Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Skogsstjärnan
Datum: lördag 27 april 2019

D21

5 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma SvenssonOK Klyftamo1:20:1113:28

H21

5 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan45:247:37
2Ola HoltbringOK Amne1:01:29+16:0510:20

H14

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter RybergMariestads FK48:4412:12
2Jonas OlssonOK Amne1:01:11+12:2715:20

D12

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Idrunn Van AgthovenMariestads FK45:2018:53

H12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo ÖbergOK Skogsstjärnan33:5414:07
2Mille SjöbergMariestads FK35:25+1:3114:45

D10

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda SjöbergMariestads FK28:2214:15

H10

1 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils ÖbergOK Skogsstjärnan14:247:14
2Sindre Van AgthovenMariestads FK19:45+5:219:55

D40

3 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas JansonMariestads FK35:569:00
2Anna-Karin RybergOK Klyftamo50:05+14:0912:33
Ellen DuivenvoordenMariestads FKej godkänd

H40

5 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mika TolonenOK Amne57:529:43

D50

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK36:109:03

H50

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo31:277:52
Lars KarlssonValbo AIFej godkänd
Anders PetterssonMariestads FKej start

D60

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ÅkermanValbo AIF34:0311:37
2Monica LööfMariestads FK37:47+3:4412:53
3Britt-Marie AnderssonOK Amne41:54+7:5114:18
4Anna DahlLaxå OK51:23+17:2017:32

H60

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan36:369:10
2Eje DahlLaxå OK38:54+2:189:44
3Håkan LööfMariestads FK46:31+9:5511:39
4Mats SunessonOK Skogsstjärnan47:25+10:4911:53
5Ingvar AnderssonOK Amne52:50+16:1413:14
6Tommy HoltbringOK Amne58:54+22:1814:45

D70

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bibbi AppelgrenMariestads FK39:5815:44
2Eva HöijeOK Skogsstjärnan41:54+1:5616:29
3Birgit KarlssonMariestads FK52:56+12:5820:50

H70

2 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Gösta BernhardMariestads FK29:2410:02
2Karl Evert SvenssonIF Hagen30:48+1:2410:30
3Lars-Erik NilssonMariestads FK31:27+2:0310:44
4Lennart HöijeOK Skogsstjärnan32:46+3:2211:10
5Reits HallOK Amne38:48+9:2413:14
6Bengtåke AnderssonOK Amne41:17+11:5314:05
7Stig BengtssonOK Amne1:02:10+32:4621:13
Lars-Erik LarssonOK Amneej start

D80

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK57:2422:35

H80

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Guntram MånssonMariestads FK52:3820:43
Kjell PerssonMariestads FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser