Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars Etapp 1
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

D16

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa SöderbergKalmar OK32:007:46
2Malva JönssonKalmar OK34:40+2:408:24
3Linnea SkobeKalmar OK43:08+11:0810:28
4Meja HanssonEmmaboda Verda OK50:43+18:4312:18
5Judith LundqvistKalmar OK56:34+24:3413:43

H16

4 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo UnossonKalmar OK32:427:00
2Lukas HagbergKalmar OK34:53+2:117:28
3Ville LundgrenKalmar OK42:07+9:259:01
4Rasmus EjermarkTorsås OK43:24+10:429:17
5Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK59:12+26:3012:40

D14

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK36:2910:06
2Lova JönssonKalmar OK40:46+4:1711:17
3Linn BjörneldKalmar OK42:13+5:4411:41
4Elvira SkobeKalmar OK46:45+10:1612:57

H14

3 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GummessonNybro OK30:058:20
2Viktor ArgusKalmar OK38:35+8:3010:41
3Jakob EllinKalmar OK55:26+25:2115:21
4Simon WaxegårdTorsås OK1:08:26+38:2118:57
Henric LinnérNybro OKej start

D12

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia JakobssonNybro OK26:019:07
2Agnes ÅsénTorsås OK26:55+0:549:26
3Gerda MedinEmmaboda Verda OK31:15+5:1410:57
4Alice EllinKalmar OK38:30+12:2913:30
5Engla Zobal MedinEmmaboda Verda OK41:14+15:1314:28
6Maya StåhleKalmar OK42:35+16:3414:56
7Matilda BjörneldKalmar OK44:38+18:3715:39
8Filippa MuskalaKalmar OK48:06+22:0516:52
9Vendela StighagKalmar OK52:26+26:2518:23
Hilda HelmerssonNybro OKej start

H12

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HilmanssonKalmar OK41:5314:41
2Melvin HanssonEmmaboda Verda OK42:13+0:2014:48
3Selmer MånssonKalmar OK43:56+2:0315:24
4Nils LundgrenKalmar OK48:23+6:3016:58
Johan GlatzKalmar OKej godkänd
Vincent NylanderTorsås OKej start

D10

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia WestlundEmmaboda Verda OK18:199:29
2Hilda LönerthNybro OK19:34+1:1510:08
3Saga AxelssonNybro OK19:52+1:3310:17
4Ebba MagnussonEmmaboda Verda OK23:43+5:2412:17
5Emmy ArgusKalmar OK25:00+6:4112:57
6Hanna Labbé SandelinKalmar OK26:24+8:0513:40
7Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK31:39+13:2016:23

H10

1 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin JakobssonNybro OK16:268:30
2Olof NyquistEmmaboda Verda OK16:48+0:228:42
3Julius GummessonNybro OK20:03+3:3710:23
4Eric Song-Young Strålenstam PKalmar OK27:00+10:3413:59
5Ludwig AnderssonKalmar OK27:45+11:1914:22
6Philip BurkovEmmaboda Verda OK29:59+13:3315:32
7Carl-Wincent LönerthNybro OK30:24+13:5815:45
8Benjamin KlemmingKalmar OK34:28+18:0217:51
Movitz OldenburgKalmar OKej godkänd

Inskolning

1 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EngströmKalmar OK55:0028:38
1Freja EngströmKalmar OK55:0028:38
3Rebecka Labbé SandelinKalmar OK34:24+-20:3617:55
4August LundkvistKalmar OK19:13+-35:4710:00
5Vera MedinEmmaboda Verda OK27:19+-27:4114:13
6Sofia NilssonEmmaboda Verda OK24:42+-30:1812:51
7Algot NäsströmKalmar OK25:43+-29:1713:23
8Ella Ok Sun Strålenstam PakKalmar OK38:56+-16:0420:16
9Stig SkanhedKalmar OK24:19+-30:4112:39

HD13-16L

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof GlatzKalmar OK26:339:18
2Anton LindströmTorsås OK38:25+11:5213:28
3Hampus HolgerssonTorsås OK40:25+13:5214:10
4Arthur LindströmTorsås OK47:23+20:5016:37
Oskar NyquistEmmaboda Verda OKej start
William FernströmNybro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser