Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för StOF Sommarläger Lägerstafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: StOF Sommarläger Lägerstafett
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Väsby OK
Datum: söndag 26 maj 2019

Inskolningsstafett

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Järfälla OK 224:52
1. Jamie Roller11:42111:422
1. Noel Kimblad12:405+0:5811:421
2. Hampus Siljekvist13:102+1:4224:521-10:00
2IFK Lidingö SOK 126:52+2:00
1. Elsa Wanek Terry15:4016+3:5815:4012+3:58
1. Lava Fischer15:2415+3:4215:2412+3:42
2. Edvin Carlstein11:28126:522-10+2:00-1:58
3Sundbybergs IK 126:57+2:05
1. Viktor Hellberg11:513+0:0911:514+0:09
2. Lilly Slars Paulsson15:067+3:3826:573-1+2:05+1:56
4Snättringe SK 127:27+2:35
1. Noel Hedman11:462+0:0411:463+0:04
2. Vanja Remén15:419+4:1327:274+1+2:35+2:31
5Tullinge SK 127:57+3:05
1. Alfred Aasa12:264+0:4412:265+0:44
1. Hilma Arevångej startej start
2. Melker Wisborg15:318+4:0327:5750+3:05+2:21
6OK Älvsjö-Örby 128:21+3:29
1. Sixten Hörnfeldt13:257+1:4313:256+1:43
1. Ingrid Gidlöf22:0930+10:2713:256+1:43
2. Vide Messing14:566+3:2828:2160+3:29+1:46
7Haninge SOK 129:04+4:12
1. Anja Hartley14:4712+3:0514:4710+3:05
1. Sofia Silver19:0625+7:2414:4710+3:05
2. Nadia Florczyk14:174+2:4929:047-3+4:12+1:07
8IFK Lidingö SOK 229:20+4:28
1. Ebba Skantze15:0913+3:2715:0911+3:27
1. Isabelle Dahlerus15:0913+3:2715:0911+3:27
2. Tom Valjus14:113+2:4329:208-3+4:28+1:01
9IFK Enskede 229:37+4:45
1. Simon Ahlström14:429+3:0014:428+3:00
2. Sonja Lundberg14:555+3:2729:379+1+4:45+1:45
10IFK Enskede 132:43+7:51
1. Sigge Fröberg Wilhelm15:4517+4:0315:4513+4:03
2. Erik Hagel Von Heijne16:5811+5:3032:4310-3+7:51+3:48
11IFK Enskede 332:44+7:52
1. Felix Ahlström14:4611+3:0414:469+3:04
1. Victor Hallendal27:0531+15:2314:469+3:04
2. Amelie Boström Hagel17:5812+6:3032:4411+2+7:52+4:48
12IFK Enskede 433:14+8:22
1. Edith Atterlöf14:418+2:5914:417+2:59
1. Malte Holmquist13:226+1:4013:225+1:40
2. Liam de Boussard19:5215+8:2433:1412+5+8:22+5:23
13Snättringe SK 236:16+11:24
1. Isak Wimmer16:4719+5:0516:4715+5:05
2. Filip Wimmer19:2914+8:0136:1613-2+11:24+6:19
14Väsby OK 238:02+13:10
1. Emma Nygren21:2729+9:4521:2720+9:45
1. Nestor Blomqvist19:5128+8:0919:5120+8:09
2. Theo Santalius18:1113+6:4338:0214-6+13:10+3:25
15Järfälla OK 338:39+13:47
1. Miriam Zetterqvist16:1518+4:3316:1514+4:33
2. Walter Lindquist22:2416+10:5638:3915+1+13:47+9:14
16Väsby OK 142:49+17:57
1. Juni Rylanderej startej start
1. Iris Lundström19:0423+7:2219:0418+7:22
2. Tage Stattin23:4517+12:1742:4916+17:57
17Järfälla OK 142:50+17:58
1. Isak Anderson16:5020+5:0816:5016+5:08
1. Emil Tofte16:5621+5:1416:5016+5:08
2. Marcus Edemyr26:0018+14:3242:5017+1+17:58+12:50
18OK Ravinen 144:38+19:46
1. Filippa Sigstedt28:3832+16:5628:3821+16:56
2. Ernst Kurosz16:0010+4:3244:3818-3+19:46+2:50
19Haninge SOK 245:05+20:13
1. Sagali Hassius19:0727+7:2519:0719+7:25
1. Livia Hartley19:0222+7:2019:0217+7:20
2. Manfred Holmgren26:0319+14:3545:05190+20:13+12:48
20Järfälla OK 546:23+21:31
1. Adil Nygren Massaoudi19:0625+7:2419:0618+7:24
2. Liv Saxin27:1720+15:4946:2320+2+21:31+14:07
21Järfälla OK 447:07+22:15
1. Folke Wällstedt19:0524+7:2319:0517+7:23
1. Gabriel Constantinides14:4410+3:0214:448+3:02
2. Jacob Hellebro32:2321+20:5547:0721+4+22:15+14:52

Lilla lägerstafetten HD12

31 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogsluffarnas OK 146:28
1. Caio Pruth18:588+1:3218:588+1:32
2. Elis Östborg13:0611+1:3332:046-2+2:13+0:41
2. Märta Falkenström19:0154+7:2832:046-2+2:13+0:41
3. Henning Falkenström14:24146:281-5-2:13
2Sundbybergs IK 246:35+0:07
1. Bodil Johansson17:524+0:2617:524+0:26
2. Saga Hellberg12:165+0:4330:083-1+0:17-0:09
2. Cornelia Näsman Landh13:4121+2:0830:083-1+0:17-0:09
2. Stella Näsman Landh13:3619+2:0330:083-1+0:17-0:09
3. Noel Hellberg16:273+2:0346:352-1+0:07-0:10
3Sundbybergs IK 146:40+0:12
1. Botvid Simonsson17:482+0:2217:482+0:22
2. Ida Hellberg12:237+0:5030:114+2+0:20-0:02
2. Irma Widehag13:0611+1:3330:114+2+0:20-0:02
3. Alice Hellberg16:294+2:0546:403-1+0:12-0:08
4Sundbybergs IK 347:24+0:56
1. Sofia Dell'Orto17:493+0:2317:493+0:23
2. Folke Johansson12:083+0:3529:572-1+0:06-0:17
2. Alice Slars Paulsson13:0813+1:3529:572-1+0:06-0:17
3. Egon Wistedt17:276+3:0347:244+2+0:56+0:50
5Tullinge SK 249:44+3:16
1. Ella Matthews20:2311+2:5720:2311+2:57
2. Joel Åhgren12:226+0:4932:459-2+2:54-0:03
3. Gustav Myrberger16:595+2:3549:445-4+3:16+0:22
6Täby OK 149:52+3:24
1. Emelie Holmström20:2110+2:5520:2110+2:55
2. Dagny Iko15:4231+4:0932:005-5+2:09-0:46
2. Meja Helgars15:3430+4:0132:005-5+2:09-0:46
2. Kuzey Basol11:392+0:0632:005-5+2:09-0:46
3. Elias Trossing17:527+3:2849:526+1+3:24+1:15
7OK Ravinen 250:04+3:36
1. Milla Klasson20:3413+3:0820:3413+3:08
2. Hugo Nyström13:5423+2:2134:2812-1+4:37+1:29
2. Ella Sigstedt14:3526+3:0234:2812-1+4:37+1:29
3. Oscar Lundquist15:362+1:1250:047-5+3:36-1:01
8Täby OK 452:08+5:40
1. Simon Trossing20:3212+3:0620:3212+3:06
2. Deniz Basol11:33132:057-5+2:14-0:52
2. Irma Helgars15:4932+4:1632:057-5+2:14-0:52
2. Viktor Teder17:1843+5:4532:057-5+2:14-0:52
3. Elliot Ljungdell20:039+5:3952:088+1+5:40+3:26
9Väsby OK 157:33+11:05
1. Edvin Johansson17:26117:261
2. Vincent Rylander13:1614+1:4329:51100:00
2. Alexander Segolsson Larssonej startej start
2. Viktor Nygren12:258+0:5229:51100:00
3. Fanny Karls27:4225+13:1857:339+8+11:05+11:05
10IFK Enskede 157:34+11:06
1. Lucas De Boussard24:5324+7:2724:5324+7:27
2. Joel Holmgren16:1335+4:4037:4520-4+7:54+0:27
2. Jon Forsberg Rundström13:5924+2:2637:4520-4+7:54+0:27
2. Nora Ahlström12:529+1:1937:4520-4+7:54+0:27
3. Emil Norlin19:498+5:2557:3410-10+11:06+3:12
11Järfälla OK 157:46+11:18
1. Leo Uvhagen22:1917+4:5322:1917+4:53
2. Edvin Björklund20:1658+8:4337:1118+1+7:20+2:27
2. Alvin Kimblad20:4159+9:0837:1118+1+7:20+2:27
2. Arthur Lindquist14:5228+3:1937:1118+1+7:20+2:27
3. Oskar Bartsch20:3512+6:1157:4611-7+11:18+3:58
12Järfälla OK 358:49+12:21
1. Benjamin Hjertén21:0215+3:3621:0215+3:36
2. Olivia Goldej startej start
2. Julia Pettersson17:3344+6:0038:3522+7+8:44+5:08
2. Sigrid Alm17:3845+6:0538:3522+7+8:44+5:08
3. Viktor Tofte20:1411+5:5058:4912+12:21
13Tullinge SK 158:55+12:27
1. Fanny Bergman18:355+1:0918:355+1:09
2. Cloe Matthews14:5529+3:2233:3010+5+3:39+2:30
3. Pontus Aasa25:2519+11:0158:5513+3+12:27+8:48
14Täby OK 258:56+12:28
1. Ella Lindqvist23:5022+6:2423:5022+6:24
2. Jonathan Christiansson14:0725+2:3437:5721-1+8:06+1:42
2. Julia Holmström17:0641+5:3337:5721-1+8:06+1:42
2. Ella Ljungdell17:1742+5:4437:5721-1+8:06+1:42
3. Ida Röken20:5913+6:3558:5614-7+12:28+4:22
15Järfälla OK 459:12+12:44
1. Carl Örnebrand24:5425+7:2824:5425+7:28
2. Björn Edemyrej startej start
2. Norton Sundstén12:083+0:3537:0216-9+7:11-0:17
2. Simon Sjölund22:4061+11:0737:0216-9+7:11-0:17
3. Amanda Mörkfors22:1014+7:4659:1215+12:44
16IFK Lidingö SOK 159:14+12:46
1. Astrid Skantze18:517+1:2518:517+1:25
2. Kobbe Fischer13:2316+1:5032:148+1+2:23+0:58
2. Wilmer Carlstein13:3118+1:5832:148+1+2:23+0:58
2. Ville Åman Klasénej startej start
3. Alva Gawell27:0023+12:3659:1416+8+12:46+10:23
17Järfälla OK 559:19+12:51
1. Simon Anderson22:2018+4:5422:2018+4:54
2. Samuel Andersson16:1133+4:3836:0514-4+6:14+1:20
2. David Nyman13:4522+2:1236:0514-4+6:14+1:20
2. Valle Sundstén14:5027+3:1736:0514-4+6:14+1:20
3. Fiffi Malmström23:1416+8:5059:1917+3+12:51+6:37
18Väsby OK 21:00:21+13:53
1. Linus Lundström23:4521+6:1923:4521+6:19
2. Elin Smeds16:2336+4:5040:0823+2+10:17+3:58
2. Iben Stattin16:2838+4:5540:0823+2+10:17+3:58
3. Alva Smeds20:1310+5:491:00:2118-5+13:53+3:36
19Täby OK 31:00:23+13:55
1. Wilmer Hagrot24:4223+7:1624:4223+7:16
2. Lovisa Nederheim12:5810+1:2537:4019-4+7:49+0:33
2. Mattias Westermark18:0447+6:3137:4019-4+7:49+0:33
2. Max Lindqvist13:2316+1:5037:4019-4+7:49+0:33
3. Signe Freding22:4315+8:191:00:23190+13:55+6:06
20Tullinge SK 31:02:16+15:48
1. Linnea Sand18:376+1:1118:376+1:11
2. Tilda Pousette16:2437+4:5135:0113+7+5:10+3:59
2. Ida Andersson19:0755+7:3435:0113+7+5:10+3:59
3. Hilda Trofast27:1524+12:511:02:1620+7+15:48+10:38
21OK Ravinen 11:06:34+20:06
1. Ture Lindskog21:1916+3:5321:1916+3:53
2. Gustav Nyström21:5060+10:1743:0926+10+13:18+9:25
3. Arvid Rundström23:2517+9:011:06:3421-5+20:06+6:48
22OK Södertörn 11:07:12+20:44
1. Simon Wenzin23:3520+6:0923:3520+6:09
2. Albin Franzén13:2115+1:4836:5615-5+7:05+0:56
3. Blenda Sandén30:1628+15:521:07:1222+7+20:44+13:39
23Tullinge SK 41:07:30+21:02
1. Leo Wisborg20:3614+3:1020:3614+3:10
2. Miranda Strand16:2838+4:5537:0417+3+7:13+4:03
2. Eskil Myrbergerej startej start
3. Albin Hessle30:2629+16:021:07:3023+6+21:02+13:49
24Väsby OK 31:08:40+22:12
1. Victor Granath23:2519+5:5923:2519+5:59
2. Tyra Fogelbrink19:2756+7:5442:5225+6+13:01+7:02
2. Felix Broberg19:2756+7:5442:5225+6+13:01+7:02
3. Folke Isaksson25:4821+11:241:08:4024-1+22:12+9:11
25Tumba-Mälarhöjden OK 11:10:35+24:07
1. Johanna Skogholm Allared27:2027+9:5427:2027+9:54
2. Viggo Mårsell17:0240+5:2944:22270+14:31+4:37
2. Hilma Ödman35:5564+24:2244:22270+14:31+4:37
3. Edvin Björklund Boljang26:1322+11:491:10:3525-2+24:07+9:36
26Snättringe SK 11:10:45+24:17
1. August Blomkvist26:0526+8:3926:0526+8:39
2. Ylva Remén16:1234+4:3942:1724-2+12:26+3:47
2. Ines Thepper29:0363+17:3042:1724-2+12:26+3:47
3. Hugo Abel28:2826+14:041:10:4526+2+24:17+11:51
27OK Älvsjö-Örby 11:13:51+27:23
1. Clara Werdin30:0428+12:3830:0428+12:38
2. Nils Gidlöf18:0146+6:2848:05280+18:14+5:36
3. Anton Akterin25:4620+11:221:13:5127-1+27:23+9:09
28Järfälla OK 21:13:53+27:25
1. Max Boström31:1730+13:5131:1730+13:51
2. Ida Pettersson18:3249+6:5949:49300+19:58+6:07
2. Sophia Örnebrand18:3249+6:5949:49300+19:58+6:07
2. Vera Enbom18:4352+7:1049:49300+19:58+6:07
3. John Nyman24:0418+9:401:13:5328-2+27:25+7:27
29Tumba-Mälarhöjden OK 21:16:54+30:26
1. Alexander Bäckman20:199+2:5320:199+2:53
2. Emelie Hellström23:0762+11:3433:5911+2+4:08+1:15
2. Erik Käll13:4020+2:0733:5911+2+4:08+1:15
2. Ingemar Färmej godkändej godkänd
3. Liv Mårtensson42:5530+28:311:16:5429+18+30:26+26:18
30Waxholms OK 11:17:29+31:01
1. Sofia Quas30:1029+12:4430:1029+12:44
2. Gustav Rilegård18:1448+6:4148:24290+18:33+5:49
3. Petter Fochsen29:0527+14:411:17:2930+1+31:01+12:28
31OK Älvsjö-Örby 21:37:53+51:25
1. Ivar Messing34:1031+16:4434:1031+16:44
2. Alvin Westman18:3651+7:0352:46310+22:55+6:11
2. Love Akterin18:4953+7:1652:46310+22:55+6:11
3. Maja Gustafsson45:0731+30:431:37:53310+51:25+28:30
IFK Lidingö SOK 2ej start
1. Isabel Carlssonej startej start
2. Emil Edwardsson-18:45ej start
2. Lukas Amblie Tarandi-18:40ej start
2. Irma Jarlemark-17:51ej start
3. ej startej start

Stora lägerstafetten HD16

40 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 158:48
1. Viktor Sone23:039+1:1223:039+1:12
2. Elis Ivers14:074+1:1037:106-3+0:50-0:22
3. Marcus Stenebo21:38158:481-5-0:50
2Täby OK 11:03:28+4:40
1. Marcus Ekman23:2312+1:3223:2312+1:32
2. Erik Nederheim12:57136:201-11-1:32
3. Fredrika Nordquist27:087+5:301:03:282+1+4:40+4:40
3OK Ravinen 11:04:20+5:32
1. Edvin Forsberg22:534+1:0222:534+1:02
2. Linus Forsberg13:533+0:5636:4640+0:26-0:36
3. Teo Struck27:349+5:561:04:203-1+5:32+5:06
4Waxholms OK 11:05:54+7:06
1. Wilhelm Nordqvist27:0216+5:1127:0216+5:11
2. Jens Fochsen14:326+1:3541:3413-3+5:14+0:03
3. Johan Fochsen24:202+2:421:05:544-9+7:06+1:52
5OK Ravinen 21:06:12+7:24
1. Hannes Mogensen21:51121:511
2. Erik Lundquist14:315+1:3436:222+1+0:02+0:02
3. Hugo Lindskog29:5011+8:121:06:125+3+7:24+7:22
6Haninge SOK 21:08:48+10:00
1. Filip Storell22:576+1:0622:576+1:06
2. Gustav Storell13:372+0:4036:343-3+0:14-0:52
2. Heidi Lindquist22:5742+10:0036:343-3+0:14-0:52
3. Malte Thelander32:1418+10:361:08:486+3+10:00+9:46
7Tumba-Mälarhöjden OK 11:08:51+10:03
1. Kerstin Åberg27:5824+6:0727:5824+6:07
2. Freja Hjerne14:477+1:5042:4516-8+6:25+0:18
3. Ingrid André26:066+4:281:08:517-9+10:03+3:38
8Skogsluffarnas OK 21:09:54+11:06
1. Simon Stridh27:0417+5:1327:0417+5:13
2. Åke Falkenström15:2713+2:3042:3115-2+6:11+0:58
2. Arvid Hammarbäck17:2423+4:2742:3115-2+6:11+0:58
2. Olle Synnermark16:2217+3:2542:3115-2+6:11+0:58
3. Sixten Lindqvist27:238+5:451:09:548-7+11:06+4:55
9Järla Orientering 11:12:19+13:31
1. Lukas Wallhed26:0915+4:1826:0915+4:18
2. Olof Hagwallej startej start
2. Linus Nyberg15:1711+2:2041:2612-3+5:06+0:48
2. Gustav Netz15:2412+2:2741:2612-3+5:06+0:48
3. Ludvig Hagwall30:5313+9:151:12:199+13:31
10OK Södertörn 41:12:29+13:41
1. Niklas Erlandsson23:2913+1:3823:2913+1:38
2. Lovis de Villiers17:4727+4:5041:1611-2+4:56+3:18
3. Märta Wigle31:1315+9:351:12:2910-1+13:41+8:45
11OK Österåker 11:13:56+15:08
1. Linus Nilsson25:3614+3:4525:3614+3:45
2. Malte Albinsson16:3418+3:3742:10140+5:50+2:05
3. Simon Lundell31:4617+10:081:13:5611-3+15:08+9:18
12Gotlands Orienteringsförbund 11:14:08+15:20
1. Folke Svangren27:5122+6:0027:5122+6:00
2. Leo Undsén (Visborgs OK)21:5437+8:5742:5719-3+6:37+0:37
2. Albin Lindh Sporre (Visborgs OK)15:069+2:0942:5719-3+6:37+0:37
3. Klara Bäckstäde (Visborgs OK)31:1114+9:331:14:0812-7+15:20+8:43
13IFK Enskede 11:16:35+17:47
1. Lovisa Lindqvist28:0027+6:0928:0027+6:09
2. Felicia Strindér17:1922+4:2245:1924-3+8:59+2:50
3. Henrik Lundfors31:1616+9:381:16:3513-11+17:47+8:48
14Järfälla OK 11:16:41+17:53
1. William Grunder22:493+0:5822:493+0:58
2. Hampus Sundberg16:5420+3:5739:437+4+3:23+2:25
3. Anton Wällstedt36:5830+15:201:16:4114+7+17:53+14:30
15OK Södertörn 11:16:48+18:00
1. Björn Renner27:5925+6:0827:5925+6:08
2. Linus Skatt16:0215+3:0544:0121-4+7:41+1:33
2. Rut Lundin20:1534+7:1844:0121-4+7:41+1:33
3. Ester Andersson32:4719+11:091:16:4815-6+18:00+10:19
16Tullinge SK 41:17:09+18:21
1. Hugo Backlund27:4721+5:5627:4721+5:56
2. Felix Arkäng19:3032+6:3342:5518-3+6:35+0:39
2. Kimberly Ekenstedt21:4736+8:5042:5518-3+6:35+0:39
2. Felix Flodman15:0810+2:1142:5518-3+6:35+0:39
3. Axel Trofast34:1423+12:361:17:0916-2+18:21+11:46
17Tullinge SK 21:17:15+18:27
1. Wilhelm Bergman23:0410+1:1323:0410+1:13
2. Nova Matthews17:3024+4:3340:349-1+4:14+3:01
2. Lucas Johansson26:4853+13:5140:349-1+4:14+3:01
3. Alva Bladh36:4129+15:031:17:1517+8+18:27+14:13
18Tumba-Mälarhöjden OK 21:18:15+19:27
1. Ebba Kolmodin28:0728+6:1628:0728+6:16
2. Alva Björklund Boljangej startej start
2. Hilda Mårsell25:1350+12:1653:2029+1+17:00+10:44
3. Ludvig Lange24:554+3:171:18:1518+19:27
19OK Södertörn 21:19:05+20:17
1. Max Österling27:1419+5:2327:1419+5:23
2. Johannes Norrby17:4727+4:5045:0123+4+8:41+3:18
2. Tilda Mattsson27:2454+14:2745:0123+4+8:41+3:18
3. Alicia Schandl34:0420+12:261:19:0519-4+20:17+11:36
20Täby OK 31:19:43+20:55
1. Noa Helgars27:5423+6:0327:5423+6:03
2. Alice Röken15:2713+2:3043:2120-3+7:01+0:58
3. Doris Iko36:2227+14:441:19:43200+20:55+13:54
21Järfälla OK 31:21:22+22:34
1. Jonatan Anderson23:0410+1:1323:0410+1:13
2. Noah Mehreteab19:4833+6:5142:5217+7+6:32+5:19
3. Bella Pedersen38:3031+16:521:21:2221+4+22:34+16:02
22OK Södertörn 31:21:23+22:35
1. Elisabeth Larsson27:0918+5:1827:0918+5:18
2. Emma Henriques17:3926+4:4244:4822+4+8:28+3:10
3. Lovisa Bergsten36:3528+14:571:21:23220+22:35+14:07
23Täby OK 21:22:13+23:25
1. Filip Lindqvist23:018+1:1023:018+1:10
2. Elias Ljungdell18:0631+5:0941:0710+2+4:47+3:37
3. Emelie Röken41:0633+19:281:22:1323+13+23:25+18:38
24Järfälla OK 51:23:10+24:22
1. Jesper Åkesson22:534+1:0222:534+1:02
2. Emma Alm24:2147+11:2447:1426+22+10:54+9:52
2. Sara Granholm24:3448+11:3747:1426+22+10:54+9:52
3. Anton Bartsch35:5626+14:181:23:1024-2+24:22+13:28
25Järfälla OK 41:26:21+27:33
1. Melker Palm29:0829+7:1729:0829+7:17
2. Elsa Forsberg29:0156+16:0452:1328-1+15:53+8:36
2. Stella Östblom23:0543+10:0852:1328-1+15:53+8:36
3. Anton Mörkfors34:0822+12:301:26:2125-3+27:33+11:40
26Täby OK 41:27:25+28:37
1. Axel Balck31:3831+9:4731:3831+9:47
2. Erik Balck30:3057+17:331:02:0836+5+25:48+16:01
3. Otto Balck25:175+3:391:27:2526-10+28:37+2:49
27Gustavsbergs OK 11:27:40+28:52
1. Max Österberg21:522+0:0121:522+0:01
2. Malte Bellander14:578+2:0036:495+3+0:29+0:28
3. Rasmus Lindblom50:5137+29:131:27:4027+22+28:52+28:23
28Tumba-Mälarhöjden OK 31:29:05+30:17
1. Alice Ljungberg36:3234+14:4136:3234+14:41
2. Isa Carlsund28:0055+15:031:04:3237+3+28:12+13:31
3. Elias Adebrant24:333+2:551:29:0528-9+30:17+2:05
29Tullinge SK 11:29:12+30:24
1. Tove Sjöberg32:3232+10:4132:3232+10:41
2. Fanny Sundberg22:3639+9:3955:0833+1+18:48+8:07
2. Elias Bladh22:4740+9:5055:0833+1+18:48+8:07
3. Olof Arevång34:0420+12:261:29:1229-4+30:24+11:36
30Tullinge SK 31:29:20+30:32
1. David Törnqvist37:3435+15:4337:3435+15:43
2. Emilia Bergman17:3225+4:3555:0632-3+18:46+3:03
2. Aron Höglund24:2046+11:2355:0632-3+18:46+3:03
3. Arvid Myrberger34:1423+12:361:29:2030-2+30:32+11:46
31Sundbybergs IK 11:30:13+31:25
1. Ingrid Johansson31:3530+9:4431:3530+9:44
2. Victor Dannesund23:3044+10:3355:0531+1+18:45+9:01
2. Eleonora Dell'Orto23:3145+10:3455:0531+1+18:45+9:01
2. Melvin Ek25:1851+12:2155:0531+1+18:45+9:01
3. Lisa Wadenbrant35:0825+13:301:30:13310+31:25+12:40
32Väsby OK 21:30:17+31:29
1. Noah Santalius27:4320+5:5227:4320+5:52
2. Melina Fogelbrink22:0538+9:0849:4827+7+13:28+7:36
2. Erik Lidén34:5761+22:0049:4827+7+13:28+7:36
3. Wilma Josefsson40:2932+18:511:30:1732+5+31:29+18:01
33Järfälla OK 21:30:18+31:30
1. Marcus Grunder42:1940+20:2842:1940+20:28
2. Stina Pedersen17:5029+4:531:00:0934-6+23:49+3:21
3. Miia Roller30:0912+8:311:30:1833-1+31:30+7:41
34Skogsluffarnas OK 11:36:09+37:21
1. Simon Palmgren38:1136+16:2038:1136+16:20
2. Ture Johansson16:1016+3:1354:2130-6+18:01+1:41
2. Love Palmgrenej startej start
2. Sandro Pruth16:5219+3:5554:2130-6+18:01+1:41
3. Ruben Hård41:4834+20:101:36:0934+4+37:21+19:20
35Waxholms OK 21:38:29+39:41
1. David Ryderås27:5925+6:0827:5925+6:08
2. Axel Nordqvist17:5130+4:5445:50250+9:30+3:22
3. Rasmus Rilegård52:3938+31:011:38:2935+10+39:41+30:11
36Väsby OK 11:46:37+47:49
1. Rasmus Lundström33:3133+11:4033:3133+11:40
2. Madeleine Granath31:0259+18:051:04:3338+5+28:13+16:33
2. Tilde Bredermanej startej start
2. Axel Santessonej startej start
3. Maja Rundlöf42:0435+20:261:46:3736-2+47:49+19:36
37Gotlands Orienteringsförbund 21:52:26+53:38
1. Adam Österdahl (Visborgs OK)42:0139+20:1042:0139+20:10
2. Natalie Gardelinej startej start
2. Alma Pettersson22:5141+9:541:04:52390+28:32+8:22
3. Edvard Pettersson47:3436+25:561:52:2637+53:38
38Haninge SOK 11:53:42+54:54
1. Linus Nilevi39:5037+17:5939:5037+17:59
2. Moa Glanshed20:2335+7:261:00:1335-2+23:53+5:54
2. Hampus Glanshed25:2152+12:241:00:1335-2+23:53+5:54
2. Edvin Flodell Johansson30:5058+17:531:00:1335-2+23:53+5:54
3. Peter Lindvall53:2939+31:511:53:4238+3+54:54+31:01
39IFK Enskede 21:45:29+46:41
1. Emma Hallendal41:2738+19:3641:2738+19:36
2. Linn De Boussard34:1360+21:161:15:4040+2+39:20+19:44
3. Elis Forsberg Rundström29:4910+8:111:45:2939-1+46:41+7:21
IFK Enskede 3ej godkänd
1. Hannes Lindqvist22:576+1:0622:576+1:06
2. Tilda Dalekant17:1721+4:2040:148+2+3:54+2:48
3. Sofia Lindhagenej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 1ej start
1. Vera Skantzeej godkändej godkänd
2. Arvid Edwardsson24:4349+11:46ej godkänd
3. Sandra Valjusej startej start
Snättringe SK 1ej start
1. Elin Abelej startej start
2. Henning Blomkvistej startej start
3. Alva Lidström Lauriej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser