Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering SAIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering SAIK
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Ej klubbansluten

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stanley TaivulaÖppen motion 553:29+23:2516:15
5Daniel LarssonÖppen motion 648:02+9:168:43

Göteborg-Majorna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter SävingerÖppen motion 734:319:25
5Magnus CarlssonÖppen motion 743:29+8:5811:52
8Björn BorgÖppen motion 61:02:35+23:4911:21

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan EngebrattÖppen motion 641:05+2:197:27
8Jon JonssonÖppen motion 756:42+22:1115:29

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Mats G AnderssonÖppen motion 649:58+11:129:04

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Filip JohanssonÖppen motion 645:41+6:558:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linn AnderssonÖppen motion 352:4622:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per SöderströmÖppen motion 530:049:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simon EkströmÖppen motion 540:37+10:3312:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Liv ThörnqvistÖppen motion 552:22+22:1815:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Sandra WiklundÖppen motion 559:54+29:5018:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sara EivegårdÖppen motion 51:06:18+36:1420:09

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Therese van BarneveldÖppen motion 51:08:23+38:1920:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Erik StrannegårdÖppen motion 61:30:20+51:3416:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Pernilla HanssonÖppen motion 738:43+4:1210:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kurt ErikssonÖppen motion 743:50+9:1911:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Marika Ogrelius EngströmÖppen motion 750:44+16:1313:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Roland LindblomÖppen motion 71:30:48+56:1724:48

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Maja AxelssonÖppen motion 739:26+4:5510:46
4Tova LarssonÖppen motion 739:36+5:0510:49

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rickard BarthÖppen motion 556:49+26:4517:16

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bengt JohanssonÖppen motion 649:36+10:509:00

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik LindgrenÖppen motion 638:467:02
4John GabrielssonÖppen motion 646:10+7:248:22
Maare OllinÖppen motion 5ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser