Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 1
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: tisdag 14 maj 2019

D16

4 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK40:348:42
2Wilma LeicktTullinge SK46:31+5:579:58
3Tove SjöbergTullinge SK53:12+12:3811:24
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK1:11:14+30:4015:17
5Alva BladhTullinge SK1:11:45+31:1115:23
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OKutgått
Märta SödervallTullinge SKej start
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start

H16

4 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby39:287:56
2Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK44:37+5:098:58
3Wilhelm BergmanTullinge SK45:14+5:469:06
4Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK55:27+15:5911:09
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK56:40+17:1211:24
6Ludvig FerdmanTullinge SK57:37+18:0911:35
7Elias LindkvistTullinge SK1:01:25+21:5712:21
8Emil HelanderTullinge SK1:08:58+29:3013:52
Hugo BacklundTullinge SKej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

3 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK42:3913:04
2Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK44:44+2:0513:43
3Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby52:06+9:2715:58

H16 Kort

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David TörnqvistTullinge SK37:3410:36
2Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK50:35+13:0114:17
3Jakob WirénOK Älvsjö-Örby54:53+17:1915:30
Felix ArkängTullinge SKej godkänd

D14

3 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK35:0510:45
2Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK37:01+1:5611:21
3Nova MatthewsTullinge SK37:57+2:5211:38
4Klara JunegardTullinge SK39:59+4:5412:15
5Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK40:14+5:0912:20
6Cleo MattilaTullinge SK41:12+6:0712:38
7Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK43:43+8:3813:24
7Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK43:43+8:3813:24
9Fanny SundbergTullinge SK49:07+14:0215:03
10Emilia BergmanTullinge SK51:09+16:0415:41
11Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK59:16+24:1118:10
12Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK1:03:09+28:0419:22
13Kimberly EkenstedtTullinge SK1:14:22+39:1722:48
Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H14

3 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MyrbergerTullinge SK33:349:28
2Viktor WistrandTullinge SK34:28+0:549:44
3Olof ArevångTullinge SK40:25+6:5111:25
4Axel TrofastTullinge SK42:35+9:0112:01
5Aron HöglundTullinge SK56:00+22:2615:49
6Lucas JohanssonTullinge SK1:12:38+39:0420:31
7Olle SandbergOK Älvsjö-Örby1:20:07+46:3322:37
8Erik MölsäOK Älvsjö-Örby1:26:08+52:3424:19
Svante ErnestamOK Älvsjö-Örbyutgått
Elias BladhTullinge SKej start
Felix FlodmanTullinge SKej start

H14 Kort

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Abraham BaylanTullinge SK56:2722:40

D12

2 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie BolinTullinge SK18:267:24
2Fanny BergmanTullinge SK20:32+2:068:14
3Linnea SandTullinge SK21:47+3:218:44
4Stina NygrenTullinge SK27:16+8:5010:57
5Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK28:44+10:1811:32
6Clara WerdinOK Älvsjö-Örby29:04+10:3811:40
7Ellen NybäckTullinge SK30:11+11:4512:07
8Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby33:27+15:0113:26
9Alva SchylanderOK Älvsjö-Örby33:53+15:2713:36
10Isa FlodmanTullinge SK34:15+15:4913:45
11Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK35:38+17:1214:18
12Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK38:54+20:2815:37
13Isabel OlareOK Älvsjö-Örby40:28+22:0216:15
Frida DäckforsTullinge SKej godkänd
Hilda TrofastTullinge SKej start

H12

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK20:408:17
2Leo WisborgTullinge SK21:17+0:378:32
3Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK22:29+1:499:01
4Anton AkterinOK Älvsjö-Örby23:18+2:389:21
5Samuel SylvanTullinge SK25:13+4:3310:07
6Ivar MessingOK Älvsjö-Örby26:16+5:3610:32
7Alvar WallinOK Älvsjö-Örby27:38+6:5811:05
8Alvin NordinOK Älvsjö-Örby31:43+11:0312:44
9Alvin WestmanOK Älvsjö-Örby32:42+12:0213:07
10Isac NoblingTullinge SK34:01+13:2113:39
Ervin DixTullinge SKej start
Pontus AasaTullinge SKej start
Jacob EngverOK Älvsjö-Örbyej start
Gustav MyrbergerTullinge SKej start

D12 Kort

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella MatthewsTullinge SK15:228:18
2Miranda StrandTullinge SK18:44+3:2210:07 Ladda ner rutt i gpx-format
3Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby27:18+11:5614:45
4Liv MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK30:57+15:3516:43

H12 Kort

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HessleTullinge SK21:2311:33
2Ville Blomqvist IvarssonOK Älvsjö-Örby24:47+3:2413:23
3Simon HungTumba-Mälarhöjden OK29:55+8:3216:10
4Gabriel SörqvistTumba-Mälarhöjden OK43:26+22:0323:28
Gabriel GiaconiOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D10

1 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cloe MatthewsTullinge SK19:3410:34
2Ida AnderssonTullinge SK25:47+6:1313:56
3Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK31:35+12:0117:04
4Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK32:26+12:5217:31
5Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK34:43+15:0918:45

H10

1 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander BäckmanTumba-Mälarhöjden OK13:157:09
2Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK15:06+1:518:09
3Eskil MyrbergerTullinge SK17:28+4:139:26
4Joel ÅhgrenTullinge SK20:12+6:5710:55
5Erik KällTumba-Mälarhöjden OK21:23+8:0811:33
6Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby27:53+14:3815:04
7Love AkterinOK Älvsjö-Örby30:26+17:1116:27
8Oskar LindholmTullinge SK33:43+20:2818:13
9Stig HåkansonOK Älvsjö-Örby33:51+20:3618:17
10Loa MattilaTullinge SK37:22+24:0720:11
Vide MessingOK Älvsjö-Örbyej start

Inskolning

1 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gabriel AhlstenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Mikael AhlstenTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Carl Edner SvedlundOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Elsa FalkTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Amanda Nordström GiaconiOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Elise RisethTullinge SKfullföljt
Nils StällbergTullinge SKfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Stella AbebeTullinge SKej godkänd
Aron Petit SjöbergTumba-Mälarhöjden OKej start

U1

1 860 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias BäckmanTumba-Mälarhöjden OK18:329:57
2Leonard AnderssonOK Älvsjö-Örby19:09+0:3710:17
3Stella Huang SjöbergTullinge SK19:15+0:4310:20
4Albin IllergårdTullinge SK20:04+1:3210:47
5Noah DybergTullinge SK21:19+2:4711:27
6Karin HultqvistOK Älvsjö-Örby22:05+3:3311:52
7Alfred AasaTullinge SK22:18+3:4611:59
8Algot ChristensonTullinge SK22:20+3:4812:00
9Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK22:37+4:0512:09
10Olle KruseTumba-Mälarhöjden OK22:42+4:1012:12
11Love ShönningsTumba-Mälarhöjden OK22:47+4:1512:14
12Erik NybäckTullinge SK23:34+5:0212:40
13Felicia LythTullinge SK23:43+5:1112:45
14Hilma ArevångTullinge SK23:49+5:1712:48
15Julia NorellTullinge SK24:24+5:5213:07
16Love KlereboTumba-Mälarhöjden OK24:56+6:2413:24
17Allis BöökOK Älvsjö-Örby25:17+6:4513:35
18Hilda EnströmOK Älvsjö-Örby25:20+6:4813:37
19Olle KlereboTumba-Mälarhöjden OK25:21+6:4913:37
20Ester CummingOK Älvsjö-Örby25:25+6:5313:39
21Cajsa SundénOK Älvsjö-Örby25:26+6:5413:40
22Sixten HörnfeldtOK Älvsjö-Örby26:28+7:5614:13
23Liv StällbergTullinge SK27:11+8:3914:36
24Alice LindholmTullinge SK27:37+9:0514:50
25Tim Hermander BjurklundTullinge SK27:38+9:0614:51
26Hilmer BergTullinge SK27:47+9:1514:56
26Greta BlomkvistOK Älvsjö-Örby27:47+9:1514:56
28Giselle Brandenburg FromTullinge SK27:49+9:1714:57
29Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK28:18+9:4615:12
30Märta LevinsonTullinge SK28:26+9:5415:17
31Vilgot MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK28:40+10:0815:24
32Tage AggeforsOK Älvsjö-Örby28:41+10:0915:25
33Adam RosenbladOK Älvsjö-Örby28:45+10:1315:27
34Juni LythTullinge SK28:46+10:1415:27
35Tage Jakobsson AhlgrenOK Älvsjö-Örby29:34+11:0215:53
36Elsa Edner SvedlundOK Älvsjö-Örby29:39+11:0715:56
37Julia ErlandssonTumba-Mälarhöjden OK31:39+13:0717:00
38Molly KarlssonTumba-Mälarhöjden OK31:43+13:1117:03
39Linnea AndénOK Älvsjö-Örby31:45+13:1317:04
40Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK32:08+13:3617:16
41Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OK32:43+14:1117:35
42Emil ForsbergTullinge SK33:11+14:3917:50
43Ingrid HormOK Älvsjö-Örby34:07+15:3518:20
44Lukas ForsTumba-Mälarhöjden OK34:30+15:5818:32
45Elina DebuireOK Älvsjö-Örby34:35+16:0318:35
46Alfred TörnblomTullinge SK34:46+16:1418:41
47Thea WilhelmsonOK Älvsjö-Örby36:43+18:1119:44
48Axel KruseTumba-Mälarhöjden OK38:24+19:5220:38
49Viola AnderssonTullinge SK38:45+20:1320:50
50Gusten HerstadTullinge SK39:11+20:3921:03
51Nora StällbergTullinge SK43:28+24:5623:22
52Vera StällbergTullinge SK43:37+25:0523:26
53Tyra SandbergTullinge SK43:45+25:1323:31
54Thea ÅbergTullinge SK43:49+25:1723:33
55Santiago Kure-BonneTullinge SK43:53+25:2123:35
56Melissa BergquistTullinge SK43:57+25:2523:37
57Edith KruseTumba-Mälarhöjden OK44:37+26:0523:59
58Ida JönssonOK Älvsjö-Örby46:09+27:3724:48
59Alice DanielssonOK Älvsjö-Örby47:02+28:3025:17
60Josefina BaylanTullinge SK54:15+35:4329:10
Ebbot MogårdOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Eskil BerghTullinge SKej godkänd
Marebel AgheliTullinge SKej start
Hilding BergstrandOK Älvsjö-Örbyej start
Sofie GräfOK Älvsjö-Örbyej start
Alicia LundwallTullinge SKej start
Simon ÖlanderOK Älvsjö-Örbyej start

U2

1 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonTullinge SK20:3911:09
2Johan KrookOK Älvsjö-Örby20:51+0:1211:16
3Tilda PousetteTullinge SK21:21+0:4211:32
4Filippa NybergTumba-Mälarhöjden OK21:37+0:5811:41
5Alma OlssonTullinge SK21:56+1:1711:51
6John FlodmarkTullinge SK21:58+1:1911:52
7Hugo RoosOK Älvsjö-Örby22:43+2:0412:16
8Ingemar FärmTumba-Mälarhöjden OK25:21+4:4213:42
9Adam HusarTumba-Mälarhöjden OK27:15+6:3614:43
10Gustav HellbergOK Älvsjö-Örby27:40+7:0114:57
11Lydia Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK28:50+8:1115:35
12Viktor Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK29:19+8:4015:50
13Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:02+12:2317:51
14Felicia DebuireOK Älvsjö-Örby34:37+13:5818:42
15Tara KelleherOK Älvsjö-Örby36:49+16:1019:54
16Leo KelleherOK Älvsjö-Örby37:13+16:3420:07
17Melker FranzonOK Älvsjö-Örby41:56+21:1722:40
18Linus ForsTumba-Mälarhöjden OK42:47+22:0823:07
Olof BergstrandOK Älvsjö-Örbyej start
Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Henning Kristiansson-TorpTumba-Mälarhöjden OKej start
Connor LindbomOK Älvsjö-Örbyej start
Leontine OlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

U4

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Maximilian AnderssonTullinge SKutgått

U3

2 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel StrömbergTumba-Mälarhöjden OK25:5010:22
2Morgan BjörnTumba-Mälarhöjden OK29:58+4:0812:02
3Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby32:26+6:3613:01
4Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK33:20+7:3013:23
5Ida NordlundOK Älvsjö-Örby35:50+10:0014:23
6Nils NybergTumba-Mälarhöjden OK38:41+12:5115:32
7Sixten SjölanderTullinge SK56:46+30:5622:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser