Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skjutsbol Väster

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skjutsbol Väster
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 10 september 2019

Lätta banan

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene VårliOK Hierne27:0511:17
2Laila OlssonÅmotfors OK35:30+8:2514:47
3Rune OlssonÅmotfors OK38:54+11:4916:12

Korta banan

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer HoltOK Hierne30:2712:41
2Kristina SillfältOK Jösse31:52+1:2513:16
3Sven-Arne NilssonOK Jösse33:48+3:2114:05
4Jan-Olov NewborgOK Jösse36:14+5:4715:05
5Börje HolgerssonOK Jösse39:08+8:4116:18
6Lennart JohanssonOK Jösse42:10+11:4317:34
7Fredrik OlssonOK Jösse45:56+15:2919:08
8Curt PehrsonOK Jösse56:03+25:3623:21
9Stig CarlsonOK Jösse1:05:43+35:1627:22

Mellan banan

3 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik WidenKlubblös34:139:14
2Thomas GabrielssonOK Mangen34:14+0:019:15
3Tord JanssonOK Jösse35:22+1:099:33
4Kurt NilssonOK Hierne37:41+3:2810:11
5Kristin JanssonOK Jösse40:29+6:1610:56
6Mats KensbyOK Tyr41:25+7:1211:11
7Thomas ÖstlundOK Jösse42:00+7:4711:21
8Leif BillingsöEidskog OL42:45+8:3211:33
9Mirja BacklundOK Jösse43:40+9:2711:48
10Carina ÖstlundOK Jösse44:30+10:1712:01
11Jan NilssonOK Hierne49:23+15:1013:20
12Gunilla PetersonOK Jösse1:01:29+27:1616:37

Långa banan

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AnderssonOK Mangen37:488:02
2Anders JohanssonOK Jösse40:48+3:008:40
3Martin NorlanderOK Mangen41:02+3:148:43
4Peter CarlmanOK Mangen44:38+6:509:29
5Klara JohanssonOK Jösse48:09+10:2110:14
6Jonas BacklundOK Jösse50:11+12:2310:40
7Martin EkholmOK Jösse51:05+13:1710:52
8Stefan VårliOK Hierne58:19+20:3112:24
9Örjan EkenbäckOK Mangen59:45+21:5712:42
Per-Anders GävertOK Mangenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser