Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östgötaserien i MTBO, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östgötaserien i MTBO, #3
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: måndag 9 september 2019

D Lång

10 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia EronnLinköpings OK59:285:46
2Anna LöwegrenKatrineholms OK1:09:02+9:346:42
Karin IngemanssonSkogspojkarnas OKej start

D Medel

8 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BerggrenLinköpings OK1:10:318:46
2Anna TimnerKatrineholms OK1:11:02+0:318:50
3Eva LindgrenFinspångs SOK1:17:42+7:119:40
4Ingela ÅrbrinkLinköpings OK1:25:17+14:4610:37
Ingrid SvenssonFinspångs SOKej start

D Kort

4 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese OhlssonAXA SportsClub44:249:28
2Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping48:40+4:1610:22
3Stella RosengrenTjalve IF Norrköping48:43+4:1910:23
4Stina BerggrenLinköpings OK54:39+10:1511:39
5Ellinor HåkanssonTjalve IF Norrköping1:04:46+20:2213:48

H Lång

10 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar NilssonFinspångs SOK51:305:00
2Bertil EronnLinköpings OK51:49+0:195:01
3Henrik VuorinenOK Kolmården54:59+3:295:20
4Anders KnutssonLinköpings OK55:05+3:355:20
5Arvid SundkvistKatrineholms OK56:31+5:015:29
6Martin JarelandLinköpings OK59:55+8:255:49
7Benny LindgrenFinspångs SOK1:01:00+9:305:55
8Johan KällsandLinköpings OK1:01:22+9:525:57
9Mats ErikssonOK Roxen1:02:08+10:386:01
10Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:02:24+10:546:03
11Pelle SkoogKatrineholms OK1:03:51+12:216:11
12Henrik FlordalKatrineholms OK1:06:26+14:566:26
13Håkan PalmfjordKatrineholms OK1:11:55+20:256:58
14Fredrik BerggrenLinköpings OK1:17:25+25:557:30
15Jan LindgrenOK Södertörn1:26:53+35:238:26
16Axel FlordalKatrineholms OK1:32:36+41:068:59
17Emanuel WinbladLinköpings OK1:35:06+43:369:13
18Tobias KarlssonEj klubbansluten1:46:37+55:0710:21
Jonas ViklundMatteus SIej start

H Medel

8 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LindellLinköpings OK59:347:25
2Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:04:33+4:598:02
3Jan-Anders GredeskogTjällmo-Godegårds OK1:08:04+8:308:28
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK1:10:07+10:338:43
5Lucas BerggrenLinköpings OK1:16:20+16:469:30
6Jörgen EklundKatrineholms OK1:26:02+26:2810:42

H Kort

4 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl SundkvistKatrineholms OK50:5710:51
2Lennart KjellgrenLjusdals OK1:01:03+10:0613:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser