Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OL-NV Ungdomstävling/Läger + Öppna banor
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: lördag 11 maj 2019

D Grön

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Neah WennerlundOK Kompassen26:4114:16
2Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK31:05+4:2416:37

H Grön

1 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LindhéHelsingborgs SOK24:5813:21
2Alfred GieseÖrkelljunga FK30:06+5:0816:05
Frans HugosonÖrkelljunga FKej godkänd

D Vit

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KylmäHelsingborgs SOK25:3410:26
2Signe RanbroHelsingborgs SOK34:23+8:4914:02
3Lovisa StigbäckHjärnarps OL38:58+13:2415:54
4Ellen HallHjärnarps OL39:05+13:3115:57
5Elvira ZellmanFK Boken47:04+21:3019:12
6Alva LentonFK Boken1:01:45+36:1125:12
Nova WennerlundOK Kompassenej start

H Vit

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak KämpeÖrkelljunga FK20:568:32
2Melvin BillingOK Kompassen27:33+6:3711:14
3Vilgot BeringHelsingborgs SOK27:41+6:4511:17
4Oskar RanbroHelsingborgs SOK28:06+7:1011:28
5Hjalmar AnderssonFK Boken30:19+9:2312:22
6Anton CarlströmFK Boken41:33+20:3716:57
7Philip EgerstedtHelsingborgs SOK54:41+33:4522:19
8Simon OlssonÖrkelljunga FK56:53+35:5723:13
Erik LindhéHelsingborgs SOKej godkänd

D Gul

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma GieseÖrkelljunga FK38:4012:35
2Klara PalmFK Boken44:03+5:2314:20
3Alva ErikssonHjärnarps OL44:04+5:2414:21
4Tove RosbergÖrkelljunga FK46:49+8:0915:14
5Lovisa ErichsenFK Boken1:21:40+43:0026:36

H Gul

3 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan EdholmÖrkelljunga FK29:579:45
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK31:57+2:0010:24
3Albert KylmäHelsingborgs SOK38:54+8:5712:40
4Olle BjärängHjärnarps OL39:34+9:3712:53
5Leo JohanssonHjärnarps OL40:43+10:4613:15
6Olle ErikssonHjärnarps OL43:31+13:3414:10
7Wiggo JönssonÖrkelljunga FK1:10:04+40:0722:49
Emil MårtenssonÖrkelljunga FKej godkänd

D Orange/Röd

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy PalmFK Boken32:568:46
2Ebba RanbroHelsingborgs SOK39:42+6:4610:35
3Alice JohanssonFK Boken41:07+8:1110:57
4Emelia CarlströmFK Boken51:37+18:4113:45
5Wilma JönssonÖrkelljunga FK1:24:40+51:4422:34

H Orange/Röd

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elia KämpeÖrkelljunga FK28:517:41
2David MorénHjärnarps OL31:27+2:368:23
3Isak EdholmÖrkelljunga FK36:49+7:589:49
4Axel NilssonÖrkelljunga FK38:48+9:5710:20
5Otto NybergÖrkelljunga FK38:56+10:0510:22

Öppen motion 1

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LindbergHjärnarps OL32:5113:17
2Erik LindbergHjärnarps OL32:52+0:0113:18
3Lovisa LindbergHjärnarps OL40:08+7:1716:14

Öppen motion 3

3 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin SjöströmKlubblös26:478:15
2Hugo JakobssonKlubblös26:52+0:058:17
3Mustafa Al-DouryKlubblös26:56+0:098:18
4Carl LejonbergHelsingborgs SOK54:12+27:2516:43
5Marie CarlströmFK Boken1:24:05+57:1825:57

Öppen motion 5

3 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken24:356:17
2Hugo CedervallÖrkelljunga FK28:26+3:517:16
3Frida PalmFK Boken31:55+7:208:09
4Lennart MorénHjärnarps OL32:46+8:118:22
5Linda RanbroHelsingborgs SOK34:34+9:598:50
6Dan JohanssonHelsingborgs SOK38:02+13:279:43
7Niklas GustafsonLunds OK39:17+14:4210:02
8Sandra LejonbergHelsingborgs SOK39:32+14:5710:06
9Åsa BjärängHjärnarps OL40:22+15:4710:19
10Mats HolmVäxjö OK42:26+17:5110:51
11Edo DrenthHelsingborgs SOK42:43+18:0810:55
12Lotta MorénHjärnarps OL46:46+22:1111:57
13Rasmus LindbergHjärnarps OL48:39+24:0412:26
14Josefina BerglundFK Boken48:58+24:2312:31
15Martin CarlströmFK Boken53:11+28:3613:36
16Thomas DagsbergOK Orion54:45+30:1014:00
17Tomas BjärängHjärnarps OL57:17+32:4214:39
18Amanda KarlssonOK Kompassen58:51+34:1615:03
19Emmelie HolmströmOK Kompassen58:54+34:1915:03
20Jonas KylmäHelsingborgs SOK1:21:34+56:5920:51
21Freja GustafsonLunds OK1:28:33+1:03:5822:38
22Gordon GustafsonLunds OK1:28:35+1:04:0022:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser