Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL11 SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL11 SOK
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: torsdag 29 augusti 2019

Klasser: Visa alla | DLång | HLång | DKort | HKort | Prom

Damer lång

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina FlordalSundsvalls OK54:2517:00
2Inger LorentzsonSundsvalls OK1:00:27+6:0218:53
3Ulla HellmanSundsvalls OK1:02:15+7:5019:27
4Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:12:56+18:3122:47

Herrar lång

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonSelånger SOK32:2210:06
2Sven Erik SundinSelånger SOK36:48+4:2611:30
3Håkan Berglund LakeKovlands IF39:42+7:2012:24
4Björn AbelssonSundsvalls OK39:43+7:2112:24
5Rune LindSelånger SOK40:38+8:1612:41
6Karl-Erik NorlingSundsvalls OK40:39+8:1712:42
7Peter LorentzsonSundsvalls OK41:18+8:5612:54
8Jon FlordalSundsvalls OK42:25+10:0313:15
9Åke HöglundTimrå SOK43:06+10:4413:28
10Gunnar MellinTimrå SOK46:34+14:1214:33
11Tore LundgrenSundsvalls OK48:32+16:1015:10
12Kjell ErikssonVK Uvarna51:54+19:3216:13
13Winn BjörklundSundsvalls OK53:24+21:0216:41
14Anders SundbergSelånger SOK53:31+21:0916:43
15Inge FröjdSundsvalls OK1:08:03+35:4121:15
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
Stefan GullbackVK Uvarnaej godkänd

Damer kort

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjördis FridlundKovlands IF40:1520:07
2Kerstin BrunnSundsvalls OK41:12+0:5720:36
3Lill NilssonVK Uvarna42:56+2:4121:28
4Ingrid PeterssonSundsvalls OK47:21+7:0623:40
5Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:06:23+26:0833:11
6Monica ÅkerstedtSundsvalls OK1:08:17+28:0234:08

Herrar kort

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas-Åke NybergTimrå SOK31:1815:39
2Håkan KarlssonVK Uvarna31:46+0:2815:53
3Peter LundinSundsvalls OK37:37+6:1918:48
4Gunnar BengtssonSundsvalls OK39:09+7:5119:34
5Göran NilssonVK Uvarna40:00+8:4220:00
6Bernt NordinVK Uvarna40:16+8:5820:08
7Sören JanssonSundsvalls OK42:26+11:0821:13
8Lars-Göran ForsTimrå SOK42:46+11:2821:23
9Jan Erik LindvallSundsvalls OK44:16+12:5822:08
10Göte BengssonVK Uvarna45:55+14:3722:57
11Ingmar SöderströmSundsvalls OK47:10+15:5223:35
12Lars AgåsSundsvalls OK57:46+26:2828:53
13Gunder BorgKovlands IF1:00:39+29:2130:19
14Magnus StrömSundsvalls OK1:07:24+36:0633:42
15Åke JohanssonSundsvalls OK1:36:47+1:05:2948:23

Promenad

800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar JonssonKovlands IF14:2518:01
2Gun NybergTimrå SOK16:07+1:4220:08
3Rigmor ErikssonVK Uvarna16:56+2:3121:10
4Bert-Erik BergströmVK Uvarna17:29+3:0421:51
5Rune FridlundKovlands IF18:44+4:1923:25
6Anita NorénNjurunda OK19:12+4:4724:00
7Gunnar NorénNjurunda OK20:10+5:4525:12
8Sanne AbelssonSundsvalls OK20:32+6:0725:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila