Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogsfemman 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogsfemman 3
Arrangörsorganisation: OK Storsjön
Datum: tisdag 4 juni 2019

U1

1 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid OhlssonOK Storsjön30:3818:07
2Emil Schjødt MyranÖstersunds OK34:57+4:1920:40
3Feruz WeldemichaelOK Storsjön37:47+7:0922:21
4Ebba Wall AnderssonOK Storsjön46:12+15:3427:20
5Ella HellströmOK Storsjön53:49+23:1131:50
John Jonsson StrandforsOK Storsjönej godkänd
Ingemar Jonsson StrandforsOK Storsjönej godkänd

Öppen motion 1

1 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis HalvarssonÖstersunds OK21:3212:09
2Stella BoströmÖstersunds OK25:29+3:5714:23
3Thilde BernslandGustavsbergs OK48:47+27:1527:33
4Edit OlofssonOK Storsjön58:00+36:2832:46
5Gösta NilssonÖstersunds OK1:21:48+1:00:1646:12

Öppen motion 3

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JönssonBrunflo IF40:1013:07
2Maria RingvallÖstersunds OK41:12+1:0213:27
3Lars Erik  MackhéÖstersunds OK53:17+13:0717:24
4Jenny ErikssonÅsarna IK55:43+15:3318:12
5Anna-Karin EnghultFrösö IF55:51+15:4118:15
6Sören  PerssonKlubblös1:00:25+20:1519:44
7Olle JohanssonÖstersunds OK1:25:54+45:4428:04
8Rasmus KarlströmOK Storsjön2:08:35+1:28:2542:01
Sven RingvallÖstersunds OKej godkänd
Åke BengtssonÖstersunds OKej godkänd

Öppen motion 4

4 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÖstersunds OK43:1610:27
2Ronny LarssonLitsbygdens SK49:33+6:1711:58
3Samuel AnderssonÖstersunds OK1:16:14+32:5818:24
4Markus FlinkbergÖstersunds SK1:20:22+37:0619:24
5Erica AjaxÖstersund SK1:20:25+37:0919:25
6Joel WikstenKlubblös1:22:03+38:4719:49

Öppen motion 5

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ZwahlenÖstersunds OK39:5213:44
2Erika DahlinÖstersunds OK41:06+1:1414:10
3Ester OlofssonOK Storsjön44:57+5:0515:30
4Eivor LindgrenBrunflo IF48:52+9:0016:51
5Maria HanssonÖstersunds OK49:04+9:1216:55
6Björn OlofssonOK Storsjön53:51+13:5918:34
7Anna KrohnFältjägarnas IF55:30+15:3819:08
8Björn WikstrandÖstersunds OK1:08:59+29:0723:47
9Helen EriksdotterÖstersunds OK1:11:47+31:5524:45
Jakob KlockerudOK Storsjönej godkänd
Mats SundbergFrösö IFej godkänd

Öppen motion 7

3 910 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ÅkerblomKlubblös46:2511:52
2Ingrid StengårdFältjägarnas IF47:01+0:3612:01
3Seth PerssonFältjägarnas IF51:23+4:5813:08
4Anna Hedström RingvallÖstersunds OK53:43+7:1813:44
5Ove HemmingssonBrunflo IF57:08+10:4314:36
6Göran NilssonOK Vildhussen57:28+11:0314:41
7Staffan LundhFrösö IF1:02:07+15:4215:53
8Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF1:05:58+19:3316:52
9Maria AndersdotterBrunflo IF1:11:09+24:4418:11
10Ulrika WillénÖstersunds OK1:12:41+26:1618:35
11Birgitta HansonÖstersunds OK1:12:55+26:3018:38
12Ingeborg DanielssonÖstersunds OK1:13:07+26:4218:41
13Karin WalltinÖstersunds OK1:14:13+27:4818:58
14Ylva NowénFrösö IF1:17:17+30:5219:45
15Thomas KlockerudOK Storsjön1:22:52+36:2721:11
16Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:24:30+38:0521:36
Stig BergFrösö IFej godkänd
Lena HybrinkKlubblösej godkänd
Karin BäckHede SKej godkänd
Tommie IrwallKlubblösej godkänd
Oskar NowénFrösö IFej godkänd

Öppen motion 8

4 920 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DanielssonÖstersunds OK46:359:28
2Håkan CarnlandFrösö IF48:30+1:559:51
3Roger EkÖstersunds OK48:51+2:169:55
4Anders JohanssonÖstersunds OK52:37+6:0210:41
5Roger KrohnFältjägarnas IF54:38+8:0311:06
6Mats  KarlströmFrösö IF56:27+9:5211:28
7Maria Dovåker LissÖstersunds OK56:39+10:0411:30
8Anders BergFrösö IF1:00:03+13:2812:12
9Lars-Åke LarssonÖstersunds OK1:06:14+19:3913:27
10Torulf BäckmanFrösö IF1:08:56+22:2114:00
11Ingela  EngholmLitsbygdens SK1:10:19+23:4414:17
12Hans ÅgrenÖstersunds OK1:10:48+24:1314:23
13Ola LindgrenÖstersunds OK1:13:32+26:5714:56
14Charlotta MahrsÖstersunds OK1:15:29+28:5415:20
15Matilda JohanssonÖstersunds OK1:15:32+28:5715:21
16Anna WesterlundOK Storsjön1:17:48+31:1315:48
17Stefan ErikssonÅsarna IK1:18:23+31:4815:55
18Jens  HalvarssonOK Storsjön1:18:35+32:0015:58
19Camilla GillströmÖstersunds OK1:19:03+32:2816:04
20Charlotta NilssonFrösö IF1:36:10+49:3519:32
21Veronika BäckmanBrunflo IF1:37:41+51:0619:51
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKej godkänd
Erik WillénÖstersunds OKej godkänd
Stefan SöderbergFrösö IFej godkänd
Sten BrulinFrösö IFej start

Öppen motion 9

6 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LindqvistÖstersunds OK48:357:21
2Hampus LindblomÅsarna IK56:54+8:198:37
3Anders ErikssonFrösö IF1:01:26+12:519:18
4Johan NäslundÖstersunds OK1:02:59+14:249:32
5David EngströmOK Storsjön1:06:41+18:0610:06
6Rikard JakobssonÖstersunds OK1:13:47+25:1211:10
7Magnus MattssonÖrnsköldsviks OK1:16:33+27:5811:35
8Fredrik BäckmanBrunflo IF1:46:40+58:0516:09
Daniel  NäslundKlubblösej godkänd
Magnus ErikssonÖstersunds OKej godkänd
Patrik BrorssonFrösö IFej godkänd
Oskar VikmanOK Storsjönej godkänd
Johan AndreassonFrösö IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser