Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalträning
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 11 april 2019

2,0 vit

1 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa LarssonBurseryds IF23:5814:58
2Emilia BurrowsBurseryds IF24:14+0:1615:08
3Elsa BråhnBurseryds IF25:50+1:5216:08
4Fanny MikaelssonBurseryds IF26:49+2:5116:45
5Vilhelm HolmbergBurseryds IF27:12+3:1417:00
6John MikaelssonBurseryds IF27:54+3:5617:26
7Malte JosefssonBurseryds IF28:29+4:3117:48
8Alice MalmborgBurseryds IF28:41+4:4317:55
9Stina MalmborgBurseryds IF28:43+4:4517:56
10Selma MikaelssonBurseryds IF29:48+5:5018:37
11agust HolmbergBurseryds IF30:37+6:3919:08
12Ville EnocssonBurseryds IF30:55+6:5719:19
13Angnes SigfridssonBurseryds IF31:10+7:1219:28
13Otto AxelssonBurseryds IF31:10+7:1219:28
15Stina AxelssonBurseryds IF31:26+7:2819:38
16Alva SigfidssonBurseryds IF36:16+12:1822:40
17Klara BråhnBurseryds IF36:48+12:5023:00
18Britta MalmborgBurseryds IF37:33+13:3523:28
19Astrid BråhnBurseryds IF37:58+14:0023:43
Frederik BurrowsBurseryds IFej godkänd

3,0 gul

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KlaesonBurseryds IF25:149:00
2Vera FolkestadAnderstorps OK29:49+4:3510:38
3Mattias SvenssonBurseryds IF31:53+6:3911:23
4Ulf PerssonAnderstorps OK33:34+8:2011:59
5Kajsa LarssonBurseryds IF37:23+12:0913:21
6Elin JohanssonBurseryds IF37:50+12:3613:30
7Ella HagstrandBurseryds IF45:45+20:3116:20
8Klara HagstrandBurseryds IF1:13:59+48:4526:25
9Anni SvenssonBurseryds IF1:14:03+48:4926:26
Mio HammöBredaryds SOKej start

5,0 gul

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten KarlssonAnderstorps OK37:208:17
2Peter SvenssonOK Reftele45:10+7:5010:02
3Tomas MårtenssonOK Vivill54:41+17:2112:09
4Ulrika IvanssonBredaryds SOK1:24:44+47:2418:49

4,0 orange

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HörnqvistAnderstorps OK29:517:16
2Anders HolmbergOK Vivill33:21+3:308:08
3Elias ThunbergOK Vivill34:11+4:208:20
4Henrik JohnssonBredaryds SOK36:11+6:208:49
5Hjalmar FolkestadAnderstorps OK41:34+11:4310:08
6Christer JanssonBredaryds SOK43:20+13:2910:34
7Ola SamuelssonOK Vivill46:27+16:3611:19
8Peter RingbergBredaryds SOK53:35+23:4413:04
9Agust GrahnBredaryds SOK57:39+27:4814:03

3,5 violett/svart

3 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo JohanssonOK Reftele27:268:18
2Vendela LönkvistOK Vivill35:45+8:1910:50
3Camilla HolmkvistOK Stigen36:31+9:0511:03
4Lars RunessonOK Vivill36:39+9:1311:06
5Emma IsidorssonOK Vivill39:52+12:2612:04
6Maria FolkestadAnderstorps OK40:47+13:2112:21
7Anne BägebyOK Vivill41:34+14:0812:35
8Kristina JohanssonBredaryds SOK41:42+14:1612:38
9Linus BägebyOK Vivill42:13+14:4712:47
10Lena RunessonOK Vivill43:37+16:1113:13
11Gunnar GustavssonOK Reftele44:23+16:5713:26
12Sölve AnderssonBredaryds SOK44:44+17:1813:33
13Arne BogrenOK Vivill45:00+17:3413:38
14Susan BerntssonOK Reftele45:17+17:5113:43
15Hasse AdolfssonOK Gisle45:20+17:5413:44
16Maria AnderssonBredaryds SOK49:02+21:3614:51
17Kajsa PerssonOK Tyringe50:54+23:2815:25
18Sofia SkördeBredaryds SOK1:00:18+32:5218:16
19Linn PeterssonOK Vivill1:04:29+37:0319:32
20Elsa LarssonBurseryds IF1:07:16+39:5020:23
21Annika IsidorssonOK Vivill1:09:48+42:2221:09

6,0 violett/svart

6 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AnderssonBredaryds SOK41:316:41
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK41:48+0:176:44
3Jonas OrnungKlubblös46:28+4:577:29
4Filip BrolingBredaryds SOK47:37+6:067:40
5Magnus TrofastBredaryds SOK49:32+8:017:59
6Roger KarlssonAnderstorps OK49:40+8:098:00
7Andreas JohnssonBredaryds SOK51:10+9:398:15
8Jan ThuressonBurseryds IF53:54+12:238:41
9Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK57:06+15:359:12
10Leif SöderlindBredaryds SOK58:32+17:019:26
11Katarina ÖstbergBredaryds SOK58:43+17:129:28
12Veronica AdolfssonAnderstorps OK59:47+18:169:38
13Magnus ClaessonOK Stigen1:01:12+19:419:52
14Albin SamuelssonOK Vivill1:02:06+20:3510:00
15Tomas PetterssonOK Reftele1:05:05+23:3410:29
16Joakim FranssonAnderstorps OK1:08:31+27:0011:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser