Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering prästtjärnsstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering prästtjärnsstugan
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 27 augusti 2019

Lätta banan

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor JonssonOK Mangen31:3818:36
2Alice ResbergOK Mangen31:41+0:0318:38
3Bea JonssonOK Mangen31:42+0:0418:38
4Rune OlssonÅmotfors OK1:04:59+33:2138:13

Korta banan

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer HoltOK Hierne40:0816:03
2Karin BörjarsKils OK52:10+12:0220:52
3Margareta ZetterkvistOK Jösse52:30+12:2221:00
4Linda PhilipssonOK Mangen54:37+14:2921:50
5Curt PehrsonVästvärmlands OK1:03:56+23:4825:34
6Jan-Olov NewborgOK Jösse1:04:41+24:3325:52
7Lina EkenbäckOK Mangen1:11:43+31:3528:41
8Björn BorgOK Hierne1:26:49+46:4134:43
Lennart JohanssonOK Jösseutgått
Kristina SillfältOK Jösseutgått

Mellan banan

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GabrielssonOK Jösse40:0311:46
2Jonas BacklundOK Jösse41:08+1:0512:05
3Leif BillingsöEidskog OL44:38+4:3513:07
4Thomas ÖstlundVästvärmlands OK45:49+5:4613:28
5Mats LindahlVästvärmlands OK46:47+6:4413:45
6Mirja BacklundOK Jösse47:56+7:5314:05
7Kristian VårliOK Hierne50:29+10:2614:50
8Hans PerssonOK Älgen53:25+13:2215:42
9Jan NilssonOK Hierne56:25+16:2216:35
10Alf BörjarsKils OK1:12:38+32:3521:21
11Jan StrömOK Mangen1:30:20+50:1726:34
Åke GustavssonOK Älgenej godkänd
Viktor JonssonOK Mangenej godkänd

Långa banan

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK58:2011:13
2Per-Anders GävertOK Mangen1:08:16+9:5613:07
3Lars GranefeltOK Tyr1:09:02+10:4213:16
4Jörgen KarlssonOK Hierne1:09:42+11:2213:24
4Peter CarlmanOK Mangen1:09:42+11:2213:24
6Martin EkholmVästvärmlands OK1:13:28+15:0814:07
7Martin NorlanderOK Mangen1:13:29+15:0914:07
8Örjan EkenbäckOK Mangen1:17:02+18:4214:48
9Christian OlssonOK Jösse1:19:40+21:2015:19
10Stefan VårliOK Hierne1:20:37+22:1715:30
11Kristin JanssonVästvärmlands OK1:22:22+24:0215:50
Tord JanssonVästvärmlands OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser