Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 16 april 2019

Långa

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖgrenBergnäsets AIK34:597:46
2Jan GottfridssonNorbergs OK40:30+5:319:00
3Peder KarlssonRånäs OK45:25+10:2610:05
4Lars LandströmLånghundra IF46:06+11:0710:14
5Leif ÅkerblomOK Österåker51:26+16:2711:25
6Per-Johan VikforsOK Österåker52:19+17:2011:37
7Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL53:37+18:3811:54
8Sven-Inge NylundJärfälla OK56:31+21:3212:33
9Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK56:50+21:5112:37
10Björn LindgrenOK Österåker59:14+24:1513:09
11Anders LundbergOK Roslagen1:01:33+26:3413:40
12Eddie BjärrenholtRånäs OK1:19:21+44:2217:38
Svante FridEnebybergs IFej godkänd

Mellan

3 560 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK29:338:18
2Gerhard LilliestiernaOK Roslagen38:17+8:4410:45
3Kjell JanssonLånghundra IF38:49+9:1610:54
4Lars WestinVallentuna-Össeby OL42:33+13:0011:57
5Leif BergSigtuna OK42:45+13:1212:00
6Tommy HöglundLånghundra IF43:15+13:4212:08
7Leif WallenbroVäsby OK43:21+13:4812:10 Ladda ner rutt i gpx-format
8Bengt FribergJärfälla OK44:03+14:3012:22
9Gunnar KvarnerudLänna IF44:17+14:4412:26
10Leif NordlundLänna IF46:16+16:4312:59
11Ulla GummesonVäsby OK47:22+17:4913:18
12Per-Åke CarlenstamVäsby OK49:14+19:4113:49
13Thord RådbergOK Roslagen49:40+20:0713:57
14Leif LundquistEnebybergs IF50:02+20:2914:03
15Christer AnderssonATG50:37+21:0414:13
16Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OF50:42+21:0914:14
17Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF52:01+22:2814:36
18Helena BachmanTäby OK52:36+23:0314:46
19Eva ElnerudSigtuna OK53:01+23:2814:53
20Olavi PeldanEnebybergs IF59:03+29:3016:35
21Birgitta KlangLånghundra IF59:08+29:3516:36
22Thomas HoffRimbo SOK1:00:06+30:3316:52
23Bengt-Olof SamuelssonEj klubbansluten1:00:34+31:0117:00
24Per-Johan JanssonLänna IF1:01:42+32:0917:19
25Marita BergSigtuna OK1:04:51+35:1818:12
26Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:08:22+38:4919:12
27Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:17:40+48:0721:48
28Ulf ÅströmOK Roslagen1:27:59+58:2624:42

Korta

2 590 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt JohanssonHäverödals SK33:4012:59
2Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL37:24+3:4414:26
3Bo WestlingHäverödals SK37:59+4:1914:39
4Ola BlomdinVallentuna-Össeby OL38:55+5:1515:01
5Sören ErikssonLänna IF39:29+5:4915:14
6Lennart JanssonHäverödals SK39:52+6:1215:23
6Jan-Olof MalmSigtuna OK39:52+6:1215:23
8Eva von HeijneSigtuna OK40:02+6:2215:27
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK40:19+6:3915:33
10Gun-Inger SahlbergLånghundra IF40:58+7:1815:49
11Tage AbrahamssonRånäs OK41:11+7:3115:54
12Anna-Stina NyströmLänna IF41:29+7:4916:01
13Britt LarssonLänna IF41:53+8:1316:10
14Ewa NordlundLänna IF42:16+8:3616:19
15Torbjörn KlangLänna IF42:24+8:4416:22
16Olov JanssonHäverödals SK45:41+12:0117:38
17Karl Henrik LovangIF Thor46:17+12:3717:52
18Kristina ErikssonLänna IF47:21+13:4118:16
19Evert SandalTäby OK48:31+14:5118:43
20Curt LindgrenOK Roslagen49:44+16:0419:12
21Conny HusénOK Roslagen52:02+18:2220:05
22Claes WallinOK Roslagen52:39+18:5920:19
23Lars-Olov AnderssonSigtuna OK53:04+19:2420:29
24Carl LangOK Österåker54:05+20:2520:52
25Margaretha NyströmLänna IF55:25+21:4521:23
26Sören HesselVallentuna-Össeby OL1:00:55+27:1523:31
27Birgitta NylundJärfälla OK1:01:15+27:3523:38
28Björn ErikssonOK Roslagen1:07:28+33:4826:02
29Margareta WallénTäby OK1:08:00+34:2026:15

Minikorta

1 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf PerssonOK Österåker36:2720:56
2Lena JohnssonRånäs OK39:37+3:1022:46
3Sven ErikssonOK Roslagen41:21+4:5423:45
4Sivert SöerbärgOK Roslagen43:01+6:3424:43
5Eva-Lena SvanströmTäby OK45:22+8:5526:04
6Lars-Erik LindellVäsby OK46:41+10:1426:49
7Arne GustafsonLänna IF57:37+21:1033:06
Boris AnderssonRånäs OKej godkänd
Hans ErikssonRånäs OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser