Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Söder Igeltjärn

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Söder Igeltjärn
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 18 juni 2019

Lätta banan

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robin GullqvistVästvärmlands OK30:25
2Smilla KrutåKlubblös32:15+1:50
3Teo VårliOK Hierne54:23+23:58

Korta banan

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina EkenbäckOK Mangen25:17
2Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK26:26+1:09
3Christer HoltOK Hierne28:53+3:36
4Carina ÖstlundVästvärmlands OK30:17+5:00
5Anne-Marie LarssonKlubblös30:35+5:18
6Linda PhilipssonOK Mangen30:48+5:31
7Kristina SillfältOK Jösse35:26+10:09
8Lennart JohanssonOK Jösse35:35+10:18
9Petter NybergVästvärmlands OK35:40+10:23
10Björn BorgVästvärmlands OK36:08+10:51
11Jan-Olov NewborgOK Jösse36:11+10:54
12Curt PehrsonVästvärmlands OK46:02+20:45
13Andreas KoppfeldtOK Mangen46:49+21:32
14Christopher JakobssonOK Jösse47:13+21:56
15Lars IvarssonOK Hierne53:12+27:55
16Stig CarlsonVästvärmlands OK55:16+29:59
Margareta ZetterqvistVästvärmlands OKej godkänd

Mellan banan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin NorlanderOK Mangen32:30
2Kristian VårliOK Hierne33:40+1:10
3Tord JanssonVästvärmlands OK33:48+1:18
4Johan SillfältOK Jösse33:52+1:22
5Henrik WidinKlubblös34:48+2:18
6Rolf AnderssonVästvärmlands OK35:01+2:31
7Martin EkholmVästvärmlands OK35:18+2:48
8Jenny GullqvistVästvärmlands OK35:57+3:27
9Mats LindahlVästvärmlands OK35:58+3:28
10Lars SillfältOK Jösse37:02+4:32
11Ulf BengtssonOK Mangen37:07+4:37
12Per-Anders GävertOK Mangen37:19+4:49
13Thomas ÖstlundVästvärmlands OK38:34+6:04
14Leif BillingsöEidskog OL42:22+9:52
15Jan NilssonOK Hierne43:36+11:06
16Olle BorgOK Jösse45:44+13:14
17Petter LykkenVästvärmlands OK48:54+16:24
18Bengt NilssonVästvärmlands OK49:12+16:42
19Mattias AnderssonKlubblös51:09+18:39
20Joel GabrielssonVästvärmlands OK1:11:18+38:48
21Bo RinbergOK Mangen1:25:06+52:36
Rolf ErikssonVästvärmlands OKej godkänd
Tony GullqvistVästvärmlands OKej godkänd

Långa banan

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar EdvardssonJärfälla OK31:10
2Joakim MellqvistVästvärmlands OK35:03+3:53
3Peter AnderssonVästvärmlands OK38:04+6:54
4Andreas BlomgrenOK Hierne43:07+11:57
5Stefan VårliOK Hierne43:37+12:27
6Thomas GabrielssonVästvärmlands OK48:16+17:06
7Peter CarlmanOK Mangen48:56+17:46
8Fredrik KarlssonVästvärmlands OK49:58+18:48
9Örjan EkenbäckOK Mangen53:50+22:40
10Maria ErikssonVästvärmlands OK53:59+22:49
11Jörgen KarlssonOK Hierne55:08+23:58
12Marcus ErikssonOK Tyr58:46+27:36
13Sofia EdvardssonJärfälla OK58:53+27:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser