Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Tors ungdomstävling + Torfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tors ungdomstävling + Torfejden
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 31 mars 2012

D21

6 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HolmqvistHagaby GOIF40:296:30
2Therese HaareKonnerud IL40:41+0:126:32
3Anette BaklidKonnerud IL40:47+0:186:33
4Jessica OrrKonnerud IL42:22+1:536:48
5Lin NormarkTullinge SK42:52+2:236:53
6Yvonne AnderssonTullinge SK43:10+2:416:56
7Hanna BrusSnättringe SK44:05+3:367:05
8Anna AlgotsonOK Tylöskog44:50+4:217:12
9Eva-Maj JohanssonSurahammars SOK46:01+5:327:23
10Cecilia EinarssonVästerås SOK46:03+5:347:24
11Maria GunnarssonOK Hällen46:59+6:307:33
12Elin WinbladHagaby GOIF47:36+7:077:39
13Lisa WesterbergOK Milan50:11+9:428:04
14Sofie WetterArboga OK51:23+10:548:15
Johanna ÖbergOK Hällenej godkänd
Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IFej start
Katarina LissEskilstuna OLej start

H21

8 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF38:304:45
2Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF39:02+0:324:49
3Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:05+1:354:57
4Jonas NordströmTullinge SK40:28+1:585:00
5Anders ÖsterlundVästerås SOK42:04+3:345:11
6Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF42:17+3:475:13
7Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF43:17+4:475:21
8Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF43:25+4:555:22
9Daniel WejåsNyköpings OK43:39+5:095:23
10Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF44:28+5:585:29
11Tomas HallménOK Tisaren45:01+6:315:33
12Johan AhlströmVästerås SOK45:31+7:015:37
13Jonas VikströmKöping-Kolsva OK48:51+10:216:02
14Rickard SvenssonVästerås SOK49:32+11:026:07
15Andreas KarlssonVästerås SOK51:18+12:486:20
16Oscar ArmanNyköpings OK51:37+13:076:22
17Anton SundinOK Tisaren51:47+13:176:24
18Ulf HylanderNyköpings OK52:56+14:266:32
19Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF53:44+15:146:38
20Erik HarlénKFUM Örebro OK53:53+15:236:39
21Erik EngstenOK Rodhen54:34+16:046:44
22Tobias KarlssonHagaby GOIF54:50+16:206:46
23Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF54:58+16:286:47
24Håkan AnderssonVästerås SOK55:08+16:386:48
25Oskar JacobsonOK Tisaren57:14+18:447:04
26Edvard DavidssonOK Klemmingen58:43+20:137:15
27Jan ViklundEskilstuna OL1:00:32+22:027:28
28Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:01:41+23:117:37
29Robin ErnebySurahammars SOK1:06:23+27:538:12
30Eirik RistesundKonnerud IL1:14:09+35:399:09
Tobias Olofsson-BierfeldtÄrla IFej start
Björn NormarkTullinge SKej start
Lars-Erik HaslerSurahammars SOKej start
Harri KarlssonOK Denselnej start
Anders GranbergOK Klemmingenej start
Jonas FagerholmSöderhamns OKej start
Per ÖbergOK Hällenej start

D20

5 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marte NarumOL Vallset/Stange31:235:57
2Maren Jansson HaverstadKonnerud IL34:16+2:536:30
3Jenny ErikssonOK Kåre34:24+3:016:31
4Marie SpångmyrLeksands OK36:21+4:586:53
5Marie Nordbye NybøKonnerud IL38:11+6:487:14
6Johanna SarenmarkLeksands OK41:45+10:227:55
7Therese HuhtaOK Måsen48:33+17:109:12

H20

6 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HallorOK Tisaren38:205:36
2Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF38:39+0:195:39
3Conor ShortOK Tisaren40:00+1:405:51
4Johan VavrysOK Tisaren40:09+1:495:52
5Christer GarpenlundKFUM Örebro OK40:21+2:015:54
6Erik JanssonKFUM Örebro OK43:11+4:516:19
7Lennart JohanssonNyköpings OK50:39+12:197:24
Kalle BergmanOK Ravinenej start

D18

5 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runa FremstadKonnerud IL35:116:46
2Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF36:36+1:257:03
3Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK36:48+1:377:05
4Johanna LarssonKöping-Kolsva OK37:23+2:127:12
5Rebecka HylanderNyköpings OK37:37+2:267:14
6Siri JeppssonKatrineholms OK38:01+2:507:19
7Lisa MalmströmGOIF Tjalve38:27+3:167:24
8Hanna WedinAlmby IK40:10+4:597:44
9Cecilia ImarkTullinge SK40:37+5:267:49
10Linnéa EngstedtTullinge SK40:42+5:317:50
11Hanna SahlinOK Kåre42:00+6:498:05
12Julia AdolfssonOK Kåre45:19+10:088:43
13Åsa RambergHallstahammars OK46:18+11:078:55
14Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL47:27+12:169:08
15Hanna SjöbergGävle OK50:50+15:399:47
16Tove Sahl PaavoOK Klemmingen51:53+16:429:59
17Hanna BerglundOK Kåre52:08+16:5710:02
18Nina HallorOK Tisaren57:20+22:0911:02
19Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL59:38+24:2711:29
20Nina AnderssonKöping-Kolsva OK1:01:11+26:0011:47
21Sofia PerssonKöping-Kolsva OK1:23:40+48:2916:07
Ebba AskeljungOK Klemmingenej start

H18

6 670 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas GustafssonOK Tisaren35:375:20
2Henrik HåkanssonOK Kolmården36:46+1:095:30
3Carl BomanVästerås SOK37:53+2:165:40
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF38:54+3:175:49
5Erik LindgrenKFUM Örebro OK39:13+3:365:52
5Jonatan AronssonOK Tisaren39:13+3:365:52
7Simon LundinFinspångs SOK42:16+6:396:20
8Kasper WestmanVästerås SOK44:07+8:306:36
9Jonas RinnbäckOK Ravinen44:44+9:076:42
10Niclas LarssonKöping-Kolsva OK46:29+10:526:58
11William KarlssonNorbergs OK46:50+11:137:01
12Oskar KarlssonNorbergs OK49:09+13:327:22
13Martin NorrmanEskilstuna OL51:01+15:247:38
14Martin VidfeltLindebygdens OK56:30+20:538:28
Carl NäslundVästerås SOKej godkänd
Leif SvenssonOK Tisarenej godkänd
Kalle KarlssonGOIF Tjalveej start
Fredrik MalmforsOK Denselnej start
Jacob AhlströmVästerås SOKej start
Håkan PalmOK Klemmingenej start

D16

5 150 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonFinspångs SOK31:116:03
2Erica EdmanKorsnäs IF OK33:45+2:346:33
3Melina CarlssonStora Tuna OK34:36+3:256:43
4Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF35:01+3:506:47
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering35:15+4:046:50
6Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:23+4:126:52
7Mai Ly SorriGOIF Tjalve35:40+4:296:55
8Magdalena van de VoordeTullinge SK37:32+6:217:17
9Julia ErikssonOK Kolmården38:25+7:147:27
10Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK38:42+7:317:30
11Agnes WestlundTrosabygdens OK38:54+7:437:33
12Sandra NäslundVästerås SOK40:00+8:497:46
13Märta BerggrenOK Kolmården40:08+8:577:47
14Linnea WejåsNyköpings OK40:17+9:067:49
15Hanna BarkegrenStora Tuna OK40:35+9:247:52
16Jenny LindbergVandrarringen41:21+10:108:01
17Lina FredrikssonKorsnäs IF OK41:32+10:218:03
18Johanna HenrikssonJärbo OK42:11+11:008:11
19Amanda DelvènNyköpings OK42:13+11:028:11
20Sofia EhnSödertälje-Nykvarn OF42:22+11:118:13
21Victoria BymanVästerås SOK42:52+11:418:19
22Lovisa JonssonNorbergs OK43:30+12:198:26
23Ylva Sahl PaavoOK Klemmingen43:44+12:338:29
24Sara HamreforsVästerås SOK44:37+13:268:39
25Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF48:27+17:169:24
26Sara MagnussonOK Måsen52:10+20:5910:07
27Elsa SaikoffAlmby IK55:16+24:0510:43
28Magdalena MosslindVandrarringen57:26+26:1511:09
Mathilda BjörnNorbergs OKej godkänd
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFej start

H16

6 130 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald LarssonHagaby GOIF32:435:20
2Ville JohanssonOK Kolmården32:51+0:085:21
3Andreas HultqvistTullinge SK33:34+0:515:28 Ladda ner rutt i gpx-format
4Filip JacobssonDegerfors OK34:28+1:455:37
5Niklas SundqvistTullinge SK34:32+1:495:38
6Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF34:50+2:075:40
7Nils GumaeliusWaxholms OK36:19+3:365:55
8Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF36:29+3:465:57
9August MikaelssonVästerås SOK37:05+4:226:02
10Gustaf SundbüeOK Hällen37:34+4:516:07
11Oskar LeinonenOK Kolmården37:40+4:576:08
12Erik MolitorKatrineholms OK38:39+5:566:18
13Emil ÅbergKorsnäs IF OK39:01+6:186:21
14Samuel HedlundKöping-Kolsva OK39:51+7:086:30
15Alexander WiklundFinspångs SOK39:53+7:106:30
16Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL40:16+7:336:34
17Sven EngströmLinköpings OK40:21+7:386:34
18Oskar EngmanNyköpings OK41:29+8:466:46
19Erik HållströmGävle OK42:37+9:546:57
20André AnderssonVästerbergslagens OL47:43+15:007:47
21Axel LimbäckVästerås SOK48:02+15:197:50
22Martin NorrbomSala OK48:18+15:357:52
23Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK48:34+15:517:55
24Patrik RoosSödertälje-Nykvarn OF49:08+16:258:00
25Andreas SundströmVästerås SOK49:50+17:078:07
26Johan NordinSundsvalls OK50:38+17:558:15
27Robin SvennbergDegerfors OK51:19+18:368:22
28Douglas PerssonEskilstuna OL51:53+19:108:27
29Jacob TorstenssonVästerås SOK52:46+20:038:36
30Jacob ErikssonKFUM Örebro OK53:23+20:408:42
31Oliver KlingefjordIFK Lidingös Skid o OK54:15+21:328:50
32Ludvig LarsendahlVästerås SOK56:05+23:229:08
33Simon ÖsterlundVästerås SOK56:28+23:459:12
34Viktor TiedermannOK Tisaren56:30+23:479:13
35Oscar BjörneklettVästerås SOK59:51+27:089:45
36Simon Jansson-JärplingOK Klemmingen1:03:35+30:5210:22
37Albin SelerudOK Kolmården1:07:45+35:0211:03
38Erik NallgårdVästerås SOK1:10:05+37:2211:25
Martin SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Erik BerglundOK Kåreej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Oliver NilssonNyköpings OKej start
Joel PetterssonTullinge SKej start
Olle LindgrenKFUM Örebro OKej start
Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start
John GunnarssonSurahammars SOKej start

D16 Kort

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn LundqvistAlmby IK1:05:2617:38

H16 Kort

3 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin SahlinArboga OK45:2511:35
2Johan GustafssonKatrineholms OK59:47+14:2215:15
Jesper MelinGarphyttans IFej start

D14

3 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL26:016:58
2Stina NordinSundsvalls OK26:35+0:347:07
3Lisa BerggrenOK Kolmården30:37+4:368:12
4Jonna ForsOK Grip30:41+4:408:13
5Ronja JungåkerKorsnäs IF OK31:17+5:168:23
6Saga SanderOK Milan33:21+7:208:56
7Lisa ErikssonSträngnäs-Malmby OL33:40+7:399:01
8Tova OlssonGrycksbo IF OK34:51+8:509:20
9Sandra BoströmOK Linné36:39+10:389:49
10Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK36:45+10:449:51
11Ebba MellquistEskilstuna OL38:58+12:5710:26
12Ebba LeicktTullinge SK40:34+14:3310:52
13Maja MosslindVandrarringen41:50+15:4911:12
14Linnéa CarlssonOK Hällen43:28+17:2711:39
15Linnea NilssonNyköpings OK44:01+18:0011:48
16Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK44:08+18:0711:49
17Emma S JohanssonLinköpings OK44:58+18:5712:03
18Maja HultbergOK Kolmården45:41+19:4012:14
19Emma HållströmGävle OK46:06+20:0512:21
20Joy ThunbergIFK Lidingös Skid o OK47:16+21:1512:40
21Emma-Karin RehnmanVandrarringen53:36+27:3514:22
22Rebecka SalenbäckKristinehamns OK53:47+27:4614:25
23Elin NallgårdVästerås SOK55:26+29:2514:51
24Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OL58:19+32:1815:38
25Emma FalkOK Grip1:15:23+49:2220:12
Nora StålbergOK Hällenej godkänd
Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Mirjam DalénSala OKej godkänd
Frida FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Evelyn WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start
Isabell BrodinOK Letstigenej start
Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start
Anna HallménOK Tisarenej start
Tekla FromOK Kolmårdenej start
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej start

H14

4 310 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK28:046:30
2Simon ImarkTullinge SK28:31+0:276:36
3Victor ImarkTullinge SK30:24+2:207:03
4Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK31:08+3:047:13
5Albin AnderssonTullinge SK31:28+3:247:18
6Gustav JohnssonOK Tor32:01+3:577:25
7Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK35:23+7:198:12
8Isak ÅbergKorsnäs IF OK35:41+7:378:16
9Viktor BarkegrenStora Tuna OK37:41+9:378:44
10Jesper HedarEskilstuna OL39:13+11:099:05
11Martin MörsellOK Kåre39:26+11:229:08
12Simon SjöbergGävle OK39:45+11:419:13
13Anton KällströmSala OK40:56+12:529:29
14Rasmus MöllerArboga OK42:49+14:459:56
15Alfred LönnVästerås SOK46:25+18:2110:46
16Emil AlpbergAlmby IK47:53+19:4911:06
17Henrik HamreforsVästerås SOK48:00+19:5611:08
18Felix Lindell ÖhmanOK Måsen48:02+19:5811:08
19Tobias KronhelmOK Måsen48:04+20:0011:09
20Johan HagströmerOK Klemmingen48:06+20:0211:09
21Håkan RambergHallstahammars OK50:02+21:5811:36
22Axel StridKFUM Örebro OK50:20+22:1611:40
23Oscar RosmanOK Hällen53:31+25:2712:25
24Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK53:50+25:4612:29
25Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF56:11+28:0713:02
26Niclas LimnefeltIFK Lidingös Skid o OK58:07+30:0313:29
27John NorrbomSala OK1:00:35+32:3114:03
28Rens van LoenhoutOK Hedströmmen1:04:55+36:5115:03
29Marcus ErikssonOK Grip1:07:39+39:3515:41
30Emil SotkasiiraKatrineholms OK1:10:49+42:4516:25
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Gustav MalmströmGOIF Tjalveej godkänd
Isak WadmanVästerås SOKej godkänd
Simon LarssonOK Hällenej godkänd
Carl CarlssonNyköpings OKej start
Ludvig EkNyköpings OKej start
Olof SkyllbergOK Klemmingenej start
Albin LarssonKatrineholms OKej start

D14 Kort

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa MagnellKatrineholms OK33:2011:08
2Elin DahlinKöping-Kolsva OK35:12+1:5211:46
3Stina JohanssonKFUM Örebro OK39:11+5:5113:06
4Alice NordströmVandrarringen42:17+8:5714:08
5Linnéa BergOK Grip42:49+9:2914:19
Hanna CarlssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OFej start

H14 Kort

3 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob AnderssonKatrineholms OK50:0815:51
Marcus OldinKFUM Örebro OKej godkänd
Robin BergstrandNorbergs OKej start
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKej start

D12

2 780 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie OhlssonÄrla IF21:367:46
2Selma GumaeliusWaxholms OK22:52+1:168:13
3Ella OlssonGrycksbo IF OK23:59+2:238:37
4Stina JohnssonOK Tor24:22+2:468:45
5Emma ErikssonOK Kolmården24:32+2:568:49
6Frida ZeijlonOK Hällen25:57+4:219:20
7Emma JohnssonOK Tor26:28+4:529:31
8Elsa LimbäckVästerås SOK28:52+7:1610:23
9Katja DalénSala OK28:53+7:1710:23
10Heidi ForsOK Grip30:26+8:5010:56
11Trine KarlbergTullinge SK33:52+12:1612:10
12Shanti SöderströmSala OK34:41+13:0512:28
13Agnes KällströmSala OK36:08+14:3212:59
14Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF39:04+17:2814:03
15Wilma LarssonEskilstuna OL41:53+20:1715:03
16Sara GustavssonEskilstuna OL41:54+20:1815:04
17Tilda AnderssonTullinge SK45:14+23:3816:16
18Klara PerssonKFUM Örebro OK48:13+26:3717:20
19Rebecka ÖhrnellOK Grip52:42+31:0618:57
20Anna StrandArboga OK59:23+37:4721:21
Iris van LoenhoutOK Hedströmmenej godkänd
Nora RolénOK Hedströmmenej godkänd
Alva SelerudOK Kolmårdenej start
Ida HolmströmOK Hedströmmenej start
Sofie FröjdSundsvalls OKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start
Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OFej start
Emilia WindahlKöping-Kolsva OKej start
Beatrice ErikssonOK Hällenej start

H12

2 990 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK19:066:23
2Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK21:33+2:277:12
3Thorsten SvenssonFinspångs SOK23:23+4:177:49
4Mateus RudlingIFK Lidingös Skid o OK24:10+5:048:04
5Leo JohanssonOK Kolmården25:48+6:428:37
6Casper HedarEskilstuna OL25:59+6:538:41
7Johan AlpbergAlmby IK26:04+6:588:43
8Viktor WallinKorsnäs IF OK26:08+7:028:44
9Jakob SjöbergGävle OK26:18+7:128:47
10Fredrik HamreforsVästerås SOK26:58+7:529:01
11Ludvig HolmqvistOK Tor28:07+9:019:24
12Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF28:44+9:389:36
13Eric GustafssonOK Tor28:51+9:459:38
14Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF30:20+11:1410:08
15Pontus LindgrenVästerås SOK30:38+11:3210:14
16Philip CarlssonNyköpings OK32:05+12:5910:43
17Axel LjungkvistÄrla IF33:03+13:5711:03
18Joel WiklundOK Grip33:34+14:2811:13
19Oskar KällmanOK Hällen33:57+14:5111:21
20Melker GustavssonKatrineholms OK34:22+15:1611:29
21Nils WestlundTrosabygdens OK34:23+15:1711:29
22Casper VånsjöArboga OK42:27+23:2114:11
23Daniel WendeliusIFK Lidingös Skid o OK48:22+29:1616:10
24Erik WretöIFK Lidingös Skid o OK50:15+31:0916:48
25Ola EklundKatrineholms OK55:33+36:2718:34
26Isak VidfeltLindebygdens OK1:03:45+44:3921:19
Niklas KronhelmOK Måsenej godkänd
Sebastian PerssonEskilstuna OLej start
Markus ÖsterlundVästerås SOKej start
Gunnar EngströmLinköpings OKej start

D12 Kort

2 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren32:1914:33
2Ida PetterssonSurahammars SOK32:55+0:3614:49
3Ebba Helin AxelssonOK Grip41:21+9:0218:37
4Molly LöfströmSurahammars SOK44:25+12:0620:00
Ida ErikssonSurahammars SOKej godkänd
Ida SanderOK Milanej start

H12 Kort

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK26:0010:52
2Oscar ThornellSurahammars SOK35:55+9:5515:01
3Nils KylbornAlmby IK41:59+15:5917:33
Pontus NordströmVandrarringenej godkänd
Johannes GreenAlmby IKej godkänd
Alex LindbergOK Gripej godkänd

D10

2 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie FranzénAlmby IK16:328:03
2Lina ErikssonOK Grip16:55+0:238:15
3Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK17:10+0:388:22
4Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF20:46+4:1410:07
5Caroline GuttkeNyköpings OK23:31+6:5911:28
6Alice EkNyköpings OK24:05+7:3311:44
7Agnes LjungkvistÄrla IF24:21+7:4911:52
8Karin LindgrenKFUM Örebro OK24:33+8:0111:58
9Sofie BjörnOK Grip24:35+8:0311:59
10Amanda HallVästerås SOK28:13+11:4113:45
11Jonna SandbergKöping-Kolsva OK28:26+11:5413:52
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF28:50+12:1814:03
13Kristina LindgrenVästerås SOK29:46+13:1414:31
14Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL41:06+24:3420:02
15Elsa ZetterljungArboga OK45:32+29:0022:12
Rebecka HaslerSurahammars SOKej start
Josefine JohnssonOK Torej start
Vendela SöderqvistOK Kåreej start
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start
Alice ThornellVästerås SOKej start

H10

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF15:106:53
2Emil BoströmOK Linné15:36+0:267:05
3Emil AhlströmVästerås SOK16:25+1:157:27
4Tobias SjöstedtOK Måsen16:35+1:257:32
5Axel FlordalKatrineholms OK17:04+1:547:45
6Sven SjöqvistOK Måsen17:35+2:257:59
7Ruben EdlundKatrineholms OK17:52+2:428:07
8Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK18:33+3:238:25
9Martin RinnbäckOK Ravinen20:19+5:099:14
10Simon JacobssonArboga OK20:27+5:179:17
11Victor RosmanOK Hällen21:13+6:039:38
12Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:26+6:169:44
13Anton JedarOK Tor22:18+7:0810:08
14Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL24:18+9:0811:02
15Teodor KarlssonKatrineholms OK26:37+11:2712:05
16Mathias OhlssonÄrla IF28:54+13:4413:08
17Filip NorrbomSala OK32:17+17:0714:40
Adam LoréVästerås SOKej start

H35

7 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ÖhlingVästerås SOK48:066:45
2Magnus ThornellSurahammars SOK52:14+4:087:20
3Johan KammargårdenBjörkfors GOIF54:23+6:177:38
Jakob BergKFUM Örebro OKej start

D40

4 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika Nylund EkNyköpings OK32:417:43
2Anette LarssonEskilstuna OL33:14+0:337:51
3Annica BerggrenOK Kolmården33:22+0:417:53
4Monica GustavssonEskilstuna OL33:45+1:047:58
5Maria OlofssonLinköpings OK34:04+1:238:03
6Charlotte FlansbjerOK Djerf36:05+3:248:31
7Anna NygårdVästerås SOK37:02+4:218:45
8Kerstin ImarkTullinge SK37:08+4:278:46
9Annika SundströmVästerås SOK37:47+5:068:55
10Helena DelvénNyköpings OK38:54+6:139:11
11Kristina ForsOK Grip39:10+6:299:15
12Lena MalmströmGOIF Tjalve39:44+7:039:23
13Annika SelerudOK Kolmården40:08+7:279:29
14Lisen EdlundKatrineholms OK40:30+7:499:34
15Maria ZeijlonOK Hällen41:20+8:399:46
16Anna HallVästerås SOK41:24+8:439:47
17Annika OhlssonÄrla IF41:39+8:589:50
18Maria HållströmGävle OK44:00+11:1910:24
19Anette JohanssonOK Kolmården45:47+13:0610:49
20Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF49:52+17:1111:47
21Anna Eklund TimnerKatrineholms OK51:20+18:3912:08
22Ulrika SanderOK Milan51:56+19:1512:16
23Anna NorrbomSala OK1:20:09+47:2818:56
Agneta ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
AnnaLena SvärdOK Tylöskogej godkänd
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anna LindgrenVästerås SOKej godkänd
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Eva KindlundhTrosabygdens OKej start

H40

6 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK43:316:20
2Patrik LeicktTullinge SK43:50+0:196:23
3Mats ÅhmanOK Klemmingen43:52+0:216:23
4Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:10+1:396:35
5Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK46:06+2:356:43
6Roger HaapaniemiBodens BK50:06+6:357:18
7Patric MalmströmGOIF Tjalve51:54+8:237:33
Ari HyvönenKFUM Örebro OKej godkänd
Stefan PetterssonArboga OKej start
Per LovangVästerbergslagens OLej start

D45

4 090 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia BierfeldtÄrla IF33:538:17
2Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL35:11+1:188:36
3Barbara SvenssonFinspångs SOK35:24+1:318:39
4Karin SvenskStora Tuna OK36:35+2:428:56
5Maria SahlinArboga OK37:06+3:139:04
6Anna EkSödertälje-Nykvarn OF37:46+3:539:14
7Eva WadmanVästerås SOK37:48+3:559:14
8Åsa WestlundTrosabygdens OK37:51+3:589:15
9Gitte EngströmLinköpings OK39:13+5:209:35
10Annika BrodinLindebygdens OK39:25+5:329:38
11Inger GunnarssonVästerås SOK39:38+5:459:41
12Pernilla KlemetsHallstahammars OK39:49+5:569:44
13Karin JohanssonKFUM Örebro OK40:28+6:359:53
14Kajsa HolmqvistHagaby GOIF41:37+7:4410:10
15Lena GumaeliusWaxholms OK41:41+7:4810:11
16Karin Swärd LindbergVandrarringen41:55+8:0210:14
17Monica HallorOK Tisaren49:13+15:2012:02
18Marie BjörklundEskilstuna OL54:58+21:0513:26
Christina PernebyIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start
Ann Jansson-JärplingOK Klemmingenej start
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej start

H45

6 580 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL39:446:02
2Ingemar MagnussonOK Måsen41:12+1:286:15
3Ola TorstenssonVästerås SOK44:09+4:256:42
4Carl BymanVästerås SOK44:48+5:046:48
5Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL44:53+5:096:49
6Peter ForsOK Grip45:23+5:396:53
7Björn CarlssonOK Hällen45:41+5:576:56
8Arne JanssonOK Klemmingen46:19+6:357:02
9Mårten KällströmSala OK46:49+7:057:06
10Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL47:22+7:387:11
11Stig Johan WiklundOK Grip47:58+8:147:17
12Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL48:09+8:257:19
13Björn LindgrenKFUM Örebro OK48:38+8:547:23
14Joakim AhlströmVästerås SOK49:12+9:287:28
15Christer ErikssonOK Kolmården49:48+10:047:34
15Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK49:48+10:047:34
17Örjan TingströmOK Klemmingen50:12+10:287:37
18Christer JonssonHallstahammars OK50:20+10:367:38
19Tomas VidfeltLindebygdens OK50:21+10:377:39
20Mattias ZeijlonOK Hällen50:47+11:037:43
21Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:15+12:317:56
22Mikael DavidssonVästerås SOK52:18+12:347:56
23Magnus JohanssonOK Kolmården53:20+13:368:06
24Lars JacobssonDegerfors OK54:07+14:238:13
25Thord SalenbäckKristinehamns OK54:55+15:118:20
26Per WadmanVästerås SOK56:18+16:348:33
27Klas ErikssonOK Grip56:21+16:378:33
28Ove RinnbäckOK Ravinen58:10+18:268:50
29Niklas SanderOK Milan1:02:34+22:509:30
30Jörgen DalénSala OK1:02:38+22:549:31
31Fredrik NilssonKFUM Örebro OK1:13:22+33:3811:08 Ladda ner rutt i gpx-format
32Per NorrbomSala OK1:16:28+36:4411:37
Niclas AhlströmVästerås SOKej godkänd
Tommy FröjdSundsvalls OKej start
Magnus HellbergEskilstuna OLej start
Per SundströmVästerås SOKej start

D50

3 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF31:128:23
2Annika DavidssonVästerås SOK35:51+4:399:38
3Marie LarssonKöping-Kolsva OK44:51+13:3912:03
4Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik56:48+25:3615:16
5Monika AlgotsonOK Tylöskog1:03:29+32:1717:03

H50

5 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF33:265:42
2Rikard ImarkTullinge SK33:58+0:325:47
3Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF35:33+2:076:03
4Krister GumaeliusWaxholms OK37:14+3:486:21
5Peo SvenskStora Tuna OK37:18+3:526:21
6Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF39:37+6:116:45
7Björn AlpbergAlmby IK40:41+7:156:56
8Morgan SvenssonOK Tisaren41:11+7:457:01
9Peter JäderfeldtOK Klemmingen41:41+8:157:06
10Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF41:45+8:197:07
11Arne HäggArboga OK44:50+11:247:39
12Lars-Åke AnderssonArboga OK45:03+11:377:41
13Jan-Olof BäckOK Djerf45:07+11:417:41
14Bo NorrmanEskilstuna OL45:09+11:437:42
15Klas ThybeckLindebygdens OK45:26+12:007:45
16Peter YlsöbäckEskilstuna OL49:51+16:258:30
17Göran PolhedeÄrla IF52:52+19:269:01
18Mats JönssonKorsnäs IF OK53:02+19:369:03
19Kenneth HagströmOK Letstigen53:18+19:529:05
20Håkan SvenssonAlmby IK1:01:05+27:3910:25
Per SkyllbergOK Klemmingenej start
Reinert HallorOK Tisarenej start
Mats CarlsvärdAlmby IKej start

D55

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro IsakssonOK Tisaren38:1710:48
Inger OnsbringEskilstuna OLej godkänd
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd
Margareta GranbergOK Klemmingenej start

H55

5 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK37:067:08
2Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL38:06+1:007:19
3Carl-Erik BerglöwFagersta OK40:48+3:427:50
4Stefan GustafssonOK Hällen41:08+4:027:54
5Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK41:13+4:077:55 Ladda ner rutt i gpx-format
6Åke AlgotsonOK Tylöskog41:42+4:368:01
7Pelle HöökKöping-Kolsva OK44:25+7:198:32
8Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik44:44+7:388:36
9Håkan GustafsonEskilstuna OL44:47+7:418:36
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:23+8:178:43
11Jan GrannArboga OK45:30+8:248:45
12Roland NorellSöders-Tyresö45:38+8:328:46
13Mats LandqvistKöping-Kolsva OK45:45+8:398:47
14Mats HastadFellingsbro GOIF46:27+9:218:55
15Ove EricssonNyköpings OK49:22+12:169:29
16Anders GunnarssonSurahammars SOK49:36+12:309:32
17Leif WadmanKöping-Kolsva OK49:44+12:389:33
Tord ÅhlgrenArboga OKej start

D60

3 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK33:269:34
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK36:54+3:2810:34
3Kerstin PalmKjula IF37:02+3:3610:36
4Lena HedmanHallstahammars OK40:32+7:0611:36
5Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF40:40+7:1411:39
6Lena JakobssonVästerås SOK46:39+13:1313:22
7Irene ÖhlingÄrla IF1:06:36+33:1019:04
Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OLej start
Annika NorströmHallstahammars OKej start
Lena AlshedenIFK Enskedeej start

H60

4 950 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JakobssonVästerås SOK36:187:20
2Ingemar GardSöders-Tyresö38:25+2:077:45
3Sven-Olov WiklundArboga OK40:28+4:108:10
4Anders RobertssonAlmby IK43:45+7:278:50
5Erik HallgrenFinspångs SOK46:12+9:549:20
6Bo SegerEskilstuna OL47:06+10:489:30
7Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF47:29+11:119:35
8Bernt ÅströmVästerås SOK47:45+11:279:38
9Per-Åke HullAlmby IK49:27+13:099:59
10Hans-Erik SkalbergVästerås SOK51:23+15:0510:22
11Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF51:43+15:2510:26
12Christer JohanssonOK Motala52:04+15:4610:31
13Ulf KjellinOK Hedströmmen54:16+17:5810:57
14Lennart LundquistOK Nalle1:01:54+25:3612:30
15Billy JakobssonÅkers IF1:10:56+34:3814:19
16Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:10:59+34:4114:20
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej start

D65

3 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK33:5010:28
2Birgitta ArleboKFUM Örebro OK34:25+0:3510:39
3Sonja JedarÅkers IF36:59+3:0911:26
4Evy NordSödertälje IF38:57+5:0712:03
5Eva KjellmanVandrarringen43:48+9:5813:33
6Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK43:53+10:0313:35
7Margareta JönssonÅkers IF48:08+14:1814:54
8Margareta LöfqvistVästerås SOK49:55+16:0515:27
9Kristina SkoglundHellas Orientering50:28+16:3815:37
10Siv FrodinKöping-Kolsva OK52:11+18:2116:09
Ann-Christine EkNyköpings OKej start

H65

4 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK31:217:22
2Alf LindbergKöping-Kolsva OK32:26+1:057:37
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK33:18+1:577:50
4Ulf SvedestamEskilstuna OL39:20+7:599:15
5Jörgen BergströmNorbergs OK39:53+8:329:23
6Håkan SöderkvistArboga OK43:05+11:4410:08
7Erik RundströmOK Tjärnen43:55+12:3410:20
7Göran AnderssonVästerås SOK43:55+12:3410:20
9Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL44:47+13:2610:32
10Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK44:53+13:3210:33
11Bertil GranbergOK Klemmingen45:08+13:4710:37
12Per JacobssonArboga OK45:19+13:5810:39
13Hans MalmkvistVästerås SOK45:38+14:1710:44
14Ingemar GustafssonOK Tjärnen48:16+16:5511:21
15Bengt JönssonÅkers IF48:21+17:0011:22
16Ingvar JanssonSundbybergs IK49:38+18:1711:40
17Rune VikmanVästerås SOK50:01+18:4011:46
Tommy ÖhlingÄrla IFej godkänd
Rolf SkoglundHellas Orienteringej godkänd
Anders KihlströmTullinge SKej start
Kennet LöfqvistVästerås SOKej start
Krister KarlssonIK Standardej start
Roland AlsénOK Roxenej start

D70

3 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt EricsonHammarby IF OF37:3911:41
2Solveig DillmanHammarby IF OF40:35+2:5612:36
3Edda NilssonStockholmspolisens IF OF57:51+20:1217:57
Asta SjöbergLindebygdens OKej godkänd
Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Britten PerssonFinspångs SOKej start

H70

3 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK33:408:33
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen37:15+3:359:28
3Stig IsraelssonOK Tylöskog38:23+4:439:46
4Curt ThorénNyköpings OK38:57+5:179:54
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK43:36+9:5611:05
6Hans NordgrenArboga OK43:44+10:0411:07
7Lennart KarlssonOK Grip45:13+11:3311:30
8Lars NordSödertälje IF46:00+12:2011:42
9Ingemar JonssonHallstahammars OK48:58+15:1812:27
10Lars KjellmanVandrarringen50:08+16:2812:45
11Sture NilssonStockholmspolisens IF OF51:25+17:4513:04
12Lars Olov PetterssonArboga OK51:27+17:4713:05
13Lars AhlströmVästerås SOK56:07+22:2714:16
Lars AlmqvistArboga OKej godkänd
Jerry HolmEskilstuna OLej start
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start
Kjell MjöbergHallstahammars OKej start

D75

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt LarssonVästerås SOK50:2317:18
2Karin LexellOK Torfinn52:12+1:4917:56
3Gun HolmqvistArboga OK1:45:40+55:1736:18
Dagny AnderssonOK Tjärnenej start

H75

3 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergHallstahammars OK37:5810:41
2Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL44:49+6:5112:37
3Arne ÅhmanOK Klemmingen45:05+7:0712:41
4Bo LöwegrenVästerås SOK48:34+10:3613:40
5Wincent LiljekvistIF Rune51:12+13:1414:25
6Lars SöderlundHallstahammars OK52:48+14:5014:52
7Bo KarlssonKöping-Kolsva OK54:02+16:0415:13
Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmenej godkänd
Nils JohanssonOK Tjärnenej start
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OFej start

H80

2 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture Roland JosefssonOK Kåre36:1612:32
2Altti JärvinenVästerås SOK36:32+0:1612:38
3Lennart ÖbergVästerås SOK39:03+2:4713:30
4Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK42:14+5:5814:36
5Claes SjöbergLindebygdens OK59:05+22:4920:26
6Bengt EdvardssonOK Torfinn1:06:00+29:4422:50
Stig GuråsVästerås SOKej start

H85

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar HasselquistHallstahammars OK36:5214:04
Tage ErikssonHallstahammars OKej start

H90

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke SvenssonVästerås SOK42:1716:54
Tage JohanssonVästerås SOKej godkänd

Inskolning

2 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hilma BergströmKjula IFfullföljt
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
David BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Lea DiesenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Vilde DiesenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Einar EdlundKatrineholms OKfullföljt
Max EkblomOK Gripfullföljt
Tuva EkblomOK Gripfullföljt
Julia GustafssonKFUM Örebro OKfullföljt
Rasmus HedarEskilstuna OLfullföljt
Sakarias KarlssonKatrineholms OKfullföljt
Emma Karlsson-SvedstamEskilstuna OLfullföljt
Albin KlaseniusKFUM Örebro OKfullföljt
Axel KylbornAlmby IKfullföljt
Patricia LarssonArboga OKfullföljt
Linus LjungkvistOK Gripfullföljt
Felix LjunkvistOK Gripfullföljt
Josef MalmforsSkogspojkarnas OKfullföljt
Samuel ResmalmEskilstuna OLfullföljt
Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Wilhelm SchubertKlubblösfullföljt
Arvid Sjöberg HaapaniemiBodens BKfullföljt
Elsa WretöIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Linnea ZetterljungArboga OKfullföljt
Kalle ÅkermanVästerås SOKfullföljt
Klara ÅkermanVästerås SOKfullföljt
Saga ÖmebroOK Måsenfullföljt
Theo OlssonGrycksbo IF OKej start
Rasmus ÖbergOK Hällenej start

U1

1 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid/Johan Olsson/WestinOK Tor18:1511:28
2Bruno GöranssonAlmby IK18:40+0:2511:44
3Lina HolmqvistOK Tor19:00+0:4511:56
4Elin GustafssonOK Tor19:01+0:4611:57
5Viktor BoströmOK Linné19:29+1:1412:15
6Sebastian SjöqvistOK Måsen20:18+2:0312:46
7Odin EkNyköpings OK20:38+2:2312:58
8Lucas AhlströmVästerås SOK21:28+3:1313:30
9Agnes OlssonOK Tor22:28+4:1314:07
10Kajsa HallVästerås SOK22:31+4:1614:09
11Julia ResmalmEskilstuna OL23:19+5:0414:39
12Emilia LundbergEskilstuna OL26:34+8:1916:42
13Dennis BjurstedtSurahammars SOK27:43+9:2817:25
14Johan HenrikssonJärbo OK28:11+9:5617:43
15Filippa GuttkeNyköpings OK30:04+11:4918:54
16Annika KällmanOK Hällen30:18+12:0319:03
17Johanna BergKFUM Örebro OK30:27+12:1219:09
18Ebba VikströmSurahammars SOK31:04+12:4919:32
19Sofie ThornellVästerås SOK32:48+14:3320:37
20Frida GunérusSurahammars SOK40:27+22:1225:26
21Kelly SteniusOK Hällen45:29+27:1428:36
Linnea SjöströmÄrla IFej godkänd
Wilma ThornellSurahammars SOKej start
Maja AppelqvistSurahammars SOKej start

U2

2 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SeguraKFUM Örebro OK21:399:08
2Henrik FranzénAlmby IK22:25+0:469:27
3Karl KylbornAlmby IK24:50+3:1110:28
4Elin LindbergVandrarringen26:31+4:5211:11
5Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF26:38+4:5911:14
6Maja AhlströmVästerås SOK29:28+7:4912:25
7Sanna SanderOK Milan29:49+8:1012:34
8Sofia GreenAlmby IK29:52+8:1312:36
9Jonatan GreenAlmby IK30:47+9:0812:59
10Julia BergKFUM Örebro OK30:58+9:1913:03
11Vera CarlssonOK Hällen33:25+11:4614:05
12Ester RehnmanVandrarringen35:24+13:4514:56
Irina LindbergOK Gripej godkänd
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start

U3

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa ArleboKFUM Örebro OK34:4711:35
2Gustav BromanVästerås SOK38:59+4:1212:59
3Jonathan TellestedtGarphyttans IF1:00:18+25:3120:06

U4

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva LimbäckVästerås SOK45:3813:04

Öppen motion 1

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LarsendahlVästerås SOK21:3410:01
2Noah AndertoftVästerås SOK31:59+10:2514:52
3Marianne Eriksson JonssonSträngnäs-Malmby OL34:30+12:5616:02

Öppen motion 2

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EinarssonTullinge SK25:348:52
2Camilla ÖrnebroOK Måsen32:51+7:1711:24
3Joakim ThörneKjula IF35:33+9:5912:20
4Agneta HuhtaOK Måsen38:22+12:4813:19
5Jonathan JonssonVandrarringen44:48+19:1415:33
6Liz PorteousVandrarringen46:15+20:4116:03
7Astrid ErikssonSträngnäs-Malmby OL47:01+21:2716:19
8Daniel ErikssonSurahammars SOK50:47+25:1317:37
9Margareta DahlströmOK Hedströmmen1:06:09+40:3522:58
10Morris AhlstrandOK Måsen1:37:55+1:12:2133:59

Öppen motion 4

3 420 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne FranzenAlmby IK29:188:34
2Anders LarssonAlmby IK33:51+4:339:53
3Caroline SjögrenKristinehamns OK34:15+4:5710:00
4Linn EngmanKöping-Kolsva OK34:55+5:3710:12
5Ulrica VidfeltLindebygdens OK35:59+6:4110:31
6Karolina OlssonGrycksbo IF OK39:10+9:5211:27
7Josefin ZeijlonOK Hällen39:11+9:5311:27
8Charlotta WallinKorsnäs IF OK39:23+10:0511:30
9L-E LarssonKjula IF39:38+10:2011:35
10Yvonne CarlssonStora Tuna OK41:05+11:4712:00
11Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK41:25+12:0712:06
12Bengt RobertssonAlmby IK43:01+13:4312:34
13Gumn AnderssonKlubblös43:08+13:5012:36
14Karin LönnVandrarringen43:22+14:0412:40
15Jörgen HolmströmOK Milan43:33+14:1512:44
16Eva LindgrenKFUM Örebro OK44:01+14:4312:52
17Karin KronhelmOK Måsen44:56+15:3813:08
18Joel VidfeltLindebygdens OK45:15+15:5713:13
19Erik SjöqvistOK Måsen47:30+18:1213:53
20Margrita SjöqvistOK Måsen47:32+18:1413:53
21Malin KlaseniusKFUM Örebro OK47:44+18:2613:57
22Elisabeth StödemanSurahammars SOK48:19+19:0114:07
23Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL48:26+19:0814:09
24Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL49:11+19:5314:22
25Anna GustafssonKFUM Örebro OK50:12+20:5414:40
26Jarl PalmKjula IF50:42+21:2414:49
27Maria WretöIFK Lidingös Skid o OK51:07+21:4914:56
28Cecilia JanzonOK Måsen51:25+22:0715:02
29Lisa Eriksson RehnmanVandrarringen51:53+22:3515:10
30Gunilla SandströmKFUM Örebro OK52:45+23:2715:25
31Catrine StoltHagaby GOIF1:01:16+31:5817:54
32Anders StrandArboga OK1:06:27+37:0919:25
33Emma ZennertunKFUM Örebro OK1:43:44+1:14:2630:19
34Jenny ScottKFUM Örebro OK1:43:45+1:14:2730:20
Jan-Erik KraftHallstahammars OKej start

Öppen motion 5

4 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert HagströmEskilstuna OL38:088:20
2Krister HultbergOK Kolmården40:34+2:268:52
3Simon MartinssonOK Klemmingen50:05+11:5710:57
4Veijo SalmijärviKatrineholms OK50:32+12:2411:03
5Peter NordströmVandrarringen50:36+12:2811:04
6Sven JacobsonOK Milan54:17+16:0911:52
7Nils OlssonVandrarringen56:07+17:5912:16
8Ewert EngstedtTullinge SK59:05+20:5712:55
9Conny LundgrenIK Standard59:26+21:1813:00
10Thomas KronhelmOK Måsen1:00:03+21:5513:08
11Lars HallVästerås SOK1:02:29+24:2113:40
12Juhani LehtolaKlubblös1:05:41+27:3314:22
13David LindgrenVästerås SOK1:08:20+30:1214:57
14Maria LindbergOK Grip1:12:15+34:0715:48
15Per HållströmGävle OK1:14:32+36:2416:18
16Malin EkmanSala OK1:46:42+1:08:3423:20
17Elisabet FjellanderSala OK1:47:14+1:09:0623:27
Kenneth JacobssonArboga OKej godkänd
Stan SpieringsOK Hedströmmenej godkänd
Åke LarssonOK Hedströmmenej godkänd

Öppen motion 7

3 770 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn NilssonStora Tuna OK30:378:07
2Mikael AnderssonVästerbergslagens OL30:56+0:198:12
3Sofi ThorsellVästerås SOK30:58+0:218:12
4Stefan WestlinOK Måsen32:06+1:298:30
5Malena AhlströmVästerås SOK33:33+2:568:53
6Robert ForsbergOK Tylöskog33:49+3:128:58
7Martin PerssonKFUM Örebro OK34:49+4:129:14
8Ulf HamreforsVästerås SOK34:55+4:189:15
9Lena SundqvistTullinge SK35:42+5:059:28
10Jonas BergströmKjula IF35:51+5:149:30
11Heggedal IsaKonnerud IL36:07+5:309:34
12Sara GarpenlundKFUM Örebro OK36:34+5:579:41
13Tore NallgårdVästerås SOK37:21+6:449:54
14Erik MalmforsSkogspojkarnas OK38:02+7:2510:05
15Anna-Karin AdolfssonOK Kåre38:41+8:0410:15
16Åke StridAlmby IK38:53+8:1610:18
17Peter CederlöfVästerås SOK39:10+8:3310:23
18Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK41:50+11:1311:05
19Lars ArleboKFUM Örebro OK42:13+11:3611:11
20Tommy LjungkvistÄrla IF42:24+11:4711:14
21Olle ArmanNyköpings OK42:31+11:5411:16
22Karin ProforsKöping-Kolsva OK44:34+13:5711:49
23Lena RambergHallstahammars OK45:54+15:1712:10
24Marie GreenSträngnäs-Malmby OL46:06+15:2912:13
24Benneth SundquistHallstahammars OK46:06+15:2912:13
26Ida Otken-ErikssonOK Grip46:21+15:4412:17
27Mona HullAlmby IK46:45+16:0812:24
28Lars MosslindVandrarringen46:47+16:1012:24
29Agneta HasselkvistOK Milan49:59+19:2213:15
30Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog50:47+20:1013:28
31Arvid LöfvenhamnOK Letstigen50:58+20:2113:31
32Lena KarlssonOK Måsen51:12+20:3513:34
33Annette RagvaldVingåkers OK52:33+21:5613:56
34Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL52:47+22:1014:00
35Peter AhlstrandOK Måsen53:25+22:4814:10
36Anneli WendeliusIFK Lidingös Skid o OK53:33+22:5614:12
37Anders JohanssonNyköpings OK54:33+23:5614:28
38Lars JohanssonOK Måsen55:35+24:5814:44
39Anette BarkegrenStora Tuna OK57:36+26:5915:16
40Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:07:01+36:2417:46
41Inga HolmströmOK Milan1:15:32+44:5520:02
Jennifer WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Tomas SvennbergDegerfors OKej godkänd
Isak SöderströmSala OKej start
Patrik WendeliusIFK Lidingös Skid o OKej start

Öppen motion 8

5 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ErikssonKlubblös30:416:00
2Jens AndertoftVästerås SOK31:12+0:316:07 Ladda ner rutt i gpx-format
3Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF32:37+1:566:23
4Björn SundinVästerås SOK34:15+3:346:42
5Jan AnderssonGävle OK35:03+4:226:52
6Linn PetterssonTullinge SK35:17+4:366:55
7Anders LarssonHagaby GOIF35:47+5:067:00
8Håvard HalvorsenKonnerud IL35:52+5:117:01
9Mats GustafssonKFUM Örebro OK36:13+5:327:06
10Lina KarlbergTullinge SK36:46+6:057:12
11Filip SöderlundOK Milan37:59+7:187:26
12Thomas EekKöping-Kolsva OK38:01+7:207:27
13Sandra BurénKöping-Kolsva OK38:05+7:247:28
14Jörgen EkblomOK Grip39:02+8:217:39
14Johan GunnarssonKFUM Örebro OK39:02+8:217:39
16Marie HedarEskilstuna OL39:13+8:327:41
17Hans WestmanVästerås SOK39:58+9:177:50
18Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK40:03+9:227:51
19Fredrik ÅslunnKatrineholms OK40:11+9:307:52
20Kent BerggrenTullinge SK40:51+10:108:00
21Anna NordinSundsvalls OK41:11+10:308:04
22Tomas JonssonVandrarringen41:40+10:598:10
23Magnus GreenSträngnäs-Malmby OL42:06+11:258:15
24Roger PetterssonÄrla IF42:58+12:178:25
25Elisabeth WestmanVästerås SOK43:00+12:198:25
26Thomas NyzellEskilstuna OL43:11+12:308:28
27Bo NorbäckTullinge SK44:32+13:518:43
28Ulf BackVandrarringen45:20+14:398:53
29Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL45:35+14:548:56
30Niklas TiedermannOK Tisaren46:02+15:219:01
31Johan SvärdOK Tylöskog48:41+18:009:32
32Hans RagvaldVingåkers OK50:16+19:359:51
33Linda LännenmäkiKFUM Örebro OK50:41+20:009:56
34Hans SundqvistTullinge SK55:18+24:3710:50
Hans NäslundVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AttåsOK Tisaren38:265:16
2Björn WistrandOK Hällen39:53+1:275:28
3Albin ArleboKFUM Örebro OK42:14+3:485:48
4Johan CarlssonSödertälje-Nykvarn OF50:26+12:006:55
5Arne NilssonNyköpings OK50:44+12:186:58
6Kristina AlmströmSödertälje-Nykvarn OF51:01+12:357:00
7Mikael LarssonOK Hällen51:21+12:557:03
8Stefan BjurstedtSurahammars SOK51:22+12:567:03
9Martin SvärdOK Tylöskog52:07+13:417:09
10Anders TåqvistVästerås SOK52:39+14:137:13
11Christopher NäsholmÄrla IF54:48+16:227:31
12Thomas AnderssonVästerås SOK57:55+19:297:57
13Torsten GustavssonKatrineholms OK58:09+19:437:59
14Per EkNyköpings OK1:04:25+25:598:50
15Ivar NäsholmÄrla IF1:04:52+26:268:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser