Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VetOL 3stad UIS

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VetOL 3stad UIS
Arrangörsorganisationer: Uddevalla IS / Uddevalla OK
Datum: onsdag 10 april 2019

Långa

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pierre KarlssonOK Alehof37:239:22
2Ulf BjörkdahlHerrestads AIF40:24+3:0110:07
3Lars HogedalVänersborgs SK42:09+4:4610:33
4Yngve NilssonOK Gipen43:40+6:1710:56
5Agneta ErikssonUddevalla OK44:07+6:4411:03
6Lennart FärjhageOK Gipen44:53+7:3011:14
7Lennart HermanssonStångenäs AIS45:23+8:0011:22
8Bo KarlssonLjungskile FK47:15+9:5211:50
9Göran SandbergUddevalla IS47:45+10:2211:58
10Stefan HornebrantTrollhättans SOK49:56+12:3312:30
11Olof KarlssonUddevalla OK50:57+13:3412:46
12Gunilla HogedalVänersborgs SK57:28+20:0514:24
13Hans Andersson StrinningUddevalla OK57:34+20:1114:25
14Leif OlofssonOK Flundrehof1:01:25+24:0215:23
15Eva KarlssonUddevalla OK1:02:39+25:1615:42
16Roland MattssonOK Skärmen1:02:41+25:1815:42
Lennart FagerlundUddevalla OKej godkänd
Arne AlexanderssonStenungsunds OKej godkänd

Mellan

3 130 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan WidercrantzOK Skärmen39:3712:39
2Clyde PerssonLjungskile FK42:30+2:5313:34
3Ted LiivrandOK Skogshjortarna43:08+3:3113:46
4Lars LjungbergTrollhättans SOK44:22+4:4514:10
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:02+5:2514:23
6Thore NilssonUddevalla OK45:42+6:0514:36
7Kristin Back FriskVänersborgs SK45:44+6:0714:36
8Klas OlaussonOK Gipen45:58+6:2114:41
9Matti LindqvistTrollhättans SOK46:16+6:3914:46
10Arne AlfredssonUddevalla OK46:19+6:4214:47
11Allsing CarlssonOK Skogsvargarna47:19+7:4215:07
12Leif BoströmTrollhättans SOK47:38+8:0115:13
13Nils-Erik GunnarssonOK Gipen48:22+8:4515:27
14Jan JohanssonVänersborgs SK48:33+8:5615:30
15Göran RubendahlOK Skogshjortarna48:36+8:5915:31
16Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK48:39+9:0215:32
17Kristina NilssonOK Skärmen49:16+9:3915:44
18Kenneth OlssonOK Skärmen49:55+10:1815:56
19Per IvarssonUddevalla OK50:09+10:3216:01
20Eva IsakssonOK Skogshjortarna50:40+11:0316:11
21Leif JohanssonTrollhättans SOK51:55+12:1816:35
22Bertil HermanssonStenungsunds OK52:28+12:5116:45
23Matts MattssonOK Gipen52:51+13:1416:53
24Bo CederlöfKFUM Örebro OK53:15+13:3817:00
25Inga-Lill NilssonUddevalla OK53:53+14:1617:12
26Kalevi MononenOK Gipen54:06+14:2917:17
27Kurt FredrixonOK Skogshjortarna54:51+15:1417:31
28Johnny KarlssonUddevalla OK54:58+15:2117:33
29Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK58:01+18:2418:32
30Sven PerssonLjungskile FK59:31+19:5419:00
31Lena WaernTrollhättans SOK59:42+20:0519:04
32Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:02:47+23:1020:03
33Eva LindahlOK Gipen1:07:16+27:3921:29
34Karin CederlöfKFUM Örebro OK3:32:35+2:52:581:07:55
Hans LindqvistTrollhättans SOKej godkänd

Korta

2 090 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla KarlssonTSK30:0614:24
2Rune OlaussonOK Gipen30:21+0:1514:31
3Gunnar BejbomUddevalla OK30:52+0:4614:46
4Bertil QvickStångenäs AIS31:15+1:0914:57
5Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK33:46+3:4016:09
6Margareta JohanssonTrollhättans SOK34:49+4:4316:39
7Arne ClaessonLjungskile FK35:50+5:4417:08
8Kerstin OlaussonStenungsunds OK36:38+6:3217:31
9Kuno EkdahlOK P437:06+7:0017:45
10Lars BolinUddevalla IS38:42+8:3618:31
11Göran JohnssonUddevalla IS39:11+9:0518:44
12Tommy ÅsmanUddevalla OK39:31+9:2518:54
13Eva OlofssonOK Flundrehof40:34+10:2819:24
14Evert JenhallOK Skogsvargarna41:36+11:3019:54
15Ingegerd FrickTrollhättans SK42:46+12:4020:27
15Göran NordhTrollhättans SK42:46+12:4020:27
17Lars HolmOK Gipen43:03+12:5720:35
18Knut NilssonOK Skärmen43:37+13:3120:52
19Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK44:55+14:4921:29
20Signe NymanUddevalla IS45:31+15:2521:46
21Sten EmanuelssonVSK46:01+15:5522:01
22Erik LindhUddevalla IS46:37+16:3122:18
23Gunnar JohanssonOK Gipen46:54+16:4822:26
24Lillemor GunnarssonOK Gipen48:43+18:3723:18
25Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK50:03+19:5723:56
26Bertil BorglundTrollhättans SK1:02:31+32:2529:54
Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarnautgått

Enkla

1 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva OlssonSkärmen23:1213:10
2Rolf JonassonVänersborgs SK23:18+0:0613:14
3Gunnar WaernTrollhättans SOK24:21+1:0913:50
4Kurt JohanssonUddevalla IS24:58+1:4614:11
5Bo KarlssonTSOK25:50+2:3814:40
6Stina AnderssonUddevalla OK29:05+5:5316:31
7Lillemor HallinOK Landehof29:21+6:0916:40
8Karleric FranssonTrollhättans SOK29:58+6:4617:01
9Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK32:46+9:3418:37
10Bo SandellUOK33:02+9:5018:46
11Barbro SmedbergTSOK33:14+10:0218:52
12Barbro BlomquistTSOK33:40+10:2819:07
13Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna34:52+11:4019:48
14Marita AlexanderssonStenungsunds OK37:45+14:3321:26
15Ragnar HallstenOK Roto40:20+17:0822:55
16Vira NordhTrollhättans SK46:42+23:3026:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser