Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sävedalens AIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sävedalens AIK
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 13 juni 2019

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Fredrik PerssonÖppen motion 6 (8)1:02:36+21:5712:12

Göteborg Radio Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lars RenbergÖppen motion 5 (15)1:05:41+24:5720:05

Göteborg-Majorna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gustav HolmquistÖppen motion 7 (18)40:06+8:4212:34
9Johan GunnarssonÖppen motion 7 (18)52:36+21:1216:29
12Richard LärkängÖppen motion 7 (18)56:58+25:3417:51
16Jill ÅgrenÖppen motion 7 (18)1:34:55+1:03:3129:45

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan EngebrattÖppen motion 6 (8)40:397:55
10Jon JonssonÖppen motion 7 (18)52:58+21:3416:36

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Niklas HidmanÖppen motion 7 (18)32:10+0:4610:05

IF Rigor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Linus KarlssonÖppen motion 6 (8)1:24:51+44:1216:32
Per-Martin JohanssonÖppen motion 7 (18)ej godkänd

IFK Göteborg Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1John LandstedtÖppen motion 7 (18)31:249:50
4Mats G AnderssonÖppen motion 6 (8)54:55+14:1610:42
15Henrik SahlbergÖppen motion 7 (18)1:05:41+34:1720:35

IFK Hedemora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Johanna SjonsÖppen motion 7 (18)57:14+25:5017:56

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jonas RutbergÖppen motion 7 (18)46:27+15:0314:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan MadjarÖppen motion 5 (15)42:40+1:5613:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Aexandra SventessonÖppen motion 5 (15)54:27+13:4316:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hugo LundgrenÖppen motion 5 (15)57:02+16:1817:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Klas HellgrenÖppen motion 5 (15)1:01:18+20:3418:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anonym Öppen motion 5 (15)1:03:24+22:4019:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Stanley TaivolaÖppen motion 5 (15)1:11:31+30:4721:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Malin SamuelssonÖppen motion 5 (15)1:39:42+58:5830:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Martina EkÖppen motion 5 (15)1:39:47+59:0330:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Madelen HögenbergÖppen motion 5 (15)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Carl-Johan HoelÖppen motion 6 (8)46:38+5:599:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gustav SvenssonÖppen motion 6 (8)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Per-Erik JohanssonÖppen motion 7 (18)37:09+5:4511:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Espen SkanckeÖppen motion 7 (18)1:52:57+1:21:3335:24

Kungälvs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Wilhelm HedendahlÖppen motion 3 (4)1:21:39+35:3030:34
4Elisabeth PrinsÖppen motion 3 (4)1:21:43+35:3430:36

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Peter WissöÖppen motion 7 (18)1:00:06+28:4218:50

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jörgen AnderssonÖppen motion 6 (8)1:45:24+1:04:4520:32

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Joakim HanssonÖppen motion 7 (18)36:42+5:1811:30
5Göran StuhlhoferÖppen motion 6 (8)57:59+17:2011:18
Patrick EhlersÖppen motion 5 (15)ej godkänd

Sjövalla FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sara EhlersÖppen motion 3 (4)47:00+0:5117:36
6Lukas RandåkerÖppen motion 5 (15)57:24+16:4017:33
7Linda RandåkerÖppen motion 5 (15)57:52+17:0817:41

Sävedalens AIK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil SkeppÖppen motion 5 (15)40:4412:27
1Moa LindgrenÖppen motion 3 (4)46:0917:17
3Erika GrenÖppen motion 5 (15)52:30+11:4616:03
3Arvid SkeppÖppen motion 6 (8)53:17+12:3810:23
3Erik LindgrenÖppen motion 7 (18)32:35+1:1110:12
11Ella PetterssonÖppen motion 7 (18)54:25+23:0117:03

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Marie NilssonÖppen motion 7 (18)47:00+15:3614:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser