Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: söndag 14 april 2019

Öppen 1

1 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GidlundUmeå OK11:017:52
2Lukas ErikssonUmeå OK12:36+1:359:00
3Nils SandströmUmeå OK13:17+2:169:29
4Oscar HemmyrUmeå OK13:38+2:379:44
5Märta ThelausUmeå OK15:02+4:0110:44
6Max NordenUmeå OK19:12+8:1113:42
7Hugo LindgrenUmeå OK19:14+8:1313:44

Öppen 3

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak JohanssonUmeå OK18:138:16
2Alfred GidlundUmeå OK18:52+0:398:34
3Isak BengtssonUmeå OK20:26+2:139:17
4Boel SandströmUmeå OK20:38+2:259:22
5Felix NordenUmeå OK22:02+3:4910:00
6Erika BengtssonUmeå OK23:35+5:2210:43
7Hugo RydbergUmeå OK28:17+10:0412:51
8Arvid EngströmRobertsfors IK36:17+18:0416:29
9Malte EngströmRobertsfors IK42:47+24:3419:26
10Frode SjöstedtUmeå OK44:37+26:2420:16
11Vera Sjöstedt PettersonUmeå OK45:15+27:0220:34
Gerd BerglundHögåkers OKej godkänd

Öppen 5

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip HemmyrUmeå OK15:226:08
2Axel SamuelssonUmeå OK16:53+1:316:45
3Lina SamuelssonUmeå OK18:40+3:187:28
4Ted LindmarkRobertsfors IK19:47+4:257:54
4Mattias LindmarkRobertsfors IK19:47+4:257:54
6Saga RydbergUmeå OK21:35+6:138:38
7Ebba SamuelssonUmeå OK23:09+7:479:15
8Åke BerglundHögåkers OK23:24+8:029:21
9Kristin GunnarssonIFK Umeå24:10+8:489:40
10Christina JohnssonOK Gynge27:39+12:1711:03
11Jenny NordenUmeå OK28:43+13:2111:29
12Lilly JohnssonOK Gynge50:49+35:2720:19

Öppen 7

2 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SirviöUmeå OK15:575:54
2Freja VredinIFK Umeå17:32+1:356:29
3Tuva SirviöUmeå OK17:43+1:466:33
4Gunnar TigerUmeå OK20:37+4:407:38
5Marcus CarlssonUmeå OK20:57+5:007:45
6Staffan StenUmeå OK22:22+6:258:17
7Noemi SkorzinskiIKSU Multisport22:27+6:308:18
8Hilja BerggrundUmeå OK23:43+7:468:47
9Katrin HolmqvistUmeå OK24:02+8:058:54
10Elina Lingbro DömstedtUmeå OK24:28+8:319:03
11Mats KlingvallUmeå OK28:15+12:1810:27
12Håkan ErikssonUmeå OK32:00+16:0311:51
13Hardy PaulssonUmeå OK40:41+24:4415:04
Mikael SirviöUmeå OKej godkänd

Öppen 8

4 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RydbergUmeå OK27:135:47
2Otto TimbyUmeå OK27:38+0:255:52
3Daniel ElfversonIKSU Multisport27:41+0:285:53
4Simon ErikssonUmeå OK28:19+1:066:01
5Jonna ForsVästerås SOK29:20+2:076:14
6Mattias BerggrundUmeå OK31:17+4:046:39
7Mårten VännIKSU Multisport32:05+4:526:49
8Ann-Sofie JohanssonUmeå OK35:37+8:247:34
9Niklas TimbyUmeå OK36:20+9:077:43
10Mikael YngvessonRobertsfors IK36:21+9:087:44
11Fredrik SamuelssonUmeå OK36:34+9:217:46
12Valdemar GranbergUmeå OK36:51+9:387:50
13Helena KönigssonRobertsfors IK39:15+12:028:21
14Petter LindqvistTTGU IF41:07+13:548:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser