Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Riksmästerskap för Veteraner, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Riksmästerskap för Veteraner, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 22 september 2012

H60

3 320 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars JakobssonVästerås SOK25:49
2Göran SvensonSOK Viljan25:58+0:09
3Bengt StenerhagVästerbergslagens OL26:52+1:03
4Kenneth JohanssonEskilstuna OL27:19+1:30
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK27:32+1:43
6Sven-Olov WiklundArboga OK27:45+1:56
7Peter RasmussenNyköpings OK27:55+2:06
8Göran DavidssonOK Klemmingen27:57+2:08
9Hans AurellGävle OK27:59+2:10
10Per ErikssonLinköpings OK28:14+2:25
11Roland WareniusDalaportens OL28:46+2:57
12Lars LindborgTormestorps IF28:53+3:04
13Gunnar MunkteliusSurahammars SOK28:58+3:09
14Hans-Åke ÖströmOK Nipan29:27+3:38
15Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK29:34+3:45
16Göran ForsbergHagaby GOIF29:44+3:55
17Ingemar GardSöders-Tyresö30:15+4:26
18Göran LarssonSala OK31:04+5:15
19Agne BengtssonOK Kompassen31:05+5:16
20Jan ÅsbergHäverödals SK31:27+5:38
21Bo SegerEskilstuna OL31:30+5:41
22Sven-Erik SundinSelånger SOK31:44+5:55
23Kjell LindblomJärfälla OK32:24+6:35
24Jan JonssonOK Tjärnen32:39+6:50
25Hans SvensonSOK Viljan32:55+7:06
26Bengt GruvbergerOK Djerf32:57+7:08
27Hans-Erik SkalbergVästerås SOK33:12+7:23
28Leo JohanssonVandrarringen33:26+7:37
29Göran SvärdOK Klemmingen34:06+8:17
30Anders RobertssonAlmby IK34:54+9:05
31Bill SchölinTockarps IK35:16+9:27
32Kjell SandströmBodens BK35:49+10:00
33Inge LöwegrenKatrineholms OK36:00+10:11
34Stig JohanssonHelsingborgs SOK37:09+11:20
35Roland BergSäterbygdens OK37:26+11:37
36Ove JohanssonOK Kolmården38:24+12:35
37Clas-Göran HerrgårdTäby OK39:25+13:36
38Christer GillenäsKristinehamns OK39:39+13:50
39Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken40:13+14:24
40Tord FranssonMotala AIF OL40:43+14:54
41Ove ÅbergStorviks IF42:52+17:03
42Jon FlordalLjusdals OK42:58+17:09
43Arne OlssonHudiksvalls OK43:59+18:10
44Ingmar SöderströmSundsvalls OK45:19+19:30
Ulf KjellinOK Hedströmmendiskvalificerad
Göran FriskAttunda OKej godkänd
Olle GranathSurahammars SOKej start
Tommy WåhlinOK Enenej start
Jarl Erik PalmKjula IFej start
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej start
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start
Billy JakobssonÅkers IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser