Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets Norr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Norr 2
Arrangörsorganisation: Mälarö SOK
Datum: tisdag 14 maj 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4

Järfälla OK

88 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kasper Åberg EkstrandH12 Kort (5)39:0916:35
1Miia RollerD16 (3)41:519:13
1Anna AhlbinD16 Kort (3)58:0814:19
1Astrid RollD12 Kort (3)30:22
1Moa RollD14 Kort (1)1:01:4621:17
1William GrunderH16 (8)35:236:27
1Samuel AnderssonH10 (6)20:218:37
1Jonatan AndersonH14 (9)27:596:53
1Max BoströmH12 (12)26:199:04
1Meja MichelsenU3 (2)30:5011:15
2Bella PedersenD16 (3)47:56+6:0510:33
2Jesper ÅkessonH16 (8)35:58+0:356:33
2Vera EnbomU3 (2)1:02:30+31:4022:48
2Sigrid AlmD12 Kort (3)30:55+0:33
2Amanda MörkforsD12 Kort (3)30:55+0:33
2Mira MichelsenU1 (39)20:49+0:379:43
2Melvin BinnbergU2 (16)25:18+1:0310:37
2Vilhelm BäckiusH12 Kort (5)47:07+7:5819:57
2Ida PetterssonD10 (4)23:39+4:0010:01
2Erik WällstedtH14 (9)42:05+14:0610:21
2Benjamin HjerténH12 (12)29:25+3:0610:08
3Justus HedinH10 (6)30:52+10:3113:04
3Julia E PetterssonD10 (4)28:48+9:0912:12
3Erik BovalliusH16 (8)38:42+3:197:03
3Oskar BartschH12 (12)30:26+4:0710:29
3Anton GranholmH12 Kort (5)1:07:15+28:0628:29
3Marcus GrunderH14 (9)45:47+17:4811:16
3Alva Lind SundinU2 (16)25:43+1:2810:48
3David LiljebladInskolning (6)21:49+3:1213:43
3Elsa ForsbergD14 (6)1:00:35+23:4814:55
4Jamie RollerU2 (16)26:36+2:2111:10
4Wilhelm LarssonH14 (9)47:20+19:2111:39
4Melker PalmH16 (8)41:28+6:057:34
4Noel KimbladH10 (6)31:46+11:2513:27
4Fiffi MalmströmD12 (9)33:07+14:5111:25
4Frida JonssonInskolning (6)22:40+4:0314:15
4Viktor TofteH12 (12)30:48+4:2910:37
4Robin GoldU1 (39)21:51+1:3910:12
4Ebba WestringD14 (6)1:02:46+25:5915:27
5Hampus SundbergH14 (9)51:48+23:4912:45
5Adil Nygren MassaoudiU2 (16)28:55+4:4012:08
5Theodor Karlsson BrabieH16 (8)53:31+18:089:45
5Simon AndersonH12 (12)32:03+5:4411:03
5Stella ÖstblomD14 (6)1:13:23+36:3618:04
5Björn EdemyrH10 (6)52:55+32:3422:25
5Lucia LiljebladU1 (39)21:52+1:4010:13
6Anton BartschH14 (9)51:49+23:5012:45
6Anton MörkforsH16 (8)54:10+18:479:53
6Julia PetterssonD12 (9)38:53+20:3713:24
6Leo UvhagenH12 (12)33:35+7:1611:34
7Anton WällstedtH16 (8)1:04:02+28:3911:41
7Noah MehreteabH14 (9)58:25+30:2614:23
7Carl ÖrnebrandH12 (12)34:30+8:1111:53
7Hannes BromsU2 (16)30:18+6:0312:43
8Arthur LindquistH12 (12)38:33+12:1413:17
8Jannick Karlsson BrabieH16 (8)1:33:16+57:5317:01
8Ludvig BrooméH14 (9)1:15:50+47:5118:40
9Klara LobergD12 (9)1:10:27+52:1124:17
9Edvin BjörklundH12 (12)45:31+19:1215:41
10Alvin KimbladH12 (12)56:06+29:4719:20
10Hugo SundelinU2 (16)33:30+9:1514:04
11Isak AndersonU2 (16)36:46+12:3115:26
11John NymanH12 (12)59:32+33:1320:31
12Nils Andersson RollU2 (16)37:43+13:2815:50
14Oliver BinnbergU2 (16)39:56+15:4116:46
14Nellie BinnbergU1 (39)25:34+5:2211:56
15Love Åberg EkstrandU2 (16)46:55+22:4019:42
15Arvid SollenbergU1 (39)25:41+5:2912:00
16Arvid MellergårdU1 (39)26:24+6:1212:20
18Emil TofteU1 (39)27:28+7:1612:50
20Erik PinnerU1 (39)29:50+9:3813:56
21Albin EdvinssonU1 (39)31:05+10:5314:31
22William JonssonU1 (39)31:19+11:0714:38
25Edvin PetterssonU1 (39)31:38+11:2614:46
26Loke HultqvistU1 (39)32:12+12:0015:02
27Moa SundbergU1 (39)33:21+13:0915:35
30Ellen PinnerU1 (39)43:10+22:5820:10
31Marcus EdemyrU1 (39)45:19+25:0721:10
33Tuva BromsU1 (39)47:12+27:0022:03
34Jacob HellebroU1 (39)49:25+29:1323:05
35Folke WällstedtU1 (39)50:00+29:4823:21
36Nils PalmqvistU1 (39)50:51+30:3923:45
37Kajsa JonssonU1 (39)57:29+37:1726:51
Astrid RönnmarkD16 Kort (3)ej godkänd
Stina PedersenD14 (6)ej godkänd
Sara GranholmD16 Kort (3)ej godkänd
Max HedinH12 Kort (5)ej godkänd
Elias PetterssonH14 (9)ej godkänd
Sofia SollenbergD12 Kort (3)ej start
Olivia GoldD10 (4)ej start
Tilde EjlestamD14 Kort (1)ej start
Emma AlmD16 (3)ej start
Emton InsulanderU1 (39)ej start
Alexander AnderssonU2 (16)ej start
Hampus SiljekvistU2 (16)ej start
Simon SjölundU2 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila