Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skjutsbol Öster

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skjutsbol Öster
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 7 maj 2019

Lätta banan

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor AxelssonOK Jösse42:0824:47
2Axelsson ErikOK Jösse43:10+1:0225:23

Korta banan

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlssonOK Mangen18:178:42
2Anna CajdellÅmotfors OK20:44+2:279:52
3Sven-Arne NilssonOK Jösse21:45+3:2810:21
4Thorbjörn NilssonOK Jösse21:46+3:2910:21
5Christer HoltOK Hierne23:15+4:5811:04
6Anton CajdellÅmotfors OK24:03+5:4611:27
7Kristina SillfältOK Jösse25:53+7:3612:19
8Elias CajdellÅmotfors OK27:22+9:0513:01
9Linda PhilipssonOK Mangen32:46+14:2915:36
10Bernth AxelssonOK Jösse33:11+14:5415:48
11Lennart JohanssonOK Jösse36:06+17:4917:11
12Irene VårliOK Hierne38:04+19:4718:07
13Andreas Koppfeldt FogelbergVästvärmlands OK42:23+24:0620:10
14Stig CarlsonOK Jösse46:58+28:4122:21

Mellan banan

3 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen25:438:17
2Lars SillfältOK Jösse28:21+2:389:08
3Mats LindahlOK Jösse30:30+4:479:50
4Kristina LövenholmOK Jösse32:06+6:2310:21
5Örjan EkenbäckOK Mangen33:05+7:2210:40
6Per-Anders GävertOK Mangen33:13+7:3010:42
7Lina EkenbäckOK Mangen33:25+7:4210:46
8Bengt NilssonOK Mangen34:07+8:2411:00
9Bo RinbergOK Mangen34:15+8:3211:02
10Olle BorgOK Jösse34:51+9:0811:14
11Thomas ÖstlundOK Jösse35:07+9:2411:19
12Christian JohanssonOK Jösse35:38+9:5511:29
13Fredrik KarlssonOK Jösse35:43+10:0011:31
14Christian OlssonOK Jösse36:31+10:4811:46
15Ulla-Britt ErikssonOK Mangen38:57+13:1412:33
16Jan NilssonOK Hierne39:22+13:3912:41
17Tord JanssonOK Jösse41:55+16:1213:31
18Marina ThybergOK Jösse42:01+16:1813:33
19Hans PerssonOK Älgen44:36+18:5314:23
20Charlotte SkoglundKils OK45:27+19:4414:39
21Ulf SkoglundKils OK46:02+20:1914:50
22Jan-Olov NewborgOK Jösse55:29+29:4617:53
23Ivarsson LarsOK Jösse58:49+33:0618:58
24Christopher JakobssonOK Jösse1:12:26+46:4323:21
Mattias AnderssonOK Jösseej godkänd

Långa banan

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmKils OK39:417:46
2Joakim MellqvistOK Jösse43:44+4:038:34
3Peter CarlmanOK Mangen48:38+8:579:32
4Klara JohanssonOK Jösse51:42+12:0110:08
5Stefan VårliOK Hierne56:54+17:1311:09
6Kurt NilssonOK Hierne57:21+17:4011:14
7Jonas BacklundOK Jösse1:00:52+21:1111:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser