Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #1, krets Norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #1, krets Norr 1
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 2 maj 2019

IFK Lidingö SOK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin CarlsteinU1 (21)12:066:26
1Maximilian JohanssonU2 (25)25:4210:02
1Oliver LiwångH14 (11)28:267:16
1Erik FranklingH16 Kort (2)48:1012:42
2Astrid SkantzeD12 (12)26:09+6:219:26
2Maja LiljaD14 (7)36:35+3:189:39
3Henrik GrefbergU2 (25)26:16+0:3410:15
3Olof MelchersonH16 (4)54:08+13:2610:31
3Emma HöökD14 (7)40:34+7:1710:42
4Anna FranklingD12 (12)30:55+11:0711:09
4Wilmer CarlsteinH10 (8)28:12+10:0011:45
4Anton WarneU2 (25)26:26+0:4410:19
4Isabelle DahlerusU1 (21)17:42+5:369:24
4Alice HedinD14 (7)41:25+8:0810:55
4Nils SamrudH14 (11)31:19+2:538:00
5Sara LiwångD12 (12)31:57+12:0911:32
5Åke EngmanH12 (14)28:42+7:5210:15
5Ebba SkantzeU1 (21)18:10+6:049:39
5Alva GawellD10 (16)24:25+7:3510:36
5Adrian WernerH14 (11)32:12+3:468:14
6Oscar CreusenU2 (25)28:35+2:5311:09
6Ebba FrendeliusD10 (16)24:44+7:5410:45
6Gustaf IsaksonU1 (21)18:22+6:169:46
6Vera SkantzeD14 (7)44:33+11:1611:45
7Nils PalmU1 (21)20:21+8:1510:49
8Viktor WarneU1 (21)20:39+8:3310:59
8Alexander DybergH14 (11)35:21+6:559:02
10Isabel CarlssonD12 (12)44:17+24:2915:59
10Ingrid SamrudD10 (16)37:23+20:3316:15
11Irma JarlemarkD12 (12)49:43+29:5517:56
12Carolinne GripD10 (16)43:43+26:5319:00
12Felix HeirothU2 (25)33:53+8:1113:14
15Ingrid EngmanD10 (16)59:33+42:4325:53
19Franz EngmanU2 (25)45:36+19:5417:48
August KeyH12 (14)ej godkänd
Lava FischerU1 (21)ej start
Tom ValjusU2 (25)ej start
Kobbe FischerH10 (8)ej start
Agnes DambergD16 (5)ej start
Sandra ValjusD16 (5)ej start
Ludvig BjörkstedtH16 (4)ej start
Ville Åman KlasénH10 (8)ej start

Solna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linus DanielssonH10 (8)18:127:35
2Ludwig KlippingeU2 (25)25:43+0:0110:02
4Tine DahlbergU3 (7)46:56+15:0917:11
9Love DanielssonH14 (11)1:01:02+32:3615:36
11Edwin SvedbrantU2 (25)33:38+7:5613:08
14Oliver SvedbrantU2 (25)35:11+9:2913:44
15Wilton RosengrenU2 (25)35:36+9:5413:54
16Alwin WallinU2 (25)35:41+9:5913:56

Sundbybergs IK

66 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noel HellbergH12 (14)20:507:26
1Sigrid CarlssonD16 (5)34:247:58
1Emelie LindbomD16 Kort (3)46:5712:23
1Alice HellbergD12 (12)19:487:08
1Bodil JohanssonD10 (16)16:507:19
1Eskil WidehagH16 (4)40:427:55
1Manfred LevinH14 Kort (3)35:3513:02
1Ingrid JohanssonD14 (7)33:178:46
2Victor DannesundU3 (7)40:30+8:4314:50
2Viktor HellbergU1 (21)15:25+3:198:12
2Sofia Dell'OrtoD10 (16)21:42+4:529:26
2Emil FranzénH16 (4)50:12+9:309:45
2Folke JohanssonH10 (8)20:52+2:408:41
2Leopoldine HeldU4 (3)1:19:45+18:4821:02
2Maja FinneU4 (3)1:19:45+18:4821:02
2Wilhelm GrönquistH14 (11)30:29+2:037:47
2Eleonora Dell'OrtoD14 Kort (2)30:52+4:3311:18
3Stella LindhU3 (7)40:44+8:5714:55
3Stella Näsman LandhD10 (16)21:49+4:599:29
3Lisa WadenbrantD16 (5)42:26+8:029:50
3Egon WistedtH12 (14)23:26+2:368:22
3William LindelöfU1 (21)16:31+4:258:47
4Moa FröstadiusD16 (5)49:52+15:2811:34
4Botvid SimonssonH12 (14)26:30+5:409:27
4Birger NormanH16 (4)1:12:21+31:3914:04
4Ellen Wickbom WestmanD10 (16)22:54+6:049:57
5Daniel AhlU3 (7)47:44+15:5717:29
5Alve WistedtH10 (8)28:48+10:3612:00
5Ebba HörlingD16 (5)55:53+21:2912:57
5Maja FalkD14 (7)42:37+9:2011:14
6Arvid HellbergH12 (14)28:45+7:5510:16
7Axel Backman RydbergH10 (8)49:32+31:2020:38
7Alice Slars PaulssonD10 (16)26:19+9:2911:26
7Ingrid TillegårdD14 (7)49:07+15:5012:57
8Irma WidehagD12 (12)36:47+16:5913:16
8Kuzma KartashevH10 (8)1:27:12+1:09:0036:20
8Hanna SundströmD10 (16)31:19+14:2913:36
9Selma SundbergD12 (12)41:31+21:4314:59
9Timofei KartashevH12 (14)33:51+13:0112:05
9Nova FalkU1 (21)20:56+8:5011:08
9Saga HellbergD10 (16)32:29+15:3914:07
10Melvin EkH14 (11)1:19:10+50:4420:14
10Esther OlivU2 (25)33:20+7:3813:01
10Ludvig SundströmH12 (14)36:01+15:1112:51
10Olivia ErikssonU1 (21)21:35+9:2911:28
11Vilgot SöderströmH12 (14)54:28+33:3819:27
11Elias Lindgren NäreskogU1 (21)22:08+10:0211:46
12Minna KökeritzD12 (12)57:52+38:0420:53
12Eskil ChateletU1 (21)22:48+10:4212:07
13Ida HellbergD10 (16)44:11+27:2119:12
13Frans ForkU1 (21)23:14+11:0812:21
14Betty PerssonD10 (16)55:35+38:4524:10
14Oskar KällU1 (21)24:14+12:0812:53
15Lilly Slars PaulssonU1 (21)24:36+12:3013:05
16Cornelia Näsman LandhD10 (16)1:01:30+44:4026:44
16Vera SundbergU1 (21)24:44+12:3813:09
18Amanda JutebrinkU1 (21)28:07+16:0114:57
18Roseanna EdvardssonU2 (25)45:09+19:2717:38
19Alma SvahnU1 (21)28:25+16:1915:06
20Emil SöderströmU1 (21)28:33+16:2715:11
20Joar PerssonU2 (25)45:47+20:0517:53
21Lydia NordlundU1 (21)35:59+23:5319:08
22Oskar LindbomU2 (25)53:51+28:0921:02
David EideforsH12 (14)ej godkänd
Melvin EkbergH14 Kort (3)ej godkänd
Mikael KökeritzH16 Kort (2)ej godkänd
Julius BursjöU1 (21)ej start
Knut NormanU1 (21)ej start
Elias WahlqvistU1 (21)ej start
Karin BrinchU2 (25)ej start
Helena EideforsU2 (25)ej start
Gustav BursjöH10 (8)ej start

Väsby OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tyra FogelbrinkD12 Kort (1)36:2314:12
1Felix ÖhmanH12 Kort (1)39:4515:31
1Tilde BredermanU3 (7)31:4711:38
1Eskil IsakssonU4 (3)1:00:5716:04
1Maja RundlöfD14 Kort (2)26:199:38
2Melina FogelbrinkD16 Kort (3)54:00+7:0314:14
2Edvin JohanssonH12 (14)21:05+0:157:31
2Wilma JosefssonD16 (5)41:56+7:329:43
2Philip LindströmH14 Kort (3)1:00:07+24:3222:01
3Madeleine GranathD16 Kort (3)57:52+10:5515:16
3Vincent RylanderH10 (8)23:29+5:179:47
3Fanny KarlsD12 (12)30:39+10:5111:03
3Noah SantaliusH14 (11)31:18+2:528:00
5Morgan RånmanU2 (25)27:27+1:4510:43
6Viktor NygrenH10 (8)32:53+14:4113:42
6Elin AtterbrandU3 (7)58:49+27:0221:32
6Alva SmedsD12 (12)34:46+14:5812:33
6Rasmus LundströmH14 (11)32:26+4:008:17
7Victor GranathH12 (14)32:56+12:0611:45
7Matilda ModigD12 (12)35:25+15:3712:47
7Freja ÖhmanU2 (25)29:01+3:1911:20
7Emil AnterudH14 (11)33:18+4:528:30
8Rasmus SigfridssonU2 (25)31:07+5:2512:09
8Folke IsakssonH12 (14)33:10+12:2011:50
9Alexander Segolsson LarssonU2 (25)32:25+6:4312:39
11Iben StattinD10 (16)42:54+26:0418:39
11Adrian EkH14 (11)1:28:20+59:5422:35
13Nestor BlomqvistU2 (25)35:08+9:2613:43
17Felix BrobergU2 (25)37:55+12:1314:48
17Fredrik SjöholmU1 (21)26:20+14:1414:00
21Elin SmedsU2 (25)51:31+25:4920:07
23Tage StattinU2 (25)54:01+28:1921:06
24Hugo ÅbergU2 (25)54:15+28:3321:11
25Egil StattinU2 (25)56:12+30:3021:57
Moa JohanssonU3 (7)ej godkänd
Gustav ÅkerlundH12 (14)ej godkänd
Julia CasselU3 (7)ej start
Axel SantessonU4 (3)ej start
Viktor SandqvistH16 Kort (2)ej start
Anton KarlssonH14 Kort (3)ej start
Erik LidénH14 (11)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila