Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien Östra Blekinge 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien Östra Blekinge 3
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: onsdag 15 maj 2019

Karlskrona SOK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kajsa JakobssonU2 (11)20:098:25
1Märta SvennerudD12 Kort (7)16:597:09
1Hugo LarssonH16 Kort (8)22:135:25
1Kristina AnderssonÖppen 5 (6)35:019:46
2Ninne MellblomÖppen 3 (5)28:25+7:549:58
2Alma SvennerudD16 Kort (6)35:50+6:028:39
2Leo LarssonU2 (11)25:32+5:2310:41
2Emma LarssonD14 Kort (6)20:44+1:427:07
2Elias KronmarH12 Kort (7)16:20+1:506:41
2Erik ZettervallH10 Kort (10)12:19+0:026:05
3Lova KronmarD14 Kort (6)20:54+1:527:10
3Elsa AskevikU2 (11)27:21+7:1211:26
3Jakob OmelchenkoH14 Kort (9)17:01+1:146:05
3Anton TörnqvistH16 Kort (8)25:59+3:466:20
3Björn AnderssonÖppen 8 (16)30:23+3:405:55
4Sixten EliassonH10 Kort (10)14:25+2:087:08
4Wilma LundgrenU2 (11)28:18+8:0911:50
4Hilda BilénD10 Kort (5)18:39+3:399:16
5Alva LundgrenD10 Kort (5)27:22+12:2213:36
5Emma ZettervallD16 Kort (6)45:53+16:0511:04
5Viggo Thor AnderbergU1 (14)23:06+4:3911:33
5Mirja SilverskärD12 Kort (7)20:56+3:578:49
5Folke TyrbergH10 Kort (10)16:02+3:457:56
5Eric Olsson PetterssonU2 (11)29:41+9:3212:25
5Oscar Olsson PetterssonH12 Kort (7)22:45+8:159:19
6Melker SwärdhU2 (11)30:14+10:0512:38
6Magnus LarssonÖppen 8 (16)31:55+5:126:13
6Nils LandehagU1 (14)23:07+4:4011:33
6Sandra WiduchD16 Kort (6)48:01+18:1311:35
7Åke ÖstberghÖppen 7 (8)41:53+16:2211:58
7Noah BilénH12 Kort (7)23:58+9:289:49
7Hugo SaidU1 (14)23:09+4:4211:34
7Sam MårtenssonH10 Kort (10)17:43+5:268:46
7Klara AnderssonD12 Kort (7)36:21+19:2215:20
7Kasper FagerH14 Kort (9)21:11+5:247:35
8Åsa HåkanssonU2 (11)33:21+13:1213:57
8Arvid HåkanssonH10 Kort (10)19:08+6:519:28
9Gustaf BerthouU1 (14)24:44+6:1712:22
11Simon AnderssonU1 (14)28:18+9:5114:09
11Märta AskevikU2 (11)1:02:13+42:0426:01
12Björn SettervallÖppen 8 (16)42:34+15:518:17
12John MårtenssonU1 (14)32:20+13:5316:10
13Nora MårtenssonU1 (14)33:56+15:2916:58
14Annika JosefssonÖppen 8 (16)45:32+18:498:52
16Johanna WilhelmssonÖppen 8 (16)49:53+23:109:43
Tom EliassonInskolning (12)fullföljt
Vilma JohanssonInskolning (12)fullföljt
Maria LytvynchukInskolning (12)fullföljt
Vincent SkotténInskolning (12)fullföljt
Siri WiklundInskolning (12)fullföljt
Nico MankonenH14 Kort (9)ej godkänd
Disa LundbergD10 Kort (5)ej start
Vilma AbrahamssonU1 (14)ej start
Svante EliassonU1 (14)ej start
Elsa BohlinU2 (11)ej start
Astrid ByhedenU2 (11)ej start
Simon SilverskärH14 Kort (9)ej start
Linnea HedmanD10 Kort (5)ej start
Hampus AbrahamssonH14 Kort (9)ej start

Klubblös

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marie FranssonÖppen 3 (5)38:05+17:3413:21
3Håkan FranssonÖppen 5 (6)39:18+4:1710:58
5Sara AtleÖppen 3 (5)45:31+25:0015:58

Lessebo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Leif KrigÖppen 5 (6)53:01+18:0014:48
10Tore KrigU2 (11)46:13+26:0419:20

OK Orion

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Yuri OmelchenkoÖppen 8 (16)26:435:12
1Filip MyrénH12 Kort (7)14:305:56
1Olivia MyrénD10 Kort (5)15:007:27
1Alice JohanssonU1 (14)18:279:13
1Hedda SvenssonD14 Kort (6)19:026:32
1Annie OscarssonU3 (2)25:459:02
1Lisa SwartzD16 Kort (6)29:487:11
1Oliver HåkanssonH14 Kort (9)15:475:39
2Axel BrattH14 Kort (9)15:57+0:105:43
2Annica RosengrenÖppen 5 (6)36:21+1:2010:09
2Emilia HåkanssonU3 (2)44:08+18:2315:29
2Vilma EngströmD16 Kort (6)35:50+6:028:39
2Selma LeopoldD12 Kort (7)18:40+1:417:52
2Johan SwartzÖppen 7 (8)26:30+0:597:34
2Theodor WahlbomÖppen 8 (16)29:08+2:255:40
3Malva LarssonD12 Kort (7)20:10+3:118:30
4Alva EngströmD12 Kort (7)20:49+3:508:47
4Filip HåkanssonH16 Kort (8)26:06+3:536:21
4Erik LeopoldH12 Kort (7)19:36+5:068:01
4Ola SandgrenÖppen 7 (8)33:37+8:069:36
4Nils SwartzH14 Kort (9)19:25+3:386:57
5Erik OscarssonH16 Kort (8)26:33+4:206:28
7Melker LarssonH16 Kort (8)32:10+9:577:50
7Emma SandgrenU2 (11)30:26+10:1712:44
7Patrik SjökvistÖppen 8 (16)32:43+6:006:22
8Gustaf ArvmyrenU1 (14)23:51+5:2411:55
8Cecilia BrattÖppen 8 (16)34:51+8:086:47
9Oliwer SjökvistH10 Kort (10)19:30+7:139:39
9Anders HåkanssonÖppen 8 (16)35:53+9:106:59
10Jonas SvenssonÖppen 8 (16)39:43+13:007:44
11Ellen WahlbomÖppen 8 (16)41:18+14:358:03
Felicia MyrénInskolning (12)fullföljt
Ludvig EidebergU1 (14)ej start
Emma SandgrenU1 (14)ej start
Gerda VernerU1 (14)ej start
Anders LeopoldÖppen 5 (6)ej start
Jenny HåkanssonÖppen 8 (16)ej start
Lars-Ola LarssonÖppen 8 (16)ej start
Olle SandströmH12 Kort (7)ej start
Elsa EngströmD10 Kort (5)ej start
David ArvmyrenH12 Kort (7)ej start

Ronneby OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus ThörnbladÖppen 7 (8)25:317:17
1Martin JohanssonÖppen 3 (5)20:317:11
1Hugo BäcklundH10 Kort (10)12:176:04
2Elin SchyllertU1 (14)20:34+2:0710:17
2Linus VernströmH16 Kort (8)23:37+1:245:45
2Alice LagerströmD10 Kort (5)15:42+0:427:48
3Per HolmbergÖppen 7 (8)29:05+3:348:18
3Meja HåkanssonD10 Kort (5)16:25+1:258:10
3Arvid LindahlU1 (14)20:45+2:1810:22
3Elias LindströmH12 Kort (7)18:08+3:387:25
3Olle SaleskogH10 Kort (10)13:11+0:546:31
4Sam ArvidssonU1 (14)22:12+3:4511:06
4Hanna BäcklundD14 Kort (6)21:47+2:457:29
4Maja BäcklundD16 Kort (6)39:52+10:049:37
4Arvid BlomsterÖppen 3 (5)45:29+24:5815:57
5Eva LydinÖppen 5 (6)1:27:43+52:4224:30
5Elin SaleskogD14 Kort (6)27:21+8:199:23
5Simon GiselssonÖppen 8 (16)31:23+4:406:07
5Carl GlivesonH14 Kort (9)19:38+3:517:02
6Oskar EricssonH16 Kort (8)28:30+6:176:57
6Arvid EricssonH12 Kort (7)23:41+9:119:42
6Angelina LydinD14 Kort (6)44:37+25:3515:19
6Joanna GustafssonD12 Kort (7)31:40+14:4113:21
6Emil RingH14 Kort (9)20:11+4:247:14
6Roger FridÖppen 7 (8)38:34+13:0311:01
6Kasper DireniusH10 Kort (10)17:01+4:448:25
8Wille VernströmH14 Kort (9)25:36+9:499:10
8Olof EdvardssonH16 Kort (8)33:14+11:018:06
9Isak SchyllertU2 (11)36:51+16:4215:25
10Olle HåkanssonH10 Kort (10)21:03+8:4610:25
10Lisa DireniusU1 (14)27:46+9:1913:53
14Emma LagerströmU1 (14)34:07+15:4017:03
15Sarah LindströmÖppen 8 (16)49:35+22:529:39
Forslund EddieInskolning (12)fullföljt
Isak HåkanssonInskolning (12)fullföljt
Oscar JohanssonInskolning (12)fullföljt
Signe JohanssonInskolning (12)fullföljt
Emilia Lilja-RasmussonInskolning (12)fullföljt
Jennie FridÖppen 5 (6)ej godkänd
Anna JönssonU2 (11)ej start
Mattis LindströmU2 (11)ej start

Stigmännen Karlshamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jakob EmanderÖppen 8 (16)30:54+4:116:01
8Per-Ola MelanderÖppen 7 (8)46:12+20:4113:12
Arvid EmanderInskolning (12)fullföljt

Växjö AIS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Conny BerggrenÖppen 7 (8)35:46+10:1510:13
13Nils KarlssonÖppen 8 (16)43:54+17:118:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila