Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Marstrandsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Marstrandsmedeln
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: lördag 1 juni 2019

D21

3 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK40:5012:22
2Lovisa LemanGöteborgs SK41:08+0:1812:27
3Anastasia DzianisavaSävedalens AIK44:48+3:5813:34
4Pernilla NilssonSävedalens AIK45:11+4:2113:41
5Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro45:42+4:5213:50
6Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF46:54+6:0414:12
7Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK46:59+6:0914:14
8Lovisa MoqvistLerums SOK58:00+17:1017:34
9Therese DahlströmOK Alehof58:37+17:4717:45
10Emelie SvalinVänersborgs SK1:02:22+21:3218:53
11Therese LjungbergGöteborgs SK1:03:09+22:1919:08
12Sandra HanssonFrölunda OL1:08:28+27:3820:44
13Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:10:16+29:2621:17
14Ingrid AlinderSjövalla FK1:16:30+35:4023:10
15Matilda JohannessonFrölunda OL1:23:27+42:3725:17
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Tova LarssonLerums SOKej godkänd
Sabina AumoKungälvs OKej godkänd

H21

4 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK34:258:03
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna34:44+0:198:08
3Erik Ivarsson SandbergOK Denseln35:14+0:498:15
4Jonas GustafssonOK Kåre35:45+1:208:22
4Filip GrahnHestra IF35:45+1:208:22
6Martin HogedalOK Alehof37:22+2:578:45
7Sergey FedatsenkaSävedalens AIK38:41+4:169:03
8Joakim BerglundSävedalens AIK47:45+13:2011:10
9Peter GrahnGöteborgs SK52:13+17:4812:13
10Anders WadstenOK Landehof1:00:26+26:0114:09
11Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:01:32+27:0714:24
11Peter AugustssonGöteborgs SK1:01:32+27:0714:24
13Jakob LaurellOK Flundrehof1:03:20+28:5514:49
14Jonas LauriFK Herkules1:03:23+28:5814:50
15Johan UnemanOK Alehof1:04:27+30:0215:05
16Jan GrahnIK Uven1:07:46+33:2115:52
17Edvin BorneFrölunda OL1:11:38+37:1316:46
18Erik JohanssonOK Alehof1:32:34+58:0921:40
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Hugo FriskVästerås SOKej godkänd
Oliwer LundbergFreidigej start

D16

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK51:1716:42
2Elina ReinholdssonOK Alehof53:16+1:5917:21
3Ellen PelanderOK Djerf55:05+3:4817:56
4Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:00:05+8:4819:34
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Thilda SeldénIF Rigorej start

H16

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK47:5415:03
2Alfred JohanssonOK Alehof1:04:12+16:1820:11
3Oscar LundborgKungälvs OK1:06:07+18:1320:47
4Alfred ErdeliusIF Rigor1:10:27+22:3322:09
5Johan Wall JungbjerGöteborgs SK1:14:36+26:4223:27
6Jonas OlandersLerums SOK1:17:01+29:0724:13
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd

H16 Kort

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin RösehagVänersborgs SK1:27:3831:24

D14

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ReinholdssonOK Alehof45:1916:25
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb56:11+10:5220:21
3Audrey HanssonFrölunda OL58:11+12:5221:04
4Emma KarlssonOK Landehof1:00:57+15:3822:05
5Elsa MoqvistLerums SOK1:09:21+24:0225:07
6Maja TorseinFrölunda OL1:13:47+28:2826:43
7Sara Storm-AnderssonOK Tyr1:44:28+59:0937:51
Julia BogeOK Alehofej godkänd
Maja NymanVänersborgs SKej godkänd
Hanna SchälinOK Alehofej godkänd

H14

2 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:3212:01
2Emil SeldénIF Rigor38:06+4:3413:39
3Elias NyqvistOK Landehof44:43+11:1116:01
4Marcus LammFrölunda OL45:05+11:3316:09
5Fabian AlinderSjövalla FK49:18+15:4617:40
6Liam HogedalVänersborgs SK49:36+16:0417:46
7Martin EkFrölunda OL50:40+17:0818:09
8Alwin EinarssonKungälvs OK54:56+21:2419:41
9Linus AlinderSjövalla FK57:58+24:2620:46
10Linus AugustssonGöteborgs SK1:14:11+40:3926:35
11Eleon CrolsStenungsunds OK1:21:18+47:4629:08
Albin KarlsmoIK Uvenej godkänd

H14 Kort

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker JohanssonOK Löftan51:1220:43

D12

2 450 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida AnderssonVänersborgs SK31:4412:57
2Olivia GustafssonTrollhättans SOK38:28+6:4415:42
3Evelina BjörkmanKungälvs OK41:19+9:3516:51
4Anna JohannessonFrölunda OL49:27+17:4320:11
5Hilma EkströmStenungsunds OK51:18+19:3420:56
6Elly EinarssonKungälvs OK53:01+21:1721:38
7Olga DrapellaVänersborgs SK53:38+21:5421:53
8Elsa ForsengLjungskile FK53:45+22:0121:56
9Elin KarlssonOK Landehof1:04:06+32:2226:09
10Maja CarlssonKungälvs OK1:04:44+33:0026:25
11Elin ZachrissonKungälvs OK1:15:35+43:5130:51
12Edith BergenfurSkattkärrs SOK1:19:26+47:4232:25
13Frida KällbergOK Skogsvargarna1:20:04+48:2032:40
Agnes BogeOK Alehofej godkänd

H12

2 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf28:1411:25
2Emil WalleniusFrölunda OL31:45+3:3112:51
3Malte LjungkvistOK Alehof36:11+7:5714:38
4Linus KarlsmoIK Uven36:50+8:3614:54
5Jarvis HanssonFrölunda OL38:14+10:0015:28
6Emil AugustssonGöteborgs SK38:45+10:3115:41
7Gabriel HogedalVänersborgs SK44:42+16:2818:05
8Joel GabrielssonKungälvs OK57:54+29:4023:26
9Wilhelm BjöremarkFjärås AIK1:41:48+1:13:3441:12

D12 Kort

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adeline SalekärrKungälvs OK38:1418:28

D10

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja StridOK Landehof20:089:43
2Hedvig AugustssonGöteborgs SK23:38+3:3011:25
3Molly GraadIF Rigor24:46+4:3811:57
4Lin PelanderOK Djerf28:53+8:4513:57
5Ella RuderfeltIF Rigor31:17+11:0915:06
6Lilly BergenfurSkattkärrs SOK34:04+13:5616:27
Ebba BogeOK Alehofej godkänd

H10

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering17:078:16
2Hjalmar JohanssonOK Alehof19:24+2:179:22
3Eric UnemanOK Alehof25:35+8:2812:21
4Malte AnderssonTrollhättans SOK27:21+10:1413:12
5Felix AumoKungälvs OK29:31+12:2414:15
6Wilhelm HedendahlKungälvs OK29:48+12:4114:23
7Johannes AnderssonVänersborgs SK30:09+13:0214:33
8Oskar GustafssonTrollhättans SOK30:27+13:2014:42

D45

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof36:4413:36
2Jenny NymanVänersborgs SK36:59+0:1513:41
3Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK41:33+4:4915:23
4Sara LorénOK Landehof47:08+10:2417:27
5Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK47:20+10:3617:31
6Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK53:58+17:1419:59
7Sofia KarlssonOK Landehof55:40+18:5620:37
8Ellinor JohanssonOK Alehof56:36+19:5220:57
9Malin LammFrölunda OL1:01:33+24:4922:47
10Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:02:01+25:1722:58
11Sofia GustafssonTrollhättans SOK1:03:39+26:5523:34
12Marie-Louise LarssonLerums SOK1:09:59+33:1525:55
13Katarina AlmehedFrölunda OL1:11:38+34:5426:31
14Pia HeikkinenFrölunda OL1:13:39+36:5527:16
15Annika WessmarkOK Flundrehof1:55:10+1:18:2642:39
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Annette SeldénIF Rigorej start

H45

3 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK34:449:26
2Tommy AnderssonVänersborgs SK35:09+0:259:33
3Gunnar ElveljungStångenäs AIS39:34+4:5010:45
4Stefan GraadIF Rigor41:48+7:0411:21
5Marcus HanssonFrölunda OL42:32+7:4811:33
6Olle SchälinOK Alehof42:54+8:1011:39
7Johan WettergrenFK Herkules45:23+10:3912:19
8Emil ErdeliusIF Rigor48:59+14:1513:18
9Anders LammFrölunda OL49:46+15:0213:31
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK50:51+16:0713:49
11Ulf NyqvistOK Landehof51:00+16:1613:51
12Sven BogeOK Alehof52:51+18:0714:21
13Karl TholénOK Skogshjortarna53:38+18:5414:34
14Erik LauriFK Herkules53:44+19:0014:36
15Patrik SvalinVänersborgs SK53:58+19:1414:39
16Pär MoqvistLerums SOK57:56+23:1215:44
17Thomas BorneFrölunda OL1:04:03+29:1917:24
18Richard TorseinFrölunda OL1:07:56+33:1218:27
19Pär SvenssonStenungsunds OK1:10:21+35:3719:07
20Pär JohannessonFrölunda OL1:21:28+46:4422:08
21Hedwig CrolsStenungsunds OK2:09:42+1:34:5835:14
Thomas KarlssonOK Landehofdiskvalificerad
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start

D55

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK43:4116:48
2Christina BirathStenungsunds OK50:34+6:5319:26
3Kerstin BurmanKvillebyns SK52:51+9:1020:19
4Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK53:02+9:2120:23
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK55:56+12:1521:30
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna56:44+13:0321:49
7Mona OlssonBrattås CK58:08+14:2722:21
8Nina BejbomUddevalla OK58:14+14:3322:23
9Birgit HanssonHerrestads AIF1:00:43+17:0223:21
10Karin LaurellOK Flundrehof1:02:32+18:5124:03
11My EngströmIK Stern1:08:40+24:5926:24
12Lena FröbergTjalve IF Norrköping1:10:42+27:0127:11
Brith MohlinIK Sternej godkänd

H55

3 130 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK42:3513:36
2Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK43:21+0:4613:50
3Andres LaasOK Skogshjortarna43:26+0:5113:52
4Anders AxelssonOK Skogsvargarna43:41+1:0613:57
5Pierre KarlssonOK Alehof45:58+3:2314:41
6Jan HanssonStenungsunds OK46:02+3:2714:42
7Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering51:08+8:3316:20
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK52:31+9:5616:46
9Ulf AlmehedFrölunda OL52:32+9:5716:47
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF58:03+15:2818:32
11Karl ErikssonUddevalla OK59:19+16:4418:57
12Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:06:09+23:3421:08
13Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:06:18+23:4321:10
14Tommy RoosFalköpings AIK OK1:07:18+24:4321:30
15Anders KjellbergOK Skogsvargarna1:09:57+27:2222:20
16Bo LissLerums SOK1:29:28+46:5328:35
17Jan SveideFrölunda OL1:48:11+1:05:3634:33
Peter LarssonTrollhättans SOKej godkänd

D65

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK55:4424:01
2Maria NorellFrölunda OL1:03:12+7:2827:14
3Ann-Britt JohanssonIK Stern1:08:44+13:0029:37
4Monica KnutssonSävedalens AIK1:16:14+20:3032:51
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:17:04+21:2033:13
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:21:48+26:0435:15
7Barbro BörjesonOK Skogshjortarna1:35:41+39:5741:14
8Kristina JohanssonVänersborgs SK1:50:44+55:0047:43
Eva BlomströmIK Sternej godkänd
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd
Maria NordwallOK Kolmårdenej start

H65

2 850 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL40:3814:15
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS45:55+5:1716:06
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto47:59+7:2116:50
4Gunnar BejbomUddevalla OK48:01+7:2316:50
5Lars HogedalVänersborgs SK48:33+7:5517:02
6Kent KardellLjungskile FK51:38+11:0018:07
7Robert JessenFrämmestads IK54:41+14:0319:11
8Sten BlomströmIK Stern54:43+14:0519:11
9Lennart AnderssonGöteborgs SK1:00:09+19:3121:06
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:01:01+20:2321:24
11Stefan MillegårdSävedalens AIK1:02:28+21:5021:55
12Roalh KlevelandKvillebyns SK1:04:32+23:5422:38
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:08:51+28:1324:09
14Anders MohlinIK Stern1:13:08+32:3025:39
15Arne AlfredssonUddevalla OK1:16:28+35:5026:49
16Kjell JeppsonIF Rigor1:17:37+36:5927:14
17Bo KarlssonLjungskile FK1:20:58+40:2028:24
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Torbjörn WikströmOK Orintoej start

D75

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer1:07:0533:32
2Birgitta StenströmVänersborgs SK1:12:43+5:3836:21
3Elvy BörjessonOK Alehof1:51:39+44:3455:49
4Marianne GrahnGöteborgs SK1:58:29+51:2459:14
Ulla LindheIK Sternej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Gunnel BörjessonIK Uvenej start

H75

2 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran43:4317:16
2Åke GatelidOK Skogshjortarna48:51+5:0819:18
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna54:24+10:4121:30
4Göte NatanaelssonLjungskile FK1:01:02+17:1924:07
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:02:28+18:4524:41
6Magne HagströmFrölunda OL1:06:35+22:5226:19
7Per LjungbergOK Alehof1:07:00+23:1726:28
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:08:59+25:1627:15
9Ingemar LindblomOK Orinto1:15:36+31:5329:52
10Karl-Axel JohanssonIK Uven1:19:47+36:0431:32
Ragnar BewertOK Landehofej godkänd
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKej godkänd
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Henrik HvoslefIK Sternej start

Inskolning

1 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elliot GjeinOK Tyrfullföljt
Leon GjeinOK Tyrfullföljt
Artur HöögUddevalla OKfullföljt
Jesper NethGöteborgs SKfullföljt
Ingrid RagneviKlubblösfullföljt
Lova RagneviKlubblösfullföljt
Vera StrelénOK Alehoffullföljt
Lovisa TillanderKlubblösfullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Alice WiklundKvillebyns SKfullföljt
Elin WiklundKvillebyns SKfullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKej godkänd
Inskolning InskolningKungälvs OKej godkänd

U1

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering23:3811:31
2Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK23:55+0:1711:40
3Edvin OjdeKungälvs OK26:43+3:0513:01
4Agathon SalekärrKungälvs OK35:48+12:1017:27
5Emil StridOK Landehof51:52+28:1425:18

U2

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger BergendahlIF Rigor43:2118:03
2Nils EkströmStenungsunds OK45:18+1:5718:52
3Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK54:10+10:4922:34
4Märta StrelénOK Alehof58:12+14:5124:15
5Stina GambergKungälvs OK58:43+15:2224:27
6Siri HulténVänersborgs SK1:01:14+17:5325:30
7Barbara GrapellaVänersborgs SK1:02:31+19:1026:02
8Stina CarlssonKungälvs OK1:03:43+20:2226:32
9Algot HulténVänersborgs SK1:10:40+27:1929:26
10Ervin KarfunkelKlubblös1:12:13+28:5230:05
11Jesper NilssonKungälvs OK1:12:18+28:5730:07
12Sven KarlssonOK Alehof1:20:30+37:0933:32
Ida TholenOK Skogshjortarnaej godkänd
Hubert DrapellaVänersborgs SKej godkänd
Siri SvalinVänersborgs SKej godkänd

Öppen 3

2 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NethGöteborgs SK46:2516:00
2Sara AnderssonVänersborgs SK50:45+4:2017:30
3Malin FriskVästerås SOK56:35+10:1019:30
4Patric StrelénOK Alehof58:03+11:3820:01
5Annelie EkströmTrollhättans SOK59:29+13:0420:30
6Kristina TellqvistIK Dran1:01:33+15:0821:13
7Jessica MattiassonKlubblös1:02:01+15:3621:23
8Gurjeet SinghOK Gipen1:03:17+16:5221:49
9Dennis MeözKlubblös1:06:40+20:1522:59
10Madelaine JohanssonKlubblös1:07:14+20:4923:11
11Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:07:29+21:0423:16
12Caroline WessmarkOK Flundrehof1:12:43+26:1825:04
13Krister WessmarkOK Flundrehof1:15:32+29:0726:02
14Alexander NilssonKungälvs OK1:15:37+29:1226:04
15Cenny AppelgrenTrollhättans SOK1:17:44+31:1926:48
16Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK1:17:58+31:3326:53
17Viktor BerndtssonFrölunda OL1:20:01+33:3627:35
18Ulrika JohannessonFrölunda OL1:20:55+34:3027:54
19Sören AnderssonOK Tyr1:32:20+45:5531:50
20Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:34:31+48:0632:35
21Inger LindblomOK Orinto1:37:32+51:0733:37
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Bengt HogedalOK Gipenej godkänd
Monica KällbergOK Skogsvargarnaej start

Öppen 5

3 170 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas JohanssonIK Stern54:5417:19
2Lennart BörjessonKlubblös57:54+3:0018:15
3Håkan AnderssonMarkbygdens OK1:01:08+6:1419:17
4Tomasz DrapellaVänersborgs SK1:05:59+11:0520:48
5Sebastian SundbergOK Skogshjortarna1:08:01+13:0721:27
6Dan-Olof JohanssonOK Alehof1:10:09+15:1522:07
7Pia JohanssonIK Stern1:19:57+25:0325:13
8Rickard BerndtssonFrölunda OL1:24:14+29:2026:34
9Jonny KällbergOK Skogsvargarna1:28:47+33:5328:00
10Petter FranssonKlubblös1:29:26+34:3228:12
11Leif LaurellOK Flundrehof1:32:54+38:0029:18
12Sofia BorneFrölunda OL1:35:02+40:0829:58
13Frida OdénFjärås AIK1:36:56+42:0230:34
14Tyra FlinkFjärås AIK1:36:57+42:0330:35
15Håkan HåkanssonKungälvs OK1:38:26+43:3231:03
16Johanna SalekärrKlubblös1:43:11+48:1732:32
17Frida LexellKlubblös1:57:04+1:02:1036:55
18Erika LennartssonKlubblös1:57:09+1:02:1536:57
19Leo KarlssonOK Alehof1:59:34+1:04:4037:43
20Elisabeth PrinsKungälvs OK2:14:27+1:19:3342:24
Terese RuderfeltIF Rigorej godkänd
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Marika WirungFrölunda OLej godkänd
Inger BörjessonKlubblösej godkänd
Linda NilssonStenungsunds OKej start

Öppen 7

2 800 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LundStenungsunds OK43:1715:27
2Pontus EnhagerOK Landehof45:51+2:3416:22 Ladda ner rutt i gpx-format
3Johan LundStenungsunds OK48:24+5:0717:17
4Lovisa LängheimTullinge SK48:49+5:3217:26
5Staffan NethGöteborgs SK49:24+6:0717:38
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL49:57+6:4017:50
7Klara WallinderGöteborg-Majorna OK51:01+7:4418:13
8Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK51:53+8:3618:31
9Lisa GjeinOK Tyr52:40+9:2318:48
10Jennie BerglundSävedalens AIK53:14+9:5719:00
11Patrik FriskVästerås SOK56:59+13:4220:21
12Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL57:36+14:1920:34
13Mikael NömmIFK Göteborg Orientering1:00:11+16:5421:29
14Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:12:38+29:2125:56
15Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:14:23+31:0626:33
16Arne LundStenungsunds OK1:16:38+33:2127:22
17Thord EkströmTrollhättans SOK1:20:05+36:4828:36
18Rosa JohanssonIK Uven1:29:09+45:5231:50
19Elisabeth HöögUddevalla OK1:30:10+46:5332:12
20Per FröbergTjalve IF Norrköping1:33:40+50:2333:27
21Natalia DenisovaKlubblös1:41:34+58:1736:16
22Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK2:05:36+1:22:1944:51
Febe JacobssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd
Johanna KjellbergOK Flundrehofej godkänd
Sven PerssonLjungskile FKej godkänd
Gunvor JonssonVänersborgs SKej godkänd
Pär GustavssonNyköpings OKej godkänd
Mattias WahlbergStenungsunds OKej godkänd
Nanna BergendahlIF Rigorej godkänd
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orienteringej godkänd

Öppen 8

4 270 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats NordbröderHalden SK37:358:48
2Fredrik WennermarkSävedalens AIK41:26+3:519:42
3Erik BengtssonSävedalens AIK44:47+7:1210:29
4Jonas GustafssonTrollhättans SOK45:36+8:0110:40
5David RagneviKlubblös48:54+11:1911:27
6Ola JodalGöteborg-Majorna OK49:07+11:3211:30
7Per BladLjungskile FK53:54+16:1912:37
8Johanna NilssonKungälvs OK54:20+16:4512:43
9Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK55:17+17:4212:56
10Valeri DenisovKlubblös58:36+21:0113:43
11Anders PelanderOK Djerf58:52+21:1713:47
12Björn CarlssonKungälvs OK1:03:17+25:4214:49
13David SvenssonSkåneslättens OL1:03:42+26:0714:55
14Karl LarssonUddevalla OK1:03:47+26:1214:56
15Johan KarlssonKlubblös1:04:38+27:0315:08
16Johan TykessonRävetofta OK1:07:07+29:3215:43
17Tim OlssonBrattås CK1:07:46+30:1115:52
18Lena WesterlundOK Djerf1:08:09+30:3415:57
19Aron DavidssonUddevalla OK1:10:18+32:4316:27
20Emelie LorénOK Landehof1:12:36+35:0117:00
21Mark UbbinkSävedalens AIK1:12:55+35:2017:04
22Linnea LarssonUddevalla OK1:13:34+35:5917:13
23Roland ErikersSkåneslättens OL1:15:00+37:2517:33
24Lena FlinkFjärås AIK1:15:30+37:5517:40
25Håkan BerndtssonFrölunda OL1:15:41+38:0617:43
26Adam OdénFjärås AIK1:16:32+38:5717:55
27Karolina ErikersSkåneslättens OL1:17:48+40:1318:13
28Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:19:51+42:1618:42
29Kristina HederskogJönköpings OK1:21:06+43:3118:59
30Niklas LorénOK Landehof1:25:44+48:0920:04
31Ulrika OdénFjärås AIK1:40:48+1:03:1323:36
32Karin SundhFjärås AIK1:45:23+1:07:4824:40
33Per-Martin BjöremarkFjärås AIK1:47:44+1:10:0925:13
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Patrik NilssonVänersborgs SKej godkänd
Maria HalvarssonFjärås AIKej start
Torbjörn HalvarssonFjärås AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser