Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets Norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets Norr 1
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

4 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK34:247:58
2Wilma JosefssonVäsby OK41:56+7:329:43
3Lisa WadenbrantSundbybergs IK42:26+8:029:50
4Moa FröstadiusSundbybergs IK49:52+15:2811:34
5Ebba HörlingSundbybergs IK55:53+21:2912:57
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej start

H16

5 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil WidehagSundbybergs IK40:427:55
2Emil FranzénSundbybergs IK50:12+9:309:45
3Olof MelchersonIFK Lidingö SOK54:08+13:2610:31
4Birger NormanSundbybergs IK1:12:21+31:3914:04
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOKej start

D16 Kort

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie LindbomSundbybergs IK46:5712:23
2Melina FogelbrinkVäsby OK54:00+7:0314:14
3Madeleine GranathVäsby OK57:52+10:5515:16

H16 Kort

3 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik FranklingIFK Lidingö SOK48:1012:42
Mikael KökeritzSundbybergs IKej godkänd
Viktor SandqvistVäsby OKej start

D14

3 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonSundbybergs IK33:178:46
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK36:35+3:189:39
3Emma HöökIFK Lidingö SOK40:34+7:1710:42
4Alice HedinIFK Lidingö SOK41:25+8:0810:55
5Maja FalkSundbybergs IK42:37+9:2011:14
6Vera SkantzeIFK Lidingö SOK44:33+11:1611:45
7Ingrid TillegårdSundbybergs IK49:07+15:5012:57

H14

3 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver LiwångIFK Lidingö SOK28:267:16
2Wilhelm GrönquistSundbybergs IK30:29+2:037:47
3Noah SantaliusVäsby OK31:18+2:528:00
4Nils SamrudIFK Lidingö SOK31:19+2:538:00
5Adrian WernerIFK Lidingö SOK32:12+3:468:14
6Rasmus LundströmVäsby OK32:26+4:008:17
7Emil AnterudVäsby OK33:18+4:528:30
8Alexander DybergIFK Lidingö SOK35:21+6:559:02
9Love DanielssonSolna OK1:01:02+32:3615:36
10Melvin EkSundbybergs IK1:19:10+50:4420:14
11Adrian EkVäsby OK1:28:20+59:5422:35
Erik LidénVäsby OKej start

D14 Kort

2 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja RundlöfVäsby OK26:199:38
2Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK30:52+4:3311:18

H14 Kort

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manfred LevinSundbybergs IK35:3513:02
2Philip LindströmVäsby OK1:00:07+24:3222:01
Melvin EkbergSundbybergs IKej godkänd
Anton KarlssonVäsby OKej start

D12

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HellbergSundbybergs IK19:487:08
2Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK26:09+6:219:26
3Fanny KarlsVäsby OK30:39+10:5111:03
4Anna FranklingIFK Lidingö SOK30:55+11:0711:09
5Sara LiwångIFK Lidingö SOK31:57+12:0911:32
6Alva SmedsVäsby OK34:46+14:5812:33
7Matilda ModigVäsby OK35:25+15:3712:47
8Irma WidehagSundbybergs IK36:47+16:5913:16
9Selma SundbergSundbybergs IK41:31+21:4314:59
10Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK44:17+24:2915:59
11Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK49:43+29:5517:56
12Minna KökeritzSundbybergs IK57:52+38:0420:53

H12

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel HellbergSundbybergs IK20:507:26
2Edvin JohanssonVäsby OK21:05+0:157:31
3Egon WistedtSundbybergs IK23:26+2:368:22
4Botvid SimonssonSundbybergs IK26:30+5:409:27
5Åke EngmanIFK Lidingö SOK28:42+7:5210:15
6Arvid HellbergSundbybergs IK28:45+7:5510:16
7Victor GranathVäsby OK32:56+12:0611:45
8Folke IsakssonVäsby OK33:10+12:2011:50
9Timofei KartashevSundbybergs IK33:51+13:0112:05
10Ludvig SundströmSundbybergs IK36:01+15:1112:51
11Vilgot SöderströmSundbybergs IK54:28+33:3819:27
David EideforsSundbybergs IKej godkänd
August KeyIFK Lidingö SOKej godkänd
Gustav ÅkerlundVäsby OKej godkänd

D12 Kort

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra FogelbrinkVäsby OK36:2314:12

H12 Kort

2 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix ÖhmanVäsby OK39:4515:31

D10

2 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bodil JohanssonSundbybergs IK16:507:19
2Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK21:42+4:529:26
3Stella Näsman LandhSundbybergs IK21:49+4:599:29
4Ellen Wickbom WestmanSundbybergs IK22:54+6:049:57
5Alva GawellIFK Lidingö SOK24:25+7:3510:36
6Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK24:44+7:5410:45
7Alice Slars PaulssonSundbybergs IK26:19+9:2911:26
8Hanna SundströmSundbybergs IK31:19+14:2913:36
9Saga HellbergSundbybergs IK32:29+15:3914:07
10Ingrid SamrudIFK Lidingö SOK37:23+20:3316:15
11Iben StattinVäsby OK42:54+26:0418:39
12Carolinne GripIFK Lidingö SOK43:43+26:5319:00
13Ida HellbergSundbybergs IK44:11+27:2119:12
14Betty PerssonSundbybergs IK55:35+38:4524:10
15Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK59:33+42:4325:53
16Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK1:01:30+44:4026:44

H10

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus DanielssonSolna OK18:127:35
2Folke JohanssonSundbybergs IK20:52+2:408:41
3Vincent RylanderVäsby OK23:29+5:179:47
4Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK28:12+10:0011:45
5Alve WistedtSundbybergs IK28:48+10:3612:00
6Viktor NygrenVäsby OK32:53+14:4113:42
7Axel Backman RydbergSundbybergs IK49:32+31:2020:38
8Kuzma KartashevSundbybergs IK1:27:12+1:09:0036:20
Kobbe FischerIFK Lidingö SOKej start
Gustav BursjöSundbybergs IKej start
Ville Åman KlasénIFK Lidingö SOKej start

U1

1 880 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:066:26
2Viktor HellbergSundbybergs IK15:25+3:198:12
3William LindelöfSundbybergs IK16:31+4:258:47
4Isabelle DahlerusIFK Lidingö SOK17:42+5:369:24
5Ebba SkantzeIFK Lidingö SOK18:10+6:049:39
6Gustaf IsaksonIFK Lidingö SOK18:22+6:169:46
7Nils PalmIFK Lidingö SOK20:21+8:1510:49
8Viktor WarneIFK Lidingö SOK20:39+8:3310:59
9Nova FalkSundbybergs IK20:56+8:5011:08
10Olivia ErikssonSundbybergs IK21:35+9:2911:28
11Elias Lindgren NäreskogSundbybergs IK22:08+10:0211:46
12Eskil ChateletSundbybergs IK22:48+10:4212:07
13Frans ForkSundbybergs IK23:14+11:0812:21
14Oskar KällSundbybergs IK24:14+12:0812:53
15Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK24:36+12:3013:05
16Vera SundbergSundbybergs IK24:44+12:3813:09
17Fredrik SjöholmVäsby OK26:20+14:1414:00
18Amanda JutebrinkSundbybergs IK28:07+16:0114:57
19Alma SvahnSundbybergs IK28:25+16:1915:06
20Emil SöderströmSundbybergs IK28:33+16:2715:11
21Lydia NordlundSundbybergs IK35:59+23:5319:08
Julius BursjöSundbybergs IKej start
Lava FischerIFK Lidingö SOKej start
Knut NormanSundbybergs IKej start
Elias WahlqvistSundbybergs IKej start

U2

2 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maximilian JohanssonIFK Lidingö SOK25:4210:02
2Ludwig KlippingeSolna OK25:43+0:0110:02
3Henrik GrefbergIFK Lidingö SOK26:16+0:3410:15
4Anton WarneIFK Lidingö SOK26:26+0:4410:19
5Morgan RånmanVäsby OK27:27+1:4510:43
6Oscar CreusenIFK Lidingö SOK28:35+2:5311:09
7Freja ÖhmanVäsby OK29:01+3:1911:20
8Rasmus SigfridssonVäsby OK31:07+5:2512:09
9Alexander Segolsson LarssonVäsby OK32:25+6:4312:39
10Esther OlivSundbybergs IK33:20+7:3813:01
11Edwin SvedbrantSolna OK33:38+7:5613:08
12Felix HeirothIFK Lidingö SOK33:53+8:1113:14
13Nestor BlomqvistVäsby OK35:08+9:2613:43
14Oliver SvedbrantSolna OK35:11+9:2913:44
15Wilton RosengrenSolna OK35:36+9:5413:54
16Alwin WallinSolna OK35:41+9:5913:56
17Felix BrobergVäsby OK37:55+12:1314:48
18Roseanna EdvardssonSundbybergs IK45:09+19:2717:38
19Franz EngmanIFK Lidingö SOK45:36+19:5417:48
20Joar PerssonSundbybergs IK45:47+20:0517:53
21Elin SmedsVäsby OK51:31+25:4920:07
22Oskar LindbomSundbybergs IK53:51+28:0921:02
23Tage StattinVäsby OK54:01+28:1921:06
24Hugo ÅbergVäsby OK54:15+28:3321:11
25Egil StattinVäsby OK56:12+30:3021:57
Karin BrinchSundbybergs IKej start
Helena EideforsSundbybergs IKej start
Tom ValjusIFK Lidingö SOKej start

U3

2 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BredermanVäsby OK31:4711:38
2Victor DannesundSundbybergs IK40:30+8:4314:50
3Stella LindhSundbybergs IK40:44+8:5714:55
4Tine DahlbergSolna OK46:56+15:0917:11
5Daniel AhlSundbybergs IK47:44+15:5717:29
6Elin AtterbrandVäsby OK58:49+27:0221:32
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd
Julia CasselVäsby OKej start

U4

3 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil IsakssonVäsby OK1:00:5716:04
2Leopoldine HeldSundbybergs IK1:19:45+18:4821:02
2Maja FinneSundbybergs IK1:19:45+18:4821:02
Axel SantessonVäsby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser