo MandingerTrollhättans SOK56:45+8:287:36
6Erik SkärbergTrollhättans SOK1:01:53+13:378:17
7Eric BerlinTrollhättans SOK1:04:57+16:408:42
8Hannes WelanderOK Djerf1:08:10+19:539:08
9Lars ElfvingOK Gipen1:29:48+41:3112:02
Jonas GustafssonTrollhättans SOKej godkänd
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser